Skocz do zawartości

[Zamknięty] Primera Division


barcatom1

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka nożna, Hiszpania - Primera Division, 22.12.2012 18:00

Spotkanie: Valladolid - Barcelona

TYP: over 2,5

KURS: 1,44

BUK: Bet365

Analiza:

 

Dzisiaj na stadionie Estadio Municipal José Zorrilla odbędzie sie spotkanie w którym zmierzą się ekipy Valladolid oraz Barcelony.

Nie trzeba pisać ze jedynym i zdecydowanym faworytem tego spotkania są gracze Blaugrany którzy nie przegrali jeszcze spotkania w tym sezonie.

Będzie to ostatnie spotkanie ligowe obu ekip w 2012 roku. W tym spotkaniu uważam za godne grania liczbę bramek. Obstawiam więcej niż 2,5 gola.

Warto napisać że piłkarze Barcelony zagrają dla swojego trenera Tito Villanovy który jest w szpitalu. Tito przeszedl operacje i nie będzie obecny na ławce

trenerskiej. Barcelona zajmuje pierwszą lokate w tabeli z niesamowitym dorobkiem 46 punktów po 16 kolejkach ligowych co oznacza remis oraz same

wygrane spotkania. Dorobek bramkowy jest nie mniej imponujący gdyż wynosi 54 bramki strzelony i 18 straconych co daje średnią ponad 4 gole na jedno spotkanie.

W tym sezonie ekipa Barcelony 14 razy osiągała over 2,5 goli w meczu i tylko 2 razy było tych goli strzelonych mniej. Warto dodać, że w wyjazdowych spotkaniach

Barcelona na 8 meczy 8 razy robiła over 2,5 bramek. W ekipie Blaugrany nie zagrają: Fabregas, Cuenca, Song, Adriano oraz Muniesa.

 

Valladolid zajmuje 11 pozycje w ligowej tabeli i ma aż 9 punktów przewagi nad 18stą drużyną Granady która znajduje się na pozycji spadkowej.

W 16 kolejkach Real zdobył 22 punkty a ich bilans bramkowy wynosi: 22:18 czyli łatwo wywnioskować że strzelają ponad 1 bramke na spotkanie.

Gospodarze tego spotkania na Estadio Municipal José Zorrilla na 8 spotkań 3 razy odnotowali over 2,5 goli i 5 razy padło mniej bramek.

W ekipie z Valladolid nie zobaczymy: Eberta i Ruedy.

W ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi zespołami Barcelona nie dała szans rywalom i na 5 spotkań wygrała wszystkie strzelając aż 18 bramek i tracąc tylko dwie.

Moim zdaniem Blaugrana efektownie zakończy rok kalendarzowy i spokojnie wygra spotkanie a Leo jeszcze bardziej wyśrubuje swój rekord.

 

Przewidywane składy:

 

Valladolid: Hernandez - Rukavina, Sereno, Valiente, Balenziaga - Rubio, Perez - Ramos, Gonzalez, Bueno - Manucho

 

Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Sanchez

 

 

Osobisty Typ: 0-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka Nożna, HISZPANIA 22.12.12, 20.00

Spotkanie: Malaga - Real

Typ: 2

Kurs: 1.63

Bukmacher: Pinnacle

 

Mecz 4 drużyny z 3, zapowiada się jako hit 17 kolejki ligi hiszpańskiej. Real ma 5 punktów przewagi nad Malagą, lepszych piłkarzy i podrażnioną ambicję. Ciekawostką jest fakt, że jest to pojedynek dwóch drużyn z najlepszymi defensywami w lidze, lecz o dziwo Malaga jest liderem, straciła tylko 10 bramek a Real 14. Natomiast w ofensywie, Real wyprzedza gospodarzy aż o 14 punktów. Ostatnie słabsze występy Realu, według mnie wzmocnią motywację Królewskich w tym meczu, a fakt, że gospodarze nie będą murować bramki, pomoże gościom, gdyż w tkich meczach lepkiej im sięga. Do kadry wraca także Benzema. Myślę, że w hicie, Królewscy udowodnią swoją wyższość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.12.12 / 16:00

Piłka nożna, Hiszpania

Betis - Mallorca

Typ: Betis AH -1 gol

Kurs: 2,32

Buk: Pinnacle

 

Mecz 17 kolejki Primera Division pomiędzy Betisem Sewilla a RCD Mallorca zapowiada się bardzo ciekawie. Betis jest w tej chwili na 5 miejscu, ma tyle samo (28) pkt co czwarta Malaga a do trzeciego Realu traci 5 oczek. Co istotne, to fakt, że Malaga i Real zmierza się dziś w bezpośrednim meczu czyli któraś z tych drużyn na pewno straci punkty. Co jeszcze istotniejsze to fakt, że Malaga została wykluczona z przyszłorocznych pucharów, więc jej pozycja w lidze nie będzie miała żadnego znaczenia. A to oznacza w praktyce, że już teraz Betis znajduje się na miejscu dającym prawo gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Wystarczy tylko to miejsce utrzymać. Strata do Realu też nie jest wielka, dziś może się jeszcze zmniejszyć, więc przed Betisem otwiera się w tym sezonie realna szansa walki o Ligę Mistrzów. Dlatego dzisiejszy mecz z Mallorcą będzie dla gospodarzy piekielnie istotny. Za ich plecami czai się Levante, które wczoraj przegrało z Vallecano, więc jeśli dziś Betis pokona Mallorcę to zwiększy przewagę nad Levante do 4 punktów. Mallorca w tej chwili prezentuje się naprawde słabo. Przedostatnie miejsce w lidze, na wyjazdach z 8 meczów nie wygrali żadnego, udało im się urwać tylko trzy remisy. Co ciekawe Betis ma lepszy bilans na wyjazdach niż u siebie (5-1-2 w stosunku do 4-0-4) ale pocieszający jest fakt, że grają bardzo bezkompromisowo. Tylko jeden remis w 16 meczach czyli taktyka wóz albo przewóz, co mi się bardzo podoba. Dzisiaj zwycięstwo nad Mallorcą potrzebne jest Betisowi jak butla z tlenem płetwonurkowi. Oni sami dobrze wiedzą, że łatwiejszych rywali do ogrania już zbyt wielu w tym sezonie nie będzie, także bezdyskusyjne zwycięstwo jest dzisiaj ich obowiązkiem. Sądzę że grając na pełnej mobilizacji udowodnią swoją wyższość i wygrają różnicą kilku bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q9Rl9gj9-fLPBCr2l.pngMalaga - Real MadridE99TZ05n-ltK0Xogb.png

HISZPANIA: Primera Division

22.12.2012 20:00

Typ: over 2,5

Kurs: 1.69

Buk: Pinnacle

 

Już za chwilę 17 mecz ekipy z Malagi i Realu w Primera Division. Wydaje się że gospodarze wracają na właściwe tory z początku sezonu, nie można tego powiedzieć o Realu który nie wygrał dwóch ostatnich meczy ( z Celtą i Espanyolem). Goście dzięki wygranej w tym meczu zwiększą swoją przewagę nad właśnie 4tą Malagą. Real musi wygrać to spotkanie inaczej nie może myśleć już ani o mistrzostwie ani o vice. Malaga to dosyć dobra ekipa jedyny mankament tej drużyny to słabsza gra z topowymi drużynami. Moim typem sa 3 bramki w meczu minimum dlaczego na to zdecydowałem, ponieważ uważam, że w tym meczu obie ekipy strzelą bramki, Malaga jest w formie gra u siebie co przemawia za tym, iż ukują przynajmniej raz Real . Goście też strzelą ponieważ są pod presją muszą wygrać mecz a bez 2 bramek to im się nie uda bo jestem pewien gola dla Malagi. Można też postawić, że obie drużyny strzelą, niestety nie jestem w stanie przytoczyć teraz kursu. Historia pokazuje, że w meczach obu ekip pada dużo bramek, ale zdarzają się tez mecze z mniejsza ilością goli. Ostatnie 2 mecze były uderowe i myślę, że passa 2 meczy bez o2,5 dziś sie skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division

Spotkanie: Athletic Club - Zaragoza

Typ: Remis + Poniżej 2.5

Kurs: 4.50

Godz: 22:00

Bukmacher: Betsafe

 

 

Analiza: W swoim ostatnim meczu w rundzie jesiennej Athletico Bilbao podejmuje na własnym stadionie ekipę Zaragozy. Bilbao, które zajmuje 12 miejsce w tabeli prezentuje się bardzo przeciętnie w tym sezonie. Nieprzyjemna atmosfera w szatni i niezbyt dobra postawa na boisku mają swoje odzwierciedlenie w tabeli. Bilbao pożegnało się w ostatnim meczu z udziałem w rozgrywkach o Puchar Króla, w którym byli jednym z faworytów do zwycięstwa. Pozostało jedynie zrobić dobre wrażenie w lidze co także im nie wychodzi. Obie ekipy w ostatnich spotkaniach nie strzelały dużo bramek i ich mecze kończyły się underowo. Drużyna gości także znajduje się w środku tabeli, wynikami nie zachwyca lecz wydaje się mieć bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Zaragoza ostatnie mecze gra w kratkę, zwycięstwa przeplatane są porażkami, czasem też ich spotkania kończą się remisem. Niezbyt efektywna gra obu ekip pozwala z nadzieją spoglądać typ przeze mnie podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna

HISZPANIA - PRIMERA DIVISION

Spotkanie: Zaragoza - Betis

Typ: Poniżej 2,5 goli

Kurs: 1.73

Buk: Bet-at-Home

 

Pierwszy mecz ligi hiszpańskiej w 2013 roku. Zapowiada się niezwykle wyrównane spotkanie, biorąc pod uwagę pozycję zarówno jednej jak i drugiej drużyny w tabeli. Stosunkowo niewielka różnica punktowa w tabeli ligi hiszpańskiej wskazuje na walkę. Ostatnie statystyki meczów Zaragozy są proste i wyraźne - w żadnym z ostatnich 5 meczy Zaragozy nie padło więcej niż 2 gole. Stawiam, że taka tendencja utrzyma się i dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Hiszpańska, godz 21.30

Real Zaragoza - Betis Sevilla

TYP: over 2

KURS: 1,64

BYK: Pinnacle Sports

 

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 21.30 rozpocznie się 18 spotkanie w lidze hiszpańskiej. Rozpoczną 18 kolejkę Zaragoza z zespołem Betisu. Faworytem według bukmacherów są gospodarze lecz ja bym jednak takiego typu nie postawił a dlczego to zaraz zobczycie. Gospodarze tego meczu w lidze znajdują się na 12 pozycji z dorobkiem 22 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni w tym sezonie osiem meczy w których to trzy mecze wygrali i pięć meczy przegrali. Strzelili oni w tych meczach 10 goli i tyle samo bramek stracili. Na wyjeździe rozegrali oni 9 meczy w których to cztery mecze wygrali, jeden mecz zremisowali i również cztery mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 10 goli i stracili 14 bramek. A więc jak widać średnio spisują się w tym sezonie a na własnym stadionie nie błysną więc w tym meczu będzie im ciężko wygrać. Natomiast goście tego meczu zaskakują ponieważ w tabeli ligowej znajdują się na piątej pozycji z dorobkiem 28 punktów. Na własnym stadionie rozegrali oni 9 meczy w których to cztery mecze wygrali i pięć meczy przegrali. Strzelili oni w tych meczach 11 goli i stracili 12 bramek. Na wyjeździe idzie im zdecydowanie lepiej ponieważ rozegrali osiem meczy w których to pięć meczy wygrali, jeden mecz zremisowali i dwa mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 15 goli i stracili 16 bramek. A więc jak widać w tym sezonie na wyjeździe spisują się bardzo dobrze i w tym meczu mogą pokusić się o zwycięstwo. Ja stawiam w tym meczu over 2 goli ponieważ oba zespoły rozegrały ze sobą w roku 2012 i 2011 dwa mecze i jeden mecz zakończył się dwoma bramkami w której byłby zwrot i jeden mecz zakończył się siedmioma golami i mój typ by wszedł. Ja stawiam że ten mecz zakończy się zwycięstwem gości 2:1 i właśnie będzie over 2 goli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Primera Division)

Mecz: Real Saragossa – Betis Sewilla

Typ: Both Teams To Score? YES

Kurs: 1,95

Bukmacher: WilliamHill

Data: 04.01.2013 godz: 21:30

 

 

Po krótkiej przerwie powraca liga hiszpańska – na początek zmierzą się Real Saragossa i Betis Sewilla. Oba zespoły pierwszą część sezonu mogą uznać za udaną: Saragossa, która w zeszłych latach z reguły desperacko broniła się przed spadkiem, tym razem zajmuje dość bezpieczne 12. miejsce z przewagą 7 punktów nad strefą spadkową. Z kolei Betis jest rewelacją rozgrywek, na razie zajmuje 5. miejsce dające prawo gry w Lidze Europy.

W dzisiejszym meczu dość trudno wskazać faworyta, ponieważ oba zespoły grają w kratkę. Saragossa na własnym boisku nie imponuje: wygrała trzy mecze, aż pięć przegrała – ale, co ważne, nie zanotowała ani jednego remisu. Betis choć oczywiście punktuje lepiej, również zalicza czasem nieoczekiwane wpadki jak choćby 1:5 w derbach z Sevillą, czy choćby ostatnia domowa porażka z Mallorcą 1:2.

Wobec tego najlepszym typem na dzisiejsze spotkanie wydaje mi się typ na to, że oba zespoły strzelą gola. Są to bowiem ekipy bezkompromisowe, Saragossa, jak już wspomniałem, u siebie nie zwykła dzielić się punktami, a łącznie w całych rozgrywkach zremisowała ledwie raz. Również tylko jeden remis zanotował dotąd Betis. Drużyna z Sewilli gra ofensywną piłkę, na wyjazdach nie zwykła murować bramki, o czym świadczy bilans bramek 15:16 w 8 meczach. Saragossa u siebie ma bramki 10:10.

Zatem remis 0:0 możemy raczej wykluczyć, a myślę że przy ofensywnej taktyce Betisu, jak już padnie jedna bramka to kolejne będą kwestią czasu A że drużyny wydają się w miarę wyrównane więc nie spodziewam się wysokiego zwycięstwa jednej z nich, a raczej wymiany ciosów i wyniku 2:1 dla któregoś z zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Primera Division / 04.01.2012 / 21:30

Real Saragossa vs Real Betis Sevilla

Typ - Over 2.5

Kurs - 2.26

Sbobet

 

Saragossie na plus wyszla zmiana trenera i tak po slabym poczatku sezonu,teraz druzyna zdobywa cenne punkty,uciekajac od strefy spadkowej.

Ostatnio zespol goscil wiecej na wyjazdach niz u siebie - ostatnie 5 meczy to az 4 wyjazdy,o dziwo zaden nie przegrany,3 wygrane.

Saragossa jednak musi zdobywac punkty na wlasnym obiekcie,niestety dla nich,ostatnie dwa mecze zespol przegral w stosunku 0:1 najpierw z Celta Vigo,pozniej z Levante.

 

Betis

Ile ja moge o nich pisac...

Zespol kompletnie nie obliczalny,druzyna naprawde mocna,potrafiajaca walczyc z najlepszymi ale ma wielki minus,ktory byc moze sprawi ze w przyszlym sezonie Liga Mistrzow moze nie zagosisc w Sewilli,mianowicie chodzi o gre z tymi teoretycznie slabszymi,bo jak to jest,ze podopieczni Pepe Mela pokonuja Real Madryt,walcza jak moga z Barcelona (1:2) aby potem przegrywac we frajerski sposob na wlasnym obiekcie ze slabeuszami z Mallorki...

Dla mnie osobiscie to dramat.

Betis grajac u siebie przed wspaniala naprawde wspaniala publicznoscia z druzynami pokroju Mallorki powinien ich miazdzyc a nie z nimi przegrywac...

 

Saragossa po ostatnich wtopach u siebie dzis powinna cos ustrzelic,Betis po kompromitacji z Mallorca rowniez powienien sie zrehabilitowac w postaci goli i walki o zwyciestwo.

 

Spodziewam sie tu minimum 2 goli,kurs na over osobiscie mnie zdziwil poniewaz co by nie mowic to jednak gra dzis Betis,ktory w ataku naprawde jest bardzo mocny i gole strzelac potrafi.

 

H2H zachecajace do gry over.

Czas i przerwa swiateczna dobiegla konca,czas zaczac walke w Primera Division w nowym roku.

 

P.S.

osobiscie trzymam kciuki za Betis ale sadze ze gola straca dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Primera Division)

Mecz: Real Saragossa – Betis Sewilla

Typ: ilość rzutów rożnych drużyny: Betis powyżej 4,5

Kurs: 1,83

Bukmacher: Bet365

Data: 04.01.2013 godz: 21:30

Analiza:

 

Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie 6 pkt. Betis jest 5, a saragossa 12. W pieciu ostatnich spotkaniach gospodarze ugrali 7 punktow, a goscie 9. mecz powinien skonczyc sie niskim wynikiem. w 5 ostatnich meczach saragossa miala 5 under'ow 2,5. przy wyrownanym wyniku mecz zapewne bedzie szybki, a obie druzyny beda walczyc o komplet punktow. moim zdaniem to goscie beda przewazac w tym meczu. beda mieli wiecej akcji i sytuacji bramkowych. lubia grac z kontry i w tym sezonie dobrze im to wychodzi. w ostatnich pieciu meczach betis zdobywal 9, 3, 4, 5 i 1 rzotow roznych. przy czym grali z barca i realem. PNA nie oslabi betisu. powolano zdaje sie jednego zawodnika, ale rezerwowego. obstawiam under 2,5, przewage betisu, remis badz zwyciestwo gosci i oczywiscie kilka rogow dla betisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UBHaklVE-AX1U6Dmf.pngReal Saragossa – Betis Sewillan5BXDzlh-YDuPmaUm.png

Dyscyplina: Piłka Nożna

Typ: over 1,5 HT

Kurs: 3,40

Bukmacher: Bet365, Sportingbet

Data: 04.01.2013 godz: 21:30

 

Na dzisiaj trochę ryzyka w postaci 2 bramek do przerwy, aczkolwiek czy to jest ryzyko skoro w hiszpańskiej lidze strzela się dużo bramek, ze względu słabych graczy na pozycji obrony i na styl gry gdzie drużyny głównie liczą na grę ofensywną. Myślę, że po tej przerwie prawie 2 tygodniowej w obu ekipach zawodnicy są maksymalnie zregenerowani i na pełnej świeżości zagrają bardzo szybki mecz. Jeśli chodzi o statystyki ostatnie 3/5 meczy obu ekip kończyły się po połowie 2 lub większą ilościa bramek. Uważam, że kurs warty zaryzykowania i Betis może dziś poszaleć i ilością bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Hiszpańska, godz 18

Granada CF - CF Valencia

TYP: over 2

KURS: 1,67

BUK: Pinnacle Sports

 

Analiza:

 

Jutro o godzinie 18 rozpoczną się kolejne spotkania 18 kolejki :Igi Hiszpańskiej a ja wybrał mecz pomiędzy Granade a zespołem Valencii. Faworytem tego meczu są goście i ja również uważam że ten mecz powinni wygrać ale czy tak łatwo wygrają to przekonamy się jutro. Gospodarze tego meczu w lidze znajdują się na 15 pozycji z dorobkiem 16 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni w tym sezonie osiem meczy w których to jeden mecz wygrali, cztery mecze zremisowali i trzy mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach sześć goli i osiem bramek stracili. Na wyjeździe wiedzie im się nieco lepiej ponieważ rozegrali 9 meczy w których to trzy mecze wygrali i sześć meczy przegrali. Strzelili oni w tych meczach siedem bramek i stracili 17 goli. A więc jak widać muszą walczyć do końca jeśli chcą bez problemu utrzymać się w lidze bo jednak nie mogą być w tej chwili pewni że bez problemu utrzymają się w lidze. Goście tego meczu w lidze zawodzą na całej linii ponieważ znajdują się dopiero na 9 pozycji z dorobkiem 24 oczek. Na własnym stadionie rozegrali w tym sezonie 9 meczy w których to sześć spotkań wygrali, jeden mecz zremisowali i dwa mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 20 goli i stracili 15 bramek. Na wyjeździe już tak dobrze się nie prezentują i w ten sposób rozegrali oni osiem meczy w których to jeden mecz wygrali, dwa mecze zremisowali i pięć meczy przegrali. Strzelili oni w tych meczach jedynie trzy bramki a stracili ich aż 11. Ja postanowiłem w tym meczu zagrać over 2 dlatego też aby mieć jakąś podpórkę bo wydaje mi się że w tym meczu padnie albo dwa gole albo trzy więc ja stawiam over 2 a kurs jest interesujący. W tym sezonie Valencia siedem meczy kończyła powyżej 2.5 gola a zespól gospodarzy kończyli 9 meczy. Szczerze powiem że oba zespoły spotkały się dwa razy i padło w obu meczach po jednym golu ale ja jednak postawie over 2 bo w ostatnim meczu Valencia zaczęła strzelać gole i wygrała 4:2. Ja stawiam na wynik 2:1 dla gości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division

Spotkanie: Zaragoza - Betis

Typ: Remis nie ma zakładu, Betis

Kurs: 2.25

Godz: 21:30

Bukmacher: Bet365

 

 

Analiza: Hiszpańska Primera Division. Betis Sewilla w piątkowy wieczór zagra mecz wyjazdowy przeciwko ekipe Zaragozy. Betis zajmujący 5 miejsce w tabeli spisuje się do tej pory całkiem nieźle. Szczególnie w meczach wyjazdowych, w których dobył aż 16 punktów. 5 wygranych, 1 remis i 2 porażki to całkiem ładny dorobek. Zaragoza na własnym stadionie potrafiła zyskać tylko 9 punktów w ośmiu spotkaniach przez co wypada bardzo słabo w tabeli jeżeli brać pod uwagę mecze rozgrywane u siebie. Ekipa z Sewilli zmotywowana wysoko zajmowaną pozycją w tabeli ma szanse dopisać kolejne trzy punkty i odskoczyć ścigającym ich rywalom. Typ na gości z ewentualnym zwrotem ma dobry kurs, myślę, że warty zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division

Spotkanie: Levante - Athletic Bilbao

Typ: Levante

Kurs: 2.30

Godz: 16:00

Bukmacher: Betclic

 

 

Analiza: Po niedługiej, zimowej przerwie powracają rozgrywki Primera Division. W pierwszym sobotnim meczu zespół Levante podejmie na własnym boisku ekipę z Bilbao. Bilbao, które gra w tym sezonie bardzo słabo. Z pewnością niemały wpływ na to ma atmosfera panująca w drużynie i konflikt trenera z najlepszym strzelcem zespołu Fernando Llorente. Po odpadnięciu z rozgrywek europejskich i Pucharu Króla mogłoby się wydawać, że rzucą wszystkie siły na ligę, jednakże cały czas widać, że nie potrafią się odnaleźć i pokazać, że są w stanie powrócić do dyspozycji z przed roku. Wydaje się, że ten sezon zakończą bez żadnych sukcesów w środku tabeli. Levante na własnym boisku gra bardzo dobrze, ulegli tylko ekipom FC Barcelony i Realu Madryt, jeden raz zremisowali i zwyciężyli w pięciu spotkaniach. Z dorobkiem 27 punktów zajmują szóstą pozycję i mają realne szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Punktów należy szukać przede wszystkim w spotkaniach na własnym stadionie, w meczu ze średnio grającym Bilbao jest duża szansa na zdobycie kolejnych trzech punktów i umocnienie się w czołówce tabeli, piłkarze Levante dobrze o tym wiedzą. Po świątecznej przerwie pierwsze spotkanie może okazać się dużą niewiadomą jednakże uważam, że Levante jest w stanie wygrać w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie: Levante - Athletic Bilbao

05.01.2013 godz.16:00

Typ: Athletic Bilbao

Kurs: 3.01

Bukmacher: Pinnacle

 

Levante i to jest główna wiadomość dzis, grac musi bez najlepszego strzelca druzyny Obafemi Martins. On jest zawieszony teraz po piatej żółtej kartce w tym sezonie w ostatnim meczu przed przerwą świąteczną z Rayo Vallecano. Dostał żółtą kartkę w 29 minucie gry i wszystko było jasne, dla trenera Juana Igancio w tej chwili w następnym meczu musi grać bez niego, w przodzie . Juan Ignacio ma opcję w ataku z zwodnikeim z Maroka Nabil El-Zhar ale ma tylko jeden gol na koncie lub ex-gracz z Elche także jedną bramkę na koncie ma, jest to Angel. Roger Marti myślę zatrzyma się na ławce, więc jest to wielka szansa dla Bilbao. Bilbao lepiej grał w oddalonym miejscu niż na San Mames i to jest fakt. Dzisiaj z Aduriz, Muniain i Susaeta w ataku myślę Levante wygra mecz w Walencji.

 

W obronie Bilbao zagra z duetem Amorebieta-Laporte na srodku i to bardzo dobra wiadomosc dla mnie, po bokach zagraja De Marcos and Iraola. Defensywnymi pomocnikami beda dzis w Bilbao Gurpegi and Itturaspe wiec obrona naprawde bedzie solidnie dzis wygladala w Bilbao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Primera Division

Data i godzina: 05.01.2013, 20:00

Spotkanie: La Coruna - Malaga

Typ: 2

Kurs: 2,3

Bukmacher: Tobet

 

 

Dziś o 20 w La Corunie konfrontacja drużyn z najsłabszą i najlepszą defensywa ligi, czyli Deportivo vs. Malaga. Gospodarze ostatnie zwycięstwo odnieśli 4 listopada ze słabiutka Mallorcą. W ostatnich 5 kolejkach La Coruna zdobyła tylko 2 punkty i zasłużenie zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów. Jak już wcześniej wspomniałem gospodarze mają najsłabszą defensywę w całej lidze, gdyż w 17 meczach stracili aż 39 bramek, co daje średnią ponad 2 bramek w meczu. Faworytem tego starcia jest Malaga, która mimo wciąż trudnej sytuacji finansowej bardzo dobrze spisuje się zarówno w lidze hiszpańskiej, w której zajmuje 4 miejsce tuż za Realem Madryt, jak i europejskich pucharach, w których bez problemów awansowała z pierwszego miejsca do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Malaga w ostatnich 3 meczach zdobyła komplet punktów. W ostatniej kolejce goście pokonali przed własną publicznością Real Madryt 3-2 i tym samym zmniejszyła stratę do Królewskich do dwóch oczek. Malaga może nie jest tak skuteczna w ofensywie jak pierwsza trójka ligi, ale może się poszczycić najlepszą defensywą. W 17 meczach Andaluzyjczycy stracili zaledwie 12 bramek. Bilans wyjazdowy Malagi to 3-3-2 i bramki 5-3. Goście zagrają dziś bez kontuzjowanych Julio Baptisty i Jeremego Toulalana. Natomiast La Coruna będzie musiała sobie dziś radzić bez Laure i Ayoze. Statystyki i forma przemawiają za zdecydowanym zwycięstwem gości. Mam nadzieję, że przerwa świąteczna nie wpłynęła negatywnie na formę Malagi i dziś przedłużą zwycięską passę.Stawiam na Malagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Hiszpańska, godz 21

RCD Mallorca - Atletico Madrid

TYP: over 2

KURS: 1,61

BUK: Pinnacle Sports

 

Analiza:

 

Jutro o godzinie 21 będzie się kończyć po woli 18 kolejka pierwszej ligi hiszpańskiej. W ten dzień postanowiłem wybrać mecz pomiędzy zespołem Mallorcy a zespołem Atletico Madryt. Faworytem według bukmacherów są goście i ja się nie dziwię temu bo oba zespoły są na dwóch różnych końcach tabeli. Gospodarze tego meczu w lidze znajdują się na 16 pozycji z dorobkiem 16 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni osiem meczy w których to trzy mecze wygrali, jeden mecz zremisowali i cztery mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 9 goli i stracili 14 bramek. Na wyjeździe rozegrali oni w tym sezonie 9 meczy w których to jeden mecz wygrali, trzy mecze zremisowali i pięć meczy przegrali. Strzelili oni w tych meczach siedem goli i stracili 15 bramek. A więc jak widać w tym sezonie spisują się bardzo słabo dlatego są na takiej pozycji. Inaczej czuje się zespół gości ponieważ w lidze znajdują się na drugiej pozycji z dorobkiem 40 oczek i wyprzedzają oni Real Madryt aż o siedem punktów. Z Barceloną o pierwsze miejsce nie mają co konkurować ale z Realem o drugą pozycję mogą śmiało zawalczyć. Na własnym stadionie rozegrali oni 9 meczy i wszystkie te spotkania wygrali. Strzelili oni w tych meczach 28 goli i stracili sześć bramek. Na wyjeździe rozegrali oni osiem meczy w których to cztery mecze wygrali, jeden mecz zremisowali i trzy mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 9 goli i stracili 11 bramek. A więc jak widać spisują się w tym sezonie bardzo dobrze. Ja znowu stawiam na over 2 goli i kurs jest bardzo interesujący i szczerze powiem że mnie zdziwiło że jest aż taki wysoki bo over 2 sądzę że w tym meczu bez problemu powinien wejść a dlaczego to już mówię. Zespół gospodarzy over 2.5 w tym sezonie skończyli siedem meczów a goście 9 meczy. W ostatnich pięciu meczach gospodarze kończyli powyżej 2 goli trzy mecze jeden zakończył się dwoma golami i jeden under 2. Natomiast goście w ostatnich pięciu meczach powyżej 2 goli zakończyło się trzy mecze i dwa under. W ostatnich czterech meczach pomiędzy oboma zespołami over 2 padło w trzech meczach i w jednym meczu padło dwa gole. A więc sądzę że ten typ powinien wejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Primera Division

Data i godzina: 06.01.2013, 19:00

Spotkanie: Barcelona - Espanyol

Typ: 1 (handicap 0:3)

Kurs: 2,65

Bukmacher: Tobet

 

 

Wcześnie, jak na Barcelonę bo już o 19:00 zostaną rozegrane derby Katalonii. Co do tego kto w tym meczu jest faworytem to nie ma najmniejszej wątpliwości. Pytanie jednak brzmi: jaką różnicą wygra dziś Duma Katalonii?! W ostatnim pojedynku między tymi drużynami na Camp Nou gospodarze zwyciężyli 4-0, a forma Espanyolu w poprzednim sezonie była nieco lepsza niż w obecnym. Barcelona do dzisiejszego pojedynku przystąpi wzmocniona Fabregasem oraz Songiem, którzy wyleczyli już kontuzje. Pod znakiem zapytania stoi jednak występ Valedesa i Adriano. To jednak nie wpłynie na grę Barcy, gdyż ich potencjał jest jednak ogromny. Barcelona w tym sezonie u siebie tylko raz straciła punkty w meczu z Królewskimi (2-2), który był wówczas w znakomitej formie.. Co ciekawe Barca bardziej skuteczna jest jak na razie w meczach wyjazdowych niż przed własną publicznością. Ostatnio jednak widać sporą poprawę skuteczności w meczach przed własną publicznością. Myślę, że przyczyną tego jest też słabsza gra Realu co jest „wodą na młyn” dla Barcelony, która nad Królewskimi ma już 16 punktów przewagi. Dziś także gospodarze będą mieli okazję powiększyć przewagę nad Atletico, które bardzo osłabione zagra dziś z Mallorcą. Espanyol zajmuje dopiero 18 miejsce w tabeli. Goście jednak od 4 kolejek są niepokonani. W ostatnim meczu pokonali słabiutkie Deportivo La Coruna 2-0. W poprzednim z kolei, w końcówce meczu niespodziewanie wywalczyli remis z Realem na Santiago Bernabeu. Ostanie jednak wyniki to bardziej jednak zasługa słabszej postawy rywali niż dobrej gry Espanyolu. Dzisiejszym mecz powinien zweryfikować. Stawiam na wysokie zwycięstwo Barcelony, która ostatnio jest bardzo skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HISZPANIA: Primera Division Real Madrid - Real Sociedad 06.01.2013 17:00

Typ Handicap Azj. Real Madryt -1,5 gola w pierwszej połowie

Typ Real Madryt wygra pierwszą połowę

Kurs 2.67

buk Bet365

 

Analiza:Faworytem tego meczu jest bez wątpienia Real Madryt.Drużyna gospodarzy w starym roku została kilkakrotnie poniżona i ośmieszona, zawodnicy byli w krytycznej formie psychicznej.Uważam że kilkudniowa przerwa wywarła dobry wpływ na królewskich.Ten mecz będzie bardzo ważny dla Realu który teraz musi walczyć o honor i o drugą pozycję w tabeli która nie jest zbyt pewna.Podopieczni Mourinho będą chcieli ustanowić dobry wynik już w pierwszej połowie i jeśli tak się stanie to trener prawdopodobnie da odpocząć kluczowym napastnikom przed środowym meczem z Celtą Vigo.Defensywa gospodarzy nie wygląda zbyt różowo jednak do składu wraca Gonzalo Higuaín który może spełnić istotną funkcję w ofensywie Los Blancos.W ostatnim pojedynku między tymi zespołami Real wygrał u siebie aż 5-1 a aż trzy gole pały już w pierwszej połowie.Jeszcze wcześniejsze pojedynki między tymi drużynami to także wygrane Realu (przynajmniej ostatnie siedem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Primera Division)

Mecz: Real Madryt – Real Sociedad

Typ: liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 1,82

Bukmacher: Pinnacle

Data: 06.01.2013 godz: 17:00

 

Analiza:

 

Pogrążony w kryzysie Real Madryt podejmie dziś na Santiago Bernabeu Real Sociedad. Królewscy grali ostatnio słabo, praktycznie stracili już szanse na obronę tytułu mistrzowskiego, a co gorsza zespołem targają wewnętrzne konflikty. Nie wierzę jednak by tak wielki klub i tak uznani zawodnicy mieli łatwo pogodzić się z taką sytuację i resztę rozgrywek ligowych oddać bez walki. Przez święta wszyscy odpoczęli od siebie i od piłki i sądzę że dziś zechcą pokazać że wciąż mogą być groźni. A okazja nadarza się wyśmienita, bo Sociedad od czasu powrotu do ligi w meczach wyjazdowych z potentatami radzi sobie słabo. Z Realem na Santiago Bernabeu przegrywał w ostatnich latach 5:1 i 4:1. Również 5:1 przegrał już w tym sezonie na Camp Nou.

Podrażniony w swej ambicji Real powinien ruszyć ostro na rywala i strzelić kilka goli. Nie ukrywam, że wybierając taki typ liczę również na to że Królewscy jakiegoś gola powinni stracić, bowiem defensywa już w ostatnich meczach popełniała wiele błędów, a dziś będzie naprawdę bardzo mocno osłabiona – nie zagrają bowiem dotychczasowe filary czyli Ramos i Pepe. Dodając do tego kłopoty na lewej stronie obrony, Mourinho będzie się musiał nagimnastykować by zestawić jakąś w miarę solidną defensywę, a i tak mogą się pojawić proste błędy. Nie wiadomo też czy do bramki wróci Iker, a ewentualnie jak podziałała na niego zafundowana przez trenera przerwa.

W każdym razie wiele przemawia za dużą liczbą bramek w tym meczu, Real ostatnio grał bardzo overowo, niemal w każdym meczu padało cztery-pięć bramek. U siebie też ma niezłe statystyki, już 24 zdobyte gole. Również w meczach wyjazdowych Sociedad sporo się dzieje, ich bilans bramek w ośmiu wyjazdach to 11-15. Dziś Real musi zaatakować i myślę że będzie chciał przeprosić się z kibicami jakąś efektowną wygraną, a goście powinni z kontry albo stałego fragmentu zdobyć honorową bramkę. Liczę na kolejny wynik w granicach 4:1 albo 5:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

HISZPANIA - PRIMERA DIVISION

Spotkanie: Mallorca - Atletico Madrid

Typ: 2

Kurs: 1.95

Buk: Bet-at-Home

 

W tym sezonie Mallorca posiada zarówno jedną z najgorszych formacji obronnych jak i napastników. 3 zwyciestwa Mallorci u siebie to czyste przypadki i nie nalezy sie spodziewac fajerwerkow podczas dzisiejszego spotkania. Atletico z kolei jest w niesamowitej formie. Po raz pierwszy od wielu lat ma szanse utrzymac dystans nad swoim lokalnym rywalem i pokonac go w tabeli ligowej. Pilkarze lapia punkty za wszelka cene na wyjezdzie przegrywajac tylko z Realem i Barcelona. Forma Mallorci u siebie nie zadowala a na domiar zlego kilka dni temu klub stracil swojego prezydenta - Juame Cladera. Trzeba przyznac, ze atmosfera nie jest najlepsza i panujacy chaos bedzie mial negatywny wplyw na forme zawodnikow z tego jakze popularnego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna

PIŁKA NOŻNA - PRIMERA DIVISION

Spotkanie: Athletic Bilbao - Rayo Vallecano

Typ: Obydwie drużyny strzelą co najmniej jednego gola.

Kurs: 1.65

Bukmacher: Bet-at-Home

 

Rayo Vallecano jest drużyną relatywnie mocną jeśli chodzi o formację ofensywną. Z kolei defensywa zdecydowanie nie jest ich najmocniejszą stroną. W ostatnich trzech meczach odnotowali trzy zwycięstwa pod rząd, tym samym doskonale weszli w nowy rok. Przeciwnik w tym spotkaniu gra z pozycji gospodarza. Forma Bilbao w tym roku nie jest za wysoka jednakże jeśli zawodnicy chcą w jakikolwiek sposób powalczyć o punkty muszą rzucić się do ataku.

 

Na przeciwko siebie staną bardzo dobrzy strzelcy z tego roku: - Aduriz (11 trafień),Piti (8 trafień)

 

Rekordowe ilości straconych bramek przez obydwie drużyny skłania do zakładu, że i jedni i drudzy stracą w tym spotkaniu bramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.01.2013.

Piłka nożna, Hiszpania, godzina 21:30

 

Atletic Bilbao - Vallecano

2-DNB

3,08

Pinnacle sports

 

analiza:

 

Przed nami pierwsze spotkanie 19 kolejki w lidze Hiszpańskiej, a więc jest to ostatnia kolejka spotkań rundy jesiennej. Już na pewno możemy powoli wyłaniać faworytów do walki o europejskie puchary a także do spadku do 2 ligi. Przed sezonem w ciemno stawiałbym na ekipe gospodarzy, w końcu to finaliści Ligi Europejskiej. Jednak sporo piłkarzy opuściło Bilbao w przerwie letniej i ten zespół już nie gra tak porywającej piłki, a mało tego, Atletic co najwyżej przeciętnie. Aktualnie zajmują jedynie 14 miejsce przy 21 punktach. Jeśli chodzi o ich dzisiejszych rywali to plasują sie na wysokiej 7 pozycji, tracąc do 4-tej Malagi tylko 3 punkty. Smiało można zatem stwierdzić, ze Vallecano na pewno myśli o europejskich pucharach. Kurs na gości zachęca tym bardziej, że Vallecano wygrało 3 ostatnie mecze z rzędu ( 3-1 Getafe, 3-0 Levante, 1-0 Valencia). Dla porównania zawodnicy z Bilbao przegrali 2 mecze z rzedu i raczej atmosfera w szatni nie jest idealna, a odnotowali porażki z takimi rywalami jak Levante 3-1 i Zaragoza 2-0. Zwłaszcza porażka z Zaragozą świadczy o nie najwyższej formie Atletic. Natomiast pozytywne wrazenie robią na pewno robią wygrane Vallecano z Levante i Valencią. Naprawde goście prezentują w tym sezonie dobry futbol i na pewno stać ich na zdobycie trzech punktów w meczu wyjazdowym z Bilbao. Stawiam na Vallecano podpierając się remisem bez zakladu na co kurs wynosi 3,08. Zdecydowanie opłacalny kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Primera Division

Data i godzina: 12.01.2013, 16:00

Spotkanie: Valladolid - Mallorca

Typ: 1

Kurs: 2,00

Bukmacher: Sportingbet

 

 

W pierwszym dzisiejszym meczu Primera Division o 16:00 Valladolid przed własną publicznością podejmie Mallorcę. Gospodarze zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów na koncie. Ostatnio gospodarzom się jednak nie wiedzie, gdyż w 4 ostatnich meczach zdobyli zaledwie 1 punkt. Jednakże jak spojrzymy na przeciwników jakich mieli w tym czasie m.in. Barcelonę z którą przegrali u siebie 1-3 oraz Real z którym również u siebie ulegli 2-3 mimo, że byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki w tym meczu – to wyniki gospodarzy nie są wcale taki złe. Gospodarze będą musieli radzić sobie w dzisiejszym meczu bez Manucho, który uczestniczy w Pucharze Narodów Afryki. Do gry gotowy jest już natomiast Ebert, który ostatnio leczył kontuzję a który jest równie kluczowym zawodnikiem co wspomniany wcześniej Manucho. Co do Mallorci, to zaczęła odnosić dość niespodziewane sukcesy, gdyż w 3 ostatnich meczach zanotowała 2 zwycięstwa i 1 remis. Jednakże w przed ostatniej kolejce Betis zlekceważył rywala co się zemściło i doznał niespodziewanej porażki 1-2. Z kolei w ostatnim meczu ligowym Atletico zakończonym podziałem punktów, Mallorca nie zachwyciła tym bardziej, że wicelider przyjechał na Mallorcę bardzo osłabiony, m.in. bez Falcao. Ostatnia wygrana w Pucharze Króla z Sewillą 2-1 na wyjeździe dla mnie nie była z kolei zaskoczeniem gdyż, Sewilla wygrywając w pierwszym meczu 5-0 mogła sobie pozwolić na taki scenariusz. Nie mniej jednak drużyna prowadzona przez Joaquina Caparrosa ostatnio gra nieco lepiej, ale w dzisiejszym meczu raczej punktów nie zdobędzie. Valladolid przed własną publicznością ma bilans 3-3-3 i bramki 16-12, ale należy pamiętać, że u siebie ulegał tylko drużynom z czołówki: Barcelonie, Realowi i Betisowi. Valladolid ostanie zwycięstwo przed własną publicznością odniósł 24 listopada pokonując skromnie Granadę 1-0. Dziś gospodarze mają doskonałą okazję do przełamania się. Stawiam na pewną wygraną Valladolid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.01.2012.

Piłka nożna, Primera Division, godzina 20:00

 

Osasuna - Real Madryt

over 3 gole

2,09

Pinnacle sports

 

analiza:

 

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej. W jednym ze spotkań na przeciwko siebie staną Osasuna Pampeluna i Real Madryt. Faworytem bez wątpienia są aktualni mistrzowie kraju, mimo, że ten sezon jak narazie nie należy dla zespołu Mourinho do udanych. Przejdzmy do statystyk, otóz Osasuna po 18 kolejkach zajmuje niechlubne ostatnie, 20 miejsce. Na koncie gospodarzy widnieje liczba punktów równa 14. Bilans meczowy to: 3 wygrane, 5 remisów, 10 porażek. jak widać większośc spotkań Osasuna przegrywa. Jeśli chodzi o Real to plasuje sie na 3 pozycji z dorobkiem 36 punktow. Strata do lokalnego rywala wynosi 5 oczek i to na pewno jest cel "Królewskich", to by dogonic Atletico. Do Barcelony tracą goście aż 16 punktów więc nie sądze by Real jeszcze celował w Mistrza kraju. W tym meczu kurs na Real jest wysoki bo wynosi około 1,50, jak na mecz z ostatnią ekipą w tabeli to kurs marzenie. Jednak trzeba pamiętać, że dziś nie zagra pauzujacy za kartki Ronaldo oraz ukarany kilkoma meczami przerwy Sergio Ramos. Myślę, że to spore osłabienie jednakże Real to ekipa mająca w składzie wielu kreatywnych zawodników i na pewno sobie dziś poradzą. Ja w tym meczu skupie sie na golach a konkretnie na zakladzie over 3 gola. Kurs na ten typ wynosi 2,09 i uważam, że jest jak najbardziej opłacalny. Dawno nie było takich kursów na overy w spotkaniach Realu, dlatego korzystam. Tym bardziej, że przy golach następuje zwrot. Goście w tym sezonie mieli tylko 6 razy poniżej 3 goli w meczu. Za typem przemawiają ostatnie wyniki pomiędzy tymi ekipami, w marcu ubiegłego roku real wygral na wyjeździe aż 5-1 a więc aż over 5,5 gola. Natomiast w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu podopieczni Mourinho dali prawdziwy popis kiedy to ogral Osasune 7-1. Gospodarze są w słabej formie, dlatego myślę, że wielokrotny mistrz Hiszpanii jest w stanie dzisiejszego wieczoru strzelic kilka goli. Osasuna tez będzie miała na pewno swoje szanse bowiem Real nie ma żelaznej defensywy, często tracą bramki, zwłaszcza gdy zabraknie Sergio Ramosa. Stawiam over 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division

Spotkanie: Valencia CF - Sevilla

Typ: Roberto Soldado strzela i drużyna (Valencia) wygrywa

Kurs: 3.40

Godz: 22:00

Bukmacher: Betsafe

 

 

Analiza: Ostatni sobotni mecz w hiszpańskiej La Lidze. Valencia podejmuje na właśnym boisku zespół z Sevilli. Jeżeli ktoś śledzi poczynania obu zespołów to z pewnością zauważył, że żadna z ekip nie jest w swojej optymalnej formie, szczególnie zespoł z Sevilli. Sezon czy dwa temu spotkanie to budziło by bardzo duże zainteresowanie. Obie ekipy co roku stawiają sobie za cel awans do ligi Mistrzów. Tym razem jednak forma i dyspozycja zawodników zdecydowanie wpłynęły na przedmeczowe spekulacje i obniżenie zainteresowania. Jeżeli porównać obie ekipy to zdecydowanie Valencia zdaje wydawać się w lepszej dyspozycji, przynajmniej wskazują na to ostatnie wyniki. Gra na własnym boisku dla Valencii jest zdecydowanie przewagą, u siebie grają dobrze, ofensywnie i w miarę skutecznie czego przeciwieństwem jest gra ich dzisiejszych przeciwników w meczach wyjazdowych. Pokonanie rywala w dzisiejszym meczu sprawi, że uzyskane trzy punkty dadzą już dużą przewagę nad nim i praktycznie wyeliminuje jednego ze swoich rywali, bądź skutecznie utrudni im pościg w tabeli. Bardzo prawdopodobnym jest, że w zespole gości w dzisiejszym spotkaniu zabraknie Alvaro Negredo, który znalazł się na liście zgłoszonych zawodników tuż po powrocie po kontuzji. Valencia zatem jest dla mnie faworytem w tym spotkaniu. Do typu na zwycięstwo dodaję Roberto Soldado jako jednego ze strzelca bramek i wychodzi bardzo ładny kurs 3.40 . Soldado zdobywa najważniejsze bramki dla Valencii i myślę, że swoim trafieniem (być może nawet nie jednym) poprowadzi gospodarzy do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division

Spotkanie: Malaga - FC Barcelona

Typ: Lionel Messi strzeli co najmniej dwie bramki

Kurs: 2.60

Godz: 21:00

Bukmacher: Unibet

 

 

Analiza: Lider ligi hiszpańskiej FC Barcelona w ostatnim dzisiejszym spotkaniu zmierzy się w spotkaniu wyjazdowym z ekipą Malagi. Faworyt tego spotkania jest tylko jeden, zespół gości. Barcelona, która w ostatnich spotkaniach pokazuje, że jest w bardzo dobrej formie w spotkaniach wyjazdowych z Malagą przeważnie radziła sobie bez większych problemów, strzelając dużo bramek. Dzisiaj swój typ skupiam na najlepszym strzelcu ostatniego sezonu Leo Messim. Messi jest w dobrej dyspozycji i strzela dużo bramek. W tym sezonie ma już na swoim koncie 27 trafień w La Lidze. Ciekawostką jest, że Messi w sześciu ostatnich spotkaniach wyjazdowych zdobywał co najmniej dwie bramki a w dwóch ostatnich spotkaniach z Malagą strzelił po trzy bramki. Malaga na swoim boisku nie graj najgorzej jednak różnica jaka dzieli obydwa zespoły jest bardzo duża. Tito Vilanova preferuje ofensywny styl gry, z naciskiem na grę pod Messiego co daje argentyńczykowi bardzo dużo sytuacji do strzelenia gola, których jak wiemy wykorzystuje naprawdę sporo. Wszystkie ewentualne rzuty karne wykonuje Messi co jeszcze bardziej zwiększa szanse na zdobycie dwóch bramek w tym meczu (oczywiście jeżeli jedenastka zostanie podyktowana). Argentyńczyk odpoczywał w ostatnim meczu pucharowym z Cordobą więc wydaje się, że będzie w dobrej dyspozycji po odpoczynku. Typ na strzelenie przez Messiego co najmniej dwóch goli w dzisiejszym spotkaniu wydaje się być bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

PIŁKA NOŻNA - PRIMERA DIVISION

Spotkanie: Malaga - Barcelona

Typ: Obydwie drużyny strzelą co najmniej jednego gola.

Kurs: 1.60

Bukmacher: Bet-at-home

 

Najciekawiej zapowiadający się mecz tej kolejki La Liga. Po wczorajszym blamażu Realu, Barca musi wykorzystać sytuację i zyskać zarówno przewagę punktową jak i psychologiczną. Zawodnicy na sto procent wyjdą na pełnym gazie i zdecydowanie zaatakują Malagę. Ta drużyna z kolei to zwycięzca swojej grupy ligi mistrzów, który zazwyczaj nie kończy z pustym kontem bramkowym. Biorąc pod uwagę ostatnie 4 mecze pomiędzy drużynami, praddopodobieństwo powtórzenia się sytuacji, w której obydwie drużyny strzelają bramkę jest niezwykle wysokie.

 

Barcelona - Malaga 4 : 1 02.05.12

Malaga - Barcelona 1 : 4 22.01.12

Malaga - Barcelona 1 : 3 21.05.11

Barcelona - Malaga 4 : 1 16.01.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaga - Barcelona over 3,5 gola 2,34 Betfair

 

Dziś o godzinie 20:55 na La Rosaleda zostanie rozegrane najciekawsze spotkanie 19 kolejki Primera Division pomiędzy Malagą a Barceloną. Liczę że będzie to bardzo dobre spotkanie ze sporą ilością bramek, podstawy ku temu są spore... Malaga walczy o ligę mistrzów, zespół ten świetnie spisuje się zwłaszcza na własnym boisku, wygrali 6 z 9 spotkań zdobywając 23 bramki a tracąc 9, zdobywają u siebie średnio 2,5 bramki tracąc jedną. Barcelona na wyjazdach oczywiście bardzo mocna, wszystkie mecze wygrane, w ogóle stracili tylko 2 punkty w tym sezonie remisując u siebie z Realem, na wyjazdach zdobyli 32 bramki a 12 stracili, a więc w ich meczach wyjazdowych pada średnio prawie 5 bramek. Statystyki jednoznacznie pokazują że można liczyć dziś na sporą ilość bramek, oczywiście faworytem jest Barcelona, moc tej drużyny w ofensywie jest powszechnie znana, dziś zabraknie w jej szeregach tylko Villi, wrócił natomiast Adriano. Malaga również w mocnym zestawieniu nie zagrają tylko Gamez i Baptista. Zespół gospodarzy pokazał już niedawno w meczu z Realem że zwłaszcza u siebie potrafi przeciwstawić się wielkim tej ligi, pamiętać trzeba również że Barcelonie w defensywie zdarzają się w tym sezonie duże wpadki, także można liczyć także i ze strony gospodarzy na jakąś bramkę, w poprzednich latach w spotkaniach Malaga - Barcelona padała również spora ilość bramek. Na ławkę trenerską wraca Tito Vilanova, co powinno być dodatkową motywacją dla graczy Barcelony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.01.2013 21:30

HISZPANIA: Copa del Rey

Barcelona - Malaga

Typ: over 3,5

kurs: 2.0 (Pinnacle Sports)

 

Myślę, że wiele tłumaczyć nie trzeba. Barcelona słynie z bardzo ofensywnego stylu, wiadomo że nie odpuszczą pucharowego meczu z Malagą. Ostatnie 10 spotkań Barcy na własnym boisku, to 8 zwycięstw i 2 remisy. W meczach tych, tylko 2 razy padły mniej niż 4 bramki. W lidze w 19 spotkaniach Barcy padły aż 84 bramki, co daje średnią 4,42 gola na mecz. Malaga na wyjazdach nie spisuje się jakoś rewelacyjnie, na 10 ostatnich spotkań wygrali jedynie 2, zremisowali 5 i przegrali 3. W tych meczach padały najczęściej co najmniej 2 bramki. W lidze w 19 meczach Malagi padło łącznie 45 bramek, co daje średnia 2,36 gola na mecz. W meczach H2H między Barceloną a Malagą zazwyczaj pada wiele bramek. W 10 ostatnich spotkaniach tych drużyn, tylko 3 krotnie padły mniej niż 4 bramki. Ostatni pojedynek tych drużyn odbył się parę dni temu. Barcelona wygrała na wyjeździe 1:3. Myślę, że i tym razem padnie trochę bramek i liczę, że będzie ich łącznie co najmniej 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...