Skocz do zawartości

Propozycje na dzień 26.08.2010


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Typy wraz z analizami

 

Jeżeli piszecie analizy tutaj to wklejajcie te analizy również w odpowiednie tematy w działach tematycznych.

 

Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami. Złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu = usunięcie analizy, w niektórych przypadkach ostrzeżenie.

 

Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, ponieważ uzna, że jest zawartość merytoryczna jest słaba.

 

W przypadku nie podania kursu analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny odejmujemy 0.3 z kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2010-08-26 02:15 Recopa Sudamericana

LDU Quito - Estudiantes La Plata

typ: 1

kurs: 1,80

buk: Tobet

 

Pierwsza i najwazniejsza rzecza, ktora przekonala mnie do tego typu jest wysokosc, na jakiej jest stadion Quito. Jest to blisko 3000 m n.p.m. Wiemy, ze na takich wysokosciach graczom nieprzygotowanym jest ciezko. Pewien znawca lig poludniowoamerykanskich znalazl mecze Estudiantes na wysoko polozonych stadionach: 2006 - 0-1 Bolivar; 1-3 Santa Fe; 2008 - 0-1 Cuenca, 0-2 LDU; 2009 - 0-1 Depor Quito, 0-0 Universitario Sucre; 2010 0-0 at Bolivar. Od 2006 roku nie wygrali na takiej wysokosci a i ze strzelaniem bramek mieli problemy. Teraz beda jeszcze wieksze, gdyz do angielskiego Wigan odszedl najlepszy strzelec druzyny - Mauro Boselli (w zeszlym sezonie 22 bramki na wszystkich 52 druzyny). Do tego nie zagra nowonabyty napastnik R. Lopez. Dodatkowo nie zagraja: podstawowy bramkarz A. Orión (2/0 - poprzedni sezon 17/0), obrońca L. Desábato (3/0 - poprzedni sezon 32/4), obrońca F. Fernández (3/0 - poprzedni sezon 12/1).

LDU na swoim boisku jest niepokonane w rozgrywkach miedzynarodowych. Copa Libertadores w 2008 i Recopa w 2009 - byli niepokonani w obu tych rozgrywkach.

Estudiantes nie pokazuje jakiejs fantastycznej formy, wygrywaja, ale jakos tak szczesliwie. Potrzebowali karnego przeciwko Velez, dwa pozno strzelone gole przeciwko Quilmes. No nie jest to jakas nadzwyczajna forma. Wydaje mi sie, ze te argumenty pozwalaja postawic na gospodarzy i tak czynie.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-25, 16:11 ]

Jeżeli piszecie analizy tutaj to wklejajcie te analizy również w odpowiednie tematy w działach tematycznych :mrgreen:

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:52 ]

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.08.2010 20:15

Pilka nozna -> Liga Europejska

Spotkanie: Lech Poznan - Dnipro

Typ: under 2,5

Kurs: 1.72

Bukmacher: Bwin

 

Rewanzowe spotkanie 4. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej. Jedyny polski klub, ktory pozostal w rozgrywkach europejskich - Lech Poznan zmierzy sie z ukrainskim Dnipro Dniepropietrowsk. Po zwyciestwie na Ukrainie Lechici maja spore szanse na awans. Kolejorz powoli odzyskuje forme. Rowniez w lidze polskiej wreszcie sie przelamal. Po 2 remisach, w niedziele rozgromil Cracovie 5:0. W meczu z Ukraincami typuje under 2,5 gola. Dlaczego? Lech skutecznoscia w tym sezonie nie grzeszy, wielu bramek takze nie traci. Oto wyniki ich oficjalnych spotkan z tego sezonu:

 

22/08-10 1. liga Lech P. vs. Cracovia 5:0

19/08-10 Liga Europejska UEFA Kwalifikacje Dniepropietrowsk vs. Lech P. 0:1

14/08-10 1. liga Lech P. vs. Arka G. 0:0

07/08-10 1. liga Widzew L. vs. Lech P. 1:1

04/08-10 Kwalifikacje Ligi Mistrzów Lech P. vs. Sparta 0:1

01/08-10 Superpuchar Lech P. vs. Jagiellonia 0:1

27/07-10 Kwalifikacje Ligi Mistrzów Sparta vs. Lech P. 1:0

21/07-10 Kwalifikacje Ligi Mistrzów Lech P. vs. Inter Baku 0:1 0:1 (d.) 9:8 (k.)

13/07-10 Kwalifikacje Ligi Mistrzów Inter Baku vs. Lech P. 0:1

 

Jak widac 8z9 spotkan to undery 2,5 gola; over padl tylko w niedziele z Cracovia.

 

Dnipro pod wzgledem strzelanych i traconych bramek jest bardzo podobne do Lecha. Oto wyniki 10 ostatnich spotkan ukrainskiej ekipy:

 

22/08-10 1. liga D.Kijow vs. Dniepropietrowsk 0:0

19/08-10 Liga Europejska UEFA Kwalifikacje Dniepropietrowsk vs. Lech P. 0:1

14/08-10 1. liga Dniepropietrowsk vs. M.Charkow 0:1

08/08-10 1. liga Symferopol vs. Dniepropietrowsk 0:1

05/08-10 Liga Europejska UEFA Kwalifikacje Dniepropietrowsk vs. FK Spartak Zlatibor Voda 2:0

01/08-10 1. liga Dniepropietrowsk vs. Ob.Kijow 3:0

29/07-10 Liga Europejska UEFA Kwalifikacje FK Spartak Zlatibor Voda vs. Dniepropietrowsk 2:1

24/07-10 1. liga Mariupol vs. Dniepropietrowsk 1:5

18/07-10 1. liga Dniepropietrowsk vs. Volyn Lutsk 2:0

10/07-10 1. liga Dniepropietrowsk vs. Karp.Lwow 1:0

 

7z10 meczy to undery 2,5; tylko 3 z nich to overy.

 

Nie podejmuje sie wskazac zwyciezcy tego pojedynku, ale mysle, ze under 2,5 gola jest dosc pewnym typem na to spotkanie. Wydaje mi sie, ze proporcje under/over 2,5 dla obu druzyn zostana zachowane i po raz kolejny wielu bramek nie zobaczymy...

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:52 ]

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatkówka, World Grand Prix 2010, godzina 7:00

 

USA - Italy

typ: 2

kurs: 1.50

 

buk: Doxxbet

 

Drugi dzień turnieju finałowego World Grand Prix 2010, który odbywa się w chińskim Ningbo. Na początek obydwie reprezentacje odniosły zwycięstwa, ale jakże inne. Amerykanki przegrały bardzo gładko pierwsze 2 sety z Polkami, w trzecim również miały niekorzystny wynik, ale nasze złotka spanikowały i to USA cieszyło się z wygranej 3-2. Oto jak spisywały się punktowo podopieczne Hugh McCuttheona:

Glass (1), Bown (8), Larson (9), Tom (18), Akinradewo (19), Hooker (5), Sykora (libero) oraz Nnamani (8), Barboza, Spicer i Hodge (2)

Włoszki natomiast bardzo pewnie wygrały 3-0 z gospodyniami Chinkami i po pierwszym dniu finałowej rywalizacji samodzielnie prowadzą w tabeli. Italia zaimponowała mi w dziejszym spotkaniu spokojem, wyrachowaniem i konsekwencją w swoich poczynaniach. Lo Bianco i ekipa świetnie zagrały w każdym elemencie, ale na szczególną pochwałę zasługuje gra w obronie, brylowała libero Merlo. Widać, że forma Włoszek rośnie, rośnie i rośnie. Z taką grą jaką dziś zaprezentowały podopieczne Massimo Barboliniego, całe siatkarskie Włochy nie mają się o co obawiać.

Barazza (8), Ortolani (14), Piccinini (1), Lo Bianco (3), Del Core (15), Gioli (9), Merlo (libero) oraz Arrighetti (1) i Bosetti (1)

Jest to mój mój kolejny już typ na Włoszki, po prostu wierzę i ufam tej ekipie. Jak dla mnie USA nie powinno stawić większego oporu rozpędzonej niebieskiej ekipie.

 

Italia !

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:54 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka plażowa, Den Hague Open - kobiety, godz: 12:30

Spotkanie: Lili/Luana (BRA) - Wesselink/Meppelink (NED)

Typ: 2

Kurs: 2,80

Bukmacher: Bwin

 

Dzisiaj o godzinie 12:30 na jednym z boisk plażowych w holenderskim Den Haag, rozpocznie się spotkanie pomiędzy brazylijska parą Lili/Luana a grającymi u siebie Wesselink/Meppelink. Faworytkami tego meczu są brazylijki lecz sam dokładnie nie wiem czemu, holenderska para rozegrała ostatnio bardzo dobry turnieju w Berlinie gdzie zajeła 5 miejsce, kto wie jakby się potoczyły dalsze losy holenderek w Niemczech gdyby nie to że wpadły w 2 rundzie na absolutne faworytki do wygrania całego turnieju, rozstawione z numerem 1 - Niemki, Goller-Ludwig, które w później wygrały cały turniej nie tracać ani seta w całym turnieju. Wesselink/Meppelink również nie straciły ani seta do tego pojedynku. O parze brazylijskiej raczej za dużo nie wiadomo, ostatni turniej gdzie jest wiadomo na jakim miejscu skończyła ta para to turniej w Marsylii , na którym zajęły odległe 41 miejsce, Wesselink/Meppelink również tam grały , zajeły bowiem 17 miejsce. W ostatnim czasie są w formie, w dodatku grają u siebie to powinno dodatkowo motywować zawodniczki z Holandii. W ostatnim turnieju pokazały na co je stać, gdyby był zakład na dokładny wynik w unibecie zaryzykowałbym 0:2 dla Holenderek lecz nie ma takiego więc zostało mi zagrać zdarzenie 12 lecz również po dużym kursie. Bardzo polecam!

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:55 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.08.2010 godz. 19:30

Pilka nozna Liga Europejska

Spotkanie: Trabzonspor - Liverpool HT/FT

Typ: 1/1

Kurs: 5.00

Bukmacher: Bwin

 

Analiza:

 

Dziś o godzinie 19:30 odbędzie się rewanżowe spotkanie IV rundy eliminacji do Ligi Europejskiej, w którym Trabzonspor podejmie Liverpool. Turcy zanotowali niezły początek sezonu. Najpierw zdobyli Superpuchar Turcji pokonując Buraspor 3:0,a następnie bardzo dobrze zaczęli ligę od dwóch zwycięstw - 2:0 z Ankaragucu i 3:2 z silnym Fenerbahce,co pozwoliło im uplasować się na pozycji lidera rozgrywek. Natomiast Liverpool jak na razie nie zachwyca formą. W Premier League nie zdołał jeszcze wygrać meczu. Najpierw zremisował u siebie 1:1 z Arsenalem,a później przegrał wyjazdowe spotkanie z Manchesterem City aż 3:0. Pierwszy mecz kwalifikacji do LE zakończył się skromnym zwycięstwem Anglików 1:0. Jednakże w rewanżu 'The Reds' będą musieli poradzić sobie bez kilku swoich podstawowych zawodników: Gerrarda (P 2/0), Torresa (N 2/0), Daniela Aggera (O 2/0), Maxiego Rodrigueza (P 1/0) i Javiera Mascherano (P 1/0). Dlatego też myślę że dziś Trabzonspor niesiony dopingiem swoich kibiców i mający atut własnego boiska,może sprawić niespodziankę i wyeliminować Liverpool.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:56 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenerbahce - Paok 1 1,55 (Expekt) 20:45

 

W sumie niezbyt długo zastanawiałem się nad tym typem gdy zobaczyłem kursy na to spotkanie. W pierwszym meczu wygrali Grecy, skromnie bo 1:0 ,ale jest to wynik który z nawiązką powinna odrobić drużyna z Turcji. Przemawia za nią fakt ,że gra na własnym stadionie z którego przyjezdnym bardzo ciężko wyjechać z chociażby jednym punktem. W tamtym sezonie Ligi mistrzów z tego co pamiętam bardzo długo Fenerbahce było drużyną niepokonaną. W lidze Tureckiej na razie rozegrało 1 spotkanie na własnym stadionie i zwyciężyło 4:0. Paok jeszcze nie rozpoczął sezonu ligowego na pewno nie jest w takim rytmie meczowym jak Fenerbahce. W tamtym sezonie na wyjazdach spisywali się przeciętnie bo bodajże 6 zwycięstw. Podsumowując Fenerbahce musi wygrać to spotkanie , gra u siebie gdzie jest niezwyciężone i wygra. Mój typ to pewna 1

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:57 ]

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: 25.08 Eliminacje Ligi Europa Lech Poznań : Dnipro Dnipropetrovsk 20:15



Typ: awans : Dnipro Dnipropetrovsk

Kurs: 2,70

Bukmacher: Unibet

 

 

 

Dzisiaj na Bułgarskiej o godzinie 20:15 dojdzie do rewanżowego spotkania ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej czyli dawnego Pucharu UEFA. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Poznańskiego Kolejorza, co było dla wszystkich ekspertów polskiego futbolu niemałą niespodzianką. Lech Poznań po nieudanej walce o Ligę Mistrzów został zdegradowany do wspomnianej przeze mnie Ligi Europejskiej. Wielu amatorów futbolu stawiało Polski zespół w roli zespołu, który jedzie na pożarcie, Lech jednak pokazał charakter, wole walki dzięki czemu wywiózł z Dnipropetrovska doskonały wynik 1-0 po bramce Kolumbijczyka Manuela Arboledy, który chyba jako jeden z niewielu nie zawiódł trenera Zielińskiego w tym sezonie. Według mnie jednak drużyna gości jest w stanie ten wynik spokojnie odrobić co pokazali w ciągu ostatnich 5 minut pierwszego meczu gdzie byli bardzo bliscy wyrównania. Dzisiejszy mecz będzie dla nich bardzo ważny, ponieważ to nie tylko walka o grę w europie ale również poważne pieniądze i prestiż, którego ligi wschodnio - europejskie zbyt dużego na zachodzie nie mają.

W rewanżowym spotkaniu nie zagra kontuzjowany Artur Wichniarek, w zespole nie ma już Mikołajczaka zaś strzelec dwóch bramek z Cracovia czyli Rudnevs nie może zagrać w dzisiejszym spotkaniu z powodu iż zagrał już w rundzie kwalifikacyjnym w innym zespole (Zalaegerszegi TE). Zagrać dopiero będzie mógł w fazie grupowej, o ile do niej dotrze Lech. Jedynym napastnikiem który zostaje trenerowi Zielińskiemu jest zawodnik z Konga - Joël Tshibamba, który jak na razie zawodzi. Gospodarze zapewne tak jak w pierwszym meczu będą bronili wyniku ale czy im się to powiedzie? Myślę, że nie. A jeżeli już padnie ten pierwszy gol sprawa awansu jest kwestią otwartą, gdyż każda kolejna bramką daje awans drużynie gości. Uważam, iż w dzisiejszym spotkaniu Lech ustawi się defensywnie w ustawieniu 4-5-1 i będzie czyhał na szansę na kontrę, zaś w bramce postawi przysłowiowy 'autobus'. Dnipro na pewno jest mocne w ofensywie i jest w stanie strzelić tutaj bramek, dlatego wierzę w ich festiwal strzelecki. Natomiast w Lechu tak jak wspomniałem nie ma kto strzelać, no chyba, że Tshibamba się obudzi, w co raczej nie wierze.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-08-30, 18:57 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...