Skocz do zawartości

[Zamknięty] Mistrzostwa Świata 2015 - Katar


Kodex

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn - Katar 2015

15.01 - 1.02 

 

 

GRUPA A 

 

Hiszpania

Słowenia

Katar

Białoruś 

Brazylia

Chile 

 

Grupa B 

 

Chorwacja

Bośnia i Hercegowina

Macedonia

Austria

Tunezja 

Iran

 

GRUPA C

 

Francja

Szwecja

Algieria

Czechy

Egipt 

Islandia

 

GRUPA D 

 

Dania

POLSKA

Rosja 

Argentyna

Arabia Saudyjska

Niemcy 

 

 

Oficjalna strona turnieju: http://www.qatarhandball2015.com/

 

Zapraszamy do podawania typów wraz w analizą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina:Piłka ręczna MŚ
Godzina: 18:30
Spotkanie: Katar - Brazylia
Typ: powyżej 50,5
Kurs: 2,05
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Mecz otwarcia na MŚ gdzie gospodarzem jest drużyna Kataru. Katar jak wiadomo ma słabe drużyny narodowe w sportach ale za to ma duże pieniądze i
stac ich na wiele jak chocby organizacje MŚ. Właśnie dzięki wielkim pieniądzom zatrudnili trenera z imponującą ilością trofeów oraz wielu zawodników,
którzy skusili się dzięki właśnie pensjom i premiom które zaoferowali Katarczycy. Myślę że sami "Katarczycy" rzucą
30 bądź więcej bramek, a Brazylia nie sądzę żeby to była jakaś znacząca różnica na korzyść Kataru, więc spokojnie w granicach 22-25 bramek Brazylia powinna
rzucić. Tak więc myślę że wynik tego meczu będzie oscylował wokół granicy 53 goli. Ale czy buki nie przesadziły stawiając Katar w tym samym rzędzie z Polską?, a wyżej od takich
ekip jak Niemcy, Szwecja czy Islandia? Mi się wydaje że mocno przesadzili.
Ostatnie wyniki pokazują , że mogą namieszac w tym turnieju. Tak więc licze na over bramkowy w tym meczu. Na koniec ostatnie mecze Kataru:
Katar Rosja 33:22
Katar Serbia 27:26
To pokazuje jak silna jest obecnie drużyna Kataru oraz , że ich mecze kończą się overowo

Pozdrawiam




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna
Spotkanie: Polska - Niemcy
Typ: 1
Kurs: 2.05
Godz: 17:00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

 

Inauguracja rozpoczynających się w Katarze Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. 1 mecz Polski i od razu rywal z bardzo wysokiej półki. Zwycięstwo i komplet punktów tym bardziej zyskują na znaczeniu gdyż trafiliśmy do bardzo trudnej, "europejskiej" grupy z właśnie Niemcami, Danią, Rosją, Argentyną i Arabią Saudyjską. Co ciekawsze to właśnie naszych zachodnich sąsiadów pokonaliśmy w ramach kwalifikacji do tej imprezy. Wygraliśmy 2 razy jedną bramką jednak rywale otrzymali dziką kartę. Nie ma co ukrywać, że jest to typ patriotyczny. W rozgrywanych przed MŚ sparingach mierzyliśmy się z obrońcami tytułu Hiszpanami (porażka 33:28), pokonaliśmy Węgrów czy ulegliśmy Norwegii. Do Kataru Biegler zabrał 18 zawodników. Poza już doskonale znanymi gwiazdami pojawiły się również nowe twarze - m.in. Andrzej Rojewski - leworęczny rozgrywający, który przy kontuzji Jaszki może być cennym ogniwem. Niemcy w swym składzie nie mają już specjalnych gwiazd o wielkich nazwiskach. Po odejściu kilku znaczących zawodników kadra ulega zmianie. Liczę na dobry start naszej reprezentacji i pierwszy komplet punktów. Mistrzostwa zapowiadają się emocjonującą a jak doskonale wiemy nasi szczypiorniści potrafią zgotować nam wspaniałe sportowe emocje. Oby w Katarze było podobnie. Początek spotkania punktualnie o 17:00. Polecam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Dania - Argentyna

Typ: liczba bramek w meczu  – over 53,5

Kurs: 1,90

Bukmacher: Bet365

Data: 16.01.2015  godz: 19:00

 

Analiza:

 

Spośród  zespołów grupy D Mistrzostw Świata w piłce ręcznej jako ostatnie zaprezentują się w piątkowy wieczór Dania i Argentyna. Oczywiście zdecydowanym faworytem tego starcia jest zespół aktualnych wicemistrzów świata i wicemistrzów Europy. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Duńczyków byłby sensacją. Warto jednak postawić w tym meczu na over bramkowy, bowiem linia nie jest ustawiona szczególnie wysoko, a kursy wyglądają zachęcająco.

Duńczycy to zespół o ogromnej sile ofensywnej, grający szybki, efektowny handball. Jeśli tylko jest okazja wyprowadzają szybkie, zabójczo skuteczne kontry, zdobywając łatwe bramki. Mają do tego świetnych wykonawców, tacy skrzydłowi jak Anders Eggert czy Hans Lindberg należą do najskuteczniejszych strzelców każdego turnieju mistrzowskiego. Również atak pozycyjny Duńczyków jest niezwykle groźny, zespół ten dysponuje niezwykle szerokim repertuarem zagrań. Mają zarówno armaty w drugiej linii z Mikkelem Hansenem na czele, jak i znakomitych obrotowych. Również w ataku pozycyjnym często grają skutecznie ze skrzydłowymi. Nie widzę dziś szans by mający dość przeciętne warunki fizyczne Argentyńczycy mogli zatrzymać duński dynamit. Co najmniej trzydzieści bramek powinni dziś zapewnić sami Duńczycy.

A Argentyna liczę że też swoje bramki dorzuci. Jest tam kilku sprytnych zawodników, którzy potrafią przechytrzyć obronę rywala, z całym klanem Simonetów na czele. W poprzednich latach Argentyna regularnie kwalifikowała się do Mistrzostw Świata i przeważnie wstydu nie przynosiła. Dwa lata temu w starciach grupowych z rywalami z Europy osiągnęła następujące wyniki: 28:26 z Czarnogórą, 27:31 z Niemcami i 23:35. A więc zawsze tych około 25 bramek byli w stanie rzucić.

Z kolei Dania przed dwoma laty osiągnęła w grupie same wysokie wyniki, niezależnie od klasy rywala: 41:27 z Katarem, 31:27 z Rosją, 43:24 z Chile, 36:28 z Islandią, 33:30 z Macedonią. W fazie pucharowej walka była już bardziej zacięta ale średnio w meczach z udziałem Danii padały 54 gole.

Mamy dopiero początek turnieju, przed zawodnikami jeszcze wiele spotkań i nie sądzę by Dania rzucała wszystkie siły do niezwykle szczelnej obrony, ryzykując urazy i wykluczenia. Są zespołem o wiele lepszym i myślę że spokojnie wypunktują Argentynę i wygrają ten mecz przede wszystkim ofensywą, rzucając przy tym wiele bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Białoruś - Słowenia

Typ: liczba bramek w meczu  – over 62,5

Kurs: 2,82

Bukmacher: Bet365

Data: 17.01.2015  godz: 15:00

 

Analiza:

 

Już w sobotnie popołudnie drużyny Białorusi i Słowenii rozegrają swoje drugie spotkanie na Mistrzostwach Świata. Oba zespoły w pierwszych meczach miały rywali z zupełnie innej półki i skala trudności była zupełnie inna, ale oba zaprezentowały się korzystnie. Słowenia pewnie i łatwo ograła słabeusza z Chile 36:23. Z kolei Białoruś uległa obrońcom tytułu Hiszpanom 33:38, ale długo toczyła wyrównaną walkę z faworytem. To co zwraca uwagę to dokonania strzeleckie obu ekip, nic więc dziwnego że postanowiłem poszukać wysokiego overa również w ich bepośrednim spotkaniu.

Oba zespoły preferują grę ofensywną, szybkie ataki i krótkie akcje w ofensywie. Oba też nie mają najlepszej defensywy i nie przykładają aż tak wielkiej wagi do gry w obronie. Białoruś już w styczniowych sparingach przed turniejem notowała wysokie wyniki, m.in. przegrywając z Tunezją 30:34 i ze Słowacją 29:34. Słowenia podobnie, w dwóch z trzech sparingów miała wysokie wyniki: 26:36 z Danią i 32:32 z Islandią. Wiadomo, że czasami gra się z rywalem nastawionym bardzo defensywnie i tych bramek pada mniej. W tym spotkaniu jednak spotkają się dwa zespoły nastawione ofensywnie i jest szansa na wymianę ciosów i szybki mecz z dużą liczbą bramek. Oba zespoły grają w nieco podobnym stylu i wydaje mi się że powinno to zaowocować naprawdę wysokim wynikiem.

Dodatkowo utwierdza mnie w tym analiza wyników bezpośrednich meczów tych dwóch zespołów w ostatnich latach. Aż cztery z pięciu spotkań przyniosło grubo ponad 60 bramek. Wyniki to kolejno (z punktu widzenia Białorusi): 26:38, 32:36, 32:32, 26:27, 35:33. Jak widać, jest duża szansa na wysoki wynik również i w sobotnim spotkaniu. Pierwszy dzień turnieju pokazał, że strzelecko obie ekipy są w formie, teraz nic tylko to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Dania - Niemcy

Typ: liczba bramek w meczu  – over 53,5

Kurs: 1,95

Bukmacher: Bet365

Data: 20.01.2015  godz: 19:00

 

Analiza:

 

We wtorek na Mistrzostwach Świata piłkarzy ręcznych bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie Danii i Niemiec. Trochę dziwię się, że bukmacher tak nisko ustawił linię i dlatego już dzisiaj stawiam na over bo podejrzewam że jutro nastąpi korekta.

O Duńczykach sporo już pisałem przy okazji ich pierwszego spotkania i mocno się wtedy zawiodłem. Spotkanie z Argentyną zupełnie im nie wyszło i nie dość że padł niski wynik to w dodatku nawet nie zdołali wygrać. Wynikało to jednak przede wszystkim z bardzo agresywnej, wysokiej gry Argentyńczyków w obronie, z którą Duńczycy zupełnie nie potrafili sobie poradzić. Już mecz z Arabią Saudyjską pokazał, że z formą strzelecką nie jest tak źle, bo nawet słabeuszowi nie jest tak łatwo rzucić 38 bramek. Z Niemcami to już będzie zupełnie inny mecz i ustawienie rywala w systemie do którego Duńczycy są przyzwyczajeni. Mając nieco więcej miejsca na rozpoczęcie akcji, nabranie tempa będą już mogli w pełni wykorzystać swój arsenał rzutów z drugiej linii, a także kombinacji z kołowym i skrzydłowymi. Jestem przekonany, że w takich warunkach gra Duńczyków będzie o wiele bardziej płynna i od razu przełoży się to większą liczbę zdobytych bramek.

Z kolei Niemcy, którzy jak wiadomo dostali się na turniej kuchennymi drzwiami, pod wodzą nowego trenera z Islandii prezentują się dużo lepiej niż w ostatnich latach. Ich styl gry też się nieco zmienił, w większym stopniu wykorzystują skrzydłowych, w pojedynku z Rosją zdobyli oni większość bramek, bowiem Gensheimer 9, a Groetzki 6. Możemy mieć zatem fantastyczny pojedynek na skrzydłach, a przecież mecz z Polską pokazał że Niemcy mają też przygotowane warianty gry przeciw płaskiej obronie, gdy z drugiej linii raz za razem trafiał Weinhold.

Myślę że będziemy mieli szybki mecz, wiele kontrataków i łatwych bramek. Oba zespoły mają w repertuarze szybkie wznowienia akcji i jeśli pójdą na wymianę ciosów to wynik może być znacznie wyższy od prognozowanego przez bukmachera. Dotychczasowe mecz Duńczyków na turnieju są mało wymierne ze względu na specyficzny styl gry rywali, ale Niemcy grali z drużynami z Europy i to znacznie bardziej defensywnie usposobionymi niż Dania, czyli z Polską i Rosją. Jeśli w tych meczcah padło 55 i 53 gole to tutaj spokojnie powinno być o kilka więcej.

Historia pojedynków obu drużyn jest bogata, ale ostatnie mecze były rozgrywane trzy lata temu. Niemniej jednak na pięć ostatnich spotkań aż czterokrotnie wymagany over 53,5 gola był pokrywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Polska -Rosja

Typ: 2

Kurs: 1,78

Bukmacher: Bet-at-home

Data: 20.01.2015  godz: 17:00

Analiza:

witam dzis kolejny mecz polakow zmierzymy sie dzis z rosja , jesli polacy wygraja da im to awans do 1/8 .Na ubiegłorocznych mistrzostwach wygraliśmy po cięzkim meczu 24:22 .Statystycznie Bilans meczow z rosja jest dla nas korzystny na ostatnie 5 spotkań wygralismy 4 raz remisując 29:29 i to był mecz towarzyski .Polacy z Rosjanami zawsze dobrze grali wiec sądze że i w tym meczu wygramy . Rosjanie ostatni mecz na mistrzostwach przegrali z NIemcami

27:26 .Oba zespoły graja podobnie na tych mistrzostwach z niemcami potwierdziło sie to że polska ma dobry atak gorzej z obrona ale mysle ze z kazdym meczem bedzie coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się właśnie mecz Duńczyków z Niemcami, gdzie oczywiście Skandynawowie są faworytami, lecz ja jednak idę w stronę Niemców. Grają pewnie, dobrze w ofensywie. Będzie mecz walki i na pewno mecz bramkarzy, miałem pierwotnie grać over, jednak niska linia mnie lekko odstraszyła.

 

Niemcy muszą pokazać, że organizatorzy nie zrobili błędu zapraszając ich tylnymi drzwiami na mistrzostwa, jak dla mnie powalczą solidnie, a dla mniej odważnych polecam handicap.

 

 

Niemcy @ 4,00 Betclic  :minus:  :minus:  :minus:

 

e: Skontrowane odpowiednio, Dania +0,5 @ 1,85 :plus:  :plus:  :plus:

e2: Dobra kontra, jest ładny plusik na tym meczu ;)

 

 

"Zapie*dalamy do tyłu" te słowa zapamiętamy na pewno po meczu Polski z Rosją, dobra gra w końcówce, konsekwentna, choć sędziowie nieco pomogli.

Edytowane przez M@c!eK19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Rosja - Dania

Typ: liczba bramek w meczu  – over 55,5

Kurs: 1,95

Bukmacher: Bet365

Data: 22.01.2015  godz: 19:00

 

Analiza:

 

Kolejny ciekawy mecz w polskiej grupie Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych. Moja analiza spotkania Dania – Niemcy okazała się trafna, padło łącznie aż 60 bramek, a więc idę za ciosem i stawiam na over bramkowy również w kolejnym spotkaniu Duńczyków – z Rosją.

Tak jak przewidywałem duński dynamit rozpędza się z każdym meczem i spotkanie z Niemcami stało już na wysokim poziomie. W starciu z europejskim stylem gry Duńczykom udało się uzyskać właściwy rytm gry ich akcje były płynne i swobodnie dochodzili do pozycji zarówno na kole, na skrzydłach jak i z drugiej linii. Mecz z Rosją powinien wyglądać podobnie. Rosjanie próbują wprawdzie grać obroną 5-1 z wysuniętym Dibirowem, ale daleko im do agresywności Argentyńczyków. Taka taktyka nie powinna przeszkodzić Duńczykom w zdobywaniu bramek. Warto też zwrócić uwagę na to że Rosjanie notowali w dotychczasowych meczach sporo strat. Z polakami było to 15 strat, których my nie potrafiliśmy do końca wykorzystać, ale dla perfekcyjnie grających szybki atak Duńczyków to będzie woda na młyn. Spodziewam się wielu kontr i łatwych bramek w wykonaniu tego zespołu.

Rosjanie grają solidnie, ale nie wytrzymują końcówek. Po bardzo wyrownanych meczach, w których długo prowadzili, ulegali jedną bramką zarówno Niemcom jak i Polakom. W ataku wyglądają jednak nieźle, tempo grze nadaje nieobliczalny Igropulo. Rosjanie mają wysokiej klasy skrzydłowych, a także mogą straszyć rzutem z drugiej linii, gdzie kilku graczy z Gorbokiem i Atmanem na czele ma niezłą armatę w ręce. Można zatem powiedzieć że ten zespół też ma wiele wariantów zdobywania goli i swoje bramki na pewno rzuci. Zwłaszcza że duńscy bramkarze nie są na razie w wybitnej formie na tym turnieju.

Obie ekipy regularnie grają ze sobą w turniejach Mistzrostw Świata i Europy i wostatnich latach niemal zawsze są to mecze z dużą liczbą bramek. Ostatnie starcia obu ekip to liczba bramek: 58, 65, 58, 62, 59. Nie ma żadnego powodu by w czwartkowym meczu tych goli było mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Arabia Saudyjska 

 

K. Lijewski under 3,5 @ 1,65 :plus: 

Unibet

 

Szukałem linii na Rojewskiego, ale w Unibecie zobaczyłem ten zakład.Krzysiu z Arabią ma nie grać w ogóle, lecz nie wiem co będzie z karnymi. Niby jest Bartek Jurecki, który rzucać potrafi i Lijek może nie będzie musiał. Nawet jeśli to nie będzie ich za wiele moim zdaniem. Mecz z Arabami traktowany ulgową, lekki trening, choć myślę, że powinniśmy im narzucać. 

Wiedząc, że w sobotę mecz z Danią i tam Lijek musi grać jestem skłonny zagrać ten under, nawet jeśli ma rzucać karne.

 

A. Rojewski over 4,5 @ 1,61 :minus: 

Betsafe

 

Andrzej pokazał w meczu z Rosją w końcu coś pozytywnego. Widać było, że bierze grę na siebie i nie boi się rzucać. Skuteczność może nie była imponująca, ale oddał sporo rzutów i sporo trafił. Dziś będzie łatwiej, bramkarz tzw. "firanka" i obrona słabsza. Rozegrał się Andrzej i swoje myślę wrzuci. Nie ma Lijka, więc pogra solidnie.

Edytowane przez M@c!eK19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka Reczna Mistrzostwa Swiata

22.01 19:00

Islandia - Czechy (2,5)

typ: 1

1,50

Unibet

Analiza

Dziś przedostatnia kolejka fazy grupowej, wybrałem spotkanie Islandii i Czech. Zdecydowanym faworytem wydaja się być Skandynawowie. Czesi na tym turnieju nie wygrali jeszcze nawet spotkania, szanse na awans z grupy są tylko iluzoryczne. Spisują się słabo, nieźle zagrali właściwie tylko pod koniec spotkania z Francją, ale było to raczej spowodowane słabszą formą Trójkolorowych, zdecydowana porażka ze Szwecją i przegrana z Egiptem to wyniki naszych południowych sąsiadów. Islandczycy grają dużo lepiej, ponadto wciąż waży się ich los, jeśli chodzi o fazę pucharową, dlatego też za wszelka cenę będą chcieli dziś wygrać. Aktualnie zajmują 4. miejsce w grupie, co na pewno ich nie satysfakcjonuje, jednakże pozostały im spotkania z Czechami i Egiptem, powinni więc wygrać te dwa spotkania. Jak do tej pory zremisowali z Francją, przegrali ze Szwecją i ograli Algierczyków. Ich aktualna forma powinna bez problemów wystarczyć na Czechów i pewne zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Hiszpania - Słowenia

Typ: liczba bramek w meczu  – over 59,5

Kurs: 1,85

Bukmacher: WilliamHill

Data: 23.01.2015  godz: 15:00

 

Analiza:

 

W ostatniej kolejce spotkań w grupie A na Mistrzostwach Świata piłkarzy ręcznych zmierzą się drużyny Hiszpanii i Słowenii. Obie ekipy mają już zapewniony awans do fazy pucharowej, ale to spotkanie rozstrzygnie o kolejności w grupie i o możliwości awansu z pierwszego miejsca. Nikt zatem nie powinien zlekceważyć meczu, a zarazem nie spodziewam się jakiejś niesamowitej wojny w obronie, bo szkoda przed fazą pucharową stracić za dużo sił czy nabawić się jakichś urazów. Spodziewam się, że obie drużyny postawią na ofenswyę i spróbują rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść atakiem. Stąd typ na over bramkowy w tym meczu.

Jest to typ uzasadniony również dotychczasową postawą obu zespołów w turnieju. Jedni i drudzy grają szybko, efektownie i w ich meczach pada wiele goli. Dość powiedzieć, że spotkają się dwa zespoły które w całych tegorocznych Mistrzostwach Świata mają pierwszą o drugą największą liczbę rzuconych goli. Hiszpania zaczęła od wygranej z Białorusią 38:33, potem było 29:27 z Brazylią, 37:16 z Chile i 28:25 z Katarem. Obrońcy tytułu mistrzowskiego mają bardzo mocny i kompletny skład. Silna druga linia, bardzo mocne skrzydła z będącym w świetnej formie Valero Riverą i Victorem Tomasem i silny Aguinagalde na kole.

Słowenia gra mecze w jeszcze szybszym tempie niż Hiszpania. Tam praktycznie nie ma długich akcji tylko błyskawiczne przenoszenie się spod jednej bramki pod drugą. Ze słabym Chile rzucili 36 bramek, potem wygrali 34:29 z Białorusią, ulegli 29:31 gospodarzom i pokonali Brazylię 35:32. Same wysokie wyniki i to nawet z drużynami nie słynącymi z ofensywnej gry. Myślę że z Hiszpanią to będzie ciekawa wymiana szybkich ciosów, wiele kontr i wiele szybko kończonych ataków.

W ostatnich latach większość meczów Hiszpanii ze Słowenią wyglądała tak jak to przedtawiłem powyżej i padały bardzo wysokie wyniki. Hiszpania wygrywała kolejno: 39:33, 40:32, 35:32. Jedynym wyjątkiem był mecz rozegrany dwa lata temu na poprzednich Mistrzostwach Świata, gdy padł niski wynik 26:22. Można to jednak wytłumaczyć ogromną stawką tamtego meczu, było to bowiem półfinał całego turnieju. Tym razem okoliczności meczu są inne, jak już wspomniałem na początku wręcz sprzyjające otwartej, ofensywnej grze więc myślę że dość wysoko ustawiona pzrze bukmachera linia nie powinna być przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.01.15 / 19:00

Piłka ręczna, MŚ Katar

Dania - Polska

Typ: 1 (DNB)

Kurs: 1,50

Buk: Unibet

 

Zasadniczo nie lubię grać przeciw Polakom w jakiejkolwiek dyscyplinie, ale naprawdę o pokonanie Duńczyków w dzisiejszym meczu o 2 miejsce w grupie będzie ekipie Bieglera cholernie ciężko. Nawet nie tyle ze względu na klasę rywali co bardziej na słabość samych biało-czerwonych. Zwycięstwa z Argentyną i Rosją każdy widział, były i zrywy, były i przestoje, brak jakiejkolwiek płynności, indywidualne błyski ratowały nam wynik, ogólnie więcej szczęścia niż umiejętności. Z Arabią 6 nie trafionych karnych - na tym poziomie to jest prawdziwy ewenement. Naprawdę nie widzę przesłanek ku temu by gra Polaków miała się z meczu na mecz poprawić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - bo tylko w takim układzie dostrzegam szansę na nawiązanie walki z Danią. Co prawda nasi zawodnicy bywają nieobliczalni, gdy mają dzień są w stanie wygrać z każdym, ale czy swego rodzaju przełom w ich wykonaniu nastąpi właśnie dzisiaj? Szczerze mówiąc, mocno w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna (Mistrzostwa Świata)
Mecz: Chorwacja - Brazylia

Typ: liczba bramek w meczu  – over 54,5

Kurs: 1,95

Bukmacher: Bet365

Data: 25.01.2015  godz: 19:00

 

Analiza:

 

Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych wkraczają w fazę pucharową, można powiedzieć że żarty się kończą, teraz trzeba pokazać wszystko co ma się najlepszego albo zapomnieć o medalach. W jednym z niedzielnych spotkań 1/8 finału spotkają się: zwycięzca grupy B Chorwacja i czwarty zespół grupy A Brazylia. W tym właśnie spotkaniu typuję over 54,5 bramki.

Chorwaci odnieśli w grupie komplet zwycięstw, pokazując się z dobrej strony. Grali efektownie, w ich meczach padało dużo bramek. Szczególnie skuteczny był gracz mistrza Polski Vive Tauronu Kielce – Ivan Cupic. Pokonywali kolejno: Austrię 32:30, Tunezję 28:25, Iran 41:22, Macedonię 29:26 i Bośnię 28:21. Ten ostatni wynik wygląda najgorzej, ale Bośnia była zdecydowanie jednym z najbardziej defensywnie nastawionych zespołów w turnieju i nikt nie osiągnął z nią zbyt wysokiego wyniku. Pozostałe mecze pokazują, że jeśli Chorwaci mają trochę miejsca to potrafią się rozpędzić i rzucić sporo bramek. Jak większość faworytów Mistrzostw Świata mają mocne wszystkie formacje: o Cupiciu już wspominałem, na kole są Vori i Musa, a w drugiej linii kilku graczy dysponujących mocnym rzutem: Bicanic, Duvnjak czy Kopljar.

Brazylia nie ma graczy o zbyt dobrych warunkach fizycznych więc musi stawiać na szybką, kombinacyjną grę w ataku. W długich, siłowych akcjach nie mają szans, więc szukają szybkiej wymiany ciosów. W efekcie osiągają w tym turnieju wysokie wyniki. Z zespołami z Europy, bo to nas najbardziej interesuje było: 27:29 z Hiszpanią, 34:29 z Białorusią i aż 32:35 ze Słowenią. Z bardzo mocnym w obronie Katarem była porażka 23:28, a ze słabiutkim Chile pewna wygrana 30:22, ale te wyniki mają mniejszą wartość przy ocenie szans w meczu z europejskim rywalem jakim jest Chorwacja.

Myślę, że będziemy mieli mecz z dużą liczbą bramek. Brazylia narzuci szybkie tempo, a Chorwaci dostosują się do tego, wyprowadzając szybkie i zabójcze kontry po błędach technicznych Brazylijczyków. Liczę na to, że oba zespoły będą szybko wznawiać grę po stracie gola i nie będzie długiego ustawiania ataków pozycyjnych tylko błyskawiczna wymiana ciosów. Jeśli tylko któryś z bramkarzy nie osiągnie niesamowitej skuteczności to over powinien być spokojnie osiągnięty. Dotychczasowe statystyki obu ekip w tym turnieju są bardzo zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja(-3,5) - Brazylia 1 @ 1,68
Bet365


W skrócie pisząc to te dwie reprezentacje to inna liga, Brazylia nieźle grała, ale w meczu na mecz już nie było tej jakości. Trochę są już Brazylijczycy wypompowani i Chorwacja powinna ich wypunktować w każdym elemencie gry, nie grali dotychczas fajerwerków, ale trzeba się pobudzić, doskonała okazja do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka reczna mistrzostwa swiata 


Polska-Szwecja


Typ -Polska


Kurs - 3,30


Betsson


26.01.2015 / 16,15


Analiza:


Witam dzis odbedzie sie arcy ciekawe spotkanie Polska-Szwecja o awans do 1/8 finalu statystyki przemawiaja za polakami ostatnie 5 spotkan tych ekip wygladaja 3 do 2 dla polaków.Szwedzi napewno bedą mieli w głowach przegrana 10  bramkami w mistrzostwach europy moga sie nas wystraszyc .Polacy z dania zagrali kiepsko w ataku mam na dzieje iż ze szwecja zagramy najlepszy mecz w tym turnieju bo rywal jest bardzo wymagajacy wyszli z grupy na 2 miejscu przegywajac o 1 miejsce z francja i to w koncowce meczu .Jednak wydaje mi sie że Polacy maja patent na szwedow zawsze z nimi nam sie dobrze grało.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka ręczna

Spotkanie: Polska vs Szwecja

Typ: Under 47,5 bramek

Kurs: 3,20

Bukmacher: Betsson

Data/godzina rozpoczęcia: 26.01.2015/16-30

Analiza:

            Zaczynamy walkę o awans do ćwierćfinału. Nieznacznym faworytem jest drużyna ze Skandynawii. Polska trafiła na Szwecję, choć mogła mieć łatwiejszego rywala, gdyby wygrała na przykład na początku z Niemcami. Z pewnością o sile Trzech Koron świadczy Andersson, liczącymi się zawodnikami jest Ekberg, i Kallman. Bramkarz Matias Andersson ma 38% skuteczności obron. Michał Jurecki przypuszcza, że Szwedzi będą chcieli się zrewanżować za ubiegłoroczną porażkę. Piotr Wyszomirski chce wszystkie nakłady sił włożyć w to dzisiejsze spotkanie. Szwecja po zaciętym boku przegrała jedynie z Francją, wcześniej zremisowała z Egiptem. W polskiej drużynie zabraknie Krzysztofa Lijewskiego. Bramkarze spisują się trochę poniżej oczekiwań. Całokształtu swoich umiejętności nie pokazał jeszcze Karol Bielecki, jednak krycie tego zawodnika, uniemożliwianie jemu rzutów będzie wyznacznikiem do nerwowej gry Polaków. Piotr Masłowski zastępuje Lijewskiego, pomimo rozmów, że jest gotowy na 100% nie jestem o tym przekonany. Polacy mają problem z konstruowaniem akcji. Wszyscy liczą dziś na wygraną, jednak będzie to niezwykle wyrównany pojedynek. Spodziewam się wyniku, będąc patriotą w granicach 23-21 dla Polski-powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Szwecja over 49,5 @ 1,72

Pinnacle

 

Jak dla mnie tutaj będą bramki padać. Wiadomo, że mecz o wszystko i przede wszystkim trzeba być skutecznym, ogromna mobilizacja z obu stron i liczymy na dobry mecz naszych. Jeśli chodzi o over to przemówiło do mnie to, że Polacy mają sporo strat, a Szwedzi na kontrze dobrze się czują, Moim zdaniem będzie trochę wymiana ciosów, gdzie Michał Jurecki czy Mariusz Jurkiewicz lubią taką grę. Dotychczasowe wyniki pokazują, że linia nie jest taka wysoka i można ją spokojnie pokryć, miejmy nadzieję, że Polacy rzuca te 30 bramek ;> hah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.01.15 / 19:00


Piłka ręczna, MŚ


Dania - Hiszpania


Typ: 1


Kurs: 2,35


Buk: Bet-at-home


 


Faworytem bukmacherów są Hiszpanie, ja stawiam jednak na Duńczyków. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego zanotowali wprawdzie podczas tego mundialu komplet zwycięstw, jednakże statystyki te nie są według mnie na tyle miarodajne by oceniać na ich podstawie realną moc Hiszpanów. Fakty są bowiem takie, że grupę mieli stosunkowo słabą i do dzisiejszego spotkania nie mieli na swojej drodze w zasadzie nikogo tak poważnego kto byłby w stanie ich porządnie przetestować. No chyba, że za takiego rywala uznamy Katar, który jest rewelacją tego turnieju, ale z różnych względów jest to ekipa tak kontrowersyjna, że ich meczów nie da się w pełni rzetelnie ocenić. Jedno jest pewne, z drużyną pokroju Danii Hiszpanie na tym turnieju jeszcze się nie spotkali i dopiero dzisiejszy mecz będzie dla nich prawdziwym testem umiejętności. Skandynawowie to absolutna światowa czołówka, drużyna niezwykle utytułowana, doświadczona, z zawodnikami z najwyższej półki. Na tym mundialu mierzyli się z o wiele silniejszymi drużynami niż Hiszpanie. Przypomnijmy tylko potyczki z Niemcami, Polską, czy Islandią, ekipami o poziomie nieporównywalnie wyższym niż Tunezja, Słowenia czy Brazylia, o Chile i Białorusi już nawet nie wspominając. Duńczycy są zatem przyzwyczajeni do starć z mocnymi rywalami, podczas gdy Hiszpanie do ćwierćfinału szli z górki. To co lekko przyszło w pierwszym etapie zemścić się może na nich w decydującym momencie mistrzostw, gdy strefa medalowa jest na wyciągnięcie ręki. Moim zdaniem jeśli już kogoś typować na faworyta tego meczu to bardziej zaprawionych w bojach Duńczyków niż dynamicznych aczkolwiek nie sprawdzonych na tle mocnych rywali Hiszpanów. Według mnie do półfinału awansują Skandynawowie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: 

Piłka ręczna

Mistrzostwa Świata 

 

Spotkanie: POLSKA - Katar
Typ 1
Kurs: 2.35
Godz:  16:30
Data : 30.01.2015

Bukmacher: Bet365
Analiza: 
Stawiam na naszych orłów i do tej pory mnie nie zawiedli nie zawsze jest to czysty typ na Polskę ! W tym meczu myślę że to odpowiedni typ , Polska od początku przyprawia nas o dreszczyk emocji podczas swoich meczów, gra przeważnie rozstrzyga się w końcówce wyjątek mecz z Arabią Saudyjską . Mimo iż to gospodarze całej imprezy są faworytami ja myślę że biało-czerwoni w głowach mają już grę w finale ! Jak mecze pokazują Katar przygotował świetną ekipę na mistrzostwa , ale nie możemy odjąć też drużynie Polski . Jak do tej pory 2 porażki biało-czerwonych w turnieju , Katar ma tylko jedną myślę że przyszedł czas na drugą porażkę i odpadniecie pseudo katarskiej drużyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: piłka ręczna

Spotkanie: ŚWIAT: Mistrzostwa Świata - Play Offy - Finał

Katar - Francja 01.02.2015 17:15

Typ: over 49.5

Kurs:  1.53

Bukmacher: Unibet

Analiza: Dzisiaj o godzinie 17.15 odbędzie się finał Mistrzostw Świata płkarzy ręcznych w Katarze. Zmierzą się w nim drużyny Francji i Kataru. Jak wiemy gospdoarze to mocno naciągany zespół, w którym większość zawodników to gracze innych narodowości, jednak skuszeni gigantyczną płacą reprezentują na tych Mistrzostwach Katar. Francuzi to bardzo utytułowany zespół posiadający mnóstwo grwiazd jak choćby Nikola Karabatić czy też Thierry Omeyer świetnie spisujący się na bramce. Moim zdaniem ten mecz będzie miał następujący przebieg. Grający u siebie Katrczycy będą pozwalać sobie na ostrą grę i prawdopodobnie nie będą za nią zbyt surowo karani, to spowowduje że będą się czuli pewnie na boisku a to może im pomóc w dochodzeniu do dogodnych sytuacji rzutowych. Jednak obrona Francji spisuje się znakomicie na tym turnieju, choć też gra bardzo agresywnie, dlatego mogą być bardzo często napominani karami 2minutowego wykluczenia jak to miało miejsce podczas naszego meczu z Katarem. W mojej opinii mecz może być „wyrównany” choć pod względem sportowy m na pewno lepsi będą Francuzi. Czy jednak uda im się pokonać nie tylko przeciwnika ale i wiele innych czynników, które zapewne będą sprzyjać Katarczykom. Mój tyo to zwycięstwo Francuzów po ciężkim boju 29:26

Edytowane przez gamen0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...