Skocz do zawartości

Rozkmina wokół surebetów, grania z zagranicy i prawa


Seroslav

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkminiam kwestie realności i opłacalności postawienia systemu do gry na surebetach, czyli grania na różnicach kursów między bukami, tak by to dawało pewny, choć mały zysk każdorazowo. Przy wielu zakładach i wysokiej postawionej kasie w teorii powinno to dawać spoko dochód, regularnie, tylko kwestia prawna jest wątpliwa.

a) Czy jest możliwe by legalnie postawić komputer w innym kraju Europy (gdzie podatki od grania są niskie) i z niego założyć konta o różnych bukmacherów, a potem z niego obstawiać, tak by podatek od grania w PL nas nie dotyczył?

b) Jak wtedy wygląda legalizowania takich dochodów? Zakładam, że jesteśmy rezydentem w Polsce i tu płacimy podatki, podlegamy pod polskie przepisy.

Wystarczy, że takie dochody zgłoszę w rocznym rozliczeniu podatkowym? Jest legalne w ogóle by polski obywatel pojechał zagranicę, tam grał u bukmachera, a potem zgłosił taki dochód w Polsce, by wszystko było legalne? Jak to jest wtedy opodatkowane i jak to się deklaruje, jako co, wygraną w zakładach sportowych?

Zakładam, że grane byłoby u bukmacherów spoza Polski, bo pewnie w nich łatwiej znaleźć właściwe do surebetów kursy i wysokie limity granych stawek.

Zakładam wtedy zaprogramowanie systemu, który by wyszukiwał i porównywał kursy. Potem założenie kont u buków, u których się częściej pojawią te kursy i jednocześnie one umożliwiają granie z tego kraju trzeciego, gdzie byłby komp. Oczywiście wcześniej sprawdzając, czy jakoś zbyt niskich limitów na stawki nie wprowadzają. No i jest szansa, że to by działało na plus. Tylko się rozbija wszystko o kwestie prawne, które są nie do końca dla mnie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Można technicznie postawić komputer (np. VPS) w kraju UE o niskich podatkach i z niego obstawiać spam u zagranicznych bukmacherów, ale jako polski rezydent podatkowy nadal musisz rozliczać wszystkie dochody w Polsce – również z zagranicznego hazardu. Dochody te należy zgłosić w rocznym PIT (najczęściej PIT-36) jako „inne źródła”, płacąc podatek według skali (12% lub 32% od zysku netto), a nie jak przy legalnych bukach w Polsce (gdzie podatek pobierany jest automatycznie). Problem w tym, że gra u bukmacherów bez polskiej licencji jest formalnie nielegalna i choć graczy niemal się nie ściga, ryzyko prawne istnieje. System do surebetów może dawać realny zysk, ale wymaga rotacji kont, zachowania pozorów ludzkiej aktywności i radzenia sobie z banami czy limitami. Aby działać bezpiecznie, warto korzystać z bukmacherów z licencją w UE (np. Malta), dokumentować przychody i koszty, a przy większej skali rozważyć założenie działalności gospodarczej za granicą.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...