Skocz do zawartości

Narciarstwo Alpejskie 2019/2020


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi




Sölden 158.png  SlalomGigant Kobiet
Sölden 158.pngSlalomGigant Mężczyzn
Levi 60.png Slalom Kobiet
Levi 60.png Slalom Mężczyzn
Lake Louise 98.png Zjazd Mężczyzn
Killington 229.png Slalom Kobiet
Lake Louise 98.png SuperGigant Mężczyzn
Lake Louise 98.png Zjazd Kobiet
Lake Louise 98.png Zjazd Kobiet
Beaver Creek 229.png Zjazd Mężczyzn
Lake Louise 98.png SuperGigant Kobiet
Beaver Creek 229.pngSlalomGigant Mężczyzn
Val d'Isere 61.pngSlalomGigant Mężczyzn
Val d'Isere 61.png Slalom Mężczyzn
St. Moritz 183.png Slalom Równoległy Kobiet
Courchevel 61.png SlalomGigant Kobiet
Gröden 89.png SuperGigant Mężczyzn
Val d'Isere 61.png Zjazd Kobiet
Gröden 89.png Zjazd Mężczyzn
Val d'Isere 61.png Superkombinacja Kobiet
Alta Badia 89.pngSlalomGigant Mężczyzn
Alta Badia 89.pngSlalomGigant Równoległy Mężczyzn
Lienz 158.png SlalomGigant Kobiet
Bormio 89.pngSuperkombinacja Mężczyzn
Lienz 158.png Slalom Kobiet
Zagreb 109.png Slalom Kobiet
Zagreb 109.png Slalom Mężczyzn
Madonna di Campiglio 89.png Slalom Mężczyzn
Zauchensee 158.png Zjazd Kobiet
Zauchensee 158.png Superkombinacja Kobiet
Adelboden 183.png Slalom Mężczyzn
Flachau 158.png Slalom Kobiet
Wengen 183.pngSuperkombinacja Mężczyzn
Sestriere 89.png SuperGigant Kobiet
Wengen 183.png Zjazd Mężczyzn
Sestriere 89.png SlalomGigant Równoległy Kobiet
Wengen 183.pngSlalom Mężczyzn
Kitzbühel 158.png SuperGigant Mężczyzn
Bansko 36.png Zjazd Kobiet
Kitzbühel 158.png Zjazd Mężczyzn
Bansko 36.png SuperGigant Kobiet
Kitzbühel 158.pngSlalom Mężczyzn
Schladming 158.pngSlalom Mężczyzn
Garmisch-Partenkirchen 47.png Zjazd Mężczyzn
Sotschi 172.png Zjazd Kobiet
Garmisch-Partenkirchen 47.pngSlalomGigant Mężczyzn
Sotschi 172.png SuperGigant Kobiet
Garmisch-Partenkirchen 47.png Zjazd Kobiet
Chamonix 61.pngSlalom Mężczyzn
Chamonix 61.pngSlalomGigant Równoległy Mężczyzn
Maribor 191.png SlalomGigant Kobiet
Yanqing 40.png SuperGigant Mężczyzn
Maribor 191.png Slalom Kobiet
Naeba 91.pngSlalomGigant Mężczyzn
Naeba 91.pngSlalom Mężczyzn
La Thuile 89.png SuperGigant Kobiet
Hinterstoder 158.png SuperGigant Mężczyzn
La Thuile 89.png Superkombinacja Kobiet
Hinterstoder 158.pngSuperkombinacja Mężczyzn
Ofterschwang 47.png SlalomGigant Kobiet
Kvitfjell 156.png Zjazd Mężczyzn
Ofterschwang 47.png Slalom Kobiet
Kvitfjell 156.png SuperGigant Mężczyzn
Åre 182.png SlalomGigant Kobiet
Kranjska Gora 191.pngSlalomGigant Mężczyzn
Kranjska Gora 191.pngSlalom Mężczyzn
.pngZjazd Mężczyzn
Zjazd Kobiet
SuperGigant Mężczyzn
SuperGigant Kobiet
.png
.pngSlalom Kobiet
Slalom Mężczyzn
SlalomGigant Kobiet
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

242541.jpg

Mikaela Shiffrin wygra 2,70 Fortuna ( kto gra na nielegalu %-) 3,00 betsson) :n: tylko druga przegrała o 0,06s :bz:

Mikaela Shiffrin TOP3 1,47 Fortuna:t::t::t:

Już jutro wracają do rywalizacji alpejki. Na pierwszy rzut slalom gigant w austriackim Sölden. Faworytką bukmacherów ale także i moją jest niewąptliwie Amerykanka Mikaela Shiffrin, zeszłoroczna zwyciężczyni Pucharu Świata. Wprawdzie Shiffrin ostatni raz wygrała tu exequo z austriaczką Aną Veith w sezonie 14/15, jednakże w późniejszych latach też meldowała się na podium tracąc na prawdę nie wiele, najgorszy start zanotowała tu w sezonie 17/18 gdzie zajęła piąte miejsce. Amerykanka przed rokiem była tu trzecia tracąc 0,94s do francuzki Tessy Worley i chyba właśnie w niej upatrywałbym jutro główną rywalkę do wygranej dla Mikaeli. Co jak co jeżeli jutro nie wydarzy się tu jakaś katasrtofa i Shiffrin pojedzie na swoim poziomie nie powinna mieć problemów z wygraną, a już podium dla niej jest bankowe.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy sensację na rozpoczęcie sezonu narciarstwa alpejskiego kobiet bowiem zwyciężczynią została młodziutka niespełna 18letnia Nowozelandka Alice Robinson. Któż by się spodziewał takiego rozstrzygnięcia i wygranej dosłownie czubkiem narty tj. o 0,06s nad drugą Mikaelą Shiffrin, która w drugim przejeździe pojechała dość zachowawczo co zemściło się jej przegraną na poczatku sezonu. No cóż zobaczymy co jutro panowie pokażą, więc być może później coś tu też skrobne %-) A wracając do sensacyjnej zwyciężczyni zastanawiam się czy jakikolwiek buk wystawił kurs na jej wygraną, bo jeżeli tak musiałbyć zajebisty kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.10.2019 10:00 Solden Slalom Gigant - Mężczyźni (Austria)

213561.jpg
Alexis Pinturault wygra 3,50 Fortuna:t::t::t:

Alexis Pinturault TOP3 1,60 Fortuna:t::t::t:


275719.jpg

Henrik Kristoffersen TOP3 1,40 Fortuna:n: Heniek słabo

Zapraszam na pierwsze tegoroczne zawody mężczyzn w slalomie gigancie, które odbędą się w austriackim Solden. Gdyby Marcel Hirscher wraz z końcem poprzedniego seoznu nie postanowił zakończyć kariery, niewątpliwie to on byłby zdecydowanym faworytem, jednk stało się jak stało i już nie zobaczymy go na trasach. Buki faworyzują na jutrzejsze zawody Norwega Henrika Kristoffersena co mnie nie dziwi bo woli on właśnie giganta niżeli zwykły slalom. Ja jednak idę tu w stronę Francuza Alexis Pinturaulta dlaczego? chociażby dlatego, że to drugi zawodnik zeszłego sezonu w generalce, tak wiem w slalomie gigancie zajął dopiero trzecie miejsce tuż za Heńkiem jednakże Francuz wygrywał tu po raz ostatni, gdy zawody doszły do skutku w sezonie 16/17, w poprzednich latach też radził tu sobie dość dobrze łapiąc się do pierwszej piątki. Kurs na jego wygraną jest dość przyzwoity więc warto spróbować, dla mniej odważnych sugerowałbym pogranie TOP3 dla Pinturauta oraz Kristoffersena, gdzie w mojej opini obaj znajdą się na podium a któż wie może dołączy do nich Marco Odermatt. O tym przekonamy się już jutro. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do takiej niespodzianki jak miało to miejsce podczas sobotnich zawodów pań.

Edytowane przez Alibaba
By bigbraine777,

50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
ca.17a1ba0.pngLAKE LOUISE Zjazd - Mężczyźni (Kanada)
30.11.2019 20:15

213429.jpg

Beat Feuz wygra 8,50 Fortuna:n: no cóż ciutkę brakło:bz:

Beat Feuz TOP3 2,80 Fortuna:t::t::t:

212287.jpg

Dominik Paris TOP3 2,20 Fortuna:t::t::t:


Zapraszam na kolejne już zawody pucharu świata mężczyzn w narciarstwie alpejskim. Niestety w ostatni weekend jakoś zbrakło czasu, żeby coś tu skrobnąć a były bardzo proste wyniki do wytypowania, no coż tak to bywa. Dziś w kanadyjskim Lake Louis pierwsze tegoroczne zawody w downhillu. Faworytem bukmacherów jest Włoch Dominik Paris i w sumie nie można mu tego zaprzeczyć chociażby dlatego, iż w zeszły sezonie zajął drugie miejsce w generalce downhillu tylko 20 pkt za Szwajcarem Beatem Feuzem. Niemniej jednak ja osobiście ide tu w stronę właśnie Szwajcara, który jest znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem i to powinno zaprocentować wygraną. Oczywiście na chwilę obecną ciężko jest ocenić aktualną formę zarówno jednego jak i drugiego, jednak na ingauruację na pewno się przyłożą a o tym wszystkim przekonamy się już wieczorem. Całkiem dobrymi typami wydają się być opcje na top3 dla obu w/w panów, tak więc też bym to polecał dla mniej odważnych.

 

 

Edytowane przez Alibaba
By bigbraine777,

70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca.17a1ba0.png LAKE LOUISE Zjazd - Kobiety (Kanada)

06.12.2019 20:30

 

212123.jpg

Nicole Schmidhofer wygra 8,00 Fortuna:n:

Nicole Schmidhofer TOP3 2,70 Fortuna:n:

 

Już jutro premierowe zawody w downhillu w kanadyjskim Lake Louis w ramach pucharu świata pań. Buki na jutro faworyzują Amerykankę Mikaelę Shiffrin, rozumiem liderka PŚ itp., rozumiem też, że przed laty zdarzały jej się wygrane w zjeździe ale według mnie jutro tak nie będzie i te kursy na nią są conajmniej śmieszne tym bardziej, że jest to zdecydowanie najmniej lubiana przez nią konkurencja. Ja odobiście idę tu w stronę ubiegłorocznej dwukrotnej tryumfatorki tutaj oraz jednocześnie zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z zjeździe czyli Austriaczki Nicole Schmidhofer, która jest w mojej opini faworytką na jutro. Wprawdzie cięzko jest stwierdzić w jakiej obecnie formie znajduje się Nicole z racji początku sezonu, jednakże jest ona w stanie tu wygrać i tak powinno być, dla mniej odważnych można rozważyć typ na podium dla niej co jest też kursowo łakomym kąskiem. Oczywiście o wszystkim przekonamy się już jutro wieczorem, początek konkursu o godzinie 20:30. Transmisja w Eurosport1.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

us.3577ab3.png BEAVER CREEK Super Gigant - Mężczyźni (USA)

06.12.2019 18:45

 

212287.jpg

Dominik Paris wygra 4,20 Fortuna:n: no niestety nie pykło mu

Zapraszam na zawody super giganta Pucharu Świata Panów w Amerykańskim Beaver Creek. Jako, że zawody już za niecałą godzinę bedzie szybko i na temat, bo niestety buki wczoraj nie wystawiły kursów na tą konkurencję panów. Faworytem zarówno buków jak i moim na dziś jest jednoznacznie Włoch Dominik Paris, który bardzo dobrze wszedł w ten sezon notując w poprzedni weekend w supergigancie drugą lokatę tracąc na prawdę nie wiele do Mathiasa Mayera. Warto tu też od razu zazanczyć, iż przed tygodniem pokazał, że będzie mocny już pierwszego dnia zmagań w kanadyjskim Lake Louis notując drugą lokatę w zjeździe. Co jak co czas dziś na wygraną a są ku temu jak najbardziej duże szanse. Forma póki co widać wzrasta na in plus, co więcej przecież Dominik jest ubiegłorocznym zwycięzcą klasyfikacji generalnej supergiganta i myślę, że dziś udowodni na trasie swoją dominację w tejże konkurencji. Zawody rozpoczną się już o 18:45

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fr.69a4ea2.png VAL D`ISÈRE Slalom - Mężczyźni (Francja)

15.12.2019 09:30


275719.jpg
Henrik Kristoffersen wygra 2,70 Fortuna :n:fatalny pierwszy przejazd i tylko 4 miejsce

Zapraszam na zawody w ramach Pucharu Świata Mężczyzn w slalomie, w francuskim Val d’Isère. Podczas nieobecności emeryta Marcela Hirschera, dominatora ostatnich lat w slalomie na głównego faworyta wyrósł nie kto inny jak Norweg Henrik Kristoffersen i szczerze powiedziawszy wcale mnie to nie dziwi. Heniek lubi trasy w Val d’Isère, bowiem wygrywał już tu przed laty chociażby w sezonie 2015/2016 czy 2016/2017. Tegoroczny sezon rozpoczął bardzo dobrze wygrywając pierszy slalom w fińskim Levi, wyprzedzając tam Clementa Noela i chyba tylko Francuż na chwilę obecną jest w stanie z nim powalczyć. Niemniej jednak sądzę, że doświadczenie Kristoffersena powinno tu przynieść odpowiedni rezultat jakim będzie druga wygrana w sezonie. Oczywiście nie ma co umniejszać talentu Noelowi ale jeszcze dużo czasu upłynie zanim będzie na tym samym poziomie co Norweg. Jak zakończy się ten konkurs dowiemy się już w niedzielę po 9:30, transmisja w Eurosport1.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
it.4a75ae3.png MADONNA DI CAMPIGLIO Slalom - Mężczyźni (Włochy)

08.01.2020 17:45

 

300570.jpg

 

Ramon Zenhausern wygra 8,00 Betclic:n:nie ukończył, co ciekawe wygrał Yule nad, którym też się zastanawiałem a kurs na niego był... 18,00... a poza tym wygrał tu też przed rokiem %-)

Ramon Zenhausern TOP3 2,75 Betclic:n:

Ramon Zenhausern TOP6 1,50 Betclic:n:

 

Zapraszam na zawody w ramach Pucharu Świata Mężczyzn w slalomie które odbędą się we włoskim Madonna di Campiglio. Minimalnym faworytem według bukmacherów jest Francuz Clement Noel, w sumie nie ma co się temu dziwić bowiem wygrał on kilka dni temu slalom w Zagrzebiu. Czy ktoś jest w stanie nawiązać z nim walkę? Oczywiście chociażby Szwajcar Ramon Zenhaeusern, który w Chorwacji zajął drugie miejsce ze stratą 0,07s co jest dosłownie jak czubek narty, oprócz niego walkę może nawiązać Norweg Henrik Kristoffersen oraz Francuz Alexis Pinturault. Ja osobiście jednak skłaniam się tu właśnie w kierunku Ramona Zenhauserna, który nie jest doceniany a stać go jak najbardziej na wygraną. Przed rokiem tryumfował tutaj Daniel Yule przed Marco Schwarzem i Michaelem Mattem, tym razem nie spodziewałbym się ich dobrego występu bo póki co to tylko Yule na początku sezonu zameldował się na podium. Tak więc stawiam na wygraną Znhauserna, dla mniej odważnych polecam typy na TOP3 bądź jak kto woli TOP6, z cłkiem przyzwoitymi kursami. A jak to wszystko się potoczy dowiemy się już w środę po godzinie 17:45.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTENMARKT-ZAUCHENSEE Zjazd - Kobiety (Austria)

11.01.2020 11:45

 

440705.jpg

Ester Ledecka wygra 6,50 Fortuna (typ główny):n:

Ester Ledecka TOP3 2,30 Fortuna:n:

 

Zapraszam na zawody Pucharu Świata Kobiet w zjeździe które odbędą się w austriackim Altenmarkt-Zauchensee. Według buków największe szanse na wygraną ma Austriaczka Nicole Schmidhofer. Ja jednak bym się nimi nie sugerował bowiem w tym sezonie jeszcze jest ciężko określić kto najlepiej spisuje się w downhillu, gdyż przez warunki atmosferyczne odbyły się tylko dwa konkursy w kanadyjskim Lake Louis gdzie raz wygrała Ester Ledecka a raz właśnie Schmidhofer, natomiast odwołane zostały dwa zjazdy we Francji. Jak dla mnie większe szanse na wygraną ma Czeszka Ledecka, może nie ma aż takiego doświadczenia jak Schmidhofer, ale młodość i ambicja w dążeniu do celu robią swoje, Jakby nie patrzył Ester przed dwoma laty w Pjongczangu została sensacyjnie mistrzynią olimpijską w gigancie, gdzie wtedy nikt na nią nie stawiał. Poz tym jest liderką klasyfikacji generalnej downhillu i myślę, że będzie chciała za wszelką cenę dołożyć kolejne punkty do swojej przewagi. O tym wszystkim dowiemy się już po godzinie 11:45.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLACHAU Slalom - Kobiety (Austria)

14.01.2020 18:00

 

242541.jpg

Mikaela Shiffrin wygra 1,65 Fortuna:n: tylko trzecia:bz:

 

Zapraszam na zawody Pucharu Świata Kobiet w slalomie które odbędą się w austriackim Flachau. Według buków największe szanse na wygraną ma Amerykanka Mikaela Shiffrin. Trudno mi się z tym nie zgodzić gdyż jest to jej koronna konkurencja. Po ostatnich zawodach slalomu w Zagrzebiu, gdzie wygrała Czeszka Petra Vlhova, na pewno wywołało to mnóstwo sportowej złości w Mikaeli, która nie zwykła przegrywać w slalomie. Co jak co myślę, że dziś jest zdeterminowana aby sobie to odbić notując kolejną wygraną w pucharze świata. Co ciekawe przed dwoma laty w zawodach w Flachau górą była Mikaela Shiffrin a przed rokiem właśnie... Petra Vlhova, co może jeszcze bardziej zmotywować Shiffrin do wygranej. Podsumowując dla mnie ewidentnie dziś wygra Mikaela, aby tak się nie stało musiałaby popełnić jakiś katastrofalny błąd a myślę, że na to sobie nie pozwoli. Zawody zaczną się już po godzinie 18:00

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SESTRIERE Slalom Gigant - Kobiety (Włochy)
18.01.2020 11:00
 
345933.jpg
 
Marta Bassino wygra 6,50 Fortuna (typ główny):n:10-ta, swoją drogą kolejny bardzo dobry występ Petry Vlhovej...
TOP3 2,40 Fortuna:n:
 
Zapraszam na zawody Pucharu Świata Kobiet w slalomie gigancie, które odbędą się we włoskim Sestriere. Ostatni raz Puchar Świata gościł tu w sezonie 2016/2017 wtedy zwyciężczynią okazała się Francuzka Tessa Worley. Według buków faworytką jest Amerykanka Mikaela Shiffrin, ja jednak nie sądzę żeby udało się jej wygrać, ostatnio jest ponizej swojej najlepszej formy, skoro przegrywa nawet w swojej koronnej konkurencji jaką jest slalom. Ja tu pójdę w stornę Włoszki Marty Bassino, która notuje spory progres formy i na poczatku sezonu nikt by nie dawał jej większych szans na dobre wyniki a takowe notuje, w tym sezonie już trzykrotnie meldowała się na podium, z czego wygrała nawet zawody slalomu giganta w Killington. Bassino jest w stanie wygrać także jutro wprwadzie puka ona dopiero do czołówki najlepszych alpejek ale potencjał jak najbardziej jest i jeżeli nie poniesie jej zbytnio młodzieńcza fantazja to powinna wygrać. Dla mniej odważnych opcja na TOP3 jest też całkiem przyjemna. Zawody ropoczną się o godzinie 11:00.
Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WENGEN Zjazd - Mężczyźni (Szwajcaria)

18.01.2020 12:30

 

213429.jpg

 

Beat Feuz wygra 3,00 Fortuna (typ główny):t::t::t:

TOP3 1,55 Fortuna:t::t::t:

 

Zapraszam na zawody w ramach Pucharu Świata Mężczyzn w downhillu, które odbędą się w szwajcarskim Wengen. No i tu muszę się zgodzić z bukami faworytem do wygranej jest Szwajcar Beat Feuz, w sumie nie ma co się ku temu dziwić, bowiem w tym sezonie jeżeli chodzi o zjazd nie schodzi on z podium, trzecie miejsce w kanadyjskim Lake Louis, wygrana w amerykańskim Beaver Creek oraz drugie i trzecie miejsce we włoskim Bormio pokazują dobitnie, że jest w formie. Przed rokiem Beat Feuz był tu drugi, dwa lata temu natomiast wyrgywał, tak więc jak najbardziej lubi tu startować i jeżeli sam nic nie zknoci to powinien zwyciężyć i tym razem. Jeżeli ktoś tu by był w stanie z nim powalczyć to byłby to Max Mayer lub Dominik Paris. Ja jednak wierzę, że górą będzie Szwajcar. Zawody ropoczną się o godzinie 12:30.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny pech Dominika Parisa. Koniec sezonu po upadku na treningu.

 

Dominik Paris musi przedwcześnie zakończyć rywalizację w trwającym sezonie alpejskiego Pucharu Świata z powodu poważnej kontuzji, której doznał podczas treningu przed zawodami w Kitzbuehel. Włoski narciarz uszkodził więzadło krzyżowe w prawym kolanie i czeka go kilkumiesięczny rozbrat ze sportem. Paris do niedawna był liderem klasyfikacji zjazdu PŚ. W generalce plasuje się na wysokiej czwartej pozycji. W Kitzbuehel miał być jednym z faworytów do zwycięstwa. Druzgocąca diagnoza. Włoch na słynnej górze Hahnekamm trzykrotnie wygrał zjazd i raz supergigant. Podczas wtorkowego treningu w położonym nieopodal Kirchbergu stracił kontrolę nad nartami podczas wykonywania skrętu i upadł. Prześwietlenie i rezonans magnetyczny wykazały później, że doszło do zerwania więzadła w prawym kolanie, a to oznacza kilkumiesięczną przerwę. - Tutaj kończy się mój sezon. Niewiele więcej mogę dodać. W najbliższych dniach wraz ze sztabem medycznym będziemy się zastanawiać, co robić dalej - powiedział mistrz świata w supergigancie z 2019 roku, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Zawody PŚ w Kitzbuehel są wyjątkowo prestiżowe. Rywalizacja na trasie znanej jako Streif przyciąga zwykle tłumy kibiców, w tym celebrytów. W tym roku zawody odbędą się 24-26 stycznia, a zaplanowane są tam supergigant, zjazd i slalom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program zawodów w Kitzbühel i Bansko:

 

Kitzbühel 158.png SuperGigant Mężczyzn

Bansko 36.png Zjazd Kobiet
Kitzbühel 158.png Zjazd Mężczyzn
Bansko 36.png Zjazd Kobiet
Kitzbühel 158.pngSlalom Mężczyzn
Bansko 36.png SuperGigant Kobiet
 
Transmisje w TV standardowo w:
29.png?v=1572510599
32.png?v=1572510599
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bansko 36.png Zjazd Kobiet

 

212712.jpg

Frederica Brignone wygra 10,00 Fortuna (typ główny):n:tylko druga o 0,18sekundy :bz:

Frederica Brignone TOP3 3,25 Fortuna:t::t::t:

Frederica Brignone TOP6 1,80 Fortuna:t::t::t:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs downhillu w ramach pucharu świata kobiet w bułgarskim Bansko. Na dzień dzisiejszy nie ma wyraźnej faworytki do wygranej. Ostatni raz zawody w zjeździe odbyły się tu w sezonie 2011/2012 więc nawet nie biorę tego pod uwagę. W opini buków faworytkami są Włoszka Sofia Goggia, wygrała ona wprawdzie w tym roku super giganta w Sant Moritz ale to jednak nie to samo co zjazd, drugą faworytką jest Amerykanka Mikaela Shiffrin, która bardziej specjalizuje się w slalomie ale i w zjęździe jak jest w formie potrafi osiągać dobre wyniki. Ja osobiście jednak skłonię się tu ku nieco bardziej doświadczonej Włoszce a mianowicie Frederice Brignone, która wydaje się być ostatnimi czasy w formie o czym świadczą jej wygrane w superkombinacji w  Altenmarkt-Zauchensee oraz kilka dni temu w gigancie w Sestriere. Frederica potrafiła sprawiać niespodzianki w poprzednich sezonach, a w tym idzie jej zdecydowanie lepiej niżeli w poprzednim, gdzie spisywała się poniżej oczekiwań. Zresztą sam fakt iż obecnie jest trzecia w generalce i ma prawie tyle samo punktów co zebrała przez poprzedni cały sezon a tu dopiero jesteśmy na półmetku. Stawiam, że Brignone sprawi niespodziankę i wygra, dla mniej odważnych typy na pierwszą trójkę bądź szóstkę też są całkiem spoko. O wszystkim dowiem się już po godzinie 9:45.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitzbühel 158.png SuperGigant Mężczyzn

 

232987.jpg

Mathias Mayer wygra 5,00 Fortuna :n:tylko 2 o 1,16 sekundy :bz:

Mathias Mayer TOP3 2,30 Fortuna (typ główny):t::t::t:

 

Zapraszam na zawody super giganta w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Kitzbuhel. Cięzki orzech do zgryzienia na te zawody bowiem trudno jest wskazać jednoznacznie faworyta do wygranej, gdyże jst ich conajmniej pięciu a konkretniej Austriacy Mathias Mayer i Vincent Kriechmayr, Norwegowie Aleksander Aamodt Kilde i Kjetil Jansrud oraz Niemiec Thomas Dreßen. W tym sezonie super giganta wygrywali wyżej wymienieni Mayer i Kriechmayr oraz Szwajcar Marco Odermatt. Osobiście pójdę tu w stronę Mathias Mayera, który kilka dni temu pokazał się z bardzo dobrej strony podczas superkombinacji, którą wygrał, tak więc myślę, że tu też będzie w dobrej dyspozycji. Poza tym wygrywał tu już jak np. w sezonie 2016/2017, w sezonie 2017/2018 był trzeci, a w zeszłym sezonie piąty, jednak poprzedni sezon był znacznie słabszy w jego wykonaniu. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja i mam nadzieję, że mój faworyt nie zawiedzie.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bansko 36.png Zjazd Kobiet

 

212712.jpg

Frederica Brignone wygra 5,00 Fortuna:n:

Frederica Brignone TOP3 1,90 Fortuna(typ główny):t::t::t: trzecia ze stratą tylko 0,14 s

 

 

Zapraszam na drugi konkurs downhillu w ramach pucharu świata kobiet w bułgarskim Bansko. We wczorajszych zawodach triumfowała Amerykanka Mikaela Shiffrin, tuż przed moją faworytką Włoszką Fredericą Brignone którą wyprzedziła o ledwie 0,18sekundy, co jest bardzo niewielką różnicą, poza nimi na podium wczoraj nieoczekiwanie znalazła się Szwajcarka Joana Haelhen. Dużo zawdoniczek wczoraj nie utrzymało pełnej koncentracji podczas zjazdu i po prostu go nie ukończyło jak chociażby Jasmina Suter, Soffia Goggia czy Michele Gisin. Na dzień dzisiejszy po raz kolejny stawiam na Fredericę i liczę, że się zrewanżuje za wczorajszą minimalną porażkę a przy jej obecnej dyspozycji jak najbardziej stać ją na to. Dziś zjazd ciut póżniej, więc o wszystkim przekonamy się po godzinie 10:15.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitzbühel 158.pngSlalom Mężczyzn

 

477708.jpg

Clement Noel wygra 2,30 Fortuna:n:tylko trzeci

 

Zapraszam na zawody slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Kitzbuhel. Jako, że zawody tut tuż to będzie szybko i krótko. Murowanym faworytem do wygranej jest Francuz Clement Noel i w pełni się tym zgadzam. W tym seoznie zanotował już dwie wygrane i widać, że jest w bardzo dobrej formie. Na dzień dzisiejszy nie sądzę aby ktokolwiek mógł mu zagrozić, choć buki też dość wysoko oceniają szanse Norwega Henrika Kristoffersena, który jednak według mnie nie da rady Noelowi. Co ciekawe Clement Noel wygrywał tu też przed rokiem a więc na pewno miło wspomina austriacką trasę tym bardziej, iż pokonał wtedy jeszcze austriackiego dominatora slalomu czyli Marcela Hirchera, co wtedy było dużą niespodzianką. Tak więc dziś też stawiam na jego wygraną a jak będzie przekonamy się już po 10:30.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schladming 158.pngSlalom Mężczyzn

 

477708.jpg

Clement Noel wygra 2,85 Fortuna:n:czwarty

 

Zapraszam na zawody slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn w austriackim Schladming. Konsekwentnie idę tu w stronę Francuza Clementa Noela, który podczas ostatnich zawodów zajął trzecie miejsce za Marco Szwarzem i Danielem Yule. W głównej mierze było to spowodowane nieco słabszym pierwszym przejazdem Noela, gdzie zajmował po nim dopiero dziewiątą lokatę, w drugim przejeździe był trzeci co dało mu łacznie właśnie najniższy stopień podium. Na pewno nie będą to łatwe zawody dla Francuza bowiem w bardzo dobre formie wydaje się być wspomniany już przeze mnie wcześniej Szwajcar Daniel Yule, który jest w stanie nawet tu wygrać i jeżeli by tak się stało też oczywiśćie bym się nie zdziwił. Tak więc zapowiadają nam się bardzo interesujące zawody, oczywiscie i ciekawa walka pomiędzy Yule i Noelem, a kto będzie górą przekonamy się już po 17:45.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yule D. Win   @   3.50  STS  :minus:

 

Kolega wyżej jedzie z Francuzem ja natomiast trzymam kciuki za Szwajcara. Daniel lubi ta trasę ostatnie 2 lata z rzędu musiał zadowolić się 3 miejscem. Tym razem na trasie nie Hirschera wiec jest okazja zgarnac zwycięstwo.  Fakt ze rywale łatwo się nie poddasza ale opromieniowany niedzielnym zwycięstwem może i dziś nie da się dogonić. 

 

Wynik: 

Edytowane przez Przemo1866
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Zawodów w Soczi i GaPa:
 
Garmisch-Partenkirchen 47.png Zjazd Mężczyzn
Roza Chutor  172.png Zjazd Kobiet
Garmisch-Partenkirchen 47.pngSlalomGigant Mężczyzn
Roza Chutor 172.png SuperGigant Kobiet
 
Transmisje w TV standardowo w:
29.png?v=1572510599
32.png?v=1572510599
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmisch-Partenkirchen 47.png Zjazd Mężczyzn

 

213429.jpg

Beat Feuz wygra 2,50 Betclic:n:szósty

 

Zapraszam na zawody zjazdu w ramach pucharu świata mężczyzn w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. W klasyfikacji generalnej downhillu w tym sezonie zdecydowanie lideruje Szwajcar Beat Feuz i to on właśnie wyrasta na zdecydowanego faworyta jutrzejszych zawodów co nie może dziwić. Jeżeli dodamy do tego bardzo istotny fakt a mianowicie, że Szwajcar podczas sześciu rozegranych do tej pory zawodów w zjeździe za każdym razem meldował się na podium to jest bardzo prawdopodobne, że dziś będzie tak samo. Jedynym który mógłby mu chyba w tym przeszkodzić to tylko Austriak Matthias Mayer. Ja osobiście jednak idę w stronę Beata Feuza, który tym razem powinien zwyciężyć, a wiele wskazuje na to, że tak się stanie.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roza Chutor 172.png SuperGigant Kobiet

 

212712.jpg

Frederica Brignone TOP3 2,00 Fortuna (typ główny):t::t::t:

Frederica Brignone wygra 5,00 Fortuna:t::t::t: pierwsza :wixa:

 

Zapraszam na drugi konkurs supergiganta w ramach pucharu świata kobiet w rosyjskim Roza Chutor. Na chwilę obecną dalej nie ma stuprocentowej pewności odnośnie tego czy zawody odbędą się, gdyż w sobotę zjzazd został odwołany z powodu intensywnych opadów śniegu i organizatorzy nie poradzili sobie z odpowiednim przygotowaniem trasy. Jeżeli jednak się odbędą to pod nieobecność Amerykanki Mikaeli Shffrin, według mnie na główną faworytkę wyrasta bardzo doświadczona Włoszka Frederica Brignone, która jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie czego wynikiem jest druga pozycja w klasyfikacji generalnej pucharu świata. Buki ewidentnie nie doceniają Włoszki i to może ich słono kosztować no ale nie mój problem. Jedyną zawodniczką która mogłaby z nią powalczyć to chyba tylko kolejna Włoszka Sofia Goggia, która jednak ostatnimi czasy mocno się podpalała i nie ukończała zawodów. Osobiście uważam, że Brignone wygra ale asekuracyjnie można pograć również TOP3 dla niej.

Edytowane przez Alibaba
By Gruby,

+50pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmisch-Partenkirchen 47.pngSlalomGigant Mężczyzn

 

241958.jpg

Zan Kranjec TOP3 2,00 Fortuna (typ główny):n:

Zan Kranjec wygra 5,00 Fortuna:n:piąty

 

Zapraszam na zawody slalomu giganta w ramach pucharu świata mężczyzn w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Według buków głównym faworytem do wygranej jest Norweg Henrik Kristoffersen, ja jednak osobiście się z tym niezgodzę i pójdę w stronę rewelacji tego sezonu czyli Słoweńca Zana Kranjeca, na którego przed rozpoczęciem na pewno nikt by nie stawiał. Tymczasem Kranjec wygrywał już giganta w szwajcarskim Adelboden poza tym znajdował się dwukrotnie na trzecim stopniu podium w austriackim Solden i włoskim Alta Badia. Koniec końców dobre wyniki Zana zaowocowały obecnie pierwszą lokatą w slalomie gigancie. Jeżeli Słoweniec nie popełni jakichś głupich błędów to spokojnie powinien znaleźć się na podium a kto wie być może nawet wygrać, na co oczywiście jest go stać.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program zawodów w Garmisch-Partenkirchen i Chamonix
 
Garmisch-Partenkirchen 47.png Zjazd Kobiet
Chamonix 61.pngSlalom Mężczyzn
Chamonix 61.pngSlalomGigant Równoległy Mężczyzn
 
Transmisje w TV standardowo w:
29.png?v=1572510599
32.png?v=1572510599
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mikaela Shiffrin zawiesza starty. Powodem śmierć ojca

 

Mikaela Shiffrin, liderka Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim postanowiła przerwać starty w cyklu. Powodem takiej decyzji jest śmierć ojca zawodniczki.

- Mikaela ma pozostać w Colorado (rodzinnym stanie zawodniczki), a data jej powrotu do Pucharu Świata nie jest w tej chwili znana - napisał w oficjalnym komunikacie amerykański związek. 

Taki rozwój wypadków spowodowany jest nagłą śmiercią ojca zawodniczki.

Jeff Shiffrin miał 65 lat. Zmarł w poniedziałek rano. Jak informują media, przyczyną śmierci był uraz głowy odniesiony w skutek wypadku.

 

Zawodniczka zamieściła w mediach społecznościowych serię emocjonalnych wpisów. 

"Moja rodzina jest załamana ciężkim do zrozumienia, nieoczekiwanym odejściem mojego życzliwego, kochającego, opiekuńczego, cierpliwego, wspaniałego ojca. Nasze góry, nasz ocean, nasz wschód słońca, nasze serce, nasza dusz, nasze wszystko. Nauczył nas tak wielu cennych lekcji..." - możemy przeczytać na Twitterze Shiffrin. 

 

W najbliższy weekend zaplanowano zawody w Ga-Pa. W programie są supergigant oraz zjazd. Shiffrin jest liderką Pucharu Świata. Nad drugą Federicą Brignone ma 270 punktów przewagi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamonix 61.pngSlalom Mężczyzn

 

213561.jpg

 

Alexis Pinturault wygra 6,00 Fortuna :n:nie ukończył:bz:

Alexis Pinturault TOP3 2,25 Fortuna (typ główny):n:

 

Zapraszam na zawody slalomu w ramach pucharu świata mężczyzn we francuskim Chamonix. Będą to pierwsze zawdoy z tej konkurencji rozgrywane w francuskiej miejscowości, przed laty odbywałuy się tu zawody zjazdu i superkombinacji al niegdy slalomu to też ciężko określić komu będzie pasowała tutejsza trasa. Buki faworyzują dwóch zawodników Norwega Henrika Kristoffersena, który wygrał ostatni slalom w Schladming w rezultacie czego został liderem klasyfikacji slalomu, drugim z faworytów jest według nich Francuz Clement Noel, który ostatnio mocno obniżył loty, więc notuje delikatny spadek formy. Ja osobiście pójde tu w dość ryzykowny ale warty gry typ na innego Francuza a mianowicie Alexisa Pinturaulta, choć jest on głównie specjalistą od superkombinacji i giganta to w tym sezonie też dość dobrze prezentuje się w slalomie, co więcej wygrywał już w tym roku w Val d'lesere a ostatnio w Schladming był drugi. A kilka dni temu zwyciężył w gigancie, w  Garmisch-Partenkirchen, co poniekąd potwierdza, iż jest on w formie. Dzisiejsze zwycięstwo, przy ewetualnym słabszym występie Kristoffersena może mu zapewnić awans na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej pucharu świata.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmisch-Partenkirchen 47.png Zjazd Kobiet

 

 

image.png

Frederica Brignone wygra 7,50 Fortuna:n: tylko druga

Frederica Brignone TOP3 2,75 Fortuna (typ główny):t::t::t:

 

Zapraszam na konkurs downhillu w ramach pucharu świata kobiet w niemieckim Garmisch-Partenkirchen . Według buków faworytkami są Corinne Suter czyli jakby nie patrzył liderka zjazdu w tym sezonie, drugą z nich jest Włoszka Sofia Goggia, co też nie jest dla mnie jakimś zdziwieniem bowiem Sofia bardzo lubie trasy w Ga-Pa, gdzie dwa poprzednie sezony w jej wykonaniu to cztery drugie miejsca tutaj, trzy w zjeździe i jedno w supergigancie. Goggia już w poprzednim tygodniu zaprezentowała się z dobrej strony zajmując drugie miejsce w supergigancie w Roz Chutor, gdzie wyprzedziła ją właśnie moja faworytka na dzisiejsze zawody czyli Frederica Brignone. Brignone rozgrywa bardzo dobry sezon i dziś przy nieobecności (z powodu śmierci ojca) Amerykanki Mikaeli Shiffrin ma niepowtarzalną szansę aby znacząco zbliżyć się do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej pucharu świata. Wprawdzie Frederica nie jest jakąś specjalistką ze zjazdu ale przy aktualnej formie jest ona zdecdyowanie wstanie wygrać i wbrew temu co sądzą buki sądzę, że główną batalię roegra ona z Goggią a nie Suter, co więcej do rywalizacji o najlepsze miejsca może się tu również uaktywnić Niemka Viktoria Rebensburg. Ja jednak osobiście stawiam na wygraną Brignone, która powinna wykorzystać nieobecność Shiffrin.

 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...