Skocz do zawartości

[Zamknięty] Skoki narciarskie - sezon 2016/2017


Lipko111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Klasyfikacja końcowa - Ski Jumping World Cup 4 Hills Tournament - HS130 - Innsbruck (AUT) godz. 14:00

typ: Kamil Stoch 

kurs: 3,00

Buk: WH

 

Dziś w Innsbrucku powinien się odbyć 3 konkurs z cyklu TCS ,oczywiście jeżeli pogoda dopisze ,bo oprócz Polski silny wiatr dotarł również do Austrii. Myślę jednak,że organizatorom uda się przeprowadzić turniej,którego jednym z faworytów jest Kamil Stoch. Ja również postanowiłem postawić na Polaka ,którego celem jest zwyciężenie w całym turnieju. Do tej pory Kamil był dwukrotnie drugi,jednak suma punktów z obu konkursów czyni go liderem na półmetku. 

Po wczorajszych treningach ,na których Stoch był dwukrotnie najlepszy ,nasz złoty medalista olimpijski ,ponownie zrezygnował z kwalifikacji i dziś zmierzy się w parze z Kraftem. Mam nadzieję,że wiatr nie będzie rozdawał dziś kart,jednak forma Kamila jest na tyle wysoka ,że powinien poradzić sobie w każdych warunkach. Kraft i Tande również będą skakali praktycznie w tym samym czasie więc warunki będą raczej podobne. Stoch w Innsbrucku był już 3 oraz 2 myślę,że dziś czas na najwyższe miejsce na podium i umocnienie się na pozycji lidera TCS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Austria - Bischofshofen

 

 

240px-FIS_Sommer_Grand_Prix_2014_-_20140


Typ: Kamil Stoch wygra konkurs
Kurs: 3,00
Data i godzina: 06.01.2017 16:45
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na ostatni konkurs w ramach 65 Turnieju Czterech Skoczni, który zostanie rozegrany na skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS140), w austriackim Bischofshofen. Kończący się już turniej jest chyba jednym z najciekawszych z ostatnich lat, pierwsza część w Niemczech cechowała się bardzo długimi skokami. Natomiast pierwszy konkurs w Austrii był bardzo loteryjny ze względu na fatalne warunki pogodowe i zakończył się tylko jedną serią. Przed finałowymi zawodami w Bischofshofen największe szanse na końcowy triumf w całym 65. Turnieju Czterech Skoczni ma dwóch zawodników. Liderujący Daniel Andre Tande ma zaledwie 1,7 punktu przewagi nad drugim Kamilem Stochem. Dla obu zawodników może to być pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej TCS. Norwegia na taki sukces czeka dziesięć lat, kiedy to triumfatorem imprezy został Anders Jacobsen. Z kolei cała Polska czeka na powtórzenie wyczynu Adama Małysza sprzed szesnastu lat. Za plecami dwójki liderów trwa walka o najniższy stopień turniejowego podium. Obecnie trzecie miejsce zajmuje Stefan Kraft, tracący 16,6 punktu do liderującego Daniela Andre Tande. Reprezentant Austrii w ostatnich dniach cierpiał jednak na grypę żołądkową, co odbiło się m.in. na jego wyniku w zawodach w Innsbrucku, po których stracił realne szanse na końcowe zwycięstwo w TCS. Zepchnąć Krafta z podium będzie próbował Piotr Żyła. Prezentujący wysoką, równą i powtarzalną formę Polak plasuje się obecnie na czwartej pozycji, ze stratą 7 punktów do trzeciego Austriaka. Po sesjach treningowych oraz kwalifikacjach wyklarowało się nam dwóch faworytów do zwycięstwa a mianowicie Kamil Stoch, który bardzo dobrze zaprezentował się na pierwszym treningu oraz Andreas Wellinger, który z kolei wygrał drugi trening oraz kwalifikacje ustanawiając rekord skoczni. Kamil po upadku w Insbrucku był trochę poobijany ale zapewnił, że czuję się już dobrze i będzie w pełni zmobilizowany na ten konkurs. Moim zdaniem Stoch dziś wygra zarówno konkurs indywidualny jak i cały Turniej Czterech Skoczni, widać, że jest w formie i bardzo zdeterminowany do zwycięstwa. Warto też zaznaczyć, że będzie to jego 250 występ w pucharze świata, fajnie by było uczcić ten jubileusz wygraną. Kurs na wygraną Kamila bardzo kuszący a więc warto spróbować. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Polska - Wisła

 

 

240px-FIS_Sommer_Grand_Prix_2014_-_20140


Typ: Kamil Stoch wygra konkurs
Kurs: 2,75
Data i godzina: 14.01.2017 16:00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata w polskiej Wiśle, który zostanie rozegrany na skoczni im. im. Adama Małysza (HS134). Co tu dużo mówić po raz kolejny gram tu w stronę naszego mistrza, już w Bischofshofen było widać, że Kamil jest w mega gazie i zdecydowanie odstaje w tej chwili formą od swoich przeciwników. Po treningach w Wiśle widać dalej jego fenomenalną dyspozycję, w pierwszym treningu przed kwalifikacjami Kamil zajął trzecie miejsce nieznacznie ustępując Andreasowi Wellingerowi który skakał z dwóch belek wyżej oraz Domenowi Prevcovi, który skakał z tej samej belki co Polak ale miał mniej odjętych punktów za wiatr. W drugim treningu Kamil już wygrał będąc przed Domenem Prevcem oraz Andreasem Wellingerem. Podczas drugiego treningu Stoch poczuł lekki ból w kolanie, z którym się zmaga od początku sezonu. Od razu został przebadany przez doktora Winiarskiego, który stwierdził, że jest to drobne przeciążenie i po zabiegach z fizjoterapeutą powinno być wszystko ok. Stefan Horngacher po dobrych próbach treningowych stwierdził, że Kamil nie musi brać udziału w kwalifikacjach aby nie przeciążać dalej tego kolana. Dla odważnych polecam ciekawy typ na Andreasa Wellingera, że będzie w top3, na treningach był drugi i trzeci, natomiast w kwalifikacjach piąty, warto spróbować za drobne bo kurs na to w Betsson jest aż 12,00, co jest mega kuszące. Niemniej jednak dziś liczę na kolejną wygraną Kamila i wskoczenie na pierwsze miejsce w Pucharze Świata oraz oczywiście dobrą dyspozycję wszystkich Polaków. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Polska - Wisła

 

pre_1484388021__welli.jpeg


Typ: Andreas Wellinger będzie w Top6
Kurs: 2,75
Data i godzina: 14.01.2017 16:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata w polskiej Wiśle, który zostanie rozegrany na skoczni im. im. Adama Małysza (HS134). Przeglądnąwszy całą ofertę skoków narciarskich u poszczególnych buków natrafiłem na bardzo ciekawy zakład na unibecie a mianowicie, że Andreas Wellinger będzie w top6 i kurs na to zdarzenie jest aż 2,75, co jak dla mnie można brać w ciemno. Andreas pokazał się tu w Wiśle z bardzo dobrej strony na treningach zajmował odpowiednio drugie a potem trzecie miejsce ustępując tylko Domenowi Prevcowi oraz Kamilowi Stochowi, w kwalifikacjach natomiast zajął piąte miejsce. Patrząc na jego dyspozycję jak najbardziej ma szansę znaleźć się w top6 a nawet tak jak pisałem przy poprzedniej analizie w top3. Moim zdaniem warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Polska - Wisła

 

pre_1484481093__kot.jpeg


Typ: Maciej Kot będzie w Top3
Kurs: 5,50
Data i godzina: 15.01.2017 16:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Zapraszam na drugi konkurs w ramach Pucharu Świata w polskiej Wiśle, który zostanie rozegrany na skoczni im. im. Adama Małysza (HS134). Na dziś aby lepiej oglądało się rywalizację, upatrzyłem sobie typ na to, że Maciej Kot zajmie miejsce w pierwszej trójce konkursu. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to zbyt realne ale nie przekreślałbym szans Maćka. We wczorajszych zawodach jak sam przyznał przy obu skokach popełnił drobne błędy szczególnie w tym pierwszym skoku, co nie powinno się zdarzyć tym bardziej przy tak niskiej belce najazdowej, gdzie drobny błąd kosztuje kilka metrów. Maciek jest świadomy co zrobił źle i zamierza dziś w tym aspekcie się poprawić. Jeśli psychika nie zawiedzie co jeszcze czasem u Kota się zdarza oraz nie popełni tych drobnych błędów jak wczoraj, to ma szanse na powalczenie o podium bo potencjał mimo wszystko jest, brakuje mu tylko tej pewności siebie i regularności, którą ma chociażby Kami Stoch. A propos Kamila myślę, iż dziś po raz kolejny udowodni kto wiedzie prym w tej chwili w Pucharze Świata i zanotuje kolejną wygraną. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Polska - Zakopane

 

 

d0iwC77n-xI4tSd1e.png vs td9nuzPt-EuDdh8Xj.png vs WOhfZQ83-YHNYm8be.png

 

Spotkanie: Head to head: Japonia - Czechy - Rosja

Typ: Czechy
Kurs: 2,75
Data i godzina: 21.01.2017 16:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata w polskim Zakopanem, który zostanie rozegrany na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS134). Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, który na pewno będzie bardzo emocjonujący i to nie tylko dlatego, że Polacy są obecnie pierwsi w Pucharze Narodów i będą skakać z żółtymi plastronami, bowiem w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego świetnie zaprezentowali się Niemcy, którzy na pewno dziś będą mocni i Top3 dla nich myślę, spokojnie do ogarnięcia. Kolejną drużyną która może znaleźć się na podium będą Słoweńcy, którzy też skakali w miarę dobrze. Ja jednak na ten konkurs upatrzyłem sobie zgoła inny typ a mianowicie head to head, gdzie typujemy kto będzie wyżej na koniec konkursu, między Japonią, Czechami a Rosją. Zacznijmy od Japończyków, którzy w tym sezonie skaczą bardzo słabo i gdyby nie konkurs drużynowy to Zakopanem mogło by ich tu nie być, gdyż od dłuższego czasu planowali dodatkowe treningi u siebie w Sapporo, nie sądzę, że na Wielkiej Krokwi zaczną skakać znacznie lepiej mimo wspaniałej atmosfery, która zawsze tam panuje. Przejdźmy do Rosjan, gdzie tak na dobrą sprawę drużyna jest słaba, jedynym w miarę punktującym w tym sezonie jest Evgeniy Klimov, oprócz niego punktował jeszcze tylko Denis Korniłow, a reszta nic, dwóch w miarę skoczków to jednak za mało żeby osiągnąć coś w konkursie. Przyszedł czas na moich faworytów Czechów, którzy w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu pokazali, że będą sie liczyć w walce o miejsca 5-6 w drużynówce, na chwilę obecną nie stać ich niestety na więcej. Zliczając punkty z kwalifikacji Czesi wygraliby na spokojnie zarówno z Japończykami jak i Rosjanami. W Pucharze Narodów Czesi nieznacznie ustępują Japończykom ale myślę, że dziś się to zmieni. W pierwszym konkursie drużynowym w tym sezonie nasi południowi sąsiedzi zdecydowanie wyprzedzili i jednych, i drugich, dziś powinno być podobnie. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Polska - Zakopane

 

 

pre_1484989143__prevc.jpeg


Typ: Peter Prevc wygra
Kurs: 8,00
Data i godzina: 22.01.2017 16:00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

 

Zapraszam na drugi konkurs w ramach Pucharu Świata w polskim Zakopanem, który zostanie rozegrany na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS134). Jesteśmy jeszcze przed sobotnim konkursem drużynowym a więc nie wiem jak zaprezentują się Peter Prevc czy Kamil Stoch i reszta czołówki. Jednakże nie mogłem przejść obojętnie obok takiego kursu, co jak dla mnie jest promocją od Betsson a to dlatego, że Peter po krótkich wakacjach prezentuje się znacznie lepiej. Świadczą o tym chociażby dwa wygrane piątkowe treningi gdzie oddał zdecydowanie najlepsze skoki. W kwalifikacjach odfrunął aż na 135,5 metra co było najlepszą odległością, mimo to zajął w nich dopiero trzecie miejsce. Po tych skokach widać już moc u Petera i na pewno będzie bardzo groźny w niedzielnym konkursie, a kto wie być może uda mu się zwyciężyć. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak się stało, sercem jestem za Kamilem ale coś czuje, że Prevc może wszystkim spłatać psikusa i odlecieć znacznie dalej niżeli w kwalifikacjach czy też treningach, kurs na wygraną Petera to aż 8,00 co w mojej opinii jest zdecydowanie przesadzone i myślę, że za niewielką kwotę można będzie też pograć tym bardziej, iż Słoweniec wyraźnie łapie formę i do końca sezonu będzie gonił naszego Kamila. Dla mniej odważnych zdecydowanie polecam typ na Top3 Petera Prevca, gdzie kurs oscyluje w okolicach 2,10 i jak najbardziej jest do zaakceptowania. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Niemcy, Willingen

 

 dSL4dDk9-v7WWKgCE.png

 

Typ: Austria wygra
Kurs: 3,50
Data i godzina: 28.01.2017 16:05
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata w niemieckim Willingen, który zostanie rozegrany na Mühlenkopfschanze (HS145). Zapowiada nam się bardzo ciekawy konkurs, tak na dobrą sprawę zakusy na wygraną mają aż cztery reprezentacje Polska, Niemcy, Słowenia oraz Austria, gdyby Norwegowie mieli bardziej wyrównaną ekipę mogłoby być ich nawet pięć. To wszystko pokazuje tylko jak wysoki jest poziom w tym sezonie. Jednakże dla mnie dziś faworytem będą Austriacy, żałuję trochę, że nie pograłem ich wczoraj bo kurs na nich był mocno przesadzony aż 5,50, dziś już niestety spadło... Podopieczni Heinza Kuttina prezentowali się bardzo dobrze na treningach, szczególnie trzeba pochwalić tu Stefana Krafta który po krótkiej przerwie od Pucharu Świata wrócił do zawodów w dobrym stylu i o dziwo z dobrą formą notując na treningach 141m oraz 144m. Oprócz niego dobre skoki oddali pozostali zawodnicy z drużyny Manuel Fettner, Michael Haybock oraz odbudowujący się Gregor Schlierenzauer. W rezultacie tak dobrych skoków mając zapewniony udział w niedzielnym konkursie kwalifikacje odpuścili Kraft Fettner i Haybock. Skakał jedynie Gregor ale nie zaprezentował się jakoś rewelacyjnie chociaż skok był przyzwoity, ale z drugiej strony nie ma co od niego oczekiwać zbyt dużo tym bardziej, że wraca po rocznej przerwie. Moim zdaniem Austria powinna dziś wygrać, chociaż zadaję sobie sprawę, że będą to bardzo wyrównane zawody. Miejmy nadzieję, że wiatr nie będzie przeszkadzał. Początek pierwszej serii planowany jest na godzinę 16:05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Oberstdorf HS 225

Spotkanie: zakończy w TOP 3

Typ: Stefan Kraft

Kurs: 1,85

Godzina: 16:00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

przed nami pierwszy konkurs lotów w tym sezonie, czyli zawody na przebudowanej skoczni mamuciej w niemieckim Oberstdorfie. Do dzisiejszej analizy wybrałem dokonania w tym konkursie Austriaka Stefana Krafta, a mianowicie przewiduję, że zakończy zmagania na podium. Stefan w tym sezonie jest bardzo regularny i gdyby nie problemy zdrowotne przez które stracił kilka konkursów to obecnie byłby dużo wyżej w klasyfikacji generalnej PŚ. W treningach przed dzisiejszym konkursem Kraft prezentował się bardzo dobrze, bowiem zajął w nich 1. i 3. miejsce. Dużym handicapem dla Krafta jest słaba w tym sezonie forma etatowych lotników takich jak Schlierenzauer, P. Prevc, Tepes, czy Kasai, a także nieobycie z mamutami Domena Prevca. Uważam, że Kraft w tym konkursie będzie walczył o zwycięstwo, a miejsce na podium zajmie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Niemcy, Oberstdorf

 

 

pre_1486192440__kraft.jpeg

 

 

Typ: Stefan Kraft wygra
Kurs: 4,50
Data i godzina: 04.02.2017 16:00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs lotów w ramach Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie, który zostanie rozegrany na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS225). Przed nam pierwszy w tym sezonie konkurs lotów na mamuciej skoczni. Jak wiadomo loty różnią się od skoków na normalnych skoczniach i tak na dobrą sprawę dany zawodnik nie musi być w wyśmienitej formie, jeśli jest bardzo dobrym lotnikiem aby odlecieć. Dziś zapowiada nam się bardzo wyrównana walka o top3, realnie patrząc to co najmniej dziesięciu zawodników będzie się bić o podium. W kwalifikacjach z drobrej strony pokazali się Peter Prevc, Dimitry Vassiliev, Robert Johansson czy nasz Dawid Kubacki. Z czołówki która nie musiała się kwalifikować bardzo dobre skoki oddali Andreas Wellinger oraz Piotr Żyła, warto tu zauważyć iż Niemiec skakał w znacznie lepszych warunkach. Wracając do konkursu, dla mnie faworytem jest nie kto inny jak Stefan Kraft, już w Willingen widać było, że ma przebłyski formy, dziś powinien to tylko potwierdzić. Stefan zrezygnował z udziału w kwalifikacjach i nie ma co się mu dziwić bowiem wygrał pierwszy trening lecąc aż 229 metrów co było najdłuższą odległością tego weekendu, w drugim treningu poleciał trochę krócej bo 215 metrów co w rezultacie wystarczyło do trzeciego miejsca. Przy kursach wystawionych na Austriaka warto pograć na jego zwycięstwo gdyż jest to całkiem prawdopodobne. Miejmy nadzieję, że wiatr nie będzie przeszkadzał oraz Stefan nie popełni żadnych błędów przy skoku, które niestety jeszcze mu się zdarzały. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Niemcy, Oberstdorf

 

 

pre_1486192440__kraft.jpeg

 

 

Typ: Stefan Kraft wygra
Kurs: 2,75
Data i godzina: 05.02.2017 15:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Zapraszam na drugi konkurs lotów w ramach Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie, który zostanie rozegrany na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS225). We wczorajszych zawodach tak jak przypuszczałem zdecydowanie najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft i tak na dobrą sprawę w mojej opinii dziś także wygra. W chwili obecnej po sobotnim konkursie mogę stwierdzić, że Kraft w lotach nie ma na ten moment godnego dla siebie przeciwnika. Inni doskonali lotnicy są niestety bez formy. Jedynie kto mu może zagrozić to drugi w sobotnim konkursie młoda nadzieja niemieckich skoków Andreas Wellinger, z tym, że młodemu Niemcowi nie zawsze starcza zimnej krwi i potrafi popsuć skok, zdecydowanie musi jeszcze popracować nad mentalnością i psychiką. Napisałbym jeszcze, że Kamil Stoch mógłby powalczyć co przy jego dyspozycji nie było by dziwne ale gdyby to były zawody na normalnej skoczni, bo nie oszukujmy się Polak nigdy nie był jakimś wybitnym lotnikiem, niemniej jednak wcale nie lata krótko. Nie ma co tu się dużo rozpisywać każdy kto oglądał sobotni konkurs widział formę Krafta i myślę, że większość przy takich kursach na Austriaka skorzysta po raz drugi tego weekendu a Stefan tymczasem zaliczy dublet. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Oberstdorf HS 225

Spotkanie: Daniel Andre Tande zakończy na podium?

Typ: TAK

Kurs: 2,62

Godzina: 15:00

Bukmacher: bet 365

Analiza:

przed nami drugi konkurs lotów w tym sezonie, czyli zawody na przebudowanej skoczni mamuciej w niemieckim Oberstdorfie. Do dzisiejszej analizy wybrałem dokonania w tym konkursie Norwega Daniela Andre Tande, a mianowicie przewiduję, że zakończy zmagania na podium. Norweg w tym sezonie w Pucharze Świata spisuje się bardzo dobrze bowiem poza nieszczęśliwym konkursem w Bischofshofen (gdzie nie zapiął wiązania w narcie) tylko dwa razy znalazł się poza czołową "dziesiątką" konkursu. Muszę przyznać, że postawa Tande we wczorajszym konkursie bardzo mnie zaskoczyła, bowiem wyglądał jak po przeczytaniu książki pt. "Nauka lotów narciarskich w weekend". W piątkowych piątek i w dwóch pierwszych skokach w sobotę bardzo się męczył, ale już skok finałowy był najdalszy w całej serii. Norweg w tym ostatnim skoku załapał o co chodzi w lataniu na mamucie, czyli bardziej położył się na nartach zamiast podwieszać biodra i przyniosło to efekt. Jedno miejsce na podium zarezerwowane jest dla Krafta a o pozostałe dwa walkę stoczą Wellinger, Stoch, Tande i Domen Prevc. Uważam, że najmniejsze szanse z tej grupy mają Stoch, który chyba złapał lekką zadyszkę i Domen, który lata bardzo nisko nad zeskokiem co przy popełnieniu jakiegoś błędu na progu skutkuje znacznym skróceniem skoku. Reasumując uważam, że Tande zakończy konkurs na podium, najpewniej na jego drugim stopniu bowiem Kraft wydaje się być nie do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Skoki Narciarskie, Sapporo HS 137

Godzina:8:30

Spotkanie: konkurs sapporo hs 137

Typ: Kamil Stoch Wygra

Kurs:4.00

Bukmacher:bet365

 

 

Witam. W ten weekend zmagania o Puchar Świata w Skokach Narciarskich przenioszą się do Japonni. Na skoczni w Sapporo HS 137 odbędą się 2 konkursy indywidualne , dzisiejsza analiza dotyczy pierwszego z nich. Postanowiłem zagrać teraz przed treningami bo jestem pewny bardzo dobrej dyspozycji swego zawodnika. Stawiam na naszego rodaka Kamila Stocha.Po serii 4 zwycięstw z rzędu Kamil zajął 5 miejscew Willingen, 3 i 9 w lotach choć w tym 2 konkursie gdyby wylądował w sposób jaki nasprzyzwyczaił zająłby nawet 3 miejsce. Kamil troszke zeszedł jakby na boczny tor lecz moim zdaniem na te skocznie skakał i tak świetnie nie będąc tzw. " lotnikiem". Te zawody będą rozgrywane na obiekcie dużym lepszym dla Polaka. Stoch jest dużo groźniejszy dla rywali na mniejszych skoczniach gdzie jako nieliczny ze stawki radzi sobie w jażdych warunkach. Co do rywali. Domen i Tande obniżyły loty choć Norweg ma świetne próby lecz brakuje systematyczności w dodatku jest słaby psychicznie. Wellinger wyskoczył ostatnio z formą lecz na lubianych i wygodnych skiczniach odpowiadających do stylu Niemca, wysokiego toru lotu. Nie sądze aby mógł walczyć o zwycięstwo tym bardziej że nie radzi sobie nsjlepiej przy tylnim wietrze. Jedynym rywalem może być Kraft choć nie ma co patrzeć na ostatnie konkursy w lotach, to inna bajka, jest stworzony do latania. Na notmalnych skoczniach potrafi skoczyć fantastycznie ale i zupełnie zepsuć próbe. W odniesieniu do Kamila przy tylnych wiatrach jest na straconej pozycji. Podsumowując dla mnie faworytem jest Stoch, sądze że wróci jako zwycięzca, skacze równo i bardzo dobrze a ma przecueż rezerwy w dodatku radzi sobie przy tylnich wiatrach na tą chwile najlepiej co jest dużą przewagą naszego zawodnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Japonia, Sapporo

 

 

prevc_peter_3x4.jpg?1485263962

 

 

Typ: Peter Prevc wygra
Kurs: 4,50
Data i godzina: 10.02.2017 08:30
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata, w japońskim Sapporo, który zostanie rozegrany na legendarnej Okurayamie (HS134). No i Betsson po raz kolejny daje łatwo zarobić. Po sesjach treningowych oraz kwalifikacjach, w moim uznaniu faworytem do wygranej jest nie kto inny jak Peter Prevc. Wprawdzie pierwszy skok treningowy wypadł w jego wykonaniu dosyć słabo bo tylko 122 metry, to już w kolejnej serii treningowej znacznie się poprawił bowiem zanotował skok na odległość 131,5 metra co w rezultacie dało mu wygraną w drugim treningu. Jednakże prawdziwy pokaz siły dał nam dopiero w kwalifikacjach, które bezkonkurencyjnie wygrał lądując aż na 138 metrze i to w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. De facto Prevc skacze lepiej jak ma wiatr w plecy (II trening), niż pod narty (I trening). Tak na dobrą sprawę jedynymi którzy mogą powalczyć jutro z Peterem o wygraną są Norweg - Daniel Andre Tande, który w pierwszym treningu zajął drugie miejsce a w drugim treningu trzecie, w kwalifikacjach skoczył ledwie 124,5 metra jednakże miał aż 10,1 dodanych punktów za wiatr a więc skakał w najgorszych warunkach jeśli chodzi o czołówkę Pucharu Świata. Drugim, który może powalczyć o wygraną ze Słoweńcem jest nie kto inny jak obecny lider Pucharu Świata - Kamil Stoch. Polak w pierwszym treningu wypadł przeciętnie przy sprzyjającym wietrze skoczył na odległość 129 metrów, w drugim treningu przy niekorzystnych warunkach skoczył pół metra dalej zajmując drugie miejsce, natomiast w kwalifikacjach poszybował po raz kolejny na 129 metr a więc jego skoki są bardzo powtarzalne. Co ciekawe smaczku w jutrzejszym konkursie dodaje to, iż Peter Prevc wygrywał tu pierwsze zawody kolejno w 2014, 2015 oraz 2016 roku, a w drugich dniach zajmował drugie, trzecie oraz szóste miejsce. To tylko dobitnie pokazuje, że Słoweniec lubi Okurayamę i na prawdę dobrze mu się tu skacze, a, że historia lubi się powtarzać to nie miałbym nic przeciwko jego wygranej. Tym bardziej, że przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Lahti Peter wyraźnie zaczyna łapać formę. Ogólnie rzecz biorąc ostatnimi laty Słoweńcom dobrze się tu startowało, jednakże tym razem nie widzę nikogo prócz Petera kto może zająć miejsce w top3. Jest tylko jedna rzecz, która może zniweczyć mój typ jak i cały konkurs a mianowicie kiepskie warunki wietrzne oraz śnieżne  a niestety meteorolodzy przewidują taką właśnie pogodę na weekend, miejmy nadzieję, iż jednak pierwszy konkurs odbędzie się bez problemów. Konkurs rozpocznie się o godzinie 8:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Japonia, Sapporo

 

pre_1486828028__pol_kot.jpg

 

 Typ: Maciej Kot wygra
Kurs: 8,00
Data i godzina: 12.02.2017 02:00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na drugi konkurs w ramach Pucharu Świata, w japońskim Sapporo, który zostanie rozegrany na legendarnej Okurayamie (HS134). Na samym wstępie powiem, że dzisiejszy typ będzie mocno ryzykowny, więc tylko dla odważnych. Tak jak przewidywałem sobotnie zawody wygrał Peter Prevc wprawdzie ex aequo z Maćkiem Kotem ale jednak zwycięstwo to zwycięstwo. Na niedzielny konkurs moim faworytem będzie właśnie Maciek, który znakomicie poradził sobie w tych bardzo trudnych warunkach, odnosząc swoje premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata, chociaż trzeba przyznać, że odrobina szczęścia też mu dopisała. Nie dziwi mnie jednak jego wygrana a to dlatego, iż już w kwalifikacjach pokazał, że będzie walczył o top3, a na dobry rezultat utwierdził mnie w przekonaniu po serii próbnej przed konkursem gdzie miał trzeci wynik. W wywiadzie tuż po konkursie Maciek sam przyznał, że jedynym co mogło mu przeszkodzić w wygranej to złe warunki. Polak pod wodzą Stefana Horngachera wykonał ogromny progres w porównaniu do poprzednich lat. Poza tym widać, że Kot wyczuł Okurayamę, dodatkowo sobotnie zwycięstwo powinno mu dodać tylko pewności siebie bo mentalnie nie spala się już tak jak chociażby na początku sezonu (czyżby psycholog odwalał kupę roboty?), czy chociażby jak zrobił to dziś w drugim skoku Andreas Wellinger. Myślę, że w takiej dyspozycji Maciek spokojnie powalczy o top3 a co więcej może a nawet powinien pokusić się o wygraną na co właśnie liczę. Kto tu może oprócz niego powalczyć o podium? Jak dla mnie będzie to Stefan Kraft nie muszę tu zbytnio tego rozpisywać trzecie miejsce w pierwszym konkursie nie było z przypadku, oprócz niego groźni będą Andreas Wellinger o ile po raz kolejny nie spali się w drugim skoku oraz Kamil Stoch który przyznał, że w drugim skoku popełnił spory błąd w locie stąd krótki skok i odległa pozycja. A także Peter Prevc, który jednak przyznał, iż miał mnóstwo farta przy pierwszym sobotnim skoku, drugi był znacznie słabszy. Jak dla mnie to właśnie ta piątka rozdzieli między siebie podium, na pewno będzie bardzo ciasno, natomiast sporym rozczarowaniem jest Daniel Andre Tande, który na treningach spisywał się przyzwoicie a w konkursie już znacznie słabiej. Jak wiadomo Okurayama jest specyficzną skocznią i nie wybacza minimalnych błędów na progu (przykład Domena Prevca który kompletnie nie potrafi się odnaleźć na progu) czy to w powietrzu (sobotni błąd Kamila Stocha w locie). Podsumowując Maciek jak najbardziej może tu namieszać notując drugą wygraną w karierze, oby szczęście dalej mu dopisywało, liczę też na kolejne bardzo dobre występy pozostałych Polaków, oczywiście też rehabilitację Kamila po zepsutym skoku. Ogólnie rzecz biorąc świetne wyniki Polaków są bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Lahti, gdzie nasza drużyna przy takiej dyspozycji powinna spokojnie wygrać a i indywidualnie Polacy powinni powalczyć o medale. Konkurs rozpocznie się o godzinie 02:00 czasu polskiego, w Sapporo będzie to 9:00 rano, miejmy nadzieję, iż warunki nie będą zbyt loteryjne, chociaż prognozy nie są optymistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Pjongczang, Korea Południowa

 

pre_1487096305__pol_stoch.jpg

 

 Typ: Kamil Stoch wygra
Kurs: 3,50
Data i godzina: 15.02.2017 12:00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata, w południowokoreańskim Pjongczangu, który zostanie rozegrany na Alpensia Jumping Park (HS140). No i Betsson po raz już kolejny daje łatwo zarobić, wystawiając zdecydowanie przesadzony kurs, gdzie w innych bukach oscyluje w okolicach 2,50-2,75. Przed nami bardzo ważne zawody bowiem będą próbą przedolimpijską zawodnicy będą mogli się szczegółowo zapoznać ze skocznią w Pjongczangu. Jesteśmy na półmetku mini tourne po Azji, póki co bardzo udanego dla Polaków, którzy dominują raz wygrywając kwalifikacje a później już sam konkurs, tak jak zrobili to w Sapporo Maciej Kot i Kamil Stoch. Kamil od jakiegoś czasu skacze wręcz doskonale, tak wiemy miał mini wpadkę w pierwszym konkursie w Sapporo ale drugi konkurs już wygrał. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski szlifuje genialną formę na mistrzostwa świata w Lahti, a propos mistrzostw kursy na zwycięstwo Polski tak jaki pisałem poleciały mocno w dół z 3,50 na 2,75 jak widać jesteśmy zdecydowanym faworytem do złota ale wcale mnie to nie dziwi. Stoch w Pjongczangu już pokazał się z wyśmienitej strony wygrywając pierwszy trening skokiem na 142 metr z 23 belki, w drugim treningu zanotował 138 metrów z 21 belki przegrywając o tylko 0.1 punktu ze Stefanem Kraftem, jednakże Austriak skakał z 22 belki, więc Polak w konkursie bez wątpienia by prowadził. W kwalifikacjach Stoch jako jedyny skakał z obniżonej 21 belki i doleciał do 132 metra, z czołówki dobrze zaprezentował się również drugi z Polaków - Maciej Kot, który skoczył 134 metry ale z 22 pozycji najazdowej, Piotr Żyła skoczył przeciętnie bo 124 metry ale on niech znacznie lepiej skacze w konkursie. Warto tu też zaznaczyć, iż bardzo dobrze spisali się także Jan Ziobro zwycięzca kwali ze 134,5 metra oraz trzeci Dawid Kubacki 130,5 metra, obaj skakali z 22 belki, a poniekąd pomiędzy nimi właśnie, nieformalnie toczy się walka o czwarte miejsce do konkursu drużynowego w Lahti, więc obaj ostatnimi czasy znacznie się poprawili. Podsumowując Kamil Stoch będący w takim gazie będzie nie do pokonania, pierwsze miejsce dla niego jest wręcz pewne, ciekawie będzie natomiast w walce o resztę podium i ogólnie czołowe lokaty gdzie tak na dobrą sprawę według mnie powalczy aż siedmiu zawodników Stefan Kraft, Andreas Wellinger, Daniel Andre Tande, Maciej Kot, Peter Prevc, Piotr Żyła oraz zwycięzca kwalifikacji Jan Ziobro. Zapowiadają nam się bardzo dobre zawody, będzie bardzo ciasno, miejmy nadzieję, iż warunki będą równe dla wszystkich. Konkurs rozpocznie się o godzinie 12:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Oslo, Norwegia

 

O6itV1WE-YTN03SlO.png

 

 Typ: Niemcy wygrają
Kurs: 3,00
Data i godzina: 11.03.2017 16:15
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata, w norweskim Oslo, który zostanie rozegrany na legendarnej Holmenkollbakken (HS134). Po dłuższej przerwie spowodowanej Mistrzostwami Świata wracamy do zmagań pucharowych. Na pierwszy rzut konkurs drużynowy oraz nowinka czyli Raw Air, dziesięciodniowy "maraton skoków". "W ciągu dziesięciu dni, zawodnicy będą codziennie zdobywać punkty do klasyfikacji generalnej, począwszy od rywalizacji w Oslo, przez Lillehammer i Trondheim, do wielkiego finału na mamucim obiekcie w Vikersund. Do klasyfikacji generalnej Raw Air zliczane będą noty punktowe zawodników z prologów, konkursów indywidualnych oraz rywalizacji drużynowych. Z tego powodu, podczas prologów (będącymi jednocześnie kwalifikacjami do indywidualnych zawodów), oceniana przez sędziów będzie również prekwalifikowana czołowa dziesiątka Pucharu Świata. Jeżeli wszystkie plany organizatorów pójdą zgodnie z planem, to w ramach turnieju przeprowadzonych zostanie aż szesnaście serii skoków. Zwycięzca Raw Air wzbogaci się o nagrodę w wysokości 60 tysięcy euro."* Wracając do konkursu faworytami do walki o pierwsze miejsce podobnie jak na MŚ w Lahti będą Niemcy oraz Polacy. Dlaczego nasi rodacy są faworytami nie muszę nawet wyjaśniać Mistrzowie Świata, więc swoje zrobią. Ja jednakże w dzisiejszym konkursie stawiałbym na Niemców, którzy podczas prologu a zarazem kwalifikacji pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując pierwsze, trzecie, czwarte oraz piętnaste miejsce, sumując noty to w porównaniu do Polaków nieznacznie by prowadzili. Warto tu od razu wyróżnić Andreasa Wellingera, który oddał kapitalny skok, dostając przy tym zdecydowanie najwyższe noty w porównaniu do reszty stawki, przy takiej dyspozycji sam Welli, powinien wyciągnąć naszych zachodnich sąsiadów na pierwsze miejsce podium. Także mój faworyt został tu już przedstawiony, a wracając do konkursu to o trzecie miejsce powinny powalczyć reprezentacje Austrii oraz Norwegii, jednakże w tej parze ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:15.
*(skijmuping.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Oslo, Norwegia

 

ger_wellinger.jpg?1477914247

 

Typ: Andreas Wellinger wygra
Kurs: 7,00
Data i godzina: 12.03.2017 14:15
Bukmacher: Betsson
Analiza:

 

Zapraszam na drugi konkurs w ramach Pucharu Świata, w norweskim Oslo, który zostanie rozegrany na legendarnej Holmenkollbakken (HS134). Wczorajsze zawody drużynowe niestety dobitnie pokazały, iż naszemu Kamilowi będzie strasznie ciężko utrzymać pozycję lidera Pucharu Świata. Będzie on mocno naciskany przede wszystkim przez Stefana Krafta, który jest obecnie chyba nie do pokonania, dodatkowo dochodzi do tego rewelacyjny Andreas Wellinger, gdzie tak na dobrą sprawę chyba tylko on może zagrozić Austriakowi, poza tym widać popracował nad psychiką i po prostu cieszy się ze skoków a wyniki same przychodzą. Dlatego też pokuszę się o niespodziankę i zwycięstwo Niemca. Istotnym czynnikiem do sukcesu mojego typu będzie oddanie dwóch dalekich i przede wszystkim równych skoków, bo Andreasowi zdarzają się jeszcze wahania, czyli jeden skok daleki a później drugi popsuty. Innym ciekawym typem jest na pewno top 3 dla Johanna Andre Forfanga gdzie kursy oscylują w granicach 2,70-3,50 i jak najbardziej są warte ryzyka bo Norweg skacze tu przyzwoicie i stać go na podium. Co do Polaków to nie spodziewałbym się tu jakichś rewelacyjnych wyników widać nasi rodacy złapali jakby zadyszkę i w chwili obecnej na pewno nie pokazują pełni swoich możliwości. Podsumowując  jak dal mnie wygra Andreas Wellinger, a na podium znajdą się Stefan Kraft oraz Johann Andre Forfang. Konkurs rozpocznie się o godzinie 14:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs indywidualny w Oslo

Ammann - Kasai 1 @1.73 Bet365

 

Wczoraj dobre skoki Ammanna dały Szwajcarskiej ekipie top8 i myśle, ze dziś tez powinien coś wyskakac i poradzić sobie z Noriakim. Japończyk musi być już nieźle zmęczony tym sezonem, fajnie, że jeszcze skacze ale już niestety nie te lata, forma spada, ciąg tego Raw Air też będzie działał na jego niekorzyść.

 

Peter Prevc - Hayboeck 1 @1.66 Bet365

 

Prevc wraca od dłuższego czasu do formy już w Lahti miał byc głównym rywalem Krafta jednak coś jeszcze nie wyszło. Tutaj od Prologu skacze bardzo dobrze, wczoraj chyba 3 nota, ogólnie drugie miejsce w całym cyklu, a Hayboeck jakoś nierówno niby te jego wczorajsze skoki dobre ale skakał w pierwszej grupie gdzie każdy odlatywał, a w drugiej kolejce mieli lepsze warunki bo nie było jeszcze mgły.

 

Prevc podium @3.0 Bet365

Wellinger podium @2.1 Bet365

 

Obaj mocni, a te kursy spore wiec warto spróbować tutaj wg mnie mogą im zagrozić tylko Forfang, Żyła no i oczywiście Kraft.

 

Żyła - Eisenbischler 1 @1.7 Bet365

 

Piotrek jest tutaj równy od rozpoczęcia Raw Air, wszystkie skoki powtarzalne, a Niemiec potrafi zepsuć skok, wczoraj w pierwszym odleciał, a drugi skok już gorszy no, a Piotrek druga nota indywidualnie zaraz po Krafcie.

 

Co myślicie? Pewnie sporo osób ogląda skoki, jakieś inne propozycje?

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: skoki narciarskie, PŚ Vikersund HS 225


Spotkanie: zakończy w TOP 3


Typ: Andreas Stjernen


Kurs: 2,10


Godzina: 16:30


Bukmacher: Bwin


Analiza:


przed nami przedostatni konkurs indywidualny zaliczany co cyklu Raw Air, a mianowicie zawody na skoczni do lotów narciarskich w norweskim Vikersund. Dzisiejszy konkurs zastępuje odwołane wtorkowe zawody w Lillehammer i racji dużej intensywności tego turnieju będzie składał się tylko z jednej serii. W dzisiejszej rywalizacji upatruje duże szanse na zakończenie zawodów na podium przez Norwega Andreasa Stjernena. Już wczoraj zaprezentował się on bardzo dobrze bowiem zajął drugie miejsce w Trondheim przegrywając tylko ze Stefanem Kraftem. Stjernen jest ostatnio w życiowej formie co potwierdza fakt, że w klasyfikacji Raw Air zajmuje obecnie 4. miejsce. Ponadto Norweg jest świetnym lotnikiem i jednocześnie autorem 3. najdłuższego ustanego skoku w historii 249 m w Vikersund właśnie. Oprócz doskonałej formy wszyscy Norwegowie mają od MŚ w Lahti jakieś magiczne kombinezony dzięki, którym skaczą kilka metrów dalej. Reasumując uważam, że jeśli warunki będą w miarę równe Stjernen zakończy te zawody na podium, a jego wygrana też mnie nie zdziwi. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie
Godzina: 10:00
Typ: Norwegia wygra
Kurs: 3,50
Bukmacher: Bwin
Analiza:

Moim zdaniem to właśnie Norwegia jest faworytem do wygrania konkursu drużynowego. Cała 4-ka bardzo dobrze i równo skacząca. Zamiast Tande wchodzi Forfang moim zdaniem w dużo lepszej formie, dyskwalifikacja w kwalifikacjach po znakomitym skoku na 241 metrów. Do tego dochodzi były rekordzista świata Johansson, Fannemel i Stjernen, którzy skaczą daleko i równo.
Niemcy mają 2-óch kapitalnych skoczków ale także i 2-óch, którzy mogą zepsuć skoki. Po 2 nie wierzę, aby ta 2-ójka ponownie miała taką ogromną przewagę punktacji jak dzisiaj nad Norwegią.
Austria - Kraft, Hayboeck i .... Fettner i Schiffner, który nawet nie wszedł do konkursu. Tak samo 2-óch świetnych lotników i 2 przeciętnych.
Słowenia moim zdaniem czarny koń konkursu, bardzo duży kurs na nich. Dziś słabe skoki jutro pewnie każdy skoczek się poprawi ale czy to wystarczy do zwycięstwa ? Wątpię, Norwedzy dużo stabilniejsi.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...