Skocz do zawartości

23. kolejka LOTTO Ekstraklasy (16.02-19.12.2017)


Tonny

Rekomendowane odpowiedzi

5a85bbf7ebd5d_Beztytuu.png.acdb9052dd956

 

Jesteśmy już po pierwszej kolejce w wiosennej rundzie, czas na kolejne zmagania. Kilka ciekawych spotkań, sporo faworytów jako gospodarzy dostajemy od buka, ale czy w ekstraklasie takie kursy są warte? Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To zaczynamy z tematem! Ja bardzo chętnie to otworze!

 

Zacznę od Legia - Śląśk 1 1.56 Fortuna :t:

Jak dla mnie to pewniak. Można wiele mówić o ekstraklasie, że takich kursów lepiej nie grać, ale ciężko się z tym tutaj zgodzić. Legia w pierwszej kolejce po przerwie miała bardzo trudny teren do zdobycia, nie było łatwo, bo wygrali 3-2 i to po karnym w 90+7 wiadomo jak to z tymi karnymi bywa, ale mimo wszystko trzy punkty pojechały do Warszawy. Śląsk słabe przygotowanie do tej rundy wiosennej, na dzień dobry już przegrana z Cracovią. Gra obrony Śląska to jakiś dramat, ale wydaje mi się też, że to jest wina trenera. Gość nie ma jaj posadzić Celebana na ławce, który już od dawna gra dramat. Śląsk nie ma pomysłu na grę, nikt tam nie ciągnie, Kosecki gra bardzo słabo, Vacek to samo. Legia będzie prowadzić grę od pierwszej minuty do ostatniej, w ofensywie może być całkiem niezły kunszt strzelecki. Singla w podatkowym państwie nie zagramy, ale jak najbardziej trzeba wziąć typ na Legie pod uwagę.

 

Lech - Pogoń over 2.5 2.00 totolotek :n: bramki brakło

Obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Lech po słabym przyjacielskim remisie w Gdyni musi się wziąć w garść; Jagiellonia i Legia uciekają. Piłkarze Lecha mocno trenowali, miałem okazje nawet zobaczyć, bo byłem przechodem. W niedziele na boisku zobaczymy Gytkjaera, który z małą kontuzją musiał w meczu z Arką zejść z boiska, ale już wszystko ze zdrowiem w porządku. Pogoń całkiem niezły występ z Sandencją, pokonali bramkarza czterokrotnie. Ofensywnie wyglądała całkiem nieźle, z obroną gorzej, ale Sandencja nie popisała się skutecznością i tylko jedna bramka. Pogoń według mnie pójdzie w tym spotkaniu w otwartą grę, 11 punktów tracą do wyjścia ze strefy spadkowej, 0-0 dla nich to na pewno dobry wynik, ale nie wierze, że Lech zagra drugi mecz tak słabiutko. Pierwszy mecz po przerwie przy Bułgarskiej, przyjdzie sporo kibiców, trzeba się pokazać. Show must go on. Po takim kursie warto, ba jutro nawet można w totolotku zagrać bez podatku i się opłaca!

Edytowane przez Tonny
By pershing,

45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandencja - Korona 2 2.32 Fortuna :n:

Mecz przyjaźni, ale tylko na papierze. Korona pod koniec rundy jesiennej grała słabo, ale w rundę wiosenną weszli z przytupem. Na stadionie, na którym dzisiaj zagrają, w poprzednim tygodniu ograli tutaj Termalice 3-0. Cały mecz był przez nich kontrolowany, w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie, a potem powoli kąsali golami rywala. Spodobał mi się ich występ, technicznie było na prawdę całkiem nieźle, jak na ekstraklasę, pod względem strzeleckim też nieźle na sześć celnych trzy bramki to 50%. Łącznie oddali 12 strzałów, czyli też celność na poziomie 50%. Sandencja pojechała na wyjazd do Szczecina i dostała srogie lanie, nic ciekawego im nie wychodziło, drużyna nie ma pomysłu, do tej pory tylko 4 wygrane mecze i to latem, także im dłużej w ekstraklasie tym gorzej. Korona ma dzisiaj ogromne szanse na zbliżenie się do topki. Według mnie warto po takim kursie ich zagrać.

Edytowane przez Tonny
By pershing,

15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę do rozmowy i na początku nie zgodzę się z typem na Koronę kolegi @Tonny. Sandecja odbiła się w poprzedniej kolejce od dobrze grającej Pogoni , która myślę tak btw, że nie będzie miała większych problemów z utrzymaniem się. Pod wodzą nowego trenera Moskala zobaczymy na co stać będzie Nowosądeczan w tym sezonie i dzisiejszy mecz będzie dobrą weryfikację , mecz z Koroną , którego wydaję mi się, że Sandecja nie przegra. Podobała mi się gra Wisły w krótkich epizodach kiedy Kaziu ją prowadził , mam nadzieję , że i w Nowym Sączu uda mu się poukładać drużynę , która będzie punktować. Mecz w Niecieczy , bo remont stadionu przesuwa się i kibice już mają dość tej sytuacji protestując w Nowym Sączu, więc nie ma co podawać jak sobie "gospodarze" radzą u siebie czy na wyjeździe. Korona zagrała rzeczywiście nieźle , ale na tle słabiutkiej Niecieczy , która tylko swoją grę potwierdziła pierwszą bramką Treli (mieć w drużynie Janka Muchę i wystawiać Trelę :bz:) . Dużo mówiło się po zamianie trenera Bartoszka na Lettieriego , ale pod wodzą Włocha ta Korona na prawdę gra fajnie. Kielczanie jednak na 34 punktów 22 zdobyli na swoim stadionie , na wyjazdach grają nie równo i stawiam , że dzisiaj zobaczymy inną Sandecję , a Korona w tym trudnym meczu nie zdobędzie 3 punktów .

Sandecja - Korona  1X  @1.82  1xbet :t:

 

Krótko jeszcze o drugim spotkaniu. Tutaj się zgadzamy. W Śląsku trochę burdel , pożyczka od miasta Wrocław nie spłacona, odsetki rosną , nie mogą się dogadać między sobą o akcjach. Pensje zawodników wysokie , jak na moje nie adekwatne do ich umiejętności, ale kto "bogatemu" zabroni. Zimą zwolniony prezes Bobowiec, niepewna sytuacja Urbana i Matyska. W pierwszym meczu tej rundy na Cracovii nie pokazali zbyt dużo i chociaż w Ekstraklasie nie lubię iść tym tokiem rozumowania , bo ESA to stan umysłu :D  to jednak nie ma powodu , aby szukać niespodzianki w tym spotkaniu. Legia w Lubinie też zagrała bez szału, mieli przestoje, ale i dobre momenty, grali agresywniej i liczę, że w dzisiejszym meczu wyjdą z takim samym zaangażowaniem jak tydzień temu. Za kartki nie zagra Piech , który coś szarpał i dawał jakieś szansę w ofensywie Wrocławian, do tego coś czytałem o problemach z kostką Robaka , nie wiem na ile są poważne i czy Robak wystąpi dzisiaj , ale jak nie , to Śląsk nie ma czym z przodu straszyć , obrona jak Tonny pisał tragiczna, więc stawiamy na Legię również z handicapem. 

Legia - Śląsk  1  @1.46  Fortuna  :t:

Legia - Śląsk  Legia - 1.5  @2.05  Fortuna :t:

 

Edytowane przez poozon
By pershing,

100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław bts 1 polowa 4,6 bah :t::plus:

 

no to moze ja zacznę od mojej L....żeby już nie powielać typów na nasza pewnie czyli czysta 1 rożnie to w rożnych rejonach gracze nazywają  lokomotywę albo turbo pewniak izolda :p taki bet po fajnym kursie mała luźna sugestia na wstępie- ciężka ta kolejka sie wydaje...Przynajmniej dla mnie teoretycznie dzisiaj pewunia przy L3 ale...w praktyce rożnie takie mecze sie układają więcej mamy do stracenia niz zyskania.Koledzy juz wiele napisali obie ekipy popełniają błędy w defensywie co powinno przekładać sie na sytuacje bramkowe.Legia u siebie jest skazana na atak wywieranie presji rożnie to sie układa ,jeśli cos szybko nie wpadnie znowu mogą być mekki...goście nastawia sie na kontrę a jak wiadomo to większości ekipom polskim sie udaje wiec taki zakład za drobne 

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław bts 1 polowa po fajnym kursie 4,6 Bet-at-home ma racje bytu. Urbana w śląsku juz dawno nie powinno byc słabo w sparingach słabo w obronie. Jozak powoli buduje nasze L ale jak pokazuje mecz w Lubinie łatwe to nie będzie drużyna potrafi grac jak na nasze warunki walczyć ale sa te błędy w obronie przestoje zespól jest cały czas w budowie na resztę kolejki cos tam poszukamy 

 

piękny wieczór szkoda ze tylko i symbolicznie po grane...ale ważny mały rydz jemy chochelka i do przodu...

Edytowane przez ŻYLETA
By pershing,

80 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Legia - Śląsk
Typ: x2
Kurs:  2.88    
Godz: 20:30
Bukmacher: Totolotek

Hasło where amazing happens kojarzone jest przede wszystkim z NBA, lecz równie dobrze, a może nawet jeszcze lepiej pasuje do tego co czasem wyczynia się na polskich boiskach. Dlatego też nie lubię grać w Ekstraklasie na zdecydowanych faworytów, bo tu naprawdę potrafią dziać się rzeczy dziwne, często mało logiczne. Dlatego też na Legię grać się dziś moim zdaniem po prostu nie opłaca, a Śląsk mimo problemów kadrowych jest w stanie wywieźć punkty ze stolicy. W Totolotku już czwarty dzień z rzędu można grać bez podatku i dlatego poszukam wieczornej niespodzianki w polskiej lidze, a blisko 3.00 na stratę punktów lidera w tej specyficznej lidze to nie jest zła propozycja.

By pershing,

15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Płocka - Zagłębie Lubin 2:0
obie strzelą 1,80 forBET :n:

No póki co ta nasza liga to jakieś wyniki hokejowe od dwóch kolejek.
Wisła Płock świetnie się zaprezentowała w meczu z Górnikiem Zabrze wygrywając 4:2 natomiast Zagłębie Lubin także nie można powiedzieć, że zagrał źle... przegrał co prawda z Legią 2:3 ale Zagłębie zagrało dobre spotkanie, 2 karne w doliczonym czasie gry.
W Wiśle przede wszystkim bardzo dobre są skrzydła - Merebashvili (jeden z czołowych pomocników w lidze) oraz K. Michalak młody Polski pomocnik, przede wszystkim bardzo szybki - to jego duży atut.
Z Zagłębia odszedł J. Świerczok i można było myśleć, że jest to wielkie osłabienie i że nie będzie kto miał strzelać goli natomiast zakupili Czeskiego napastnika J. Maresa i już strzelił 2 gole z Legią - lepszego początku nie mógł sobie wymarzyć.
W poprzedniej rundzie między obiema drużynami padł wysoki remis 2:2 myślę, że i dziś możemy także się spodziewać coś w okolicach tego wyniku.

Przewidywalne składy:
Wisła Płock (1-4-2-3-1): T. Dahne - Stefańczyk, Dźwigała, Łasicki, Reca - Furman, Szymański - Michalak, Stilić, Merebashvili - Kante
Zagłębie Lubin (1-4-2-3-1): Polacek, Balić, Kopacz, Todorovski, Czerwiński - Kubicki, Matuszczyk - Pawłowski, Jagiełło, Janoszka - Mares

Edytowane przez zibi16
By pershing,

20 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Wisła - Arka
Typ: 1
Kurs:  2.1    
Godz: 20:30
Bukmacher: Totolotek

Wczorajsze szukanie niespodzianki w wieczornym meczu Ekstraklasy się nie powiodło, więc dziś idę w kierunku faworyta. Wisła podejmuje na własnym obiekcie gdyńską Arkę w spotkaniu środkowej części tabeli. Oba zespoły zgromadziły dotychczasowo identyczną ilość punktów, a Wiślacy nie rozpieszczali w ostatnim czasie kibiców w domowych pojedynkach. Ostatnie zwyciestwo na Reymonta? Koniec października. Wisła przegrała trzy domowe spotkania i dziś na pewno zrobi wszystok, żeby tę passę przełamać, a Arka to jednak rywal dość przeciętny i solidny jednocześnie, lecz gospodarze chcąc awansować do górnej połówki muszą takie starcia wygrywać.

By pershing,

45 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia - Piast 

Jesienią Lechia pikowała mocno w dół, nieciekawa sytuacja w klubie, zadłużenie sporę , zostali ukarani jeszcze w grudniu minusowym jednym punktem za te zaległości. Nadal nie udało się załatać dziury po Malocy i Janickim, wrócił z wypożyczenia Gerson , ale po tym co widziałem w meczu z Wisłą, myślę , że środek obrony to będzie słaby punkt Gdańszczan i trochę bramek na wiosnę stracą. Wolski wciąż poza składem, Lechia nie pokazała nic ciekawego w pierwszym meczu po przerwie , Krakowianie mieli sporą przewagę szczególnie w środku pola i tutaj też widzę nadzieję dla Piasta. Gliwiczanie co prawda przegrali w poprzednim meczu z Jagiellonią po średnim ogólnie patrząc meczu , ale nie wyglądali tak całkiem źle , niezłe spotkanie Hateley'a i Velenci , słabo zagrał Vassiljev, Fornalik miał do niego sporo pretensji głównie za zbyt wolne rozgrywanie. Dzisiaj Estończyk ma dostać ostatnią szansę, bo w rezerwie czeka Dziczek, który doszedł do zdrowia, myślę , że Kostia będzie gryzł murawę. Kieruję się w niespodziankę, po prostu brak mi argumentów i zaufania , że w Lechii jest sytuacja poukładana , na pewno na tyle żeby stawiać ich dzisiaj w roli faworyta.

Lechia - Piast  2  @5.15  betsson :t:

Lechia - Piast  X2  @2.10  Fortuna :t:

 

Lech - Pogoń 

Lech po słabiutkim spotkaniu z Arką (0:0) jest pod sporą presją , ale gdzie nie zrewanżować się kibicom jak na swoim stadionie, na których Lechici są niepokonani w tym sezonie. Do składu wraca Situm , który być może zagra na lewej stronie , a Jevtic wróci do środka co wyszłoby chyba na dobre Poznaniakom, w obwodzie jest jeszcze Majewski. Myślę , że trener Bjelica obudzi swoich piłkarzy z zimowego snu i dzisiaj mimo tego , że Pogoń bardzo dobrze zagrała w pierwszym meczu po przerwie zimowej to 3 punkty zostaną na Bułgarskiej.

Lech - Pogoń 1  @1.77  Fortuna  :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0;2
Lechia i powyżej 1,5 2,14 Fortuna :n:

Lechia Gdańsk w pierwszym meczu ten rundy zremisowała 1:1 z Wisłą Kraków natomiast Piast przegrał u siebie z Jagiellonią 0:2.
Jeśli o Lechii można powiedzieć, że nie zagrali złego spotkanie bo większość czasu przeważali nad Wisłą, stwarzali sobie więcej sytuacji o tyle Piast zagrał kiepski mecz co za tym idzie niewiele się zmieniło przez tę przerwę zimową.
Moim zdaniem Lechia Gdańsk powalczy jeszcze o pierwszą 8-emkę dlatego takie spotkania u siebie muszą wygrywać...
Lechia u siebie dość łatwo sobie radziła przeważnie z Piastem strzelając im po 3 bramki przez ostatnie 4 mecze dlatego i dziś wydaje mi się, że zobaczymy te minimum 2 bramki po stronie Lechii.
Mają kim strzelać, są bracia Paixao, jest Peszko w dobrej formie a Piast... do ostatniej kolejki będzie walczył o utrzymanie się w lidze, póki co wygląda to naprawdę bardzo słabo.

Edytowane przez zibi16
By pershing,

15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Górnik - Nieciecza
Typ: 1
Kurs:  1.8    
Godz: 18:00
Bukmacher: Totolotek

Poniedziałkowe spotkania Ekstraklasy zwykle nie rozpieszczały, ale ten dzisiejszy zapowiada się ciekawie z kilku powodów. W Zabrzu starcie dwóch drużyn dalekich od optymalnej dyspozycji, a ostatnie wyniki Górnika to spore rozczarowanie. REwelacja jesieni przegrała 3 ostatnie potyczki i nie wyglądała już tak obiecująco. No ale kiedy jeśli nie dzisiaj? Niecieczę ciężko nazwać poważnym zespołem, a w dodatku zagra dziś bez swego najlepszego zawodnika, Piątka. Nie będzie też Żurkowskiego w zespole gospodarzy, ale o ile sam gracz Górnika piłkarsko wydaje się mocniejszy to nie jest dla zespołu tak kluczowy jak Piątek, bez którego nie wyobrażam sobie gry gości. Mecz u siebie z jednym z głównych kandydatków do spadku to obowiązek wygranej dla Zabrzan.

Edytowane przez Typerex
By pershing,

25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...