Skocz do zawartości

Wysokie AKO, kilku współpracowników


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to sposób gry który już kiedyś był na tym forum testowany, przeze mnie i grupę kilku ochotników... Niestety z swoich obowiązków wywiązywały się zaledwie 3 z 7 osób - a w ten sposób nie miało to sensu...

 

Pamiętam, że zagraliśmy chyba 6 razy...

Devil miał trafione 5/6

Ja miałem trafione 5/6

I jeszcze jedna osoba, nicku nie pamiętam też miała 5/6

A pozostałe osoby typowały nieregularnie i olewały to, korzystając raczej z naszych typków.

 

***

A polegało to wtedy na tym:

Było 7. osób, każda miała swoją specjalizację tzn.,

Każda osoba miała jedną lige z której raz w tygodniu miała podac jeden meczyk o kursie ok. 1.6- 1.7

Po połączeniu tego w kupon AKO kursy wychodzą w granicach:

ok. 26 - 42

 

Stawka początkowa wynosiła 10zł i polegało to na progresji, czyli

 

*** OPTYMISTYCZNA WERSJA WYDARZEŃ ***

I ETAP trafiony:

Stawka: 10zł

Ako: 42

Wygrana: 420zł

 

II ETAP trafiony:

Stawka: 336zł

Ako: 42

Bank: 84zł

Wygrana: 14 112 zł

 

III ETAP trafiony:

Stawka: 11 289, 60 zł

Ako: 42

Bank: 2906, 40 zł

Wygrana: 474 163, 20 zł

 

Adnotacja:

Stawka:= 0,8 Wygranej z poprzedniego etapu

Bank:= Bank z poprzedniego etapu + 0,2 wygranej

Ako:= przyjete sztywne 42

Wygrana:= przyjęta przy wygraniu 3 etapów bezproblemowo

 

Ryzyko:

10zł w plecy jeśli nie wejdzie pierwszy etap, i tak ,aż do sukcesu

 

Każdy kto to czyta powie, że jestem niepoprawnym optymistą… i ma zupełną rację!

Taki byłem rok temu, kiedy wierzyłem, że może się to udac

 

Teraz system ten uległ z mojej strony kilku przekształceniom i wygląda następująco:

 

*** PROGRESJA AKO + ZABEZPIECZENIE ***

 

7 lig to jednak zbyt dużo – trudno o tyle typerów do których miałoby się pełne zaufanie.

Ograniczyłem to więc do 5 lig. Najrozsądniejszymi wydają mi się:

 

Holenderska (AZ, PSV, Feyenord)

Włoska ( Undery )

Angielska (Chelsea, Arsenal )

Hiszpańska ( Barcelona, Real, Valencia )

Bundesliga ( Bayern, Werder)

 

Do zabezpieczenia:

 

Ukraińska (Szchtar Donieck, Dynamo Kijów)

Turecka (Fenerbache)

Rosyjska (CSKA)

Francuska (Lyon, Under)

Hokej, Koszykówka, Tenis itd.

 

* Zabezpieczenie można grac w ciągu tygodnia, gdyż, ma być zwrotem w razie wpadki w typowaniu systemowym. Ma dawać zwrot stawki podstawowej – czyli 10zł + 5zł za kupon zabezpieczający

 

***

 

W nawiasach dodałem drużyny którym w pierwszej kolejności warto się przyglądać – NIE MOŻNA ich natomiast przyjmować za pierwszorzędną zasadę!!! (Wyjątkiem jest SerieA, gdzie moim zdaniem najbezpieczniej jest grac Undery )

Zmieniłem też podejście czyli już nie mecze w granicach 1.6 – 1.8, ale ok. 1.5 (Mogą być łączone spotkania).

 

I ETAP trafiony:

Kupon 1

Stawka: 10zł

Ako: 8

Wygrana: 80zł

 

Zabezpieczenie:

Stawka: 5 zł

AKO: 3 zł

Wygrana: 15 zł

 

II ETAP trafiony:

Stawka: 64 zł

Ako: 8

Bank: 16 zł

Wygrana: 512 zł

 

III ETAP trafiony:

Stawka: 409, 60 zł

Ako: 8

Bank: 118, 40 zł

Wygrana: 3 276, 80 zł

 

Adnotacja:

Stawka:= 0,8 Wygranej z poprzedniego etapu

Bank:= Bank z poprzedniego etapu + 0,2 wygranej

Ako:= przyjete sztywne 8

Wygrana:= przyjęta przy wygraniu 3 etapów bezproblemowo

Zabezpieczenie:= gramy tylko gdy musimy ruszać z I Etapu

 

*** SŁOWO KOŃCOWE ***

 

Warunki konieczne do spełnienia, aby można było wygrać!

 

1. Pamiętaj, że jest to tylko troszke mniej ryzykowne, niż bezsensowne posyłanie AKO

 

2. Pamiętaj, że samemu nie dasz rady!

 

3. W skład grupy powinno wchodzic minimum 6osób

a. 5 typerów do 5 lig na kupon systemowy

b. 1 typer do robienia zabezpieczenia

 

4. Optymalny skład grupy moim zdaniem to 18 osób, pracujący ściśle w 6 grupach

a. 5 grup składających się z 3 typerów do każdej ligi (wybierają oni wspólnymi siłami, dyskusjami itd. 1 mecz na tydzień z tej ligi)

b. 3 typerów do robienia zabezpieczenia (wspólnymi siłami znajdują mecze na kupon AKO 3, na przestrzeni całego tygodnia mogą być to spotkania – zawsze patrzą tydzień do przodu, i na początku tygodnia analizują dokładniej)

 

5. Rzetelna grupa osób, mających czas! Trzeba poświęcać przynajmniej godzinę tygodniowo na analizę + jakiś czas na przedyskutowanie typów z innymi osobami z danej podgrupy (zajmującej się konkretną ligą). Jeśli każdy poświęci ciężką pracą jedną godzinę, to w sumie będzie ,aż 18 godzin analiz, z kilku różnych sposobów patrzenia na problem

 

6. PRACA , WYTRWAŁOŚĆ, AMBICJA, OPANOWANIE, SYSTEMATYCZNOŚC, ZAUFANIE

 

To moim zdaniem nie jest system, to raczej sposób grania, do którego jest potrzebny dział na forum, znani i sprawdzeni ludzie, duże poparcie adminów i pomoc w wyszukaniu potencjalnych członków. Nie można, też brać osób tak jak ja to zrobiłem ostatnio, czyli według zwykłych zgłoszeń.

 

Moje GG: 5385230

Mail: krzysiekgrabowski@tlen.pl

 

Proszę w sugestie zarówno na PM, jak mail i GG, oraz oczywiście tutaj na FORUM.

 

Pozdrawiam

The_GrabeK

 

P.S

Tabele w Excelu są w załączniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W odpowiedzi na pojawiające się pytanie:

 

# Czy będzie utworzona grupa?

* Tak, jest to nabór do grupy, którą będę kierował

 

# Jak się do grupy dostac?

* Przesłac na moje GG, lub PM:

a) Nick (pisząc na PM nie trzeba)

b) Numer GG (pisząc na GG nie trzeba)

c) Temat na forum ze swoimi typami

d) Lige która najbardziej ci odpowiada

 

# Jakie ligi są dostępne?

* Struktura na początku wygląda tak (oczywiscie jesli bede inne sugestie mozliwe korekty)

 

-Niemiecka - 0

-Angielska - 0

-Włoska - 0

-Hiszpańska - 1

-Holenderska - 0

-Zabezpieczenie (wszystkie pozostale z calo tygodniowej oferty) - 2

 

Na zielono wypisana ilośc wolnych miejsc. Oczywiscie wstępnie, gdyż muszę przeanalizowac zgłoszenia, możliwe więc, że liczba ta ulegnie zwiększeniu.

 

Nawet jeśli nie ma miejsc, a jesteś dobrym typerem w danej lidze, masz jakis temat z typami, lub inny sposób żeby się wykazac... PISZ!

 

Pozdrawiam

The_GrabeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, taki fajny pomysł a chcesz go połozyć na wstępie. Jako Weteran powiem Ci dlaczego nie.

1. Po pierwsze - prawdopodobieńtwo trafienia pociągu jest mniejsze niż 6 w totolotku.

2. Po drugie - granie progresywne jest bez sensu. Pierwsze prawo Weterana - trafienie 1 spotkania przybliża cię bardziej do zonka niż trafienia kolejnego.

Dlaczego tak :

1. Po pierwsze - montując grupę mniej czasu poświęcach na typowanie, natomiast stajesz sie ekspertem w danej lidze. Jak grupa się rozpadnie ze swojej ligi tez możesz wyżyć.

2. Buki są po to aby ich ograć.

 

Mając grupę 5 osobową wyspecjalizowaną w kilku ligach zagrajcie prościej.

Robicie sobie bloczki łączone z AKO 2,2 u naziemnych, oraz każdy daje 1 typ ( 1 lub 1x ) na pewniaka. Grajcie systemem 26 z Profka. Jako zabezpieczenie grajcie singlami u internetowych. Przy dobrej grupie w każdym tygodniu bedziecie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weteran,

Każdą konstruktywną krytykę przyjmuję, dlatego Twoją także.

 

1. Po pierwsze - prawdopodobieńtwo trafienia pociągu jest mniejsze niż 6 w totolotku.

 

No moze mniejsze niż 6 w totolotku nie jest...ale napewno nie jest łatwe. Właśnie dlatego potrzebna jest grupa, solidna grupa aby tego dokonać. Nie jest to niemożliwe, gdyż, jak sam wspomniałeś później

 

...montując grupę mniej czasu poświęcach na typowanie, natomiast stajesz sie ekspertem w danej lidze...

 

Jest wtedy poprostu montowany pociąg z singli 6 grup eksperckich (w skład których wchodzi po 3 typerów). Moim zdaniem, szanse ze 3 osoby które od jakiegoś czasu specjalizują się w jednej lidze wytypują trafnie singla jest bardzo duże.

 

P.S

Grałem progresywnie na duble, o AKO~2.2 i doszedłem (SAM!) do 7 etapu.

 

 

2. Po drugie - granie progresywne jest bez sensu. Pierwsze prawo Weterana - trafienie 1 spotkania przybliża cię bardziej do zonka niż trafienia kolejnego.

 

Otóż, granie progresywne nie jest bez sensu, jesli odkłada się coś do banku. W tym wypadku ja zaproponowałem odkładanie 20% wygranej. A granie za 80%. Dlaczego?

Ponieważ, w takim układzie dojście do III ETAPU i trafiony kupon w owym okresie gry daje zysk:

 

ok. 3 300 zł

 

Przy porażce i zakończeniu gry trafnym wytypowaniem II ETAPU mamy w banku:

 

ok. 16 zł

 

A zadaniem trójki zajmującej się Zabezpieczeniem jest wytypowanie meczy na AKO~3 i odgrywaniu pieniędzy wkładanych w I ETAP, jeśli zakończy się on niepowodzeniem.

 

 

Buki są po to aby ich ograć.

 

Zgadzam się w 200%. Buki właśnie poto są...

Jak zauważyłeś po pewnym czasie, każdy zostanie ekspertem w swojej lidze, ja tworzę tą grupe w nadzieji i z wiarą, że nie rozpadnie się przez jakieś 10-15 kolejek. A szanse na to są, jeśli ludzie zrozumią, że z każdym tygodniem wiedzą o swojej lidze coraz więcej, że coraz mniej ich w niej zaskakuje. A grupa Zabezpieczająca będzie odrabiać nasze starty. (AKO~3 na tydzień, moim zdaniem nie jest specjalnie trudnym osiągnieciem). Szczerze, wierze, że po kilku kolejkach uda nam się dojść i to nie przypadkiem to wyższego etapu (konkretnie mówie o 4 maksymalnie 5 etapie). A w każdym momencie uczestnik może powiedzieć PAS, wziąć pieniądze i zacząć od ETAPU I.

 

W razie jeszcze jakiś sugestii bardzo prosze pisać.

 

Pozdrawiam,

The_GrabeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabek zajmuję sobie to ostatnie wolne miejsce w Premiership.

 

Czy wypali? Poprzednio byliśmy bardzo blisko... ale kilka osób po prostu nie nadążąło, a szkoda. Miejmy nadzieję, że tym razem nikt się nie podłamie po dwóch nietrafionych kuponach. System grania trójkami jest w mojej opini bardzo dobry - dlaczego? Już mówię. Trzy osoby obcykane w danej lidze mają duuuużą szansę na wytypowanie jednego poprawnego typu. Po drugie jeśli nie trafią typu to "bura" nie spadnie na pojedynczego typera a na grupę - nie ma presji typu "przeze mnie grupa może przegrać". Wiem coś o tym - w poprzedniej edycji raz zawaliłem, a reszcie weszło i wszyscy mieli do mnie pretensję - później typowałem pod presją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...