Skocz do zawartości

[Zamknięty] Polska Tauron Basket Liga 2015/2016


Husarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka - TBL

Spotkanie: Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra
Typ: Wynik do połowy/końcowy Stelmet/Stelmet

Kurs: 2.00
Godz: 18.00
Bukmacher: OddsRing

Analiza:

 

Spotkanie otwierające sezon na Polskich parkietach koszykówki męskiej. W środe w Radomiu o godzinie osiemnastej dojdzie do pojedynku o SuperPuchar Polski. Mój typ na to spotkanie to prowadzenie Stelmetu do przerwy i wygrana przez nich całego spotkania. Mistrzowie Polski po sukcesie w poprzednim sezonie nie spoczeli na laurach i mimo utraty Quintona Hosleya zbudowali bardzo mocną ekipe, jak na Polskie warunki to baardzo mocną. Zakontraktowali M.Ponitkę, K.Gruszeckiego i S.Szewczyka dokładając do tego Ł.Koszarka, A.Hrycaniuka i P.Zamojskiego ich Polska rotacja przedstawia się wyśmienicia. Zagraniczni zawodnicy w sparingach również pokazali, że będą wartościowymi elementami układanki S.Filipovskiego. Jest to świetny trener nastawiony na sukcesy a takim niewątpliwie jest trofeum Superpucharu Polski. Stelmet na ligowych parkietach w tym sezonie będzie bardzo trudny do pokonaniu, szczególnie w meczach które będą ważne - a tak będzie jutro. 

 

Wynik do połowy 36:34  :minus:  Końcowy: 66:67  :plus: Typ:  :minus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka - TBL
Spotkanie: Start Lublin - Stal Ostrów Wlkp.

Typ: Stal -2,5pkt

Kurs: 2.00
Godz: 18.00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Spotkanie inaugurujące tegoroczny sezon rozgrywek Tauron Basket Ligi. Start Lublin zagra we własnej hali z beniaminkiem rozgrywek Stalom Ostrów Wielkopolski. Mój typ na to spotkanie to wygrana gości co najmniej trzema punktami. Mimo iż Stal jest beniaminkiem i bardzo długo nie wiedziała czy w ogóle zagra w tym sezonie w TBL to stawiam na ich zwycięstwo ponieważ prezentują się o wiele lepiej. Potrafili zbudować fajną kadre w oparciu na Polaków i kilku ogranych graczy zagranicznych, sprowadzili bałkańskiego doświadczonego trenera, który już u nich pracował i dodatkowo solidnie przepracowali okres przygotowaczy. W ostatnim sparingu przegrali zaledwie pięcioma punktami z silną ekipą Energi Czarnych. Start Lublin to w opinii wielu obserwatorów najsłabsza ekipa tegorocznej ligi. Młodzi nieograni w bojach Polacy + słabi obcokrajowcy skazują tą drużyna na błąkanie się na samym końcu tabeli. Jedynym argumentem za nimi dziś jest atut własnej hali ale w mojej opinii nie wykorzystają go i przegrają dlatego podaje typ Stal -2,5pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka - TBL
Spotkanie: Polpharma Starogard ₋ Stelmet Zielona Góra

Typ: Over 154,5

Kurs: 2.50
Godz: 18.00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Dziś o 18.00 kolejna potyczka Mistrzów Polski z najgorzej się spisującą w tym sezonie ekipą Polpharmy. Oczywiście faworyt w tym spotkaniu jest tylko jeden i inny wynik niż wygrana Stelmetu byłby sensacją, tzn mega sensacją. Oczywiście każdy chce wygrać z mistrzem, dlatego te spotkanie uważam, a nawet jestem pewny że będzie to szybkie spotkanie, Polpharma musi grać szybko i nakręcam akcję, bo każdy wie jaki sezon ma Stelmet i jakie trudne mecze ma już za sobą (w Eurolidze), dlatego pewnie dziś będą delikatnie przemęczeni ale to nie zmienia faktu że punkty będą zdobywać i to uważam, że dużo. Ekipa z Zielonej Góry jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu- dobra ławka i oczywiście do tego meczu podejdzie bardzo profesjonalnie.

Jeżeli analizując ten mecz to Mistrz 3 mecze 3 wygrane Polpharma 3 mecze 3 przegrane. Ale u siebie Polpharma gra dobrze i dobrze się czuje na własnym parkiecie. Zdobywają w miarę dużo punktów. Tutaj u siebie + przemęczony zespół z Zielonej Góry powinno przynieść dużą ilość pkt.

Warto również wspomnieć, że mecze tych drużyn zawsze wiązały się wynikiem over i zawsze nakręcali akcje i grali szybki baset. Dlatego czemu nie miałoby być i w tym przypadku.

 

 

155 pkt nie jest jakąś wygórowaną zdobyczą, szczególnie gdy gra Mistrz na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - TBL
Spotkanie: Start Lublin - AZS Koszalin

Typ: Over 142,5

Kurs: 1.94
Data, Godz: 07.11.2015, 18.00
Bukmacher: Marathonbet
Analiza:

Mecz na pierwszy rzut oka słaby, jednak nie dla mnie. Grają ze sobą drużyny które w sezon weszły słabo- szczególnie ekipa z Koszalina z bardzo dużymi aspiracjami. W tym sezonie grają niższej oczekiwań. Ale ja uważam, że to tylko kwestia czasu i zaczną grać swój basket. Myślę, że mecz w Lublinie może być właśnie takim spotkaniem, szczególnie, że ekipa z Lublin nie jest jakaś szczególnie dobra w obronie i tutaj myślę, że Austin, Mielcarek i spółka powinni wypunktować zespół gospodarzy, którzy oczywiście na swoim parkiecie będą walczyć o pełną pulę.

U siebie co jak co ale Start rzuca ok 70 pkt i uważam, że w tym spotkaniu będzie podobnie, ale to gospodarze powinni w tym spotkaniu wieść prym i punktować.

Kolejna porażka zarówno dla Lublinian jak również dla koszalinian nie wchodzi w grę dlatego mecz będzie zacięty i według mnie będzie obfitować regularność zdobywania pkt.
Linia wystawiona przez buki według mnie troszkę zaniżona ale to tylko lepiej.

Na koniec trochę o nazwiskach w obu zespołach. Porównując oba te zespoły kadrowo znaczniej lepiej prezentują się goście mają kilku jak na naszą ligę ciekawych graczy którzy powinni trzymać poziom w tym sezonie i obecne miejsce poza 8 to jest coś nie do przyjęcia dla AZS-u.

Start jeszcze nie jest na tym poziomie co AZS ale oczywiście u siebie myślę, że będą chcieli się zaprezentować bardzo dobrze i nie będą odstępować drużynie z Koszalina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - TBL
Spotkanie: Stelmet Zielona Góra - Energia Czarni Słupsk

Typ: Over 148,5

Kurs: 1.83
Data, Godz: 08.11.2015, 17.00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Niedzielny klasyk TBL na przeciw siebie staną ekipy z Zielonej Góry oraz ze Słupska. Oczywiście faworyt w tym meczu może być tylko jeden Mistrz Polski, który w lidze nie ma sobie równych. Jednak trudy sezonu mogą sprawić, że niedzielny mecz może być wyrównany szczególnie, że Energia to nie jakieś chłopaki do bicia tylko solidny team (szczególnie na Play-Off). Stelmet jak już wcześniej pisałem wygrał dotychczas wszystkie mecze, natomiast Energia przegrała tylko jedno spotkanie.

Czarni w tym sezonie grają bardzo overowo zdobywając dużo punktów, natomiast Stelmet to Stelmet i zawsze +75 w meczu zdobędzie. Czuję w tym meczu wielkie emocje i wielkie grzmoty. Wszystko uważam, że będzie zależało od spotkania w Eurolidze zespołu z Zielonej Góry- ale to w tym meczy nie będzie miało większego znaczenia bo czas na regeneracje nie jest zbyt długi, ale Zielonogórzanie mają szeroką ławkę.

Linia jaka została wystawiona w tym spotkaniu to moim zdaniem dobry bet- szczególnie patrze to pod kątek punktujących Koszalinian. W każdym meczu (za wyjatkiem tego przeranego w Toruniu) punktowali wysoko i grali szybko i skutecznie. Ten przegrany mecz moim zdaniem to był wypadek przy pracy i brak koncentacji (taka mała chwila słabości), teraz w meczu z faworytem będą chcieli grać na sowim poziomie co powinno przynieść dużo punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka - TBL
Spotkanie: Trefl Sopot - AZS Koszalin

Typ: Over 139.5

Kurs: 1.934
Godz: 01.12.2015 godz. 19.00
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Dzisiaj W TBL spotkanie w Sopocie między miejscowym Treflem a Koszalińskim AZS-em. Spotkanie w poprzednich sezonach między tymi zespołami zawsze budziło dużo emocji. W obecnym sezonie Trefl przegrywa wszystko co może i gra niezwykle słabo (dwie przegrane po dogrywce). Ostatni mecz między tymi zespołami to wygrana AZS-u po dogrywce i mecz nie był jakiś overowy ale w tym spotkaniu uważam, że będzie przeciwnie i punktów będzie dużo więcej niż ostatnio. Linia oczywiście taka a nie inna, ponieważ oba zespoły szczególnie Trefl w tym sezonie nie zdobywają za dużo punktów (AZS trzyma poziom średnio ponad 70 pkt na spotkanie). Jeżeli chodzi o porównanie obu ekip pod względem kadrowym to dużo lepiej na papierze oraz w tabeli prezentują się koszalinianie, ale to oczywiście nikogo pewnie nie dziwi. 

Co jak co, ale Trefl przed własną publicznością musi zacząć grać skuteczniej i lepiej. Dzisiejszy mecz rozpoczyna serię spotkań w Halii 100-lecia, w której kibice będą mogli wygrać specjalne nagrody fundowane przez sponsora i partnerów, więc frekwencja powinna być większa- co według mnie musi skutkowwać lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą grą gospodarzy. Trefl jest ostatnia drużyną która nie wygrała jeszcze meczu w tym sezonie i motywacja do zwycięstwa będzie podwójna.

Jeżeli chodzi o gości to tutaj nie ma jakiś problemów i kłopotów, grają coraz lepiej i widać, że wkraczają na swoje tory. Bardzo dobre mecze z Anwilem i Rosą (troszkę gorzej z Turowem), ale AZS w tym meczu ponad 70 pkt spokojnie zdobędzie- w tym meczu i w tym typie wszystko będzie leżało po stronie gospodarzy. Jak zagrają jak za starych dobrych czasów to akcję będzie się same nakręcać a punkty same wpadać i przewiduję, że właśnie tak będzie te mecz wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dyscyplina: Koszykówka - Tauron Basket Liga

Spotkanie: Stelmet Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia

Typ: over 146,5pkt

Kurs: 2.02

Godz: 19.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Przeddzień świąt zostanie rozegrany mecz pomiędzy aktualnym mistrzem Polski - Stelmetem Zielona Góra a Asseco Prokomem Gdynia. Moim typem na to spotkanie jest suma punktów powyżej 146,5. Zielonogórzanie w spotkaniach ligowych we własnej hali grają bardzo ofensywnie, mimo że ich trener - Saso Filipovski jest specjalistą od obrony to w domowych spotkaniach pozwala im na troszkę więcej luzu i szybszej gry. Wiedząc, że mają wyraźną przewagę talentu nad resztą ligi grają bardzo swobodnie przyciskając tylko w odpowiednich momentach aby wyrobić sobie spokojną przewagę. Mogliśmy zaobserwować to w ich ostatnim spotkaniu z Anwilem Włocławek gdzie w drugiej kwarcie zagrali o wiele mocniej, intensywniej w obronie i odskoczyli rywalowi na bezpieczną przewagę. Zawodnicy z Zielonej Góry we własnej hali rzucają zazwyczaj co najmniej 80pkt, jeśli przyjmiemy że podobnie będzie dzisiaj to ich rywale muszą rzucić 67pkt aby typ został rozliczony jako wygrana. Gracze z nad morza są w stanie to zrobić, w tym sezonie pokazują dobrą, równą formę. Zespół zbudowany z pomieszania graczy młodych i perspektywicznych oraz doświadczonych gra obecnie nawet trochę ponad stan, mają umiejętności ofensywne w postaci np. dobrego rzutu za 3punkty, czy też szybkich obwodowych. W mojej opinii są w stanie dołożyć te prawie 70 punktów. Dodatkowo mecz rozgrywane dzień przed świętami, atmosfera również może być własnie świąteczna i spotkaniu powinno pójść bardziej w kierunku ataku niż mocnej obrony. 

 

Wynik : 100:57 Suma: 157 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - Tauron Basket Liga

Spotkanie: Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra

Typ: Stelmet - 4.0 ( Handicap Azjatycki )

Kurs: 1.99

Godz: 18.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Pierwszy raz w historii Tauron Basket Ligi jedno ze spotkań odbędzie się w drugi dzień świąt, jest to tegoroczny eksperyment wprowadzony przez spółkę, ma on sprawdzić jak ludzie - kibice zareagują na taki pomysł. Będzie to rywalizacja na szczycie tabeli. Trzecia Rosa podejmie we własnej hali lidera z Zielonej Góry, mój typ na to spotkanie to wygrana gości czterema lub więcej punktami ( 4 = zwrot ). Drużyna Stelmetu jest wyraźnie najsilniejszą kadrowo drużyną w Polsce, na każdej pozycji mają przynajmniej po dwóch zawodników, którzy w większości zespołów byli by graczami pierwszej piątki. Co prawda wczoraj trochę skróciła im się rotacja ponieważ rozwiązali kontrakt z Reynoldsem ale to mała strata ponieważ Amerykanin w tym sezonie i tak nie grał na poziomie jakiego się od niego oczekuje. Jego minuty w rotacji zajmą Gruszecki i Zamojski więc nie ma o co się martwić. Widać dodatkowo, że porażka ze Startem w Lublinie podrażniła ambicje obrońców tytułu, w dwóch następnych spotkaniach dokonali oni rzezi na Anwilu i Asseco. Ważne jest też to, że obecnie podopieczni Saso Filipovskiego mają przerwę od gry w europejskich pucharach i mogą skupić się wyłącznie na lidze co jak wspomniałem wcześniej wychodzi im bardzo dobrze. Rosa to ciekawa drużyna, budowa systematycznie i widać, że robią postęp w grze jednak widać również że wciąż mają braki i jeśli przyjeżdża do nich mocno broniąca ekipa to przegrywają ( Turk Telekom, Gazient, AZS Koszalin ). Nawet jeśli Radomianie zagrają dziś bardzo dobry mecz to myślę, że przegrają a cztery punkty różnicy można zdobyć bardzo szybko, dlatego celuje w taki handicap.

 

Wyynik 88:86 TYP:  :minus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dyscyplina: Koszykówka - Tauron Basket Liga

Spotkanie: Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń

Typ: Anwil - 2.0pkt - Handicap Azjatycki

Kurs: 2.02

Godz: 20.35

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Hitowe spotkanie pierwszej w nowym roku serii spotkań w Tauron Basket Lidze. Odbudowujący swą potęgę Anwil, który jest w tym sezonie niepokonany we własnej hali podejmie jutro nową siłę Polskiej ligi - Polski Cukier Toruń. Mój typ na to spotkanie to wygrana gospodarzy co najmniej trzema punktami ( dwa = zwrot ). Jak już wspomniałem Anwil ma w tym sezonie komplet zwycięstw u siebie, hala w której występują stała się twierdzą nie do zdobycia, bierze się to na pewno z mocnego personalnie składu. David Jelinek była gwiazda ligi hiszpańskiej, Oguchi - MVP Afrobasketu, Łączyński Skibniewski - byli reprezentacji Polski czy też ograni ligowy Tomaszek, Stelmach, Dimitriev tworzą bardzo mocny zespół, który pod wodzą Igora Milicica gra bardzo ciekawą koszykówkę, szczególnie w obronie gdzie często grają kombinowaną obronę. Będzie to bardzo ważne w jutrzejszym spotkaniu ponieważ goście mają świetnych graczy w ataku: Gibson - Michalak potrafią seryjnie zdobywać punkty z obwodu a i podkoszowi Torunia swoje dokładają. Gospodarze będą musieli zagrać na maksimum swoich umiejętności aby wygrać to spotkanie. Myślę, że tak będzie ponieważ a) Będą mieli za sobą wypełnioną halę i głośny doping kibiców, który powinien ich ponieść b) Mają w swoim składzie indywidualności, które w trudnych momentach mogą wziąć grę na siebie. Mam na myśli tu szczególnie Jelinka, który wybija się wyraźnie umiejętnościami ponad poziom ligowy c) Potrafią zaskoczyć rywala różnorodną, zmienną obroną. Polski Cukier ma co prawda świetny bilans i mocny skład ale jutro staną przed bardzo trudnym zadaniem, będą musieli ograć ekipą która też jest nastawiona na sukces i ma mocną kadrę. Dwie ze swoich trzech ligowych porażek odnieśli właśnie na wyjazdach i w mojej opinii jutro dołożą trzecią do kolekcji.

 

Wynik 82:67 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - Tauron Basket Liga

Godzina: 19.00

Spotkanie: Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin

Typ: King Wilki Morskie Szczecin

Kurs: 2.10

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:Bardzo wysoki kurs na gości ze Szczecina, w mojej opinii wart jest zagrania i ja to gram. Być może sugerowany jest on ostatnimi dwiema imponującymi wygranymi PSG najpierw u siebie z Asseco a potem w Koszalinie. Lecz ja nie przeceniałbym wagi tych zwycięstw. Asseco zagrało najsłabszy mecz w sezonie, nie trafiając nic w ataku a Koszalin od kilku spotkań prezentuje bardzo niski poziom. Kolejkę wcześniej prawie przegrali u siebie ze Śląskiem więc porażka tydzień później już nie zdziwiła tak wielu osób. King Wilki Morskie Szczecin mają bilans 7-7 ale potencjał kadrowy na o wiele wyższą pozycję, bardzo dobry, mocny na jak na Polskie warunki skład z graczami wyraźnie wybijającymi się ponad przeciętność jak Leończyk, Nikolić czy Gaines ze świetnie ułożoną ręką. W ostatnich pięciu spotkaniach zanotowali cztery wygrane w tym dwie wyjazdowe z Turowem i ze Śląskiem. O ile wygrany z obecnym Śląskiem to obowiązek to pokonanie Turowa w ich hali nawet w tym sezonie nikomu nie przychodzi łatwo - Stelmet wygrał tam tylko trzema punktami. Wcześniej potrafili wygrać też na wyjeździe w Lublinie, widać więc że tam gdzie powinni wygrać to robią. Dziwią mnie kursy w okolicach 2.0 na nich - jak dla mnie to Value i pobieram kurs.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dyscyplina: Koszykówka - Tauron Basket Liga

Spotkanie: PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń

Typ: Toruń 1,5pkt

Kurs: 1.95

Godz: 18.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Dziś stawiam na co najmniej dwupunktowe zwycięstwo gości z Torunia w Zgorzelcu. Co prawda to PGE jest obecnym vicemistrzem kraju i grają we własnej hali + w ostatnim czasie dokonali wzmocnienia w postaci Kirka Archibequa ale w mojej opinii mimo tego odniosą dziś porażkę. Goście z Torunia są w trakcie świetnego sezonu, już w swoim drugim sezonie po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej są w ścisłej czołówce a dwie kolejki temu byli nawet viceliderami tabeli. Niestety po dwóch porażkach z ekipami z czołówki - Anwilem i Rosą spadli niżej w ligowej hierarchii, teraz będą podwójnie zmotywowani aby przełamać tę serię porażek i wywieźć zwycięstwo ze Zgorzelca. Mają oni szerszy skład, zmiennicy Torunian są o wiele bardziej wartościowi niż ich odpowiednicy ze Zgorzelca, dodatkowo rotację powinien powiększyć T.Śnieg, który dołączył do zespołu kilkanaście dni temu. Trener Winnicki jest też o wiele lepszym fachowcem niż jego odpowiednik Ignatowicz. Dwie przegrane w końcówkach w poprzednich dwóch rywalizacjach powinni dać też doświadczenie gościom w rozgrywaniu tego typu sytuacji, mecz w mojej opinii nie będzie jednostronny lecz wyrównany i wspomniana przeze mnie wcześniej szersza i lepsza ławka rezerwowych gości powinna zadecydować o ich sukcesie.

 

Wynik 82:85 TYP:  :plus:

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - Tauron Basket Liga

Spotkanie: Rosa Radom - Anwil Włoclawek

Typ: Anwil + 4.0 pkt

Kurs: 2.00

Godz: 20.00

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Hit obecnej kolejki w Tauron Basket Lidze. Rosa Radom podejmie we własnej hali drużynę Anwilu Włocławek, mój typ na to spotkanie to zwycięstwo Anwilu po doliczeniu im trzech punktów ( cztery = zwrot ). Po bardzo słabym zeszłym sezonie Anwil postanowił odbudować swoje znaczenie na krajowych parkietach i znacząco wzmocnił swój skład. Dobrali oni zawodników tak dobrze, że nie mają problemu ani z budżetem ani z rotacją Polakami. Łączyński, Skibniewski, Tomaszek, Stelmach czy Diduszko zapewniają wystarczającą jakość w Polskiej rotacji, dokładając do tego zagraniczne gwiazdy takie jak Jelinek, Oguchi ( który dziś nie wystąpi ) czy nowy nabytek Danilo AndjušićW ostatnich dniach do zespołu dołączyła kolejna gwiazda w postaci M.Chylińskiego, co prawda może on wystąpić już dziś ale jest to mało prawdopodobne ponieważ w ubiegłym tygodniu był chory. Rosa w tygodniu grała wyjazdowe spotkanie w FIBA Europe CUP i doznała bardzo wysokiej porażki bo aż 61-91. We własnej hali spisują się dobrze ale warto zauważyć, że zdarzały im się wpadki w postaci przegranej ze Śląskiem czy AZS-em a Stelmet pokonali jedynie dwoma punktami po dogrywce. Wynik może być bardzo niski bo obie drużyny umieją bronić, dodatkowo trener gości stosuje wiele różnych typów obrony często zmieniając jej rodzaje. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, rywalizacja powinna być zacięta do samego końca. I w mojej opinii Jelinek, który jest wielką indywidualnością może przechylić szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny jednak dla bezpieczeństw podpieram się małym handi.

Edytowane przez Husarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka - Polska - Tauron Basket Liga
Spotkanie: AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg
Typ: AH (Asian handicap) +14pkt Siarka Tarnobrzeg (razem z OT)
Kurs:1.68
Godz: 19:00
Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Znalazłem taki typ w TBL na handi w stronę Siarki Tarnobrzeg. Uważam, że typ jest godny zastanowienia, ponieważ kurs jak i linia jest dość wysoka. Dodatkowo jest to asian, więc przy równej liczbie, będzie zwrot. A teraz co do samego spotkania. Dziś o 19-tej spotkają się 11 z 14 ekipą TBL. Faworytem buków i kibiców AZS Koszalin, jednakże kursy zdecydowanie zaniżone dla AZS. Nie uważam, aby była taka ogromna przewaga gospodarzy. Należy zwrócić uwagę, że ostatnio zarząd zawiesił dwóch swoich czarnoskórych zawodników, którzy odgrywali dużą i przeciętną rolę w zespole. Chodzi tu o R. Jamesa i Austina. Ten pierwszy zdobywał w obecnym sezonie średnio 16 pkt, więc nie mało. Ostatnio AZS przegrał po dość dobrym meczu z Toruniem, a Siarka została zdeklasowana przez Czarnych. 

 

Popatrzmy jednak prawdzie w oczy... Oba zespoły notują słabe mecze i fatalną formę. Oba zespoły po 4 porażki z rzędu. Potencjał zespołu większy u gospodarzy, ale Siarka jest zmotywowana równie jak AZS, (jak nie mocniej) by przerwać fatalną passę. Ja widzę tutaj mecz zacięty, albo z przewagą gospodarzy ale do 10 pkt na koniec meczu, a nie aż tyle, dlatego polecam ten typ. Tak dużej straty do rywala w meczu Siarkowcy nie notują znów tak często. Na ostatnie 10 spotkań zaledwie 3 razy taka miazga im się zdarzyła. AZS Koszalin to zespół, który sam nie gra najlepiej, więc dziś nie wygra tak wysoko. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Koszykówka

Spotkanie: Twarde Pierniki Toruń vs Stelmet Zielona Góra

Typ: 1 ( wliczając dogrywkę)

Kurs: 3,41

Bukmacher: PinnacleSports

Data/godzina rozpoczęcia: 20.03.2016/20:00

Analiza:

Dziś o godzinie 20:00 będziemy świadkami spotkania kończącego niedzielne zmagania w Tauron Basket Lidze. Kto zejdzie zwycięski, a kto pokonany z parkietu? O tym przekonamy się za kilka godzin. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport News. Przyjrzyjmy się temu spotkaniu bardziej dogłębnie.

 

Pierwsza czwórka tabeli ma prawie identyczną ilość punktów, są minimalne różnice pod względem zdobytych punktów i rozegranych spotkań. Podopieczni Jacka Winnickiego zajmują czwarte miejsce w lidze z dorobkiem osiemnastu zwycięstw, sześciu porażek i jednej wygranej po dogrywce. Na pięć ostatnich spotkań w lidze wygrali w czterech. Odpadli po pierwszym meczu w Pucharze Polski z Rosą Radom, jednak to porażka odeszła w niepamięć. Nie mogą znaleźć sposobu na radomski team. W spotkaniach u siebie na hali przy ulicy Bema Toruń jest niezwykle silny. Wygrał w dziewięciu z dziesięciu spotkań. Kluczową postacią zespołu z grodu Kopernika jest Danny Gibson, który został wybrany najlepszy graczem TBL w lutym. Po dość niespodziewanej porażce dwie kolejki wstecz z Polpharmą Gibson w wywiadzie dla sportowefakty.pl podkreśla, że zespół wyciągnął wnioski po tej niespodziewanej porażce. Doświadczony amerykański rozgrywający jest zadowolony z pozyskania Seana Denisona. Jest zdania, że nowy zawodnik daje szanse na walkę o medal. Zapewnia, że będą walczyć ze wszystkich sił. Za wszelką cenę chcą być na miejscach 2-4, aby w ćwierćfinałach mieć przewagę własnego parkietu.

 

Stelmet Zielona Góra zajmuje pierwszej miejsce w lidze. Na koncie mają zaledwie dwie porażki, w tym jedną po dogrywce. Spotkania ligowe muszą łączyć z zmaganiami w europejskich pucharach. I tak też teraz jest. W środę zagrają w ćwierćfinale z Herbalife Gran Canaria. Pierwsze spotkanie przegrali 82:93. Zawiedli przede wszystkim w czwartej ostatniej kwarcie, w której już prowadzili jednym punktem, a ostatecznie kilkoma przegrali. Dziś dając szanse na zwycięstwo Toruniowi rodzą się nadzieję na to, że zielonogórzanie będą myślami przy meczu rewanżowym. Świetne spotkanie rozegrał wówczas Karol Gruszecki, który w drugiej kwarcie zdobył trzynaście punktów. Zespół Gran Canaria uważa, że Stelmat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a żeby odrobić stratę trzeba dziś mniej siły włożyć w spotkanie co daje jednocześnie szanse ekipie z Torunia. 

 

Porównajmy teraz jeszcze dwa zespoły, jeśli chodzi o skuteczność rzutów za dwa: Toruń 52,4%, Stelmet 54,6%, skuteczność za trzy: Toruń 38,3%, Stelmet 37,8%, celny rzut z gry: Toruń 28,72%, Stelmet 29,65%, skuteczność z gry: Toruń 47,4%, Stelmet 47,8%, skuteczność rzutów za jeden przemawiają za Zieloną Górą. W zbiórkach w ataku, jak również i w obronie jest nieznaczna przewaga dzisiejszych gospodarzy. Toruń musi również uważać na straty w dzisiejszym starciu. Jeśli chodzi o bezpośrednie porównanie graczy, wiodącą postacią w Toruniu jest Gibson, który spędził średnio na parkiecie ponad 34 minuty, jest graczem najczęściej i najcelniej trafiającym za trzy punkty. Krzysztof Sulima jak również i Łukasz Wiśniewski robią różnicę w swoim zespole. Stelmet ma jeden z najsilniejszych, najbardziej wyrównanych składów z lidze. Zamojski, Ponitka, Borovnjak, Djurisić-to na tych graczy będę musieli uważać gracze Winnickiego.

 

Dziś o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia, z pewnością będzie sporo zarzutów co do tej analizy. W dokładny i rzetelny sposób przedstawiłem dotychczasowe poczynania obu drużyn. Toruń jeszcze ani razu nie wygrał z Stelmetem-czas na przełamanie. Dla mniej odważnych proponuję handicap dodatni w stronę Torunia, np. + 7,5 pkt-a ,,chodzi'' po 1,78. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie: Asseco vs Stelmet Zielona Góra
Typ: under 146,5
Kurs: 1,77
Bukmacher: PinnacleSports
Data/godzina rozpoczęcia: 03.05.2016/18:00
Analiza

 

Trzecie spotkanie pierwszej rundy palyoffów w PLK pewnie ktore zakończy całą serię. Asseco nie ma żadnych podstaw by mierzyć się ze Stelmetem i pewnie dzisiaj 3 raz wygra Stelmet. Dwa spotkania w Zielonej Górze zakończyły się wynikami 91:57 i 81:53. Trudno to nazwać różnicą klasy, raczej jest to przepasc. Stelmetowi brakuje jednej wygranej do awansu do półfinału i taki krok zostanie wykonany dzisiaj. Stelmet to w tej chwili najlepiej zorganizawana ekipa w PLK, i pod względem organizacyjnym, finansowym, ale i personalnym. Asseco pewnie znowu koło 50-60 pkt się zakręci, goście też pewnie pod koniec meczu spuszczą trochę z tonu, grając na pół gwizdka bo i tak i tak awans maja pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rosa Radom - Stelmet Zielona Gora

 

Data: 31.05.2016, 20:00

Typ: Rosa Radom

Kurs: 2.85

 

Witam serdecznie w ostatni dzien Maja. Dzis oferta znow nie rozpieszcza ale na pewno jest nieco lepsza niz wczoraj. Przygotowalem bardzo pewne spotkanie jak dla mnie ktore nie ma prawa nie wejsc. Mianowicie 3 spotkanie finalowe polakiej Basket Ligi i mecz Rosy Radom kontra Stelmet Zielona Gora. Dzisiaj Stelmet ma szanse zakonczyc final i wygrac 3-0 poniewaz po dwoch wygranych w Zielonej Gorze prowadzi 2-0. Jak dla mnie jednak dzisiaj ten final sie jeszcze sie skonczy. Jesli Rosa zagra tak jak w pierwszym spotkaniu kiedy to przegrala dopiero po dogrywce to jestem pewny ze na wlasnym parkiecie wygraja to spotkanie. Stelmet jak na razie nie gra niczego specjalnego w tych finalach. W pierwszym meczu zagrali beznadziejnie i ledwo wygrali w drugim to Rosa zagrala fatalnie ale pewnie zbyt sie podjarala ta minimalna porazka i juz myslami chcieli wygrac 2 mecz. Teraz trzeba sie odtrzasnac i wygrac w Radomiu. Jak dla mnie szansa jest spora. Radom na 2 ostatnie mecze wygrywal 2 razy z Zielona Gora na tym parkiecie a poprzednie spotkania zawsze konczyly sie minimalna porazka Radomia. Dla mniej odwaznych polecam zabiezpieczyc sie jakims handicapem. Powodzenia!

 

Bukmacher: Unibet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Polska - Tauron Basket Liga - Play Offy


 


1464735546-rs1.png 1464736197-rs1.png


 


Spotkanie: Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra


Typ: Stelmet Zielona Góra (- 8.5 AH,OT)  :plus:  :plus:  :plus: 53 - 64


Kurs: 1.88


Data i godzina: 02.06.2016 20:00


Bukmacher: Unibet


 


Analiza:


 


Czwarte i być może ostatnie spotkanie między tymi drużynami,Stelmet prowadzi w serii 3:0.W ćwierćfinale przejechali się po Asseco Gdynia a w półfinale po Enerdze Czarnych Słupsk.W tych PO nie przegrali żadnego spotkania,prowadzą 3:0 z Rosą i dzieli ich jeden krok od zdobycia mistrzostwa.Ekipa z Zielonej Góry to aktualny mistrz Polski,obecny sezon zakończyli z bilansem 28:4.Występowali też w rozgrywkach Euroligi i Eurocup.Największy sukces to wygrana z Lokomotivem Kuban na wyjeździe i wyeliminowanie zespołu Unics Kazan w 1/8 Eurocup.Warto dodać że Stelmet odpadł dopiero w ćwierćfinale tych rozgrywek,kiedy to minimalnie lepszy okazał się hiszpański zespół Gran Canaria.Rosa grała w rozgrywkach FIBA Europe Cup,przeszli rundę wstępną a potem nie wyszli nawet z grupy (zajęli w niej ostatnie miejsce wygrywając zaledwie 1 mecz).Nie ma co się oszukiwać,Stelmet jest dużo lepszym zespołem niż Rosa co już zresztą udowodnili w tym sezonie.W Game 3 pokonali ich w Radomiu 65-53.Doskonała defensywa i aż 38 punktów zdobytych przez zawodników rezerwowych zapewniły Stelmetowi trzeci triumf w finałowej serii TBL. Radomianie zdobyli zaledwie 53 punkty, mając bardzo mało otwartych pozycji do zdobywania punktów.Zielonogórzanie po pierwszej połowie prowadzili nawet pomimo tego, że startowi gracze w tej części spotkania zdobyli zaledwie 7 punktów! Ekipa Filipovskiego w pełni kontrolowała przebieg meczu. Dominowała pod tablicami, w kluczowych akcjach nie zawodziła ich skuteczność, a swoje dołożyła defensywa.Rosa ma ewidentnie problem w ofensywie. W drugim kolejnym meczu nie udało im się przekroczyć bariery 60 punktów.Wśród triumfatorów najskuteczniejszy okazał się Gruszecki, który zdobył 16 oczek, wykorzystując m.in. 4 z 5 prób zza łuku.Uważam że i tym razem nie będzie niespodzianki i Stelmet wygra ten mecz,zapewniając sobie mistrzostwo.Biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej,pobieram handicap - 8.5 na ekipę z Zielonej Góry i mam nadzieję że wygrają z przewagą.Jak to śpiewał Andrzej "Piasek" Piaseczny "Szczęście jest blisko,na wyciągnięcie ręki".Powodzenia.


Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Polska, Tauron Basket Liga, faza playoff


Spotkanie: Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra


Typ: Rosa Radom ML


Kurs: 3,58


Godz: 02.06.2016 20:00


Bukmacher: Marathonbet


Analiza: Po trzech meczach prowadzi Stelmet Zielona Góra. Prowadzenie to jest bardzo wysokie, bo 3:0 i jeśli Stelmet Zielona Góra znowu wygra, to będzie koniec rywalizacji. W żadnej lidze w finale wynik 4:0 dla którejś z ekip nie jest wynikiem dobrym dla tego sportu z wielu powodów. Często jest tak, że w takiej sytuacji sędziowie mniej lub bardziej pomagają tej drużynie, która te 0:3 przegrywa. W tym przypadku prawdopodobnie będą gwizdać pod Rosę jeśli będą sporne sytuacje. Nawet przy sprawiedliwym sędziowaniu Rosa Radom nie jest bez szans. Niewiele brakowało, a by wygrali pierwszy mecz z Zielonej Górze, bo doprowadzili do dogrywki, ale tam gospodarze okazali się lepsi. Na swoim parkiecie Rosa jest bardzo dobrą ekipą. Wygrali w swojej hali kilkanaście ostatnich meczów sezonu, a w playoff też radzą sobie tam przyzwoicie, bo oprócz tej porażki w ostatnim meczu z Zieloną Górą przegrali tam tylko jeden mecz z Anwilem Włocławek. Rosę Radom stać na wygranie chociaż tego jednego meczu w finale, bo to jest naprawdę dobra drużyna.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dyscyplina: Koszykówka PLK
Spotkanie: Rosa Radom vs Ostrów Wielkopolski
Typ: Ostrów Wielkopolski +12,5 pkt-a
Kurs: 1,83  :plus:  :plus:  :plus:  :plus:  :plus:  :plus: 

Bukmacher: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 12.10.2016/19:00
Link do wyniku: http://www.flashscore.pl/mecz/88tpNecC/#szczegoly-meczu
Analiza:
Druga kolejka spotkań dla wyżej wymienionych drużyn. Faworytami spotkania są gospodarze, ja jednak bym nie przekreślał szans przyjezdnych. Przyjrzyjmy się postawie graczy z Ostrowa Wielkopolskiego. W pierwszym meczu grali na wyjeździe z Toruniem i przegrali siedmioma punktami. O porażce zdecydowała trzecia kwarta, a w niej porażka dwunastoma punktami. W tamtym spotkaniu dobrze zagrali Majewski, Szewczyk, i Chanas, którzy zdobyli razem łącznie 43 pkt-y. Zoran Sretanović mówił po meczu, że zawiodły ich zbiórki. Ochońko jest zdania, że jest pozytyw w grze na przyszłość i uważam, że nastąpi to dziś w spotkaniu przeciwko Rosie. Oto skład drużyny gości na dzisiejszy mecz: Szymkiewicz, Brazelton, Bell, Zegzuła, Szczypiński, Sokołowski, Bojanowski, Jeszke, Bonarek, Witka, Adams, Jackson. Łukasz Majewski w tym meczu wraca na ,,stare śmieci''. Wojciech Kamiński trener radomian z uznaniem wypowiada się o rywalach. Uważa, że Stal może być ,,czarnym'' koniem rozgrywek. Dobre transfery robią wrażenie. Rosa sezon zaczęła od efektywnego zwycięstwa nad Krosnem różnicą ponad dwudziestu punktów. O sile drużyny świadczy Jackson, jak również i Sokołowski. Koszykarze z Radomia z pewnością będą chcieli się zrewanżować Stali za porażkę sprzed pół roku wówczas gdy przegrali dość niespodziewanie różnicą siedmiu oczek. Dziś również spodziewam się wyrównanego pojedynku, a o zwycięstwie mogą zdecydować gra do końca-powodzenia
Edytowane przez typer1407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka PLK
Spotkanie: Stelmet - Kingi Morskie Szczecin
Typ: Szczecin +6.5
Kurs: 3,55
Bukmacher: Unibet

 

Jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 4 kolejki Tauron Basket Ligi.

Mistrz Kraju a więc Stelmet Zielona Góra podejmie przed własną publicznością drużynę ze Szczecina.

Jak narazie Stelmet przegrał jedno spotkanie a raczej oddał walkowerem 20:0 z Kutnem na wyjeżdzie, pozostałe spotkania wygrali podopieczni A.Gronka.

Szczecin ostatni mecz rozegrał 23 Pażdziernika kiedy to u siebie po dogrywce w bardzo ciekawym meczu pokonali Turów 107:105.

Szczecinanie również grali z Anwilem na wyjeżdzie - porażka 91:82.

Stelmet grał w Czwartek w Lidze Mistrzów - wygrał po ciężkim boju z Ludwisburgiem 72:70.

2 Spotkania Stelmetu u siebie z Szczecinem były wyrównane - wyniki to 98:92 oraz 71:68.

Również uważam że i dziś będzie mecz wyrównany, nawet jeśli Szczecin przegra to nie więcej niż 6 punktami, Stelmet już we wtorek 1 Listopada zagra w 3 kolejce z Partizanem i może dziś się oszczędzać , powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...