Skocz do zawartości

Now playing


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi


http://www.youtube.com/watch?v=5eLYBjRX7wc

 

 

Mam pewne pytanie dla osób ogarniających rapowe realia w PL (przede wszystkim w WWA)

Nie bez przypadku wrzucam ten teledysk bo dopadła mnie pewne poranna refleksja podczas przesłuchiwania muzy. Zanim zostanę wyśmiany ciekawy jestem Waszej opinii nt. tego całego Monopolu Jędkera.

Z jednej strony "wszyscy" krzyczą totalny komercjalizm , ścierwo, padlina i masa synonimów tej natury.

"To coś" czego sprecyzować nie potrafię do końca ( jeszcze %-) ) wg. mnie jest oczywistą ironią melanżu (tak jak zresztą "w Aucie" Sokoła i reszty) Kontynuując dalej myśl powstaje płyta (tylko jedna?) płyta Monopolu - wydawać by się mogło totalna już komercja i "zmiana" stylu Jędkera. Kilka tych "piosenek" przesłuchałem z teledyskami żeby poszukać jakiejś wyraźnej symboliki (która wyraźnie widać np. w wrzuconym przeze mnie teledysku)

Przyjrzałem się dalej i co zaobserwowałem : np "Lans" Monopolu opublikowany zostaje ( co prawda na YT przez "internetonego wydawce" 3 tygodnie przed "I żeby było normalnie" - oczywiście moment opublikowania nie musi być równoznaczny z zdjęciami do teledysku ) czyli ... aż tak dwulicowy byłby Jedkęr? Co ciekawe niecaly rok wcześniej Jedker wraz z Fu i Sokołem wydają teledysk "Ekskluzywny Nokaut" gdzie Jędker pojawia się już w koszulkach Monopol , no i wiadomo Prosto. Z drugiej strony Sztruks ( i opinie Sokola nt tego kawałku ; być może źle rozumianego przez gremium ) a tak na prawde ma może dwupłaszczyznowe znaczenie.

 

Jak to widzicie? Wielka ironiczna beczka śmiechu ( ludzie się śmieją z Jedkera a tak naprawdę Ci co się śmieją nieświadomie nakręcają im interes własną głupotą a ekipa siedzi i ma jeszcze większą polewkę.

 

teraz możecie sobie ze mnie kpić %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kur.wa tęga rozkmina, sprzedał sie i tyle, kasa kasa, gra po remizach, chodzi ubrany jak lamus, no szkoda chłopaka, bo bokiem mu wyjdą te pieniądze jeszcze. zmienił się mega:

 

 

"jędker realista od fleszy dystans" jest już historią, nie jest już w ZIP składzie, szkoda bo mam senstyment do WWO, w sumie cała scena po nim jedzie, możesz zauważyć to w wielu kawałkach np.:

 

tede:

 

zip:

 

paluch:

http://www.youtube.com/watch?v=Ysg0l-grAJQ

 

HG:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...