Skocz do zawartości

Propozycje na dzień 11.06.2010


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Typy wraz z analizami

 

Jeżeli piszecie analizy tutaj to wklejajcie te analizy również w odpowiednie tematy w działach tematycznych.

 

Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami. Złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu = usunięcie analizy, w niektórych przypadkach ostrzeżenie.

 

Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, ponieważ uzna, że jest zawartość merytoryczna jest słaba.

 

W przypadku nie podania kursu analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny odejmujemy 0.3 z kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NBA, godzina 03:00

Celtics - Lakers

Typ: Celtics

Kurs: 1.60

Buk: Betsson

Analiza: 2-1 dla Lakers. Jeszcze dwa mecze w Bostonie. Boston jak do tej pory w tegorocznych PO ma bilans 13-7. U siebie 7-3, przegrali z Cavs 95-124, magic 92-96 i ostatnio z Lakers 84-91. Lakers w tych PO są 14-4. Na wyjazdach są 5-4, przegrali z: Thunder 101-96 i 110-89, ze Suns 118-109 i 115-106. Jak dotąd Boston nie przegrał 2 kolejnych meczów u siebie w PO. Jeśli teraz Boston dał by się pokonać, byłoby już 3-1 dla LAK, w ostatnim meczu odrobili by na 3-2 dla LAK, a później 2 mecze w Staples Center gdzie LAK są 9-1 w tych PO więc dziś Celci muszą to wygrać. W ostatnim meczu przegrywali od samego początku nawet 16pkt, by w 4 kwarcie wyjść na prowadzenie, jednak ostatnie minuty należały do Fishera świetnie grał Odom, Bynum. Jednak Andrew miał problemy z kolanem i nie wiadomo jak się dziś będzie czuł, możliwe, że Phil da mu trochę odpocząć na rzecz Odoma. Ja jednak myślę, że dziś gospodarze powrócą do gry, i że Rondo poprowadzi do zwycięstwa swoich kolegów.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:50 ]

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Świata,godz.16:00

RPA-Meksyk

typ:2(DNB)

kurs:1,78

bukmacher: Bwin

 

No i w końcu doczekaliśmy się. Największe wydarzenie Piłkarskie tego sezonu i chyba największe od początku historii Mistrzostw Świata bo będą to pierwsze Mistrzostwa na "Czarnym Lądzie" czyli w Afryce a gospodarzem będzie Republika Południowej Afryki. Niektóre drużyny na tych terenach można powiedzieć są ograne ze względu na Puchar Konfederacji, który odbył się rok temu właśnie na tych stadionach i w którym triumfowała Brazylia a udział brało także RPA jako gospodarz turnieju. Historia wskazuje, że zwycięzcy tegoż Pucharu nigdy nie wygrali jeszcze rok po Mundialu czy spełni się i tym razem zobaczymy a ja stawiam inną hipotezę czy uczestnicy tamtego turnieju będą grali słabiej niż na swoje przeciętne możliwości. Jak na razie wiele na to wskazuje bo Hiszpanie choć wygrywają swoje mecze to prezentują się co najmniej tragicznie, Włosi też nie grzeszą formą i na chwilę się tu zatrzymam bo to właśnie z Obrońcami Tytułu Mistrzów Świata wygrali gracze z Meksyku swój ostatni sparing przed tą imprezą. Wynik ? Może być zadziwiający - Włochy 1 Meksyk 2. Kto by się tego spodziewał ? A jednak. Jak dla mnie Meksyk i Urugwaj to dwa "czarne" koniec tej grupy i choć któraś z nich z pewnością awansuje jak twierdzą bukmacherzy to ja myślę, iż awansują obie - Ale o meczu Urugwaju niedługo.

 

Przejdźmy zatem najpierw do gospodarzy turnieju - drużyny z RPA. Mogłoby się wydawać, że po zwycięstwach z Danią, Kolumbią czy Gwatemalą są na prawdę w niezłej dyspozycji. Jednak coś się w nich złamało bo jak inaczej opisać remis z Zambią, która w Rankingu Fifa zajmuje aż 96 pozycję a nie był to mecz o byle co bo spotkanie odbywało się w ramach Pucharu Narodów Afryki. Drugim mankamentem, który na pewno odczują zawodnicy gospodarzy to brak najlepszego strzelca w historii reprezentacji narodowej: Benny`ego McCarthy`ego, który ma na kącie 35 gole w 78 występach w barwach narodowych. Dość kuriozalny był powód nie powołania go przez trenera Carlos Parreiry albowiem trener zarzucił mu nadwagę i z tego powodu nie zobaczymy zawodnika West Hamu na swoich rodzimych boiskach.

 

Meksyk ? Hmm. Chyba trochę niespełniona reprezentacja. Z całym szacunkiem dla tej reprezentacji ale nawet Polska reprezentacja zdobywała dwukrotnie 3 miejsce na Mistrzostwach Świata co dla Meksykanów kłopotem stanowiło przejście fazy ćwierćfinałowej. Choć w tym roku też nie są zaliczani do grona faworytów to ja wróżę im całkiem niezłą drogę w tej imprezie a utwierdziło mnie jeszcze w tym przekonaniu ostatnie zwycięstwo z Włochami. Oglądałem mecz i muszę powiedzieć, że po prostu byli na prawdę dobrzy, zagrali ciekawą piłkę, stwarzali sytuację a co najważniejsza potrafili je wykorzystać. O ile w reprezentacji RPA nie mamy jakichś wielkich gwiazd o tyle Meksyk posiada nie jedną perełkę w swojej kadrze. Bo kto nie zna takich nazwisk jak Rafael Marquez, Ricardo Osorio, Carlos Salcido, Andres Guardado, Giovani dos Santos , Carlos Vela czy Javier Hernandez. Meksyk zagrał trochę więcej sparingów niż RPA i wyszły mu całkiem nieźle: 5 wygranych i 2 porażki ale nie byle z kim i nie były one jakieś wysokie 1:2 z Holandią i 1:3 z Anglią. Widzimy więc, iż reprezentacja Meksyku jest bardzo dobrze dysponowana i w pełnej gotowości na Mistrzostwa ja stawiam na nich i zabezpieczam się na wszelki wypadek remisem bo wątpię żeby kibice aż tak pomogli swojej reprezentacji aby RPA wygrało ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Świata 2010

Francja - Urugwaj

Typ: 1

Kurs: 2.10

20.30

:zaskoczony:

Już Jutro ruszają mistrzostwa świata na początek jak zwykle grupa z gospodarzami turnieju, którzy na początek zagrają z Meksykiem. A ja obstawie danie główne dnia pojedynek żabojadów z Urugwajem. Przewidywalny skład Urugwaju powinien wyglądać następująco: Néstor Muslera, Mauricio Victorino, Diego Lugano, Diego Godin, Maximiliano Pereira, Diego Pérez, Egidio Arévalo, Alvaro Pereira, Ignacio Gonzalez, Luiz Suarez, Diego Forlan. Natomist Francuzi powinni wyjść w zestawieniu: Hugo Lloris, Bacary Sagna, William Gallas, Eric Abidal, Patrice Evra, Yoann Gourcuff, Jérémy, Toulalan, Florent Malouda, Sidney Govou, Nicolas Anelka, Franck Ribery. Gołym okiem widać, że kadrowo zdecydowanie lepiej wygląda drużyna Francuska. Co prawda ich wyniki nie powalają z meczów przygotowawczych natomiast są drużyną typowaną do awansu z tej grupy a Urugwaj co prawda dwukrotny mistrz świata, ale tego już nawet najstarsi górale nie pamietają, nie jest drużyną która jest poza zasięgiem wicemistrzów świata. Co więcej każdy inny wynik bardzo komplikuje awans z grupy. Jak się sędziuje takie turnieje każdy wie, gospodarz ma fory i tym razem inaczej nie będzie więc możemy się spodziewać że tanio skóry nie sprzeda, Meksyk też tanio skóry nie odda a do tego kolejnym ciekawym czynnikiem za postawieniem tego spotkania jest kurs. Francuzi na mistrzostwach zawsze się spinają i wygrywają co mają wygrać. Z tym meczem nie powinni mieć problemów jeżeli myślą poważnie o tych mistrzostwach bo klasa przeciwnika jest wątpliwej jakości.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:52 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłka nożna, Mistrzostwa Świata, godzina 16:00

 

RPA - Meksyk

typ: X2

kurs: 1.44

 

buk: Unibet

 

Mecz otwarcia Mundialu 2010 w RPA. Gospodarz kontra Meksykanie.

RPA w ostatnich latach jest słabym zespołem. Pewnie gdyby nie fakt, że udało im się zorganizować turniej, nie graliby w nim.

Wymiernikiem obecnej klasy zespołu Południowej Afryki jest to, że drużyna ta nie zakwalifikowała się nawet do ostatniej edycji Pucharu Narodów Afryki.

W Meksyku wyjście z grupy stawia się jako priorytet.

Zespół Azteków posiada ograną i doświadczoną kadrę, co w takich meczach jak ten dzisiejszy może mieć ogromne znaczenie.

Składy typowane do wyjścia od 1. minuty na murawę przez goal.pl:

 

RPA: Khune - Khumalo, Makoena, Gaxa, Thwala - Dikgacoi, Modise, Letsholonyane, Pienaar - Tshabalala, Mphela

Perez - Aguilar, Juarez, Marquez, Osorio - Rodriguez, Salcido, dos Santos, Torrado - Hernandez, Vela

 

Spotkanie to otworzy wygranemu drogę do fazy pucharowej. Moim zdaniem będzie to Meksyk, ale biorąc pod uwagę fakt, że rywalem jest gospodarz i być może sędziowie (?), podpieram się remisem.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:52 ]

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

MŚ RPA 2010, g. 16:00

Spotkanie: RPA - Meksyk

Typ: Meksyk over 1.5

Kurs: 2,95

Bukmacher: tobet

 

Dzisiaj o godzinie 16 rozpoczną się piłkarskie MŚ w RPA i w meczu otwarcia turnieju gospodarze zmierzą się z Meksykiem. Mecze otwarcia lubią kończyć się remisami, najcześciej 1-1, ale uważam, że dzisiaj będzie inaczej. W tym spotkaniu postanowiłem skoncentrować się na ekipie Meksyku i na to co zawodnicy tej reprezentacji pokażą w ofensywie. Meksyk przed finałami postanowił rozgrywać mecze towarzyskie z bardzo silnymi rywalami i trzeba przyznać, że jesli chodzi o poczynania ofensywne prezentował się co najmniej przyzwoicie. Meksykanie w tych sparingach drużynami z najwyższej światowej półki przegrali z Anglia 1-3, Holandia 1-2, pokonali Włochów 2-1. W każdym z tych spotkań stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, a w spotkaniu z aktualnymi mistrzami świata po prostu dominowali. Pomiędzy tymi meczami rozprawili się tez z innym afrykanskim zespołem, Gambią, wygrywając 5-1. W ofensywie mają zarówno niezwykle utalentowanych, jak i doświadczonych graczy. Do jak najlepszego wyniku drużynę poprowadzić ma Carlos Vela, 21-latek z Arsenalu Londyn. Obok niego w pierwszym skałdzie z pewnością zagra Cuauthemoc Blanco, który ma ogromne doswiadczenie z poprzednich Mundiali a i umiejętności ciągle na wysokim poziomie. Jednak przez wielu ekspertów, do roli objawienia turnieju, typowany jest kto inny, a mianowicie Javier Hernandez. Na codzień gra on w Guadalajarze, ale już pytaja o niego najmocniejsze ekipy Starego Kontynentu. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, jest niezwykle dynamiczny i cały czas gra z młodzieńczą fantazją. Pierwsze spotkanie raczej rozpocznie na ławce rezerwowych, ale w drugiej połowie, gdy wejdzie na podmęczonego rywala, to on może być graczem, któy zadecyduje o losach meczu. Do tego trio należy dodać takich graczy ofensywnych jak Giovani Dos Santos, Guillermo Franco czy Andres Guardado. To pokazuje, że Meksyk ma naprawdę spory potencjał z przodu. W starciu z gospodarzami na pewno będą chcieli zdobyć 3 punkty. RPA będzie miało za sobą cały stadion entuzjastycznie reagujących fanów, nie wiadomo jak będzie z sędziami. Zespół ten ma jednak sporo problemów. W ekipy przed Mundialem, ze względu na skandla obyczajowy, wyrzucony został Benny McCarthy, najlepszy napastnik Bafana Bafana. Ponadto całej drużynie podpadł najbardziej doświadczony gracz pierwszej "11" RPA, Aaron Mokoena, który indywidualnie uzgadniał z działaczami tamtejszej federacji premie za ewentualne sukcesy w Mundialu, co bardzo nie spodobało sie reszcie zawodników. Pewne wewnętrzne problemy ma także Meksyk ze względu na to, że Javier Aguirre nie wziął na MŚ młodszego z braci Dos Santos, Jonathana, co bardzo odbiło się na formie psychicznej Giovani'ego oraz wywołało ostrą reakcję ojca braci, który powiedział, że Jonathan Dos Santos nigdy więcej nie zagra dla reprezentacji Meksyku. Dzisiaj jednak na pewno obie ekipy wyjda na boisko niezwykle zjednoczone i z pierwszym gwizdkiem zapomna o targających nimi problemach. Ekipa gospodarzy na pewno będzie bardzo dobrze przygotowana fizycznie i kondycyjnie, jak to zwykle bywa w afrykanskich kadrach. Umiejętności czysto piłkarskie są jednak po stronie Meksyku i to chyba ta ekpia słusznie postrzegana jest w roli minimalnego faworyta tego meczu. Według mnie ekipa z Ameryki Środkowej, z takim potencjałem w ofensywie, ma duże szanse na strzeleni 2 bramek w tym meczu. Na pewno stworzy sobie klarowne sytuacje, skoro potrafiła to robić z ekipami o wiele lepszymi ni z RPA, a patrząc na prezentowaną skuteczność, powinna też coś strzelić. Jest to mecz otwarcia i z pewnością obie ekipy będą chciały przede wszystkim nie przegrać, ale trudno liczyć na to, że oba zespoły skupią się na obronie. Gospodarze moga się nadmiernie "podpalić" pod wpływem niezwykle głosnego wsparcia kibiców, a ta może dać szansę Meksyku, który z powinien być ekipą bardziej zdyscyplinowaną taktycznie, ponieważ włąsnie taktyka jest jedną z najsłabszych stron ekip afrykanskich. Według mnie Meksyk ma sznsę zdobyć w tym meczu 2 gole i taki jest mój typ na to spotkanie.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:54 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 11.06.2010 12:00

Spotkanie: Hewitt, L - Beck, Andreas

Typ: 2

Kurs: 4.2

Bukmacher: Unibet

 

Dzisiaj w pierwszym meczu na turnieju Halle zmierzy się gospodarz Andreas Beck z Lleytonem Hewittem. Faworytem jest Australijczyk, aczkolwiek ja tutaj szukam niespodzianki. Obaj lubią grass i przyzwoicie tutaj grają, Andi ma tutaj bilans 9-6, natomiast Kangurek 44-14. Jednak ten drugi ma generalnie zdecydowanie większe doświadczenie, dlatego tyle meczy i tyle zwycięstw. Ciekawostką jest fakt, że Niemiec dochodził na tym turnieju zawsze do 2 rundy, a w kolejnej odchodził. Czas najwyższy to zmienić i wygrać z bardzo mocnym rywalem. Będzie miał ze sobą publiczność, która poniosła już na przykład do zwycięstwa Nicolasa Kiefera z Michaiłem Jużnym, Kiefiego wszyscy skazywali na pożarcie, a tutaj niespodzianka, tutaj jest identycznie taka sama sytuacja. Wtedy też stawiałem na underdoga, z Beckiem jest podobnie i jak to może nie wejść? Andreas sobie poradził w pierwszej rundzie z Stakhovskym 6-1, 7-5, a w kolejnej z wspominanym wcześniej Kieferem, który grał na prawdę świetnie 6-2, 3-6, 7-6. Hewitt nie miał większych problemów ze swoimi rywalami, bowiem urwali mu łącznie 10 gemów, najpierw Luczak 6-2, 6-2, a potem pewnie zwyciężył De Bakkera w obu setach do 3. Takie wygrane na pewno dają u niektórych nawet zbyt dużo pewności siebie, co przynosi potem nieoczekiwane porażki, na to też dziś liczę. Mój faworyt w rankingu ATP okupuje 76 miejsce, a Hewitt jest 44 oczka wyżej. To jednak nie gra, a serce do walki. Liczę na to, że Beck tego meczu nie przegra w szatni, jak uda mu się dobrze wyjść psychicznie do tego meczu to musi być dobrze.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:56 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 11.06.2010 16:00

Spotkanie: South Africa - Mexico

Typ: X

Kurs: 3.2

Bukmacher: Betsson

 

Widze,ze wsrod ludzi panuje duze przekonanie o tym ,ze dzisiejszy pojedynek wygra druzyna Meksyku.Mało kto pamieta wczesniejsze mistrzostwa i to jak gospodarzom pomagaly wlasne sciany.W dodatku wcale nie ma az tak duzej roznicy pomiedzy tymi druzynami.Meksyk przede wszystkim pokazal sie dobrze szerszej publicznosci w dobrych spotkaniach z WLochami i Holandia.RPa jednak takze nie spisywala sie najgorzej w swoich sparingach nie przegrywajac zadnego z 12 spotkan.Jezeli chodzi o sklady to druzyna Meksyku jest wyceniana obecnie na 88 mln Euro.Na najwieksze uznanie z penowscia zasluguje 23 letni pomocnik Andrés Guardado reprezentujacy obecnie barwy Deportivo LA COruna.RPA zapewne bedzie glownie liczyc na doswiadczenie Stevena Pienaara,28 letniego zawodnika Evertonu wycenianego na 8mln E.REszta zawodnikow wyceniana jest na zaledwie 24mln E.Moim zdnaiem pojeydnek bedzie jednak bardzo wyronwnay i nie wyobrazam sobie tutaj porazki gospodarzy.REmis wydaje sie jednak byc najbardziej prawdopodobnym roztrzygnieciem.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:57 ]

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka Nożna - Mistrzostwa Świata, 11.06.2010 20:30

Spotkanie: Urugwaj - Francja

Typ: D.Forlan strzeli bramkę

Kurs: 3,35

Bukmacher: Tobet

 

Pora zacząć obstawianie Mistrzostw Świata. Krótka przerwa typerska mam nadzieję, że wyjdzie na dobre. Dziś pierwsze mecze w grupie A, gdzie na inauguracje zmierzą się jedenastki RPA oraz Meksyku, a po nich swój mecz rozegrają zawodnicy Urugwaju z Francją. W typerskim świecie panuje dość duże przekonanie, że trójkolorowi zakończą te mistrzostwa już na fazie grupowej. Nie jest to wcale wykluczone, ponieważ forma reprezentacji Francji jest bardzo słaba do tego mają bardzo wyrównaną grupę z Urugwajem, Meksykiem czy nieobliczalnymi gospodarzami. Mam też swój argument jakim jest zmiana trenera tuż po tym turnieju. Raymond Domenech po turnieju w Afryce zastąpi Laurent Blanc. Dość dziwne posunięcie, gdyż nawet gdyby Francja zdobyła mistrzostwo to i tak Blanc ma zostać nowym trenerem. Na pewno dobrze nie wpływa to na morale chociaż z drugiej strony nie można za bardzo przesadzać. Według mojej oceny sytuacji jest nieco chora. Co do Urugwaju to ich siła opiera się na ataku. Najbardziej znani zawodnicy to oczywiście Diego Forlan z Atletico Madryt, Roberto Cavani z Palermo czy Luis Suarez z Ajaxu. Na pewno ofensywa to najbardziej wyróżniająca się formacja drużyny z ameryki południowej. Na dzisiaj przygotowałem typ właśnie w oparciu o ofensywę Urugwaju. Diego powinien grać w przodzie razem z Luisem Suarezem. Przynajmniej na ten moment tak są awizowani. Diego końcówkę sezonu miał naprawdę bardzo dobrą przede wszystkim w Lidze Europejskiej, gdzie zdobył dwie bardzo ważne bramki z czego druga dała im zwycięstwo w tych rozgrywkach. Wydaje mi się, że dziś powinien mieć kilka dobrych okazji do strzelania gola i mam nadzieję, że chociaż jedną wykorzysta. Według mnie długo Urugwaj nie będzie miał szansy pokonania Francji w takiej formie, dlatego oby dziś to wykorzystali.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-06-14, 18:58 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...