Skocz do zawartości

Propozycje na dzień 13.05.2010


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Typy wraz z analizami

 

Jeżeli piszecie analizy tutaj to wklejajcie te analizy również w odpowiednie tematy w działach tematycznych.

 

Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami. Złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu = usunięcie analizy, w niektórych przypadkach ostrzeżenie.

 

Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, ponieważ uzna, że jest zawartość merytoryczna jest słaba.

 

W przypadku nie podania kursu analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny odejmujemy 0.3 z kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Brzuszek

NHL, g. 2:00

Spotkanie: Philadelphia Flyers - Boston Bruins

Typ: Boston (ML)

Kurs: 2,20

Bukmacher: tobet

 

Bostończycy dostali kubeł zimnej wody w spotkaniu numer 5 przed własną publicznością (0-4) i teraz muszą brać się do roboty. Wydaje mi się, że w poprzednim spotkaniu zagrali na zasadzie "pewnie samo się wygra", bo przecież Philadelphia wygrała honorowe spotkanie u siebie i to przecież im starczy. Niestety pojawił się spory "zonk", własna hala, prowadzenie 3-1, wszystko przygotowane do świętowania awansu do finału Konferencji Wschodniej, a tu taka klapa. Bosotończycy zdają sobie sprawę z tego, że lepiej wygrac dzisiejsze spotkanie, mimo iż ewentualny 7-my mecz będzie rozegrany znowu w Bostoonie. Jeśli dzisiaj wygrają Lotnicy i ze stanu 0-3 w rywalizacji wyciągną na 3-3 to będą w o wiele lepszej kondycji psychicznej i zagrają bez żadnego obciażenia na wyjeździe, ponieważ ich już wszyscy spisali na straty w tej rywalziacji i teraz wszystko co ugrają jest ich. Dzisiaj podobnie jak we wczorajszym meczu Vancouver - Chicago presja będzie po stronie gospodarzy, ponieważ skoro z beznadziejnej sytuacji po 3 meczach udało się doprowadzić do stanu 2-3 i ma się mecz u siebie, to niemal obowiązkiem jest doprowadzenie do meczu numer 7. Boston w poprzednim meczu łapał zdecydowanie za dużo 2-minutowych kar. Niedźwiadki grały w osłabieniu aż 8 razy, a jeśli takiemu zespołowi jak Philadelphia daje się 8 razy powerplay to śmiało można to nazwać hokejowym samobójstwem. Mają szczęście, że goście już prowadzili w meczu i nie musieli się za bardzo spinać na te przewagi, bo wtedy mogła być demolka (i tak 0-4 na swoim lodzie można tak nazwać). W poprzednim meczach Boston najwięcej kar dostał w meczu numer 3, gdzie w liczebnym osłabieniu grali 6 razy, w pozostałych meczach było to odpowiednio 5 razy, 4 razy i 2 razy. A przecież to Flyers słyną z bardzo ostrej gry i to oni w regular season mieli najwięcej 2-minutowych kar jako zespół. Myślę, że taka postawa Bostonu w dużej mierze podyktowana była frustracją, że gra sie we własnej hali, przed własnymi kibicami i jest się bezradnym. Ale jak juz mówiłem, dzisiaj presja po stronie gospodarzy, oni muszą, Boston może. Wiele zależy od Raska, który w rywalizacji z Flyers bronił dotąd z .901 % SV (146/162), co jest nieco słabszym statsem niż w całych playoffach (.915 % SV) i o wiele słabszym niz w regular season (.931% SV). Ale Rask już udowodnił, że na nim można polegać i w trudnych momentach nie zawodzi. Gospodarze znowu mają problemy z bramkarzami. Z powodu groźnej kontuzji od dłuższego czasu nie gra podstawowy bramkarz Emery, w meczu numer 5 kontuzji obu kolan nabawił się Boucher i także nie zagra, na szczęścię dla Lotników wyzdrowiał już Leighton. Miał być backup goalie do końca playoff, ale z konieczności wszedł juz w poprzednim spotkaniu i spisał się bardzo dobrze (14/14 obronionych strzałów). Nie jestem jednak przekonany czy po długiej kontuzji kostki forma jest już ustabilizowana. W ekipie gości ponadto nie zagrają: Carter, LaPerriere, a "questionable" jest Claude Giroux. Po stronie Bostonu nie zagrają: Seidenberg, Sturm, Krejci i raczej McQuaid. Zwłaszcza strata takiego gracza jak Krejci jest zauważalna w szeregach Bruins. W dwóch spotkaniach wyjazdowych w Philadelphii, które rozegrane zostały wcześniej, Boston strzelił 8 goli, w obu gracz po 4. Pierwszy mecz wygrał 4-1, drugi przegrał 4-5 OT. Według mnie goście dzisiaj będą bardzo groźni, w hali przeciwnika zagrają na większym luzie i mogą wygrać to spotkanie i tym samym całą rywalizację.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-05-17, 20:24 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.05.2010 - 20:15 - Szwajcaria

 

Luzern - Young Boys

 

Typ: Young Boys

Kurs: 1.85 Unibet

 

 

W lidze szwajcarskiej pozostały zaledwie 2 kolejki do końca sezonu. Liderem są obecnie gracze Young Boys, wyprzedzając o 3 punkty ekipę z Bazylei. Tak więc sytuacja wygląda przyzwoicie na te 2 kolejki przed końcem sezonu. Nie wyobrażam sobie, aby drużyna zaprzepaściła to w ostatnich kolejach. Ostatnio ekipa Young Boys sięgała po mistrza w roku 1986, czyli aż 24 lata temu. Wygląda na to, że ekipa chce przerwać tą długą passę bez tytułu mistrza kraju. Od paru lat Young Boysi byli w czołówce, ale zawsze był ktoś lepszy, czy to Bazylea czy Zurych. W tych ostatnich latach nie mieli lepszej okazji aby zdobyć tytuł. Patrząc na tabelę, to już kolejkę przed końcem sezonu mogą już zagrwarantować sobie tytuł. Wystarczy, że chociaż zremisują, a Bazylea przegra, lub wygrają, a Bazylea zremisuje. Niestety nie przewiduję takiej opcji. Gracze Bazylei grają z Xamax, które jest o jedną pozycję nad strefą spadkową, ale mają aż 18 punktów przewagi nad 9 drużyną. W górze tabeli, mogą przeskoczyć tylko ekipa z Zurychu. Tak więc Bazylea najprawdopodobniej zdecydowanie wgra to spotkanie. Tak więc ekipie Young Boys pozostaje także wygrać. Dlaczego? A między innymi dlatego, że w ostatniej kolejce będą grali właśnie na Bazyleę. Tak więc w ostatniej kolejce może być bardzo ciekawie. Żeby nie bawić się w kalkulowanie przy wygranych w tej kolejce zostanie im wywalczenie przynajmniej remisu w ostatnim meczu u siebie. Presja jest ogromna, ale myślę, że powinni sobie z nią poradzić. Póki co, muszą wygrać spotkanie z Luzern. Gospodarze obecnie zajmują wysokie, 4 miejsce w tabeli. Do 3 mają dużą stratę bo aż 10 punktów, zaś nad 5 mają przewagą 4 punktów. Tak więc grają "dla siebie". W ostatnich meczach bardzo dobrze sobie radzili. Ostatnio zremisowali ze słabiutką Bellinzoną, ale wcześniej u siebie wygrywali 4:0 z Aarau i 4:1 z Zurichem. Mimo wszystko wydaje mi się, że Boysi minimalnie ale wytgają te, bardzo ważne spotkanie. Kurs póki co zachęcający, chociaż już w niektórych bukmacherach zaczynają spadać w dół.

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-05-17, 20:26 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Niemcy - Malta (Handicap 0:5)

Typ: 1

Kurs: 3.10

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Według mnie towarzyskie spotkanie pomiędzy Niemcami a Maltą może służyć tylko jednemu czyli aby podopieczni Joachima Loewa mogli po sezonie w Bundeslidze postrzelać sobie niżej notowanemu rywalowi, a, że Niemcy lubią i potrafią wystrzelać outsiderów postanowiłem zagrać na Niemców z handicapem -5.0 goli.

Dużo? Według mnie nie. Po pierwsze Malta to jedna z najsłabszych ekip w Europie w eliminacjach do MŚ w RPA zdobyli uwaga jeden punkt nie strzelając przy tym żadnej bramki w 10 spotkaniach! Po drugie Loew podał już szeroką kadrę na Mundial z której wypadnie czterech zawodników w tym jeden napastnik dlatego dzisiaj powinniśmy spodziewać się dobrej gry Niemców a w szczególności napastników czyli Cacau (VfB Stuttgart), Mario Gomez, Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen) Miroslav Klose (Bayern Monachium), Thomas Mueller (Bayern Monachium) i Lukas Podolski (FC Koeln). Oczywiście niektórzy wyjazd mają pewni a niektórzy muszą jeszcze o niego powalczyć dlatego bramki w dzisiejszym meczu będą bardzo ważne.

Jak już wspomniałem Malta w eliminacjach nie strzeliła bramki i trudno spodziewać się by dzisiaj tego dokonała dlatego jeżeli ktoś ma i powinien strzelać gole to będzie to ekipa Niemiec. Myślę, że drużyna Joachima Loewa zrobi sobie dzisiaj mały popis strzelecki i wysoko pokona słabiutką Maltę. Ja typuje zwycięstwo Niemców z handicapem -5.0 goli myślę, że typ warty zagrania.

 

Godzina: 18:00

 

[ Komentarz dodany przez: Herr_Flick: 2010-05-17, 20:27 ]

:n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...