Skocz do zawartości

Narciarstwo Alpejskie 2018/2019


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

KILLINGTON: Slalom Gigant - Kobiety (USA) 24.11.2018 15:45

 

Shiffrin M. Top3 1,60 Fortuna

Shiffrin M.  wygra 3,80 Fortuna

 

Bardzo powolnym tempem wchodzimy w kolejny sezon narciarstwa alpejskiego. Na dziś upatrzyłem sobie typ z giganta kobiet. Według buków szanse na wygraną mają trzy zawodniczki Viktoria Rebensburg, Tessa Worley oraz Mikaela Schiffrin. Ja osobiście idę jednak mimo wszystko w stronę Amerykanki. Mikaela już na samym początku sezonu pokazuje że będzie bardzo mocna a świadczą o tym trzecie miejsce w gigancie na inauguracje sezonu czy chociażby zeszłotygodniowe zwycięstwo w slalomie co jakby nie patrzył jej koronnej konkurencji. To, że Schiffrin  będzie w top3 jest niemal pewne a dla odważnych warto spróbować pograć na jej wygraną, forma jest, startuje u siebie wiec dlaczego nie.

By pershing,

25+50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAKE LOUISE: Zjazd - Mężczyźni (Kanada) 24.11.2018 20:15

 

Aksel Lund Svindal wygra 11,00 Fortuna

Aksel Lund Svindal top3 3,25 Fortuna

 

Do rywalizacji w pucharze świata w narciarstwie alpejskim wracają także panowie. Na dziś zaplanowano pierwsze zawody downhillu w tym sezonie, faworytem do wygranej jest zwycięzca klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu Szwajcar Beat Feuz i nie można się z tym nie zgodzić, chociaż osobiście coś mi mówi, że w walce o zwycięstwo podłączy się doświadczony Norweg Aksel Lund Svindal który bardzo lubi startować tu w Lake Louise i nie wcale nie zdziwi mnie to jeżeli właśnie on wyjdzie z tej walki zwycięsko a kursiwo na niego wyborne, dla mniej odważnych można próbować pograć na pierwszą trójkę dla Svindal gdzie kurs jest też więcej niż przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAKE LOUISE: Zjazd - Kobiety (Kanada) 01.12.2018 20:30

 

Tina Weirather TOP6 1,45

Tina Weirather TOP3 2,25 typ dla odważnych

 

Reprezentantka Liechtensteinu wczoraj w zjeździe zameldowała się na piątej pozycji i zabrakło jej tylko 0.09s do 3 miejsca! Tinę jak najbardziej stać tu jest na zdobycie podium, pierwszą szóstkę dla niej biorę w ciemno, musiałaby się wydarzyć spora katastrofa, żeby tam się nie znalazła. Warto zauważyć, iż przed rokiem zajmowała tutaj pierwszego dnia drugą, a drugiego piątą lokatę tak więc może tym razem będzie na odwrót bo wczoraj była piąta tak więc dziś powinna być druga? %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

05.01.2019 13:00 ZAGREB: Slalom - Kobiety (Chorwacja)

 

242541.jpg

Mikaela Shiffrin wygra 1,50 Fortuna

 

Dawno nic tu nie pisałem, brak czasu robi swoje :bz:  więc pora coś skrobnąć bo sezon już praktycznie w połowie %-) Dzisiaj w chorwackim Zagrzebiu odbędą się kolejne już w ramach pucharu świata zawody kobiecego slalomu. Niewątpliwą faworytką jest oczywiście dominująca w tym sezonie Amerykanka Mikaela Shiffrin, nie ma co się ku temu dziwić bowiem slalom to jej koronna konkurencja, także samo to, że wygrała na chwilę obecną pięć z sześciu slalomów, które odbyły się do tej pory, oraz raz była druga w ostatnich zawodach w Oslo gdzie odbył się slalom równoległy i minimalnie gorsza okazała się od Słowaczki Petry Vlhovej, wszystko to przemawia na jej korzyść. Warto tu też odnotować taką ciekawostkę, że Amerykanka wygrywała tu za każdym razem podczas swoich startów w Zagrzebiu...

 

 

232934.jpg

Wendy Holdener TOP 3 2,50 Fortuna

 

Ciekawym betem może być również to, że Szwajcarka Wendy Holdener zamelduje się w Top3, w ostatnich dwóch występach w slalomie dwukrotnie notowała trzecią pozycję, kto wie czy dziś tego nie powtórzy, forma jest, wiec za drobne można jak najbardziej spróbować ;)

 

 

 

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.01.2019 10:30 ADELBODEN: Slalom Gigant - Mężczyźni (Szwajcaria)

 

213561.jpg

Alexis Pinturault TOP3 2,50 Fortuna

Alexis Pinturault wygra 10,00 Fortuna

 

Jako że mało czasu zostało do zawodów bo startują już o 10:30 to będzie dość krótka analiza. Dla większości buków faworytem do wygranej jest Austriak Marcel Hirscher, jakby nie patrzył dominator w męskim narciarstwie alpejskim. Ja jednak skupiam się tu na zgoła innym typie a mianowicie, że Francuz Alexis Pinturault zamelduje się na podium a są ku temu całkiem spore szanse, bowiem w trzech ostatnich z czterech startów tutaj zajmował miejsce w pierwszej trójce, z czego raz nawet wygrał, jak widać Alexis lubi Adelboden, kolejnym dobrym prognostykiem może być to, że przed tygodniem zajął drugie miejsce w slalomie za Hirscherem co jest niewątpliwie dobrym wynikiem, gdzie w slalomie Austriak nie ma sobie równych. Dla odważnych poleciłbym typ nawet na to, że Pinturault wygra co wcale nie jest wykluczone... oczywiście tego dowiemy się już niedługo. Co jak co podium biorę w ciemno tylko jakaś totalna katastrofa mogłaby go tego pozbawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.01.2019 10:30  CORTINA D`AMPEZZO: Zjazd - Kobiety (Włochy)

 

213582.jpg

 

Ilka Štuhec wygra 3,50 Fortuna

 

Przed nami kolejne zmagania w Pucharze Świata pań gdzie we włoskim Cortina d´Ampezzo zmierzą się w zjeździe. Wczorajsze zawdy dość nieoczekiwanie wygrała Austriaczka Ramona Siebenhofer i było to dopiero jej pierwsze zwycięstwo w PŚ, na drugiej lokacie uplasowała się Słowenka Ilka Štuhec, jak dla mnie to właśnie ona będzie dziś cieszyła się z wygranej. Dlaczego taki a nie inny typ? No cóż Ilka Štuhec jest w chwili obecnej w bardzo dobrej formie wczoraj przegrała dosłownie o rzut beretem, dlatego sądzę też, że będzie chciała się tu zrehabilitować a co jak co wie jak tu wygrywać bo robiła to już przed laty. Druga sprawa to nie widzę na tą chwilę kogoś więcej kto mógł by tu powalczyć z nią zeszłoroczna zwyciężczyni downhillu Soffia Goggia po fatalnej kontuzji z października jeszcze nie wróciła, podobnie wygląda sprawa z Amerykanką Lindsey Vonn która wprawdzie już startuje ale jest totalnie bez formy. Podsumowując (bo start już o 10:30) ja stawiam na wygraną Štuhec, która dziś udowodni kto w chwili obecnej jest najlepszy w zjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.01.2019 12:30 WENGEN: Zjazd - Mężczyźni (Szwajcaria)

 

213429.jpg

 

Beat Feuz wygra 2,10 Fortuna

 

Zapraszam na kolejne zmagania panów tym razem podobnie jak u pań w zjeździe, w szwajcarskim Wengen. Niewątpliwym faworytem do wygranej jest Szwajacar Beat Feuz i jak by nie patrzył nie ma co się temu dziwić gdyż w tym sezonie w startach w donwhillu prócz pierwszych zawodów w Lake Louis, gdzie zajął dość odległe szóste miejsce, to nie schodził nawet z podium tudzież wygrywając w Beaver Creek oraz notując dwa razy trzecie miejsce w Bormio i Groden. Nie będę tu się jakoś długo rozpisywał, jak dla mnie ona jest w najlepszej dyspozycji patrząc przez pryzmat sezonu jeżeli chodzi o zjazd i powinien to udowodnić, czy ktoś może mu zagrozić? wątpię chyba, że sam coś odwali. Warto zauważyć, iż Feuz wygrywał tu także przed rokiem co też jest dobrym prognostykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.01.2019 11:30 KITZBUEHEL: Zjazd - Mężczyźni (Austria)

 

235350.jpg

 

Vincent Kriechmayr TOP3 3,00 Fortuna

Vincent Kriechmayr wygra 8,00 Fortuna

 

Zapraszam na kolejne zawody w ramach pucharu świata tym razem w austriackim Kitzbuehel gdzie panowie zmierzą się w zjeździe. Kto dziś powalczy o wygraną? Jak dla mnie kandydatów jest dwóch a mianowicie faworyt buków Szwajcar Beat Feuz oraz niespodziewany zwycięzca downhillu z przed tygodnia w Wengen, Austriak Vincent Kriechmayr. Co jak co ale naprawdę ciężko tu wskazać który z nich będzie lepszy, czego mogę być pewien to tylko to o ile nie popełnią żadnego głupiego błędu, że obaj powinni znaleźć się na podium. Plany mógłby im pokrzyżować Włoch Dominik Paris, jednak w Wengen spisał się słabo choć warto zauważyć, że potencjał ma, udowodnił to w tym sezonie u siebie we włoskim Bormio wygrywając zarówno zjazd jak i supergiganta, jednakże nie sądzę żeby tu udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium. Podsumowując przewiduje tu podium dla Feuza oraz Kreichmayra, nawet dla odważnych delikatnie wskazałbym mimo wszystko na wygraną Austriaka.

 

213429.jpg

Beat Feuz TOP3 1,85 Fortuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Narciarstwo alpejskie - Mężczyźni
Godzina : 09:30
Spotkanie: Slalom Kitzbuhel
Typ: Hirscher M. wygra :minus:
Kurs: 1,85
Bukmacher : fortuna
Analiza:

Tym razem próbujemy wytypować win w narciarstwie alpejskim. Jesteśmy w austriackim Kitzbuhel i próbujemy przewidzieć,że całe zawody slalomowe wygra Marcel Hirscher. Kto obserwuje to wie,że Marcel jest w tym sezonie dominatorem. Fakt,że wszystkich slalomów nie wygrał ale jednak jak dla mnie dziś jest jedynym faworytem jeśli tylko nie popełni żadnego znaczącego błędu.Nie dość,ze zawody w Austrii to bodaj od 5 sezonów zawsze jest na podium tych zawodów.Częściej bywał drugi niż pierwszy ale mając na względzie jego jazde w tym sezonie typuje,że tym razem nikt nie będzie w stanie mu dorównać.
Jak dla mnie Marcel to bierze!

 

e: ech fatalny 1 przejazd i lipa.Z 8 gonił ale wystarczyło na 2 miejsce

Edytowane przez Przemo1866
rozliczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...