Skocz do zawartości

[Zamknięty] NBA 2014/2015


kaziu_boss

Rekomendowane odpowiedzi

Indiana Pacers - Memphis Grizzlies godz. 00:00

typ: poniżej 175,5

kurs: 3,40

Buk: WH

 

Już nie długo swoje drugie spotkanie w tym sezonie rozegrają koszykarze Indiany o Memphis. Faworytem wydają się być goście ,choć ja osobiście zaryzykowałbym na Pacers,którzy wygrali cztery z ostatnich pięciu meczy przeciwko Grizzlies. Postanowiłem jednak zagrać na dosyć mała liczbę punktów w tym spotkaniu. Głowna linia na ten mecz to 184, 5 .

Patrząc na ostatnie bezpośrednie spotkania tych zespołów postanowiłem zagrać under 175,5 .

W pięciu ostatnich meczach ta granica nie została przekroczona ani razu a w ostatnim meczu Memphis wygrało 82-71 co daje zaledwie 153 punkty. Oba zespoły wygrały pierwsze spotkania , Indiana pokonała u siebie 76ers 103 -91 natomiast Grizzlies wygrali u siebie z Minnesotą 105-101 . Liczę w tym spotkaniu na twardą obronę z obu stron i powtórkę z rozrywki,czyli liczbę punktów nie przekraczających 175 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers

Typ: Cleveland Cavaliers (+4,5 pkt.) AH

Kurs: 1,83

Godz: 01.11.2014 1:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Cleveland Cavaliers przed sezonem byli faworytem bukmacherów do wygrania tego sezonu i w sumie dalej tak jest. Skład Cleveland wygląda wręcz wyśmienicie. Jest LeBron James, jest robiący ciągle postępy Kyrie Irving, który właściwie już jest jednym z najlepszych graczy w lidze, jest też Kevin Love. Pierwszy mecz Cavaliers niespodziewanie przegrali z New York Knicks, ale trzeba przyznać, że Knicks byli bardzo skuteczni w tamtym meczu i czesto trafiali z bardzo trudnych pozycji. Na pewno Knicks zagrali znacznie lepiej niż w meczu z Bulls, który był daremny w ich wykonaniu. Być może na porażkę Cleveland miało też wpływ to, że zlekceważyli rywala szczególnie, że na początku meczu wyrobili już sobie dośc dużą przewagę. Cleveland jest mocno krytykowane po tej porażce, co niektórzy już ich spisują na straty po tej jednej wpadce... To tylko powinno ich zmobilizować, by udowodnić niedowiarkom, że słusznie są faworytem tego sezonu. Okazja do tego jest bardzo dobra, bo ogranie Bulls w ich hali spowoduje, że ludzie zapomną o tej wpadce z Knicks. Czy im się uda wygrać to nie jestem do końca przekonany, ale jestem niemal pewien, że jeśli przegrają, to będzie to bardzo niewielka porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA, koszykówka
Spotkanie: Knicks-Hornets
Typ: Kemba Walker powyżej 16,5 pkt :n: 16 pkt..
Kurs: 1,85
Godz: 1:30
Bukmacher: Unibet
Analiza: Charlotte ma ostatnio słabszy okres gry co było widać w dwóch ostatnich meczach gdzie raz wygrali dopiero po dogrywce z Bucks drugi raz natomiast ustąpili Memphis, które grało spotkanie back to back. Ale najważniejsza informacja dzisiejszego dnia jest to, ze Kemba wraca do swojego miasta. Urodził się tutaj, ma bardzo dużo znajomych + większość rodziny no i nie ma co ukrywać ze zawsze w takich sytuacjach zawodnik lubi się pokzac. Knicks maja dość duże problemy z pozycja rozgrywającego. Calderon jest kontuzjowany a Prigioni i Larkin to nie jest jakaś świetna para rozgrywających. Dodatkowo ostatniej nocy Kemba zagrał fatalne zawody, pudłując 10 rzutów na 11 oddanych. To, ze Kemba potrafi punktować pokazał już w pierwszym spotkaniu gdzie zdobył 26 punktów rzucając bardzo ważne punkty na dogrywkę. Dzisiaj szykuje się bardzo wyrównane spotkanie wiec raczej nie ma mowy o jakimś pogromie z jednej ze stron wiec Kemba powinien zagrać solidne minuty. Przypomnę jeszcze ostatnie występy Kemby przeciwko Knicksom[celowo pominąłem 1 rok gdy był jeszcze nieopierzony i zarazem mało doświadczonym zawodnikiem. W sezonie 2013/2014 trzy razy zanotował identyczna zdobycz punktowa - po 25 punktów, natomiast w sezonie 2012/2013 - 23,16 i 25 punktów czyli tylko raz na 6 spotkań nie przekroczył wyżej podanej lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA, koszykówka
Spotkanie: Pacers-Bucks
Typ: Bucks/Bucks [polowa/koniec] :t: 
Kurs: 3,80
Godz: 1:00
Bukmacher: Bet365
Analiza: Kurs dla mnie strasznie zaskakujacy. Indiana gra u siebie ale bez przesady. Polowa skladu kontuzjowana, dodatkowo dzisiaj mozliwe ze trener Pacers nie bedzie mogl skorzystac z Rodneya Stuckeya, ktory robil dobra robote z lawki[16 punktow przeciwko 76ers i 10 pkt z Memphis] Jak dotad Pacers pokonali 76ers i polegli z Miskami oraz Atlanta. Czyli plan wyrobiony bo chyba nikt o  zdrowych zmyslach nie wierzyl w zwyciestwo przeciwko Memphis czy Hawks? Bucks to strasznie mloda ekipa z niestety na ten moment slabym trenerem[przegral im spotkanie z Hornets] ale  na ten moment moim zdaniem sa kadrowo zdecydowanie lepsi. Maja kilku strzelcow takich jak OJ Mayo czy Dudley no i przede wszystkim strasznie szeroka lawke. Spokojnie mozna tam wymienic z 10 graczy na przzynajmniej dostatecznym poziomie a takiego czegos o Pacers niestety nie powiemy. Maja Scole, Hibberta, Milesa i tyle z powaznych graczy. Spotkanie na pewno nie bedzie latwe bo mimo wielu strat Pacers dalej jest to stosunkowo dobra druzyna pod wzgledem defensywy ale BUcks takie mecze z takim rywalem po prostu musza wygrywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers
Typ: Portland Trail Blazers (ML)
Kurs: 2,32
Godz: 05.11.2014 4:00
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Dla mnie faworytem tego meczu są gospodarze. Cleveland Cavaliers skład ma imponujący, ale jeszcze brakuje tam trochę zgrania, przez co moim zdaniem nie powinni być oni faworytem w meczu wyjazdowym z tak mocną drużyną jak Portland Trail Blazers. Portland u siebie od kilku sezonów nieźle radził sobie z czołówką, w tym sezonie powinno być podobnie. Ostatni mecz Portland przegrało u siebie z Golden State Warriors zawalając totalnie końcówkę meczu. Mimo tej porażki zagrali całkiem przyzwoicie. Z Oklahomą natomiast u siebie wygrali wysoko 106:89. Cleveland natomiast przegrali u siebie z New York Knicks 90:95, a potem wygrali po dogrywce z Chicago Bulls. Tak prawdę powiedziawszy, to ta wygrana zbytnio im się nie należała, bo według mnie sędziowie popełnili błąd pod koniec regulaminowego czasu gry zaliczając punkty Cleveland w jednej z akcji. Gdyby nie to, to pewnie Cleveland zamiast bilansu 1-1 by mieli 0-2. W każdym razie jeszcze sporo czasu upłynie zanim Cavaliers zaczną grać na miarę swojego potencjału. Wobec tego dla mnie nie są oni faworytem na tak trudnym terenie z tak dobrą drużyną jaką jest Portland. Portland w zeszłym sezonie udowadniało, że potrafią grać u siebie z najlepszymi i liczę na to, że wygrają to spotkanie. Lepsze zgranie, własny parkiet, umiejętność rywalizacji u siebie z najlepszymi, no i bardzo wysoki jak dla mnie kurs, to skłania mnie do postawienia na Portland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Sacramento Kings - Denver Nuggets
Typ: Denver -3 [handicap azjatycki]
Kurs: 3,20
Godz: 06.11.2014 4:00
Bukmacher: Bet365
Analiza: Dzisiaj mamy rewanz za pojedynek, ktory odbyl sie doslownie dwa dni temu. Tam gospodarze[Nuggets] nie potrafili sobie poradzic z rozpedzonymi Kings, ktorzy wygrali dwa mecze z rzedu : Portland i Clippers i musieli uznac wyzszosc przyjezdnych. Dzisiaj nie wydaje mi sie, aby Sacramento byli jakimis wielkimi faworytami. Faktycznie maja dobry okres ale dalej jest to bardzo chimeryczna druzyna z wieloma bardzo watpliwymi zawodnikami. Niby Sacramento z Sezonu na Sezon juz od kilku lat maja wysokie wybory w drafcie ale nie moga przelozyc tego na systematyczny rozwoj i tkwia w tym samym bardzo przecietnym poziomie. Nuggets natomiast nie najlepiej rozpoczeli sezon. Po zwyciestwie na wlasnym parkiecie dostali srogi lomot od Oklahomy[przegrywali ponad 20 pkt po polowie] oraz Kings i legitymuja sie bilansem 1-2. Co ciekawe jest to...najlepszy start Nuggets od 4 lat wiec nie ma co panikowac tylko pracowac dalej bo kadra Denver jest naprawde solidna. Teoretycznie na kazdej pozycji maja dobrego zmiennika i trener Shaw musi mocno sie naglowic jak wszystkich zadowolic z odpowiednimi minutami.  Priorytetem dzisiaj dla Nuggets bedzie zatrzymanie Cousinsa, ktory przezywa miesiac miodowy i niszczy po kolei wszystkich rywali na swojej drodze. Rotacja podkoszowa w osobach Mozgov, McGee, Nurkic to nie jest najlepsza opcja, poniewaz w pierwszym meczy wszyscy wyzej wymienieni juz w pierwszej kwarcie mieli po 2 faule co bardzo mocno przeszkadzalo w stopowaniu lidera ekipy Kings. Jezeli Nuggets uda sie zatrzymac DC powinni wygrac spotkanie poniewaz na papierze sklad maja po prostu lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Boston Celtics - Toronto Raptors
Typ: Boston Celtics (HA -6.5)
Kurs: 3.00
Godz: 01:30
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Po udanym dniu w LM przeskakujemy na czwartek u wjeżdżamy w ten świetny kurs. Boston - świeży dzisiaj wybiega na własny parkiet, a po drugiej stronie Raptors, które jest b2b po mega słabym spotkaniu ze szpitalną ekipą Oklahomy(oglądałem pierwszą połowę, bo miałem postawioną i na prawdę nie podobała mi się gra Toronto). Dodatkowo Raptors dzisiaj na parkiet wybiegnie bez Amira Johnsona i Jonasa Valanciunasa - to na pewno jest dla nich osłabienie. Boston rozegrało dobre spotkanie z Dallas, ale w tym spotkaniu zabrakło im szczęścia - Green i Bradley robili co mogli, ale niestety to nie było za mało. Kursy na ten handicap maleją, ale WilliamHill jeszcze daje tam świetną okazje na pobranie. Boston gra świetnie drużynowo i dzisiaj siedem punktów powinni pokryć na spokojnie. Szpitalu w drużynie Bostonu nie będzie... Nic więcej chyba pisać nie trzeba, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Los Angeles Lakers - Charlotte Hornets
Typ: Los Angeles Lakers (ML)
Kurs: 2,34
Godz: 10.11.2014 3:30
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Jak wiadomo NBA to nie tylko sport, ale głównie biznes. Jeśliby się zapytać losowo napotkanych ludzi o to jakie znają drużyny z tej ligi, to zapewne jedną z nielicznych drużyn jakie znają będą właśnie Lakersi. Wobec tego ciągłe przegrywanie tej drużyny nie jest raczej dobre dla ligi, stąd przełamanie wkrótce powinno nastąpić. Patrząc na terminarz rozgrywek dużą szansę na to widzę właśnie w tym meczu. Charlotte Hornets pomimo niezłego na papierze składu grają póki co słabo. Ich mecze u siebie jakoś wyglądają, dwa ostatnie nawet wygrali, ale na wyjeździe grają słabiutko. Hornets doznali porażki 91:100 z New Orleans Pelicans oraz 93:96 z New York Knicks. Lakers u siebie choć przegrywają, to walczą, byli bliscy zwycięstwa z Phoenix Suns, a nawet z Los Angeles Clippers, więc potrafią dobrze zagrać u siebie. W dobrej formie wydaje się być ikona tej drużyny, czyli Kobe Bryant, gdyż w ostatnim meczu zdobył aż 39 punktów. Mecz wcześniej przeciwko Golden State Warriors zdobył ich 28, także forma jest. Jak już wspomniałem takiej drużynie jak Lakers nie przystoi przegrywać mecz za meczem i już czas na ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. We własnej hali, ze słabo spisującymi się na wyjazdach Hornets to właśnie Los Angeles Lakers są moimi faworytami. Jeśli tego meczu nie wygrają, to seria porażek może być znacznie dłuższa, bo potem czekają ich trudne mecze wyjazdowe z  Memphis Grizzlies i z New Orleans Pelicans, więc dołożą wszelkich starań, by wygrać mecz z Charlotte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Los Angeles Clippers - San Antonio Spurs
Typ: Los Angeles Clippers (ML)
Kurs: 1,833
Godz: 11.11.2014 4:35
Bukmacher: Pinnacle
Analiza: Będzie to spotkanie drużyn, które zaliczają się do ścisłych faworytów w tym sezonie, jednak ich forma na początku sezonu pozostawia wiele do życzenia. Trochę lepsze wrażenie jednak jak dla mnie robią Los Angeles Clippers. Clippers niby się męczą, nie wygrywają wysoko, ale jednak te zwycięstwa zwykle odnoszą, gdyż wygrali cztery spotkania i dwa przegrali. U siebie jak do tej pory Clippers mają trzy zwycięstwa i jedną porażkę. San Antonio Spurs prezentuje się gorzej. Spurs wygrali dwa mecze, a trzy przegrali. Ostatni mecz w wykonaniu San Antonio był słaby, gdyż przegrali z New Orleans Pelicans 99:100 i to grając na własnym parkiecie. Wcześniej bardzo wysoko przegrali z Houston Rockets, ale wtedy grali bez kilku ważnych graczy. W meczach przed sezonem też w większości przegrywali, więc brakuje im formy, zresztą w zeszłym sezonie na starcie też nie imponowali formą, dopiero potem się rozkręcili. Los Angeles Clippers są na chwilę obecną silniejsi, przynajmniej ja tak uważam. Na dodatek Clippers są gospodarzami tego meczu, stąd dla mnie są dość wyraźnym faworytem. Problemem Spurs jest też to, że czeka ich kolejny trudny mecz z Golden State Warriors, więc kto wie w jaki sposób rozłożą siły. Być może lekko odpuszczą w którymś z nich. Clippers powinni tutaj wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka: NBA
Godzina: 04:00
Spotkanie: Portland Trail Blazers - Charlotte Hornets
Typ: 1 (Portland -8.5)
Kurs: 2.10
Bukmacher: Bet365
Analiza:


Na dzisiaj przygotowałem dla Was spotkanie z NBA w którym zagrają ekipy Portland Trail Blazers i Charlotte Hornets. Lepszy początek sezonu zasadniczego ma drużyna gospodarzy, która wygrała 4 z 7 spotkań. Na własnym parkiecie koszykarze Portland przegrali zaledwie raz, ale ich przeciwnikiem była świetnie spisująca się jak narazie drużyna Golden State Warriors. Dzisiaj to gospodarze są murowanym kandydatem do zwycięstwa i kibice liczą na kolejną wygraną. Zespół Hornets na wyjazdach gra bardzo słabo i w tym sezonie przegrał wszystkie 3 spotkania. Historia spotkań obu drużyn na parkiecie w Portland pokazuje nam, że gospodarze w każdym z ostatnich 5 pojedynków zdobywali przynajmniej o 15 punktów więcej niż ich rywale. Dzisiaj uważam, że gospodarze także powinni zdobyć o kilkanaście punktów więcej i odnieść kolejne zwycięstwo nad zespołem Charlotte Hornets. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Minnesota Timberwolves - Houston Rockets
Typ: Minnesota Timberwolves (ML)
Kurs: 3,45
Godz: 13.11.2014 4:00
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Spojrzałem w ofertę bukmachera i od razu rzucił mi się w oczy ten mecz. Houston jest tutaj faworytem i to jest fakt, jednak dawanie na nich tak niskiego kursu to przesada. Minnesota Timberwolves na własnym parkiecie jest bardzo niebezpieczną drużyną i jeśli mają swój dzień, to mogą tam wygrywać z drużynami z czołówki. O mały włos nie przegrało tam Chicago Bulls, jednak szczęśliwie im się udało zwyciężyć jednym punktem. Minnesota przed sezonem przez wielu znawców była uznawana za drużynę, która będzie miała jeden z najgorszych bilansów w lidze. Osobiście się z tym nie zgadzam i widzę w nich większy potencjał. Już w tych pierwszych meczach sezonu pokazali, że potrafią grać. Ten mecz z Chicago Bulls przegrany jednym punktem, zwycięstwo z Detroit Pistons 97:91, wyjazdowe zwycięstwo z Brooklyn Nets 98:91 to są wyniki, które dają nadzieję na przyszłość. Z tego co pamiętam, to Houston Rockets w zeszłym sezonie dość często zawodzili w meczach wyjazdowych, gdy byli faworytem. Jedno z dwóch spotkań na parkiecie Minnesoty przegrali, więc i tym razem Wilki mają spore szanse na zwycięstwo. Minnesota Timberwolves powinna w tym meczu się mocno postawić faworyzowanym Rockets i widzę tutaj szanse na sprawienie przez nich niespodzianki i wygranie meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Houston Rockets - Philadelphia 76ers
Typ: Houston Rockets (-21,5 pkt.) AH
Kurs: 3,40
Godz: 15.11.2014 2:05
Bukmacher: William Hill
Analiza: Philadelphia 76ers to bezsprzecznie najsłabsza drużyna w lidze. Ich skład jest fatalny, a wyniki jeszcze gorsze. 76ers jeszcze nie wygrali żadnego z ośmiu rozegranych spotkań i kto wie jak długo ta seria potrwa. Dwa ostatnie mecze przegrali bardzo wysoko. Najpierw była porażka 88:120 z Toronto Raptors, a potem 70:123 z Dallas Mavericks. Tak prawdę powiedziawszy, to gdyby Dallas Mavericks chciało, to by ten mecz wygrało dużo wyżej. Teraz przyjdzie im się mierzyć z jedną z najlepszych obecnie drużyn w lidze. Houston Rockets jest teraz bardzo mocne, gdyż przegrali zaledwie jedno spotkanie i to głównie z powodu tego, że Howard w nim nie zagrał. Howard imponuje formą, doskonale gra zarówno w ataku jak i w obronie. Cała drużyna Rockets gra w tym sezonie o wiele lepiej w defensywie, mało punktów tracą, a zdobywają ich w dalszym ciągu bardzo dużo. Ich zwycięstwa są okazałe, gdyż różnicą co najmniej kilkunastu punktów. Z taką Philadelphią powinni więc wygrać naprawdę wysoko i handicap -21,5 pkt. w tym przypadku nie wydaje się jakiś bardzo wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Oklahoma City Thunder - Houston Rockets
Typ: Houston Rockets powyżej 104,5 pkt. w meczu
Kurs: 3,40
Godz: 17.11.2014 1:05
Bukmacher: William Hill
Analiza: Houston Rockets zwykle wypadali dość blado w meczach z Oklahomą. Teraz jednak mają ogromną okazję, by ich ograć w meczu wyjazdowym. Thunder co prawda coraz lepiej sobie radzą i powoli uczą się grać bez swoich dwóch wielkich gwiazd, ale tutaj rywal wydaje się być po prostu o wiele za mocny. Bez Kevina Duranta i Russela Westbrooka szanse Oklahomy na zwycięstwo są niewielkie i przewaga parkietu ich braku nie zniweluje. Houston Rockets są bardzo mocni, swoje mecze wygrywają wysoką różnicą punktową. Wyjątkiem był ten ostatni mecz z Philadelphią 76ers, no ale tam mocno zlekceważyli rywala no i mieli fatalną skuteczność rzutów. Teraz na Oklahomę będzie ogromna mobilizacja i ich gra na pewno będzie dużo lepsza. Gra Rockets na wyjazdach wygląda jeszcze lepiej niż gdy grają u siebie. Jak dotąd w każdym wyjazdowym meczu zdobywali ponad 100 pkt. Świetnie gra duet Howard + Harden. Dla mnie dużym faworytem meczu są goście i spodziewam się tutaj ich wysokiego zwycięstwa. Liczę też na dobre tempo meczu, stąd typ na over punktowy Houston Rockets i zdobycie przez nich co najmniej 105 punktów jest jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Los Angeles Lakers - Toronto Raptors
Typ: Los Angeles Lakers
Kurs: 3.35
Godz: 01.12.2014 3:30
Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

Dzisiejszej nocy zagrają ze sobą drużyny Lakersów i Raptorsów. Faworytem oczywiście są zawodnicy gości, którzy mają znakomity bilans w tym roku, Lakersi jak wiadomo mają ogromne problemy ze składem, Bryant z roku na rok coraz starszy, ostatnio problemy z kontuzjami. Zawodnicy z Miasta Aniołów początek sezonu mieli fatalny, ale ostatnio zaczęli notować lepsze wyniki (3 wygrane) a porażki nie są już różnicą parunastu punktów, tylko 3-4 kosze. Wczorajszej nocy przegrali z Minnesotą 1pktem zaledwie. W drużynie gości nie zagra ich najlepszy strzelec DeRozan. Liczę,że jego absencja wpłynie na grę Raptors. Kobe Bryant właśnie w meczu z Toronto ustanowił swój rekord kariery, pamiętne 81pkt. Biorąc pod uwagę absencję najlepszego gracza Toronto, coraz lepszą grę Lakersów i mam nadzieję,że z każdym meczem powrót do formy Koby'ego liczę na wyrównany mecz i wygraną gospodarzy, których z pewnością na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: Philadelphia 76ers - San Antonio Spurs
Typ: San Antonio Spurs -13
Kurs: 1.91
Godz: 02.12.2014 1:30
Bukmacher: Betsson

 

Analiza:

 

Dzisiejszej nocy zagrają dwie drużyny, które są na dwóch różnych biegunach. Philadelphia przegrywa mecz za meczem, a San Antonio wygrywa mecz za meczem i dzisiaj nie powinno być wyjątku. Ostrygi dysponują ogromną siłą rażenia, a Philadelphia słabiuśką obroną. Drużyny te grały już ze sobą w tym sezonie, w San Antonio padł wynik 100-75. San Antonio w ostatnim meczu wygrali na wyjeździe z Bostonem 22pkt!! Liczę na to,że Parker, Duncan, Ginobili dadzą po raz kolejny popis w ataku i obronie. W drużynie gospodarzy jest dwóch groźnych zawodników Michael Carter-Williams i Tony Wroten, ale skoro potrafią przegrać z Dallas 50pkt, z Toronto ponad 30 i z San Antonio 25 to czemu mają nie przegrać u siebie minimum 14pkt? :) Jak dla mnie ten mecz zakończy się zwycięstwem gości około 20pkt, a linia -13 jest bardzo dobra, zwłaszcza że przy różnicy 13pkt mamy zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xhiTwbA3-QFleSbKF.pngPhiladelphia 76ers - Oklahoma City Thunder QmSxnnPt-j7s024EL.png

06.12.2014 01:00

NBA

Typ: Oklahoma -18,5

Kurs:3.25

Buk: william hill

 

 

Po 18 meczach obie drużyny nie są zadowolone ze swoich bilansów, w szczególności goście, którzy aspirują minimum do półfinałów PO, gospodarze natomiast z bilansem 1-17, gdzie jedyna wygrana była dosyć dziwna można nawet napisać, że Minnesota oddała im ten mimo, że grała bez 3 kluczowych graczy myślę, że mogła wygrać jak ktoś oglądał to wie co w tamtym meczu roiły Wilki. Phila to obecnie najgorsza drużyna NBA i raczej nic tego nie zmieni w tym sezonie. OKC bez Durant'a i Westa zdobyło tylko 4 wygrane na 16 meczy, gdzie duża zasługa jest dla JAcksona, który praktycznie każdy mecz grał po 40minut, w kilku meczach OKC po prostu brakło sił ponieważ ich ławka była jak lato w Polsce, czyli krótka.

Phila w tym sezonie przegrywała już kilka meczy -20 punktów z mocnymi zespołami, dziś kolej na OKC, gdzie powrócili już do gry Durant i Westbrook co podniesie ich poziom zespołu. Dodatkowo OKC ograła swoich rezerwowych na początku sezonu co może dobrze wróżyć w każdym meczu nawet dzisiaj. Przypuśćmy, że OKC wygrywa wysoko w tym meczu do połowy i wchodzą rezerwowi, którzy są znacznie lepsi niż gracze 1 zespołu z Philadelphi. Uważam, że OKC, może wygrać jeszcze wyżej niż mój podany typ, ale cięzko doszukać się wyższych linii na hc w tym meczu u bukmacherów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA
Spotkanie: New York Knicks - Portland Trail Blazers
Typ: New York Knicks (ML)
Kurs: 3,60
Godz: 08.12.2014 1:30
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Portland jest bardzo mocne w obecnym sezonie i ich jedyną porażką od długiego czasu była ta z Memphis Grizzlies. Trzeba jednak przyznać, że tak dobry stosunek zwycięstw do przegranych to w dużej mierze zasługa tego, że mieli bardzo łatwy terminarz. Większośc ich meczów było z takimi drużynami jak Charlotte, Philadelphia, Minnesota, Denver itp. czyli niezbyt mocnymi. Przy takim terminarzu zapewne niejedna drużyna by miała podobne statystyki. New York Knicks grają poniżej oczekiwań. Ich wyniki jednak wyglądają gorzej niż ich gra. Wystarczy przeanalizować ich poprzednie mecze, gdzie Knicks byli bliscy zwycięstwa. Mecz z Charlotte Hornets przegrali tylko jednym punktem 102:103. Byli też blisko sprawienia niespodzianki i wygrania z Cleveland Cavaliers, ale zawalili w końcówce meczu. Skoro mocno powalczyli z Cleveland Cavaliers, to mogą też powalczyć z Portland Trail Blazers, bo jak wiadomo Portland na obcych parkietach nie jest tak mocne jak u siebie. Wiele będzie zależało od Carmelo Anthony, który gra dość nierówno- potrafi zagrać słabo jak np. w meczu z Cleveland, gdzie zdobył zaledwie 9 punktów, ale potrafi też zagrać bardzo dobrze jak w ostatnim meczu z Charlotte, gdzie zdobył 32 punkty. Jeśli zagra on dobry mecz, reszta drużyny też zagra na przyzwoitym poziomie, to mają szanse na ogranie Portland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka/NBA

08.12.14 00:00

Detroit Pistons-Oklahoma City

typ: Oklahoma -14,5

kurs: 3,10


 

W Detroit dojdzie do starcia pomiędzy miejscowymi Pistons a ekipą Oklahoma City Thunder. Popularne tłoki mają żenującą serię 11 spotkań bez zwycięstwa z rzędu a czarę goryczy przelała wczorajsza porażka u siebie po dogrywce z Philadelphią 76ers uważaną przez wielu za najgorszą drużyne w tym sezonie. Na ich niesczęscię do Detroit wpada ekipa Oklahomy, która po kiepskim początku ligowym spowodowanym absencją dwóch czołowych zawodników Westbrooka i Duranta musi wygrywać mecze z takimi drużynami jak Detroit. Oklahoma wobec braku swoich asów paradoksalnie dużo zyskała ponieważ mimo słabszego składu ogrywała młodych zawodników i sporo spotkań toczyło się na styku. Od kiedy do składu OKC wrócił Russel Westbrook zespół wygrał 3 z 4 ostatnich spotkań. W ostatnim spotkaniu do składu OKC doszedł drugi z czołowych zawodników Durant, jednak nie zanotował zbyt dobrego meczu. W jego grze widac jeszcze braki po kontuzji, ale z meczu na mecz powinien się rozegrać i będzię już tylko lepiej dla Oklahomy.W spotkaniu tym wazną rolę powinna odegrać chęć rewanżu. To właśnie z Oklahomą po raz ostatni w lidze wygrało Detroit zanim rozpoczęła się seria 11 porażek. Jednak dzisiaj OKC odbudowało morale i wrocili czołowi aktorzy a to w połączeniu z obecnie mega słabą dyspozycją Pistons powinno skończyć się blowutem w mojej ocenie minimum 15 punktowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: KOSZ NBA

Spotkanie: Magic - Wizards
Typ: Magic Dodatkowy Handicap -3,5
Kurs: 3,55
Godz: 01:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Magic mają bilans 9-14, Wizards 14-6. Magic u siebie wygrali z T-Wolves +9, Bucks +16. Przegrali natomiast z Wizards, Raptors, Clippers, Heat i Warriors. Obie ekipy grały ze sobą już 2 razy w tym sezonie i za każdym razem Magicy wygrywali. Najpiers na parkiecie w Orlando 105-98, a później u siebie 98-93. Wizards na wyjazdach przegrywali z Heat -12, Raptors 19, Cavs -26, Celtics -8. W ostatnich spotkaniach Magicy popełniają bardzo dużo strat. Grają na skuteczności 45 % w ostatnich 10 meczach. Magic natomaist ograniczają swoich rywali średnio na 94 pkt w tym czasie. Ekipa gospodarzy wygrała ostatni raz u siebie bardzo dawno temu bo 15 listopada. Warto dodać, że zmęczenie możę dać się we znaki ekipie gości bo mieli tylko jeden dzień przerwy po meczu z Bostonem po 2 dogrywkach. Wg mnie warto psotawić na Magików . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: KOSZ NBA

Spotkanie: Thunder - Cavaliers
Typ: Cavaliers Dodatkowy Handicap -3,5
Kurs: 3,55
Godz: 02:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Thunder 8-13 grają z Cavaliers 13-7. Thunder u siebie mają bilans 5-5. Przegrali z Grizzlies -2, Pistons -7 !, Rockets -4, Nets -2, Warriors -5. Cavs na wyjazdach są 63. Wygrali z Bulls +6, Nuggets +9, Celtics +1, Knicks +3, Raptors +14, Nets +22. Cavs mają serię 8W i notują średnio o 14,5 pkt więcej od swoich rywali w tym czasie. Thunder dopiero się rozkręcają i Durant ze swoim limitem 30 minut na mecz może się nie rozgrzać odpowiednio. Cavs ograli ich ostatnio w lutym 114-104 na ich parkiecie . Moim zdaniem Love, Irving i Lebron który raczej zagra są obecnie lepiej zgrani niż Durant i Westbrook. Z rzutami jeszcze Thunder nie wskoczyli na wysoki poziom, notują dużo strat. A obrona Cavs robi dużo lepszą robotę niż na początku seoznu. Moim zdaniem Cavs wygraja co najmniej 4 punktami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

21 Dec 2014, 21:30 USA » NBA » Toronto Raptors - New York Knicks
Kyle Lowry under 20,5 pkt 
1,85 
Bet365 

Bardzo fajny bet- gram jeszcze underek na poziomie 33,5 pkt zbiorki plus asysty.Tak na szybko dzisiaj Toronto powinny szybko odskoczyć Melo i spółce i dość spokojnie wygrać. Kyle nie powinien grac dużo ok.25 minut gdzie normalnie gra ponad 30 za niego swoje minuty powinien dostać i prowadzić grę Vasquez- jutro ważny ciekawy mecz z Bykami i grac powinien dłużej i więcej.Toronto mocne u siebie fajnie zbilansowane dobry bench jest:J. Johnson A.Johnson czy Patrick Patterson pkt sie rozkładają Valanciunas T. Ross brakuje tylko i az DeMar DeRozan. Obie ekipy grały ze sobą parę dni temu i Raptors sie nie miłosiernie męczyło z przeciętnym NY win po overtaimie ale dzisiaj nowy dzień i będzie inaczej staty Lowryego ostatnio poniżej linii na 6 ostatnich spotkań tylko raz ponad 20 pkt MIN FG% FT% 3PTM PTS REB AST ST BLK TO@
 

Dec 19 Det W, 110-100 25 .357 1.000 1 15 5 7 2 0 3
Dec 17 Bkn W, 105-89 32 .538 1.000 2 20 3 12 2 0 2
Dec 15 Orl W, 95-82 31 .500 .500 4 17 5 8 2 1 4
Dec 14 @NY W, 95-90 39 .421 1.000 1 21 3 11 6 0 9
Dec 12 Ind W, 106-94 26 .400 - 1 9 4 7 0 0 1
Dec 9 @Cle L, 105-101 40 .333 1.000 2 16 4 14 1 0 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA
22.12 0:00
Orlando Magic - Philadelphia 76ers (9,5)
typ: 1
2,00
Pinnacle
Analiza
Kolejna noc NBA przed nami, wybrałem spotkanie Orlando Magic z Philadelphia. Goscie 76ers spisuja sie w tym sezonie zenujaco zle, sposrod 25 spotkan wygrali zaledwie 2 mecze! To jest wrecz nie bywałe, przy tej ilosci spotkan, Philadelphia tylko 2 razy trafila na slabsza forme rywali. Dzis nie powinno byc inaczej. Orlando to na pewno na papierze duzo lepsza druzyna, rowniez w tym roku gra lepiej, choc ich forma rowniez nie powala, 10 spotkan wygranych sposrod 29 to nie jest imponujacy wynik. Obie druzyny spotkały się już na innym parkiecie, wtedy góra było Orlando. Dlaczego więc mają nie zwycieżyć przed wlasna publicznoscia? W 76ers morale na pewno nie jest zbyt wysokie po takiej serii porażek, przed Orlando stoi niebywała okazja do polepszenia bilansu, mysle, ze gospodarze z niej skorzystaja i pewnie wygraja to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 Dec 2014, 21:30 USA » NBA » Toronto Raptors - New York Knicks

Kyle Lowry under 20,5 pkt  :minus: 

1,85 

Bet365 

 

Bardzo fajny bet- gram jeszcze underek na poziomie 33,5 pkt zbiorki plus asysty.Tak na szybko dzisiaj Toronto powinny szybko odskoczyć Melo i spółce i dość spokojnie wygrać. Kyle nie powinien grac dużo ok.25 minut gdzie normalnie gra ponad 30 za niego swoje minuty powinien dostać i prowadzić grę Vasquez- jutro ważny ciekawy mecz z Bykami i grac powinien dłużej i więcej.Toronto mocne u siebie fajnie zbilansowane dobry bench jest:J. Johnson A.Johnson czy Patrick Patterson pkt sie rozkładają Valanciunas T. Ross brakuje tylko i az DeMar DeRozan. Obie ekipy grały ze sobą parę dni temu i Raptors sie nie miłosiernie męczyło z przeciętnym NY win po overtaimie ale dzisiaj nowy dzień i będzie inaczej staty Lowryego ostatnio poniżej linii na 6 ostatnich spotkań tylko raz ponad 20 pkt MIN FG% FT% 3PTM PTS REB AST ST BLK TO@

 

Dec 19 Det W, 110-100 25 .357 1.000 1 15 5 7 2 0 3

Dec 17 Bkn W, 105-89 32 .538 1.000 2 20 3 12 2 0 2

Dec 15 Orl W, 95-82 31 .500 .500 4 17 5 8 2 1 4

Dec 14 @NY W, 95-90 39 .421 1.000 1 21 3 11 6 0 9

Dec 12 Ind W, 106-94 26 .400 - 1 9 4 7 0 0 1

Dec 9 @Cle L, 105-101 40 .333 1.000 2 16 4 14 1 0 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Spotkanie: Miami Heat - Cleveland Cavaliers

Typ: Miami +5,5

Kurs: 2.01

Godz: 23:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Przed tym spotkanie amerykańska prasa skupia się przede wszystkim na postaci LeBrona, który zagra przeciwko swojej byłej drużynie, gdzie był mega gwiazdą i bez niego Miami już nie radzi sobie tak jak za czasów LeBrona. Zarówno sam zawodnik jak i ekipa Miami będzie chciała pokazać, że i bez tej gwiazdy jakoś sobie poradzą. Ostatni ich mecz w ofensywie nie był za dobry bo zdobyli tylko 87 punktów przeciwko Philadelphi. Mecz nie będzie łatwy bo Cleveland ostatnio jest w dobrej formie a wysokie zwycięstwo z Minnesotą tylko to potwierdza. Moim zdaniem Miami Heat będzie bardzo zdeterminowane i powalczą o zwycięstwo z faworyzowanym Cavs. Wynik powinien być na styku i rzuty w ostatnich sekundach powinny zdecydować o zwycięstwie jednej z ekip. Stąd mój typ z handicapem na Miami, ponieważ wynik na styku powinien pokryć na korzyść Heats, którzy nie mogą popełnić błędu ostatniego meczu kiedy wygrywali 23 punktami by ostatecznie zejść z parkietu jako przegrani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie: Miami Heat - Cleveland Cavaliers
Typ: 1
Kurs: 2.99
Godz: 23:00
Bukmacher: ComeOn
Analiza: Widzę, że kolega dał z handicupem ten mecz. Brawo dla niego bo to dobry wybór ale ja sądze, że bez dodawania punktów Miami wygrają ten mecz. U siebie Miami gra tak sobie, ale potrafią się spreżyć i wygrać z każdym spotkanie. Ostatnio przed własną publicznością wygrali z Boston Celtics, po kapitlanym meczu Denga i Ennisa, którzy poprowadzili gospodarzy do zwycięstwa. Minimalnie także przegrali z drużyną Goratat - Washington Wizards 103:105 a także z Philladelpia 87:91. Te mecze pokazują, ze Miami grają wyrównane mecze i często zależy od szcześcia drużyny czy wygrają czy też nie. Cleveland ostatnie mecze na wyjeździe za bardzo im nie wychodza. Przegrali dwa mecze z rzędu i dziś czuję, że przegrają 3-ci. Przegrywali 5pkt a także 9pkt ze słabszymi drużynami od siebie. Ostatnie dwa mecze między nimi zakończyły się zwycięstwem Cleveland, a wcześniej lepiej radzili sobie drużyna z Miami. Zszokował mnie także kurs na Miami gdy może wygrać ten mecz spokojnie, jesli w słabszej dyspozycji będzie Kevin Love(Cleveland) a Chrish Bosh z Miami będzie w dobrej formie to Miami nie muszą się martwić o zwycięstwo. Typuje zwycięstwo Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka
Spotkanie: Houston Rockets - Washington Wizards
Typ: 2
Kurs: 2.9
Godz: 02:00
Bukmacher: Betclic
Analiza: Za 30min zostanie rozegrany bardzo ciekawy mecz w NBA. Houston Rockets podejmie u siebie drużynę Marcina Gortata czyli Washington Wizards. Na papierze faworytami są gospodarze a moim zdaniem wygrają ten mecz goście, co postaram się udowodnić. Houston u siebie gra zmiennie, potrafią wygrać kilka meczów z rzędu aby przegrać kilka. Ostatnio wygrali z Portland 110:95 gdzie 44pkt zdobyl Harden.. Przegrali z Atlantą i New Orleans odpowiednio po 97:104 i 90;99. Gospodarze liczą przede wszystkim na Hardena bo jak on odpali to rywale nie mają czego szukać. Goście za to na wyjeździe ostatnie 3 spotkania wygrali z: New York Knicks  102:91, Miami Heat 105;103 i z Orlando Magic 91:89. Wcześniej przegrali z Boston Celtics 93:101 i Cleveland Cavaliers 87:113. Wall, Nene a także Gortat to od nich przede wszystkim zależy jak drużyna będzie grać. Wizards pokazuje, że w tym sezonie grają bardzo dobrze i potrafią sprawiać niespodzianki dlatego dziś stawiam na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka NBA
Spotkanie: Indiana Pacers vs Miami Heat
Typ: Wynik Meczu - 2
Kurs: 2.5
Godz: 21:00
Bukmacher: Betclic
Analiza: W sylwestrowy wieczór rozegrany zostanie ciekawy mecz, Indiana podejmie nieobliczalne Miami Heat. Indiana w tym sezonie gra bardzo dobrze, lecz potrafią przegrać ze znacznie słabszymi rywalami. Indiane cechuję to, że oni nie mają gwiazdy jednej tylko zgraną drużynę. W ostatnich 10-ciu spotkaniach przegrali aż 6 razy a 4 tylko wygrali. Pokazuje to, że nie potrafią utrzymać formy na kilka spotkań. Miami ma taki sam stosunek, 6porazek i 4 zwycięstwa. U nich za to gwiazdą jest WADE! Ostatnie spotkania to udowadniają, gra kapitalnie. Trzeba wyróżnić Miami za zwycięstwa nad Cleveland i Boston Celtis, gdzie nie byli faworytami a pokazali, że wygrywać potrafią. Ostatnie 5 spotkań między nimi kończył się 3-ma zwycięstwami Indiany i 2-oma Miami, dziś będzie 3 zwycięstwo w regulaminowym czasie gry Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka / USA - NBA
Spotkanie: Boston Celtics - Sacramento Kings
Typ: 1
Kurs: 2,16
Godz: 19:00

Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

W ostatni dzień 2014 roku zdecydowałem się na spotkanie z NBA. Boston Celtics we własnej hali podejmą Sacramento Kings. Boston zajmuję 10 miejsce w Konferencji Wschodniej. Gospodarze z 28 spotkań wygrali 10 i 18 spotkań przegrali co daje im bilans 0,357. Sacramento Kings to 11 drużyna Konferencji Zachodniej. Goście z 31 spotkań wygrali 13 oraz 18 razy schodzili z parkietu pokonani. Bilans Sacramento to 0,419. Ciężko wskazać w tym meczu zdecydowanego faworyta choć bukmacherzy stawiają na Sacramento. Boston jednak we własnej hali radzi sobie całkiem nieźle i wydaje mi się, że lepiej zagrać w stronę gospodarzy. Na dodatek Boston 6 ostatnich spotkań we własnej hali z Sacramento wygrał. W tym spotkaniu również liczę na ich zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka / USA - NBA

Spotkanie: Boston Celtics - Sacramento Kings

Typ: 1

Kurs: 2,16

Godz: 19:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

W ostatni dzień 2014 roku zdecydowałem się na spotkanie z NBA. Boston Celtics we własnej hali podejmą Sacramento Kings. Boston zajmuję 10 miejsce w Konferencji Wschodniej. Gospodarze z 28 spotkań wygrali 10 i 18 spotkań przegrali co daje im bilans 0,357. Sacramento Kings to 11 drużyna Konferencji Zachodniej. Goście z 31 spotkań wygrali 13 oraz 18 razy schodzili z parkietu pokonani. Bilans Sacramento to 0,419. Ciężko wskazać w tym meczu zdecydowanego faworyta choć bukmacherzy stawiają na Sacramento. Boston jednak we własnej hali radzi sobie całkiem nieźle i wydaje mi się, że lepiej zagrać w stronę gospodarzy. Na dodatek Boston 6 ostatnich spotkań we własnej hali z Sacramento wygrał. W tym spotkaniu również liczę na ich zwycięstwo.

106:84

:plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka NBA
Spotkanie: Chicago Bulls - Denver Nuggets 

Arran Afalalo ( u/o 12.5pkt)
Typ: over 12.5 pkt

Kurs: 1.90
Data: 02.01.2015
Godzina: 02:05
Bukmacher: WilliamHill

 

Niesamowicie ciężkie zadanie czeka dziś graczy Denver (13-19, 4-11away). Bulls (22-10, 8-6home) w ostatnim starciu zaliczyli dużą wpadkę , przegrywając na własnym parkiecie z Nets za sprawą swoich liderów .Duet Rose-Butler to w sumie 5 celnych z 27 rzutów z gry w tamtym spotkaniu. Dziś nadarza się znakomita okazja by zacząć nowy rok od zwycięstwa i zrehabilitować się tym samym własnej fanom za tamten fatalny występ.

Nuggets tym bardziej potrzebują dziś świetnej dyspozycji swoich strzelców. Wobec problemów z kolanem Chandlera ( jego występ wciąż stoi pod znakiem zapytania ) oraz niepewnej dyspozycji Farieda (zaledwie 20 minut przeciwko Lakers i również status day-to-day choć wydaje mi się ,że tu sytuacja wygląda znacznie lepiej i Kenneth zagra dziś w pełnym wymiarze) to właśnie Lawson (17.6) i Afflalo (14.3) będą ostatnią deską ratunku przed głodnymi bykami. 
Ja skupiam się dziś głównie na overze tego drugiego. W pewnym stopniu jest to też typ na przełamanie. Aż ciężko sobie wyobrazić , że w ostatnich 7 meczach Afflalo oddał 29 prób zza obwodu trafiając zaledwie czterokrotnie.. co daje 'niesamowitą skuteczność' na poziomie 13.8% (w tym sezonie 33.6%,co również jest 10% spadkiem w porównaniu z poprzednim). Przy tak fatalnej skuteczności za trzy we wspomnianych ostatnich 7 pojedynkach Aaron notował mimo wszystko średnio ponad 10 oczek. Bardzo prawdopodobne jest , że to Denver zmuszone będzię dziś gonić wynik co na pewno w jakimś stopniu może mieć wpływ na ilość prób wykonywanych przez drugą strzelbę Nuggets. Podsumowując jestem niemal pewny , że linia 13 punktów Arrona Afflalo zostanie dziś bez problemów przekroczona. Typ zdecydowanie godny polecania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...