Skocz do zawartości

Puchar Narodów Afryki 2022


Rekomendowane odpowiedzi


Mali - Mauretania

Typ: Mauretania (+1,5) :minus:
@1.79FORTUNA

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zwycięstwo reprezentacji Mali. Jednak już nie raz faworyci zawodzili w obecnej edycji Pucharu Narodów Afryki, w której nie pada zbyt wiele goli. Mali na 10 ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach wygrała 6, zremisowała 3 i przegrała 1. Z sześciu zwycięstw które odnieśli aż 4 zakończyły się skromną wygraną 1:0. Mauretania z kolei zremisowała 4 mecze z ostatnich 10 rozegranych i 5 przegrała (w tym dwa po 1:0). Obydwie reprezentacje mierzyły się 3 razy w 2019 roku i dwa razy wygrało Mali a jeden pojedynek zakończył się remisem 0:0. Dziś również nie zdziwiłbym się gdybyśmy po końcowym gwizdku ujrzeli na tablicy wyników dokładnie taki sam rezultat. Remis w dzisiejszym meczu dałby awans reprezentacji Mali, także mogą oni oszczędzać się przed fazą pucharową. Mauretania przegrała obydwa spotkania w grupie i remis z Mali na pewno hańby im by nie przyniósł. Typ podpieram jednak handicapem, ponieważ jak widać bardzo dużo meczy kończyło się zwycięstwem jedną bramką. 

Edytowane przez Shadow89
rozliczenie typu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwinea - Gambia

Typ: brak BTTS :plus:

@1.55 / Fortuna

 

Puchar Narodów Afryki rządzi się swoimi prawami i jedno co z całą pewnością skupia uwagę wobec tego turnieju, to brak skuteczności strzeleckich. Przeszło 80 procent spotkań kończy się strzeleniem co najwyżej dwóch bramek. Dlaczego zatem typuję dzisiaj brak BTTS-a a nie under 2.5 bramki? Z pewnością obydwie drużyny mają realne szanse na awans. Większe daje się Gwinei ale absolutnie nie można wnioskować tego po samych kursach. Na tym turnieju dochodziło już do wielu niespodzianek i jestem przekonany, że będziemy również świadkami kilku następnych. Moim zdaniem obydwa zespoły będą prezentować nie do granic ofensywną grę, a raczej liczyć będą na błąd przeciwnika i zdobycie pierwszej bramki, która mocno uspokoi im przebieg gry. Myślę jednak, że trochę czasu minie zanim ten pierwszy gol zobaczymy. A gdy już się nadarzy, to spodziewam się cofnięcia do defensywy i bronienia korzystnego wyniku za wszelką cenę. Taka sytuacja sprzyja brakom BTTS i sądzę, że właśnie dzisiaj co najmniej jedna z drużyn nie zdobędzie bramki.

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kamerun - Egipt

Typ: powyżej 1.5 bramki :minus:

@1.70 Fortuna / @1.70 Unibet

 

Powiem szczerze, że o ile zupełnie nie dziwiły mnie bardzo niskie, słabo obfitujące w bramki wyniki w rywalizacjach grupowych, o tyle kurs 1.70 na to, że w regulaminowym czasie tego półfinałowego spotkania padną co najmniej dwa gole uznaję za bardzo atrakcyjny. Wcale nie wykluczam sytuacji jak wczoraj, gdy w spotkaniu między Burkiną Faso a Senegalem do 70. minuty był bezbramkowy wynik by w ciągu kolejnych 17 minut strzelono aż cztery bramki. Myślę jednak, że już w pierwszej połowie coś powinno wpaść. Kamerun jest zespołem, z udziałem którego w każdym z tegorocznych spotkań padały minimum dwa gole. Istotnie jest pod tym kątem wyjątkiem, ale Egipt w ostatnim meczu (z Maroko) w regulaminowym czasie gry miał 1:1. Obudził się Salah, dla którego było to drugie trafienie w tym turnieju. Kibice z całą pewnością liczą na niego jako człowieka, który walnie przyczyni się do awansu do finału. Trzeba też dodać, że w bezpośredniej rywalizacji pomiędzy obydwoma państwami zazwyczaj padają bramki i jest ich sporo. Tym samym pozostawiam mój typ na over 1.5 w tym meczu.

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burkina Faso - Kamerun

Typ: poniżej 2.5 bramki :minus:

@1.72 Fortuna / @1.75 Unibet

 

Mecz o trzecie miejsce a zatem przedostatnia konfrontacja w Pucharze Narodów Afryki. Burkina Faso dość niespodziewanie znalazła się w gronie czterech najlepszych ekip Czarnego Lądu, a prawdopodobnie mało kto typowałby ich w ciemno do zdobywców medali. Tymczasem są już o krok od takiego sukcesu ale pozostaje jeszcze ograć Kamerun. Nie będzie to zadanie łatwe. Kamerun jest faworytem meczu o 3. miejsce. Rozegrał ciężki, długi mecz z Egiptem, gdzie pierwsza bramka padła dopiero w konkursie rzutów karnych. Niestety Kamerun wykazał się rażącą nieskutecznością i na własne życzenie przegrał ten konkurs, a Salah nie musiał nawet podchodzić do piłki. Oczami wyobraźni widzę przebieg spotkania dość zbliżony do poprzednich. Nudne spotkanie, z niewielką liczbą bramek, a jednocześnie bardzo wymagające dla piłkarzy. Kamerun przed miesiącem wygrał z Burkiną Faso 2:1, jeszcze w fazie grupowej. Dziś - myślę, że trzy bramki w regulaminowym czasie gry nie padną.

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Alibaba zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...