Skocz do zawartości

[Zamknięty] NBA 2014/2015


kaziu_boss

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Minnesota - Utah Jazz
Typ: Minnesota
Kurs: 1.87
Godz: 04.01.2015r 02:00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Przyglądałem się dzisiaj ofercie na NBA i znalazłem bardzo ciekawy bet szukam dzisiaj przełamania Minnesoty, która przegrała już 10 spotkań z rzędu. Kiedy wygrać jak nie dzisiaj z osłabionym Utah? Na własnym parkiecie z wyżej notowanymi ekipami od Utah przegrywali minimalnie, więc wniosek sam się nasuwa trzeba ich dzisiaj zaatakować. Wspomniałem, że Utah dzisiaj osłabione - kumpel dał mi dzisiaj info, że na rotoworld wyczytał, że Kanter i Christopher dzisiaj nie wystąpią i prawdopodobnie Hood też nie. Może nie jest to bardzo mocna kluczowa trójka, ale to na pewno w jakiś sposób wpłynie na dzisiejsze spotkanie(cała trójka punktowała 31 grudnia kiedy grali na własnym parkiecie z dzisiejszym rywalem, może to nie były jakieś kosmiczne liczby, ale ile mogli tyle pomagali swojej ekipie). Minnesota najsłabsza drużyna na zachodzie, ale tak jak już wspominałem spotkania, które przegrywała na własnym parkiecie były bardzo wyrównane. Liczę na to, że dzisiaj Wiggins jednak pociągnie swoją ekipę do wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers
Typ: Los Angeles Lakers (ML)
Kurs: 1,98
Godz: 05.01.2015 3:30
Bukmacher: Expekt
Analiza: Los Angeles Lakers teraz są w naprawdę korzystnej sytuacji, gdyż tak dobrej sytuacji jeśli chodzi o ilość kontuzji nie mieli już dawno. Prawie wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. Dzięki temu możemy się spodziewać, że wyniki Lakersów będą lepsze niż dotychczas. Już teraz zagrali oni dwa naprawdę dobre mecze. Najpierw ograli na wyjeździe Denver Nuggets 111:103, a potem bardzo niewiele brakowało, a by wygrali u siebie z Memphis Grizzlies, jednak przegrali mecz 106:109. Mimo porażki pokazali się w tamtym spotkaniu z dobrej strony i dali nadzieje kibicom, że zaczną częściej wygrywać mecze. Indiana Pacers od początku sezonu musi sobie radzić bez Paula George. Kontuzje mają też dwaj inni ważni gracze, czyli George Hill i C.J. Watson. Myślę, że w tej sytuacji to jednak Los Angeles Lakers powinni być faworytem tego meczu, szczególnie, że przecież grają we własnej hali. Los Angeles Lakers potrafią zagrać od czasu do czasu bardzo dobry mecz, a u siebie niedawno pokonali najlepszą obecnie drużynę w lidze Golden State Warriors 115:105. Typuję tutaj Lakersów do zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie:  Memphis Grizzlies vs NY Knicks
Typ: Memphis -15 
Kurs: 2.00
Godz: 06.01.2015 2:00 
Bukmacher: Bet365
Analiza :
Spotkanie drużyn znajdujących się na zupełnie przeciwnych biegunach. Memphis to czarny koń obecnych rozgrywek. Gospodarze na własnym parkiecie zanotowali tylko 4 porażki i pewnie zmierzają do fazy playoff. Goście z Nowego Jorku to istna kpina najsilniejszej ligi na świecie. Przy braku lidera Carmelo Anthonego drużyna ta nie jest w stanie nawiązywać równorzędnej walki z większością ekip w lidze. Ostatnie porażki NYK z Milwakuee u siebie różnicą 13 punktów czy łomot z Pistons tylko to potwierdzają. Liczę, że dziś Memphis nie zlekceważy outsidera i dośc szybko odskoczy na dużą przewagę, a rezerwowi gospodarzy pociągną wynik w dalszej fazie meczu. Zawodnicy pierwszej piątki z NYK to poziom rezerwowych z przeciętnych klubów NBA. Nie chcę nawet komentować poziomu zawodników, którzy wchodzą w NYK z ławki, bo to już jest kompromitacja. Można atakować większą linię jednak ja pozostane na 15 punktach i myśle, żę i tak gospodarze rozstrzygną to spotkanie w dużo większych rozmiarach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers

Typ: Cleveland Cavaliers -4.5
Kurs: 1.91
Godz: 06.01.2015r 01:00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Pobieram pierwsze spotkanie dzisiejszego wtorku trzech króli i oby to był ten bet. Cavs podejmują najgorszą ekipę wschodu Philadelphie. Co prawda parkiet będzie ersów, ale to nie ma różnicy oni zawodzą po całości, defensywa jest rozbita jak titanic. Obie ekipy b2b: Cavs dostali od Dallas, a 76 dostało od LAC. Handicap niski, bo w ekipie gości zabraknie dzisiaj na parkiecie Jamesa i Kyriego jestem pewien, że gdyby LBJ wystąpił w dzisiejszym spotkaniu linia stałaby na -10.5 albo nawet więcej, ale liczę na to, że Love pociągnie zespół do wygranej - wczoraj mu się nie udało, bo Dallas ma świetną ekipę, ale nie ma co porównywać Dallas do 76ers - dzisiejsze spotkanie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Jak nie zdominują dzisiaj parkietu to ja po prostu przestaje wierzyć w NBA, bo jak ekipa, która jest nominowana do zdobycia mistrzostwa nie radzi sobie z najgorszą drużyną? Ja takich myśli nawet nie dopuszczam do siebie - co tu dużo pisać skoro grają takie dwie różne drużyny? Love do boju chyba tylko tyle.

 

btw. jak kogoś interesuje kurs 1.5 to tyle jest na czysty win Cavs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder
Typ: podwójny wynik (połowa meczu / koniec meczu) : Golden State Warriors - Golden State Warriors
Kurs: 2,20
Godz: 06.01.2015 4:35
Bukmacher: Bet365
Analiza: Oklahoma City Thunder ze zdrowym Durantem i Westbrookiem to bardzo mocna drużyna, ja jednak stawiam tutaj na gospodarzy. Golden State Warriors nawet bez kontuzjowanego Boguta radzą sobie nieźle. Na obcych parkietach nie wygląda to najlepiej, jednak u siebie w dalszym ciągu wygrywają w świetnym stylu. Prawdziwy pokaz swojej siły dało Golden State Warriors w meczu z Toronto Raptors. Toronto Raptors są jedną z najlepszych drużyn, a jednak nie mieli na parkiecie Warriors nic do powiedzenia i przegrali bardzo wysoko, bo aż 105:126. Mecz wcześniej Golden State ograło różnicą 40 punktów Philadelphię 76ers. Warriors przegrali u siebie tylko jedno spotkanie, a tej sztuki dokonało San Antonio Spurs. Pozostałe mecze jednak Golden State wygrywali zazwyczaj pewnie i wysoko. Obie drużyny miały okazje walczyć ze sobą niedawno i gospodarzem byli Warriors. Mecz zakończył się wynikiem 114:109 dla Golden State oraz wygraną przez nich pierwszą połową 65:63. Rozmiar zwycięstwa niewielki, no ale jednak Warriors wygrali, a grali wówczas bez Boguta, podobnie zresztą będzie i w tym meczu. Na chwilę obecną więcej argumentów widzę po stronie Warriors, no a największym argumentem jest przewaga parkietu, na którym to potrafią wyczyniać cuda. Spodziewam się też prowadzenia Warriors po pierwszej połowie i ich dużej przewagi już od pierwszych minut meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder
Typ: Kevin Durant powyżej 26,5 pkt OT

Kurs: 1,78
Godz: 06.01.2015 4:35
Bukmacher: Expert

Analiza:

Od razu przed napisaniem analizy chcę zwrócić uwagę, że inne buki wystawiły o wiele wyższe linie, przykładowo Unibet 29 a Betsson aż 32.5 a w Expekcie? Tylko 26.5, jak dla mnie to prawdziwa okazja, z której nie mogłem nie skorzystać. Durant jest pierwszą opcją w ataku Oklahomy, razem z Westbrookiem, jednak więcej piłek trafia do Kevina. Gracz ten niedawno wrócił po ponownej kontuzji, rozegrał do tej pory dwa spotkania i co? 44 pkt z Phoenix, 34 pkt z Wizards, gdzie zagrał tylko 31 min. W tym sezonie GSW już dwa razy wygrywało nad Oklahomą, pierwsze spotkanie OKC rozgrywało bez swoich gwiazd, w drugim meczu gwiazdy już były, ale Durant już po 18 minutach musiał zejść z boiska, z powodu odnowionej kontuzji, mimo tego w tym czasie zdążył zdobyć aż 30 pkt! Wydaje mi się, że jutro OKC w końcu zrewanżują się za dwie ostatnie porażki i to oni wygrają jutrzejsze spotkanie. Do zwycięstwa musi poprowadzić ich Durant z Westbrookiem, linia zawieszona na prawdę nisko, więc można spróbować pograć, kurs na pewno spadnie, więc polecam grać póki można, inne buki tak jak napisałem na wstępie, wystawili o wiele większe linie, więc Expekt na prawdę daje nam prezent. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.01.15 / 02:30

Koszykówka, NBA

San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Typ: Detroit AH +12 pkt

Kurs: 1,50

Buk: Marathonbet

 

Patrzę w statystyki i widzę, że Detroit nie wygrało w hali Spurs od 2008 roku i w sumie o przełamanie tej serii będzie dzisiaj niewiele łatwiej, jednak liczę, że Pistons postawi gospodarzom twarde warunki. Widać, że w ostatnim czasie złapali wiatr w żagle, pięć zwycięstw z rzędu robi wrażenie, niezależnie od tego z jakimi rywalami przyszło się mierzyć - w NBA przecież ogórków nie ma i passa pięciu wygranych pod rząd to nie jest byle co. San Antonio u siebie mocne, 12 zwycięstw w 17 spotkaniach, Pistons na wyjazdach 6 zwycięstw w 16 spotkaniach. Teoretycznie szanse na jakąkolwiek niespodziankę wydają się tu bardzo mizerne jednak tak jak już wspomniałem - widać, że Detroit złapało formę, a przy takiej serii zwycięstw morale drużyny zdecydowanie wzrasta i choćby z tego względu można liczyć na walkę ze strony przyjezdnych. Całego meczu może i nie wygrają, ale handicap w postaci +12 punktów powinni w obecnej dyspozycji utrzymać, mam przynajmniej taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies
Typ: Atlanta Hawks (ML)
Kurs: 1,588
Godz: 08.01.2015 1:35
Bukmacher: Pinnacle
Analiza: Atlanta Hawks nie przestaje zadziwiać. Zajmowane przez nich pierwsze miejsce na wschodzie jest w pełni zasłużone i Hawks każdym meczem udowadniają, że trzeba się z nimi poważnie liczyć w tym sezonie. Atlanta będzie chciała kontynuować zwycięską serię, która to aktualnie liczy pięć spotkań. Szczególnie dwa ostatnie mecze Atlanty Hawks mogły zaskoczyć kibiców i typujących, gdyż zdobyli dwa naprawdę "gorące" tereny, jakimi niewątpliwie są parkiety drużyn Portland Trail Blazers i Los Angeles Clippers. Samo zwycięstwo na wyjeździe z tak silnymi drużynami to już jest wyczyn, a co dopiero jeśli się to robi w takim stylu jak Atlanta. Atlanta Hawks oba te mecze wygrała pewnie i dość wysoko i były to w pełni zasłużone zwycięstwa, a nie szczęśliwie wydarte w końcowej fazie meczu. Memphis Grizzlies zwolnili tempo, nie są już tak mocni jak wcześniej. Na dziesięć ostatnich meczów przegrali pięć i wygrali też pięć, więc szału nie ma. Bez Zacha Randolpha ta ekipa sporo traci, a jego występ w tym meczu stoi pod znakiem zapytania, zresztą nawet jeśli Zach Randolph zagra, to i tak dużo większe szanse daję Atlancie, która gra wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 
Typ: Houston -6.5

Kurs: 1,95
Godz: 08.01.2015 
Bukmacher: Bet365

Analiza:
Krótko i treściwie. Gospodarze bez Lebrona Jamesa i Varejao to max 20% zespołu Cavaliers. Porażka w fatalnym stylu z Philadelphia jest tylko potwierdzeniem. Na nic zdają się pojedyncze zrywy Irvinga i Love skoro nie mają w ogóle wsparcia od reszty zawodników. Houston to ekipa, która może sporo namieszać w końcowym rozrachunku. Dwight Howard powoli wraca do swojej dobrej formy zaś Harden jest klasą samą w sobie. Trener Cleveland z niecierpliwością wyczekuje na powrót swojego asa, bo bez LBJ na chwilę obecną Cavaliers nie jest w stanie wygrywać z dobrym drużynami. Goście bez problemów powinni sobie kreować mnóstwo pozycji na obwodzie, a co za tym idzie rozstrzelać kawalerzystów rzutami za 3pkt. Dziwi mnie więc dlatego niskie handi w strone Rockets, bo dla mnie można dzisiaj śmiało szukać wyższego kursu do trafienia na handicap zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie: Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks
Typ:Millwauke Buck -3,5 OT
Kurs: 1,60
Data/Godzina 08.01.2015 1:00
Bukmacher: Bet365

Na noc na prawdę spora oferta i jest w czym wybierać, jednak ja nie mam czasu na głębszą analizę i szukałem czegoś na szybko, bo się śpieszę i w ten sposób wybrałem na nocke dość pewny typ, który można spokojnie spróbować pograć. Spotkanie jakiewybrałem to pojedynek pomiędzy Philadelphią 76ers i Milwaukee Bucks, gdzie według mnie zdecydowanymi faworytami są Bucksi. Nie ma co się oszukiwać, Sixers wygrało kilka spotkań ale to dalej jest ta sama beznadziejna drużyna, wygrali ostatnio z Cleveland, ale czy to coś znaczy? Wątpię, choć Milwaukee to lepszy zespół, któremu na pewno bardziej zależy na wygranych niż dla Kawalerzystów. W spotkaniach, które mają wygrać to wygrywają i to dość łatwo, jutro też nie powinni mieć problemów. Mimo, że grają b2b po dzisiejszej porażce z Phoenix, to według mnie oni mają większe szanse na zwycięstwo. Trener zbytnio nie przemęczał swoich zawodników w tym spotkaniu bo po co, jutro mają o wiele łatwiejsze spotkanie. Typ jak dla mnie bardzo pewny, wybrałem go ponieważ tak jak napisałem piszę na szybko, bo się śpieszę, a to według mnie najbezpieczniejsza opcja na jutro. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie:  New York Knicks - Houston Rockets
Typ: Houston Rockets over 102 pkt 
Kurs: 1,90
Data/Godzina 09.01.2015 02:05
Bukmacher : Bet365
Analiza :

 Dziś ubogi dzień jeśli chodzi o Nba jednak ja od razu upatrzyłem sobie jedno spotkanie. Drużyna z Nowego Jorku ostatnim czasem gra koszmarną koszykówkę i większość typów zaczynam od handi na ich przeciwników. Kwestia pokrycia handicapu leży tylko przy tym czy oponent zlekceważy rywala lub będzie grał głębokimi rezerwami. Rockets nie mogą sobie pozwolić na wpadkę z drużyną, która obrywa wszystko jak leci na własnym jak i obcym parkiecie. Bez Carmelo Anthonego New Jork dla mnie na chwilę obecną nie jest godny grania w NBA. Dziś dlatego pójdę w kierunku overa punktowego gości. 102 to niezbyt wysoka linia, na dodatek z tak dziurawą obroną jaką dysponują Knicks. Rockets zaliczają się do ekip, która rzuca najwięcej i gra często tzw koszykówkę transmisyjną. Średnio po 25 punkty przeciwko NYK na chwilę obecną wydaję mi się banalnym zadaniem i przy takim kursie nie pozostaje nic innego jak zagrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie:  New York Knicks - Houston Rockets
Typ: Houston Rockets -10,5
Kurs: 1,71
Data/Godzina 09.01.2015 02:05
Bukmacher : Bet365

Analiza: 

 

Witam bardzo gorąco. Na dzisiejszą noc ciężko było na cokolwiek się zdecydować z uwagi na to, że kursy na faworytów są bardzo niskie, dlatego też trzeba kombinować. Ja dla was wybrałem mecz pomiędzy zespołami Houston i NY Knicks. Typuję tutaj zwycięstwo Houston więcej niż 10 pkt, w razie dokładnej różnicy zwrot stawki. Co skłania mnie do takiego grania? fakt iż NY Knicks są w tym sezonie bardzo słabi a po za tym na 80% nie zagra lider drużyny Carmelo Anthony. Co ciekawe gospodarze oddali wczoraj do Cleveland JR Smitha, który to był jednym z lepszych wchodzących z ławki. Każdy może sobie przejrzeć poprzednie mecze tego zespołu gdzie widać, że często przegrywają wysoko. Oba zespoły grają B2B, lecz analizując zespół Houston dostrzegłem że własnie mecze B2B grają lepiej. Dodatkowo jeżeli po kontuzji wróci do swojej dawnej formy Howard to NY Knicks będzie bardzo ciężko wygrać walkę pod tablicami. Kolejny plus przemawiający na stronę gości to posiadanie w swoim zespole takiego człowieka jak James Harden, który w ciężkich momentach potrafi wyciągnać drużynę z dołka co pokazała wczoraj ostatnia kwarta meczu. Podsumowując stają naprzeciwko siebie lider i outsider, więc wynik jest do przewidzenia. Koszykówka nauczyła mnie ze w NBA każdy może wygrać z każdym oby dzisiaj tak nie było !

Pozdrawiam i powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: San Antonio Spurs - Phoenix Suns
Typ: San Antonio Spurs (ML)
Kurs: 1,533
Godz: 10.01.2015 2:30
Bukmacher: Marathonbet

Analiza: San Antonio Spurs nie grają teraz na miarę swoich możliwości, które są ogromne. Widać, że brak ważnego, a może nawet najważniejszego zawodnika, którym jest Kawhi Leonard wpływa negatywnie na ich grę. Przez kilka meczów nie grał też Tony Parker, więc osłabienia drużyny były poważne. Pomimo tych osłabień na własnym parkiecie San Antonio i tak jest bardzo mocne co pokazali wygrywając mecze z mocnymi drużynami Washington Wizards 101:92, New Orleans Pelicans po dogrywce 95:93, Houston Rockets 110:106. Ostatni mecz Spurs przegrali w dość naiwny sposób jednym punktem z Detroit Pistons, bo zwycięstwo mieli już niemal pewne, ale głupio stracili piłkę w ostatniej akcji i Pistons wykorzystało swoją szansę. Przegrana z Detroit wielkiego wstydu nie przynosi, bo forma jaką teraz prezentują Pistons jest bardzo wysoka. Na mecz z Detroit wrócił już Parker, który zagrał niecałe 13 minut. Może w meczu z Phoenix Parker pogra trochę dłużej, zobaczymy. Phoenix to dobra drużyna, jednak znacznie wyżej oceniam zespół San Antonio Spurs, którzy na swoim parkiecie powinni wygrać z Suns, którzy w ostatnim meczu byli bliscy porażki z jedną z najsłabszych drużyn w lidze- Minnesotą Timberwolves. Spurs to aktualni mistrzowie, główni faworyci do mistrzostwa i w tym meczu powinni pokazać swoją klasę, a porażka z Detroit tylko ich zmobilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie:  Sacramento Kings -  Clevaland Cavaliers

Typ: Sacramento Kings -3,5 OT
Kurs: 1,89
Data/Godzina 12/01.2015/ 3:00
Bukmacher : Bet365

Analiza: Na pierwszy ogień idzie mecz pomiędzy Sacramento Kings a Cleveland Cavaliers, gdzie idę w zwycięstwo Króli przynajmniej 4 punktami. Kawalerzyści ostatnio radzą sobie bardzo źle. Z sezonu wypadł Varejao, pauzuje również gwiazda LeBron, oraz Marion. Pozyskali za to centra Mozgowa z Denver, oraz dwóch zawodników Knicksów Shumperta, który jeszcze pauzuje przez kontuzje, oraz Smitha. Zespół będzie potrzebował, żeby się zgrać. W pierwszym spotkaniu grając z nowymi zawodnikami Cleveland nie miało szczęścia, bo trafili na GSW z którymi wyraźnie przegrali, najlepszym graczem w zespole był Smith, ale jak widać, zawodnicy jak na razie mogą osiągnąć coś tylko indywidualnie, świetnie przedstawiają to asysty z GSW, gdzie Kawalerzyści mieli ich tylko 13 a rywale aż 34. Musi trochę minąć czasu, ale jak wróci LeBron powinno być coraz łatwiej. Sacramento gra u siebie, przez ostatnią kontuzję Cousinsa trochę polecieli w tabeli w dół, ale jak wiemy zawodnik ten wrócił już do gry. Królowie ostatnio u siebie odprawili zdrową Oklahomę, wygrywając aż 104:83. Dzisiaj nie powinni mieć problemu z wygraniem tego spotkania. Tak jak napisałem Kawalerzystom potrzebny jest na pewno czas i zgranie, czego nie można powiedzieć o Sacramento. Według mnie stać ich na zwycięstwo przynajmniej 4 punktami i taką właśnie wygraną jutro zobaczymy. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia :)

Edytowane przez Gargii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:  NBA

Godzina: 01:30

Spotkanie: Brooklyn Nets - Houston Rockets

Typ: Houston -4,5 OT

Kurs: 1,71

Bukmacher: Unibet

Analiza: Serdecznie zapraszam na kolejną noc z NBA, na pierwszy plan bierzemy tym razem spotkanie będących w kryzysie Netsów z będącymi w znakomitej formie Rakietami. Zacznijmy od ostatnich spotkań drużyn. Brooklyn przegrał 5 ostatnich spotkań u siebie i nic nie zapowiada tego aby tą passę mieli przełamać właśnie w meczu z Huston. Ogólnie Brooklyn przegrał ostatnie 5 spotkań, w tym jedno z słabiutką w tym sezonie Philadephia. Rakiety natomiast idą jak burza w tym sezonie, to głównie za sprawą będącego w fantastycznej dyspozycji Hardena na ostatnie 10 spotkań Huston wygrało aż 7krotnie,  Ostatnie 5 spotkań obu drużyn przedstawia się następująco: 

 

11.07.14 ORL Houston Rockets Brooklyn Nets 101 : 75

02.04.14 NBA Brooklyn Nets Houston Rockets 105 : 96

30.11.13 NBA Houston Rockets Brooklyn Nets 114:95

11.07.13 ORL Brooklyn Nets Houston Rockets 76 : 92 

23.02.13 NBA Brooklyn Nets Houston Rockets 96 : 106

 

Lczę na wygraną gości z minimum pięcioma punktami przewagi. Pozdrawiam :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka (NBA)
Mecz: Toronto Raptors – Detroit Pistons

Typ: liczba punktów w meczu (łącznie z dogrywką) – over 210,5

Kurs: 2,17

Bukmacher: Unibet

Data: 13.01.2015  godz: 01:30

 

Analiza:

 

W nocy polskiego czasu dojdzie do ciekawego starcia w Konferencji Wschodniej NBA – zespół Toronto Raptors podejmie Detroit Pistons. Analizując dotychczasowe mecze obu drużyn stawiam w tym meczu na over punktowy.

Toronto ma trzecią ofensywę w całej lidze, średnio rzucając 107,7 punktu na mecz. Zespół gra szybką, efektowną koszykówkę, zdobycze punktowe rozkładają się między kilku graczy, dlatego nie jest łatwo ich powstrzymać, bo zespół ma wiele możliwych rozwiązań akcji. Po świetnym początku sezonu ostatnio przyszły nieco gorsze wyniki, ale we własnej hali zespół z Kanady czuje się wciąż bardzo pewnie.

Z kolei Detroit Pistons rozkręcają się w ostatnich tygodniach i biorąc pod uwagę ostatnich dziesięć spotkań, zajmują trzecie miejsce w lidze z bilansem ośmiu zwycięstw i tylko dwóch porażek. Wygrali także ostatnie pięć spotkań wyjazdowych, aż czterokrotnie przekraczając przy tym granicę stu punktów. A pokonywali nie byle kogo, bo między innymi drużyny San Antonio czy Dallas.

Zapowiada się zatem atrakcyjne i zacięte spotkanie, w którym nie jest łatwo wskazać zdecydowanego faworyta, można natomiast spodziewać się koszykówki na wysokim poziomie i wielu skutecznych akcji w wykonaniu obu zespołów. Wynik powinien ważyć się do ostatnich sekund co może dodatkowo sprzyjać nabijaniu kolejnych punktów.

Nie tak dawno, bo 20 grudnia oba zespoły spotkały się w Detroit i padł wynik 110:100 dla Raptors. Od tego czasu forma Detroit Pistons poszła jeszcze w górę, więc powinni dzisiaj nieco poprawić swój wynik punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka (NBA)
Mecz: Indiana Pacers – Minnesota Timberwolves

Typ: liczba punktów w meczu (łącznie z dogrywką) – over 198,5

Kurs: 2,20

Bukmacher: Unibet

Data: 14.01.2015  godz: 01:05

 

Analiza:

 

Kolejna noc z NBA i znów poszukiwania overa punktowego, tym razem w spotkaniu Indiana Pacers z Minnesota Timberwolves. Akurat w tym spotkaniu nie jest trudno wskazać faworyta, bowiem goście spisują się w tym sezonie tragicznie i obok New York Knicks są najsłabszym zespołem w całej lidze. Indiana też ma swoje problemy, z powodu kontuzji spisuje się słabiej niż w poprzednim sezonie ale i tak ma szanse by zakwalifikować się do fazy play-off w Konferencji Wschodniej. Na pewno nie może sobie jednak dziś pozwolić na porażkę z outsiderem, dlatego nie ma mowy o lekceważeniu tego meczu.

Trzeba przyznać że Pacers w tym sezonie z konieczności grają nieco inaczej niż w poprzednich rozgrywkach. Nie są tak skuteczni w obronie, tracą więcej punktów. Za to przyspieszyli nieco grę w ataku i zwłaszcza w pojedynkach z ofensywnie usposobionymi rywalami potrafią iść na wymianę ciosów i uzyskać w meczu wysoki wynik punktowy.

Z kolei gra defensywna Minnesoty wygląda tragicznie, zwłaszcza na wyjazdach gdzie Wilki tracą średnio ponad 112 punktow na mecz. Jednocześnie często zdarza się, że rywale mając już wysoką przewagę nie bronią przeciw drużynie z Minnesoty na sto procent i stąd często wysokie wyniki w meczcah.

Myślę że dziś w nocy scenariusz będzie podobny. Indiana szybko odjedzie rywalom na kilkanaście punktów i będziemy mogli cieszyć oczy efektowną, ofensywną koszykówką. Gospodarze kontrolując wynik pozwolą sobie na nieco luzu w obronie, za to serwując publiczności widowiskową grę w ofensywie, Dzięki temu łączna liczba punktów w meczu powinna spokojnie przekroczyć 200 punktów, jak to się dzieje niemal we wszystkich spotkaniach w których Wilki rywalizują z mocnymi rywalami. Undery zdarzają im się głównie ze słabszymi ekipami, gdy walka o zwycięstwo jest nieco poważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka  (NBA)

Godzina: 03:05

Spotkanie: Utah Jazz vs Golden State Warriors

Typ: Golden State -6,5 OT

Kurs: 1,77

Bukmacher: Unibet

Analiza: Zapraszam na kolejną noc z NBA. Pod lupę bierzmy mecz Utah Jazz vs Golden State Warriors, faworytów nie trudno tutaj znaleźć, są nimi zdecydowanie Warriorsi, ze znakomitym Stevenem Currym i Klayem Tomphsonem, stawiam na wygraną Golden State minimum 7punktami, patrząc po obecnych statystykach powinno spokojnie wejść, Utah przegrała ostatnie 2 spotkania, fakt faktem z mocniejszymi przeciwnikami bo z Huston i z Oklahoma, ale to nie zmienia faktu, ze w tym sezonie nie idzie nim najlepiej, Goście natomiast idą jak burza w tym sezonie, mają passę 6 zwycięstw, demolują każdego kto stanie im na drodze, w ostatnich spotkaniach obu drużyn, GSW wygrało 5 ostatnich meczów i to dość wysoko, mam nadzieje, że będzie tak i dziś. Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xGkB4oTc-CYNN1HLE.pngLos Angeles Lakers - Miami HeatITLMj89K-4r97eSt2.png

14.01.2015 04:30

USA: NBA

Typ: Miami -3,5

Kurs: 2,05

Buk: Unibet

 

 

Lakersi zmierzą się dziś z ekipą Miami Heat. Lakersi mają obecnie bilans 12-26, a Miami 16-21. Miami w ostatnim meczu pokazało dobrą defensywe i pozwoliło lokalnemu rywalowi Lakersów rzucić tylko 90 punktów, sami rzucając 106 punkty. Odkryciem w zespole gości w ostatnich emczach jest Whiteside, chłopak, który sporo blokuje zbiera i ostatnio dorzucił 23 punkty. Gospodarze jak to w ich stylu będzi sporo rzutów za 3, szybkie akcje i wszystko zależy od skuteczności. W moim mniemaniu goście, którzy byli w stanie przystopować ofensywe LAC, nie będąmieli problemu z Lakersami, zresztąostatnio obie drużyny zagrały razem i LAC wygrało 114-89. W obu ekipach bez kontuzji, więc szykuje się nam ciekawe mecz, myślę, że defensywa gości pozwoli im wygraćminimum 4 punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka (NBA)
Mecz: Charlotte Bobcats - San Antonio Spurs

Typ: San Antonio -5.5 

Kurs: 2,00

Bukmacher: bet365

Data: 15.01.2015 
Analiza :
Zakończył się czas żartów dla aktualnych mistrzów NBA. Połowa sezonu powoli dobiega końca, a Ostrogi znajdują się dopiero na 7 miejscu Konferencji Zachodniej. Spurs na chwilę obecną dysponują już praktycznie optymalnym składem. W ich szeregach zabraknie tylko Kawhiego Leonarda co przy szerokiej ławce nie powinno być widoczne. Liczę, że podopieczni Popovicza wezmą się do porządnej gry i zaprezentują całkiem inny basket niż w spotkaniu z Wizards, w którym wyglądali bardzo blado. Przeciwnik aktualnych mistrzów legitymuję się serią pięciu wygranych z rzędu co pokazuję, że też w końcu złapali wiatr w żagle. Mam nadzieję, że dziś Parker, Ginobli dostaną od trenera sporo minut do wykorzystania, a wtedy o wygraną gości i pokrycie handicapu będę spokojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlheWi73-2qU9ppuq.pngGolden State Warriors - Miami HeatITLMj89K-4r97eSt2.png

15.01.2015 04:30

USA: NBA

Typ: Golden State WArriors -20,5

Kurs: 3,75

 

Lider konferencji zachodniej ugości na swoim boisku 7 drużynę wschodu. Obie drużyny zagrały ze sobą 26.11.14 wtedy GSW grali jako goście i zdołali wygrać114-97. W tamtym meczu jak i w dzisiejszym zabraknie Wad'a. Wczoraj gracze z Miami ledwo zdołali wygrać z Lakersami, dziś trener nie wierzy w zwycięstwo i pewnie dlatego Wade nie zagra (przyczyna uraz nogi). Miami zapewne,gdy już będzie przegrywło da głebokie rezerwy i w tym widze dodatkowy atut GSW, które to rezerwy są mocniejsze od Miami. Goldeny od początku do końca powinny prowadzić 10+, ale liczę na to, że nie zlitująsię nad Miami i pograją cały mecz na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka (NBA)
Mecz: Millwaukee Bucks - New York Knicks

Typ: Millwaukee -4,5 OT

Kurs: 1,72

Bukmacher: Unibet

Data: 15.01.2015 21:00

Analiza:

Wczoraj nie było czasu na dodanie typów na noc, jednak dzisiaj o 21:00 będzie rozgrywane jeszcze jedno spotkanie NBA, do którego postanowiłem napisać analizę. Zmierzą się ze sobą zespoły Milwaukee Bucks i New York Knicks. Knicksi tankują, wiedząc, że sezon mają już stracony, jedyny który coś gra w tym zespole to Melo, jednak i on ma problemy z kolanem. Dzisiaj zapewne wystąpi, ale wątpię, żeby trener forsował tego zawodnika, jeśli zobaczy, że mecz będzie już stracony. Bucksi bardzo fajnie grają w tym sezonie, do tej pory 5 miejsce na Wschodzie, z lepszymi zespołami mają trudności wygrywać (chociaż pod koniec grudnia zdeklasowali świetnie grającą teraz Atlantę wygrywając aż 77:017), to dla słabszych zespołów nie dają większych szans, pokazując swoją dominację. Dzisiaj pora, żeby świetnie zaprezentowali się przed własną publicznością i rozstrzelali Knicksów, którzy w tym sezonie już raczej niczym wielkim nie zaskoczą. Obie drużyny nie tak dawno, bo 10 dni temu rozgrywali ze sobą spotkanie i wtedy wygrało Milwaukee na wyjeździe 82:95, co prawda w tamtym meczu nie wystąpił Melo, ale i dzisiaj myślę, że za dużo nie pomoże swojemu zespołowi. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Houston Rockets - Oklahoma City Thunder
Typ: Houston Rockets (ML)
Kurs: 2,30
Godz: 16.01.2015 2:00
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Nie do końca pojmuję dlaczego faworytem jest tutaj Oklahoma. Z tego co wiem, to u Rockets najważniejsi zawodnicy grają. Houston Rockets mogą być trochę zmęczeni meczem z Orlando Magic, no ale jednak we własnej hali to im daję więcej szans na odniesienie zwycięstwa. W nocy przegrali z Orlando Magic, jednak wcześniej mieli cztery wysokie zwycięstwa, więc forma zespołu jest dość dobra. Nie można tego samego powiedzieć o Oklahomie, która to pomimo powrotu Kevina Duranta i Russella Westbrooka w dalszym ciągu nie imponuje swoją grą. U siebie jeszcze jakoś to wygląda, bo chociaż się męczą, to wygrywają mecze, ale na wyjeździe już jest dużo gorzej. Trzy ostatnie mecze na wyjeździe Oklahoma City Thunder przegrali. Porażka z Golden State Warriors była bardzo wysoka, ponieważ było to 91:117. Potem było jeszcze gorzej, bo przyszła kolejna bardzo wysoka porażka 83:104 z Sacramento Kings, które to przecież jest jedną ze słabszych drużyn. Wiadomo, że Oklahoma ma teraz jak to się mówi nóż na gardle i potrzebują zwycięstw, będą bardzo chcieli wygrać, no ale chcieć to nie znaczy móc. Dla mnie faworytem są tutaj Houston Rockets, kurs do gry bardzo atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, NBA, godz. 1:00

Spotkanie: Philadelphia 76ers - New Orleans Hornets 

Typ: Under 183,5

Kurs: 3,10

Buk: Unibet

 

 

Analiza: 

 

Już o 1 w nocy polskiego czasu zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy Philadelphią 76ers, a New Orleans Hornets. Gospodarze od początku sezonu spisują się bardzo słabiutko. Zajmują przedostatnie miejsce we wschodniej konferencje. Co ciekawe NYK są za nimi. Phila wygrała zaledwie 7 meczy, przegrywając aż 31. W ostatnich meczach spisali 3 razy nieźle. Bo wygrywali z Cleveland, Brooklynem i Indianą. Jest to zespół który słabo gra w ofensywie rzucając średnio około 90 punktów w meczu, a tracą około 103. W dzisiejszym spotkaniu będzie bardzo ciężko rzucić chociażby te 90. Głównym powodem będzie brak dwóch podstawowych graczy. Na pewno nie zagra Tony Wroten. Jest to najlepszy strzelec zespołu, który średnio rzuca około 17 punktów na mecz, do tego jest to drugi gracz, który najwięcej asystuje (śr. 5 na mecz). Drugim zawodnikiem, który raczej nie wystąpi jest Robert Covington. Trzeci najlepszy strzelec zespołu (śr. 12 pkt na mecz), do tego najlepiej rzucający za 3 punkty (40% skuteczności) oraz najskuteczniejszy jeśli chodzi o rzuty osobiste (81,5%). Widać, że dość poważne osłabienia. Teraz przejdę do gości. Obecnie plasują się na 9 miejscu w konferencji zachodniej czyli tuż pod fazą play off. W 38 spotkaniach mają równy bilans po 19 zwycięstw i porażek. Cały czas grają w kratkę. Chociażby ostatnio wygrana z Detroit które było w dobrej dyspozycji, wcześniej porażka ze słabym Bostonem, wygrana z mocnym Memphis i porażka ze średnim Charlotte. I tak praktycznie cały czas. Jest to zespół dość skuteczny bo rzucają średnio w meczu około 101 punktów, a jeśli chodzi o to co tracą to jest podobnie bo też około 101 punktów. W dzisiejszym meczu będzie bardzo ciężko zbliżyć się do rzucenia chociażby 100 punktów. Wątpliwy jest występ dwóch najlepszych zawodników NOH, którzy ciągną cała grę zespołu. Zapewne nie wystąpi Anthony Davis. Jest to najlepszy strzelec zespołu (średnio aż 24 punkty na mecz!), do tego najwięcej zbierający piłki pod tablicami (śr. 10 zbiórek na mecz), a na koniec warto jeszcze dodać, że średnio w meczu blokuje aż 3 razy rywali. Drugim graczem, który zapewne nie wystąpi jest Jrue Holiday. Czwarty strzelec zespołu (śr. 15 punktów na mecz). Jest to gracz, który głównie bierze się za rozegranie. W każdym meczu posyła średnio ponad 7 asyst. Do tego jest najlepiej rzucającym za 3 punkty i najlepszym odbierającym piłki. Z tych powodów zdecydowałem się, że postawię linię poniżej 183,5 punkta jaką oferuje Unibet (Bet365 ma tą linię po 2,65). Co ciekawe w ostatnich 15 spotkaniach w meczach Phili aż 7 razy padł wynik poniżej 185 punktów. Myślę, że oba zespoły będą grały bardzo nieskutecznie. Po dwóch stronach wygląda to podobnie bo nie zagrają najwięcej rzucający w zespołach, a do tego gracze którzy dokładają ponad 12 punktów na mecz i są najlepiej rzucającymi za 3 punkty a zarazem najlepszymi asystentami w swoich zespołach. Uważam, że będzie to bardzo brzydki mecz, pełen chaosu i nieskładnych akcji, a na pewno na bardzo niskiej skuteczności za 3 i 3 punkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors
Typ: Oklahoma City Thunder (ML)
Kurs: 2,05
Godz: 17.01.2015 2:00
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Z jednej strony Golden State Warriors imponuje swoją grą, ale z drugiej jednak dla mnie faworytem jest tutaj Oklahoma City Thunder. Najważniejszym argumentem przemawiającym za Oklahomą jest to, że w zespole Golden State Warriors nie zagra dwóch ważnych zawodników, a są nimi Andrew Bogut i Andre Iguodala. W drużynie Thunder wszyscy najważniejsi zawodnicy zagrają. Oklahoma grała zeszłej nocy mecz z Houston Rockets, jednak jest to młoda drużyna, więc to nie powinno być zbyt mocno odczuwalne. Oklahoma dużo lepiej gra na swoim parkiecie niż na wyjeździe. Cztery ostatnie mecze u siebie Oklahoma wygrała. Zwycięstwa te zbyt pewne nie były, jednak pokonali oni dwa dobre zespoły takie jak Washington Wizards i Phoenix Suns. Golden State Warriors to bardzo mocna drużyna, a na własnym parkiecie gromią rywali jednego po drugim. Na szczęście dla Oklahomy, Golden State Warriors gorzej grają w meczach wyjazdowych. Z Utah Jazz wygrali, jednak wcześniej trzy mecze na wyjeździe przegrali z Los Angeles Clippers, Los Angeles Lakers i Memphis Grizzlies. Osłabienia Warriors są dość poważne, szczególnie brak Boguta, więc w roli faworyta stawiam tutaj Oklahomę City Thunder i spodziewam się ich zwycięstwa w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toronto Raptors - Atlanta Hawks

Toronto Raptors @ 2,06

Pinnacle

5/10

 

Toronto straciło parę meczy pod nieobecność DeRozana,ale najwyższy czas wrócić na właściwe tory.Dziś moim zdaniem kluczowy zawodnik jakim jest Horford w grze zarówno defensywnej jak i ofensywnej,będzie miał przeciwko sobie świetnego centra młodego pokolenia z super zasięgiem,Valanciunasa.Atlanta w nieskończoność wygrywać nie będzie,a kiedy mają przegrać jak nie z Toronto,które na własnym parkiecie to cięzki orzech do zgryzienia dla każdego przeciwnika,tym bardziej w pełnym składzie.Jak na taki kurs na Raptors u siebie to moim zdaniem trzeba grać.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, NBA, godz. 1:00

Spotkanie: Charlotte Hornets - Indiana Pacers

Typ: Indiana (-4,5)

Kurs: 2,25

Buk: Bet365

 

 

 

 

Analiza:

 

Po raz kolejny zdecydowałem się na typ z NBA i po raz kolejny mecz, który wybrałem rozpocznie się o godzinie 1:00 polskiego czasu. Naprzeciw siebie staną zespoły Charlotte Hornets i Indiany Pacers. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w Konferencji Wschodniej. Gospodarze są na miejscu 10, z kolei goście pozycję niżej. Kursy wystawione na obie drużyny są porównywalne i bukmacherzy żadnej drużyny nie stawiają w roli faworyta. Ja uważam, że na gości powinny być o wiele niższe kursy. Można powiedzieć, że goście zagrają w swoim optymalnym składzie. Nie zagrają Paul George, który nie zagrał w tym sezonie żadnego meczu oraz George Hill, który cały czas jest kontuzjowany i grał tylko małe epizody. Indian w tym sezonie w 41 spotkaniach zaznała aż 26 porażek. Jednak w ostatnim czasie spisują się nieźle. Wygrali 7 z 15 ostatnich meczy. Brakowało też trochę szczęścia gdyż przegrywają 4 razy różnicą mniej niż 3 punkty. Na wyjazdach ostatnio też nieźle po wygrali 4 z 8 meczy. Dwukrotnie przegrywając jednym punktem. Teraz trochę o gospodarzach. Ostatnio przegrali mecz u siebie z San Antonio, a wcześniej mieli świetny bilans pięciu wygranych pod rząd. Jednak aż 4 wygrane to mecze wyjazdowe. W tym sezonie u siebie wygrali 8 z 21 meczy co nie jest najgorszym wynikiem, jednak chluby im nie przynosi. Dzisiaj o zwycięstwo gospodarzy będzie bardzo trudno, a to dlatego że nie zagra najlepszy gracz Hornets. Jest nim Kemba Walker. Jest to poważne osłabienie. Gracz Charlotte zdobywa średnio w meczu 19.2 pkt, a ostatnie mecze po prostu miał świetne. Nie dziwne, że Hornets wygrali 5 spotkań z rzędu skoro Walker miał takie zdobycze punktowe: 28, 28, 29, 31, 33, 30. Do tego dokładał około 6 zbiórek i 5 asyst. Jest to gracz, który najwięcej asystuje w ekipie (5.4 asysty na mecz) a na koniec notuje najwięcej przechwytów w drużynie. Żeby tego było mało od 30 grudnia kontuzjowany jest All Jefferson. Center i drugi najwięcej punktujący zawodnik oraz najwięcej zbierający pod tablicami. Do gra prawdopodobnie będzie gotowy trzeci najlepszy strzelec Gary Neal, który opuścił dwa ostatnie spotkania z powodu kontuzji. Nie wiadomo jak zagra po urazie. I na koniec powinien też zagrać Gerald Henderson (5 najwięcej rzucający), który uskarżał się na problemy ze zdrowiem. W tym meczu nie widzę innego wyniku niż wygrana gości. Grali ostatnio nieźle, są w optymalnym składzie(nie liczę cały czas dwóch kontuzjowanych graczy). Gospodarze natomiast poważnie osłabieni. Co prawda Jefferson nie gra ponad 2 tygodnie to jakoś Charlotte sobie radziło, to jednak strata Walkera, który ostatnio po prostu wymiatał na parkiecie będzie bardzo mocno odczuwalna. Do tego od dwóch meczy nie grał Neal i nie wiadomo co pokaże, a Henderson narzekał na drobny uraz. Myślę, że gospodarze będą dzisiaj bardzo nieskuteczni i przegrają te spotkanie dość wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, NBA, godz. 1:00

Spotkanie: Atlanta Hawks - Chicago Bulls

Typ: Atlanta Hawks OT

Kurs: 1,70

Data/Godzina: 18.01.2015 02:00

Buk: Bet365

Analiza:

W United Center w Chicago spotkają się dzisiejszej nocy dwie czołowe drużyny ze Wschodu. Tabela nie oddaje do końca jednak tego jak wiele dzieli obie ekipy i co prezentują na parkiecie. Atlanta Hawks posiada fantastyczny bilans ostatnich 27 spotkań. Od 29 listopada Jastrzębie wygrały aż 25 spotkań (!!) i tylko dwa razy musieli uznać wyższość swoich rywali (z Orlando i Bucks). Funkcjonuje u nich wszystko, od obrony przez post up’y do rzutów z dystansu. Są świetnie zbilansowaną drużyną i tylko zastanawiać może to, czy będą w stanie utrzymać swoją dyspozycję do rundy play-off.

Byki dobrze zaczęły sezon, ale ostatnio jakby trochę złapali zadyszkę. Grają w kratkę, „męczą się” z niektórymi teoretycznie nawet słabszymi od nich rywalami, co dziwne zwłaszcza w swojej hali. Tak było w meczu z Orlando czy wcześniej z Celtics.
Dlatego Hawks są według mnie zdecydowanym faworytem pojedynku z Bulls.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka (NBA)
Mecz: Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks

Typ: liczba punktów w meczu (łącznie z dogrywką) – over 202,5

Kurs: 1,91

Bukmacher: WilliamHill

Data: 19.01.2015  godz: 23:00

 

Analiza:

 

Dziś w NBA kilka ciekawych spotkań z okazji dnia Martina Luthera Kinga. Ja wybrałem do pogrania overa spotkanie Memphis Grizzlies z Dallas Mavericks. Oba zespoły są w czołówce bardzo wyrównanej Konferencji Zachodniej, mając podobny bilans zwycięstw. Dzisiejsze spotkanie w połowie sezonu zasadniczego niczego jeszcze nie rozstrzygnie, ale liczę na dobry poziom i ciekawe widowisko.

Dallas to druga najlepsza ofensywa całej ligi, ze średnią 108,5 punktu. Grają szybkie akcje, oddają dużo rzutów, również za trzy punkty. Jest to ładne dla oka, a przy tym przynosi sporo punktów. Jednocześnie sami gracze Mavs nie ukrywają, że często defensywa nie pracuje jak należy i tracą za dużo punktów. Widać to w statystykach, ale dla grania overa to tylko dobra wiadomość. Można powiedzieć że Dallas to idealny zespół do takich typów. Co ważne, w meczach wyjazdowych ich skuteczność nie spada wyraźnie, grają to samo co u siebie.

Z kolei Grizzlies lepiej punktują na własnym parkiecie, gdzie w większości spotkań przekraczają sto zdobytych punktów. Pamiętam w poprzednich sezonach opinie że to jedna z nudniej grających drużyn, nastawiona na obronę. Ale w obecnych rozgrywkach wygląda to dużo lepiej. Przede wszystkim grają szybsze akcje, dobrze wykorzystują dużą siłę swoich graczy podkoszowych. Myślę że tutaj powinni dzisiaj punktować Dallas, które nie najlepiej broni pod samym koszem i tacy gracze jak Marc Gasol czy Randolph mają dzisiaj szansę zdobyć bardzo dużo punktów.

Oba zespoły prezentują różne style gry i zdobywają swoje punkty na inne sposoby, ale powinno się to złożyć na mecz z dużą liczbą punktów. Zresztą dla poparcia tej tezy warto przywołać mecz jaki te zespoły zagrały już ze sobą w trwającym sezonie. 10 grudnia, a więc nieco ponad miesiąc temu Niedźwiadki wygrały u siebie 114:105, a więc w meczu padło łącznie aż 119 punktów. Również trzy pozostałe mecze tych drużyn w ubiegłym roku przyniosły zdobycz wystarczającą do pokrycia mojego dzisiejszego overa.

Myślę, że jest duża szansa by dzisiaj też zdobycz punktowa była godna. Jeżeli trenerzy nie wpadną na jakiś pomysł zmiany taktyki na bardziej defensywną to grając swoją typową grę oba zespoły spokojnie przekroczą 200 punktów. A skoro mamy święto to chyba wypada dać kibicom trochę radości i pokazać efektowną koszykówkę, na którą niewątpliwie obie ekipy stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka ( NBA (

Spotkanie: NY Knicks - LA Lakers

Typ: NY Knicks ( -3,5pkt )
Kurs: 2.03

Data: 01.02.2015
Godzina: 20.00
Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Tradycyjnie jak co niedziele fani w Polsce mają możliwość obejrzenie spotkania NBA o "normalnej" porze. Dziś o godzienie dwudziestej w Madison Square Garden dojdzie do klasyku zawodowej ligi koszykówki. Gospodarze NY Knicks zagrają spotkanie z drużyną z drugiego wybrzeżą LA Lakers. Mój typ na to spotkanie to wygrana podopiecznych Dereka Fishera co najmniej 3,5 pkt. Drużyna z Nowego Jorku w końcu zaczęła grać lepiej, po rekordowej serii porażek udało im się w końcu wygrać kilka spotkań i złapać pewny rytm. Po kontuzji wrócił do składu Anthony i drużyna zaczeła o wiele lepiej wyglądać. Wygrali oni ostatnie trzy spotkania na własnym parkiecie, pokonując między innymi OKC. Dziś zmierzą się z drużyną Jeziorowców, która ma tylko cztery wygrane więcej. Dojdzie więc do spotkania drużyn o podobnym potencjale, różnica jednak polega na tym że lider przeciwników - Kobe Bryant jest kontuzjowany i nie zagra do końca sezonu. To bardzo osłabia drużynę z LA. Co prawda ostatnio udało im się wygrać po dogrywce z Chicago ale Byki były po bardzo trudnym meczu GSW. Myślę, że w tamtym spotkaniu limit szczęcią Lakersi wyczerpali. Dziś stawiam na spokojne zwycięstwo gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...