Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

 

Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich: Dawid Kubacki mistrzem, niespodzianki na podium

MP w skokach narciarskich: wyniki
Dawid Kubacki (fot. PAP)

Dawid Kubacki został letnim mistrzem Polski w skokach narciarskich. W deszczowej jesiennej aurze mistrz świata z Seefeld pokonał Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę. Zawiódł zwłaszcza obrońca tytułu, Piotr Żyła, który był dopiero 9

 

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich tym razem rozgrywane były jesienią, w Szczyrku. Do konkursu na skoczni Skalite zgłosiło się aż sześćdziesięciu zawodników. Do wyłonienia konkursowej pięćdziesiątki potrzebne były więc kwalifikacje. W nich najlepiej wypadł Dawid Kubacki, który osiągnął rozmiar skoczni – 104 metry. Na starcie nie stanął Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski wycofał się z rywalizacji ze względu na przeziębienie.

 
W zawodach na pierwszy skok powyżej punktu konstrukcyjnego (95 metrów) musieliśmy czekać aż do zawodnika numer 39. Arkadiusz Jojko pofrunął aż 99,5 metra i przez dłuższy czas prowadził. Tuż za nim plasował się Jan Habdas, który skoczył 96 metrów. Przed skokami najlepszych trzynastu skoczków, którzy trenowali ostatnio w Oberstdorfie postanowiono obniżyć belkę startową z jedenastej na siódmą. Beneficjentem takiego stanu rzeczy nie był od niedawna skaczący z kadrą A Jarosław Krzak, który wylądował na zaledwie 85,5. metrze. Wyniki kolejnych skoczków również nie były porywające. Jakub Wolny skoczył 88,5 metra, Tomasz Pilch91, zaś Stefan Hula 90,5 metra. Swoją próbę zupełnie zepsuł Piotr Żyła, który ledwo osiągnął 85 metrów. Jeden z faworytów zakończył pierwszą serię na osiemnastym miejscu, tuż za Krzakiem.

Z krajowej czołówki najlepiej spisali się: czwarty Maciej Kot(95,5 metra), trzeci Klemens Murańka(96 metrów) oraz drugi Andrzej Stękała (97,5 metra). Wszystkich przebił jednak zdecydowany faworyt, Dawid Kubacki, który osiągnął 98,5 metra i z notą 135,3 był zdecydowanym liderem.
 
 
 

Emocje w drugiej serii miały zacząć się od próby Piotra Żyły. I tak też się stało. "Wiewiór" skakał z ósmej platformy startowej i znacznie się poprawił. 98,5 metra pozwoliło mu wyprzedzić Jakuba Wolnego, Tomasza Pilcha i wielu innych wyżej sklasyfikowanych po pierwszej serii rywali. Z fotela lidera zepchnął go dopiero Stefan Hula, który poszybował na 99,5 metra. Skoczek ze Szczyrku dzięki tej próbie awansował na szóste miejsce. Jako pierwszy granicę stu metrów przekroczył Aleksander Zniszczoł, który skoczył 101 metrów. To był atak na podium. Maciej Kot wylądował nieco bliżej i spadł za kolegę z kadry A. Trzecie miejsce było tuż-tuż, ale Klemens Murańks osiągnął 99,5 metra i wyprzedził go o punkt. Szansę na podium wykorzystał Andrzej Stękała, który po skoku na 98,5 metra zdobył srebrny medal. Formalności w drugiej serii dopełnił Dawid Kubacki, który skoczył 99 metrów i wygrał zawody w Szczyrku. To piąty tytuł letniego mistrza kraju dla zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen zabraknie kibiców. Puste trybuny w trakcie zawodów w niemieckim miasteczku są spowodowane pandemią COVID-19. W ubiegłym sezonie rywalizację w Ga-Pa oglądało ponad 21 tysięcy kibiców, natomiast kwalifikacje - 10 tys.  Według miejscowych mediów zapowiadany brak fanów wiąże się z olbrzymimi stratami finansowymi, bowiem planowany zysk to pół miliona euro. W ubiegłym miesiącu z kolei organizatorzy inauguracyjnych zawodów tej edycji Turnieju Czterech Skoczni – 29 grudnia w Oberstdorfie – podali, że będzie mogło przyjść maksymalnie 2500 kibiców. Sezon wcześniej było ich 27 tys. Jak zaznaczono wówczas w komunikacie, organizatorzy wraz z Niemieckim Związkiem Narciarskim i przedstawicielami władz lokalnej służby zdrowia pracują nad stworzeniem poszerzonego planu dotyczącego higieny, by zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczny pobyt na miejscu wydarzenia. Nie zostały podjęte jeszcze decyzje ws. austriackich etapów rywalizacji, tj. w Innsbrucku (3 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia). Puchar Świata w sezonie 2020/2021 ma się rozpocząć na skoczni w Wiśle Malince w dniach 21-22 listopada. Pod koniec sierpnia w Wiśle rozegrano zawody Letniej Grand Prix. Przed nimi wypracowano schematy zachowania zawodników, kibiców i obsługi mające chronić wszystkich przed zakażeniem koronawirusem. Wykonano też specjalne przedłużenie ogrodzenia z jednej strony zeskoku, tak aby kibice nie mieli żadnego kontaktu ze schodzącymi do szatni zawodnikami. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Puchar Świata w Zakopanem z kibicami?! Organizatorzy nie poddają się koronawirusowi i zamierzają wpuścić na trybuny pod Wielką Krokwią nawet 5 tys. widzów! Ruszyła już nawet sprzedaż biletów na konkursy, które zaplanowano na 16 i 17 stycznia 2021 roku.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH. KONKURSY W WIŚLE BEZ KIBICÓW

 

Polski Związek Narciarski poinformował we wtorek, że inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle odbędzie się bez udziału publiczności. Decyzja spowodowana jest zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju.

 

Kibice skoków narciarskich w Polsce do końca mieli nadzieję, że uda im się zobaczyć wiślańskie konkursy na żywo. Tymczasem pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w całym kraju zmusiła organizatorów do podjęcia decyzji o rozegraniu inauguracyjnych konkursów w Wiśle przy pustych trybunach.

"Taką decyzję podjął Polski Związek Narciarski wraz z Komitetem Organizacyjnym. Nie mogło być inaczej" - przekazał Andrzej Wąsowicz w rozmowie z TVP Sport.

Tym samym inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się bez dopingu kibiców, a jej dokładne śledzenie będzie możliwe jedynie przed telewizorem.

W Wiśle zaplanowano dwa konkursy - drużynowy i indywidualny. W piątek 20 listopada zostaną przeprowadzone kwalifikacje. W sobotę zawodnicy powalczą w "drużynówce". Niedzielne zawody to z kolei szansa na wywalczenie pierwszych indywidualnych punktów PŚ w sezonie.

 

Koronawirus już wcześniej storpedował skoki narciarskie. Miniony sezon zakończył się przerwanym turniejem Raw Air. Wówczas pierwotną decyzją również było dokończenie cyklu bez udziału widowni, ale i to się nie udało.

Polscy skoczkowie skakali już przy pustych trybunach podczas letnich mistrzostw Polski w Szczyrku, które odbywały się w październiku. Namiastkę kibicowskiej atmosfery udało się natomiast stworzyć podczas jedynych konkursów letniego Grand Prix. Na skoczni im. Adama Małysza mogło przebywać maksymalnie 999 fanów dyscypliny.


 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Puchar Świata w Sapporo odwołany!

Jak informują japońskie media, komitet organizacyjny zawodów w Sapporo odwołał Puchar Świata kobiet (9-10 stycznia) i Puchar Świata mężczyzn (6-7 lutego) w skokach narciarskich. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na wyspie Hokkaido.

 

Przyszłoroczne konkursy, mające odbyć się w ramach sezonu 2020/21, nie dojdą do skutku z powodu skoku zakażeń na drugiej pod względem wielkości wyspie Japonii. Od kilku dni na Hokkaido notuje się ponad 100 przypadków zachorowań na COVID-19 dziennie, co dla organizatorów było podstawą do rezygnacji z przyjęcia najlepszych zawodników świata.

 

W najbliższych dniach Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) otrzyma raport Japończyków w powyższej sprawie, po czym nastąpi oficjalne wykreślenie Sapporo z terminarza Pucharu Świata kobiet i mężczyzn 2020/21. Wcześniej Azjaci zdecydowali się na podobny ruch w kontekście Pucharu Świata kobiet w Zao. Jeden z konkursów - w ramach zastępstwa - miał odbyć się właśnie na Hokkaido.

 

Jaka lokalizacja zajmie miejsce Okurayamy? Nieoficjalnie mówi się chociażby o gotowości Klingenthal w Niemczech, o czym ostatnio w rozmowie ze Skijumping.pl wspomniał trener Stefan Horngacher, główny szkoleniowiec reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Źródło: skijumping.pl

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż 12 polskich skoczków weźmie udział w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Pucharu Świata, który odbędzie się w Wiśle. Wśród wybrańców trenera Michala Doleżala znalazł się jeden debiutant.  Konkursy w Wiśle rozpoczną Puchar Świata . Zmagania na skoczni im. Adama Małysza rozpoczną się 21 listopada od zawodów drużynowych. Dzień później zostanie rozegrany konkurs indywidualny. Z powodu pandemii COVID-19 zawody odbędą się bez udziału publiczności. Zmagania skoczków będzie można obejrzeć wyłącznie w telewizji.  W czwartek trener reprezentacji Polski ogłosił nazwiska zawodników, którzy powalczą o awans do pierwszego konkursu indywidualnego. Wśród nich znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch oraz debiutant, 20-letni Jarosław Krzak. Czterech z nich powalczy również o punkty Pucharu Narodów w konkursie drużynowym. Skład nie został jeszcze zaprezentowany.    Przed rokiem podczas inauguracji w Wiśle zwycięstwo w konkursie drużynowym odniosła reprezentacja Austrii. Na drugim stopniu podium stanęli Norwegowie, natomiast Biało-Czerwoni w składzie: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli trzecie miejsce. W konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Norweg Daniel Andre Tande. Drugi był Słoweniec AnzeLanisek, a podium uzupełnił Kamil Stoch. Transmisje z Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie można oglądać na antenie Eurosportu oraz w Eurosport Playerze 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Konkurs drużynowy

 

Niemcy wygrają  Kurs: 2.50  :minus:

 

Fortuna

 

Po przeanalizowaniu sytuacji wyszło mi,że to Niemcy dziś biorą. Warunki raczej nie powinny grać dziś większej roli bo raczej jest w miare stabilnie dlatego w głównej mierze będzie decydować forma zawodników no właśnie forma. U nas widać,że Kamil jest zdecydowanie najlepszy ale reszta już jednak trochę odstaje. Niemcy póki co najrówniej i jeśli nie popełnią błędów własnych to jednak ich stabilniejsza forma(całej 4 a nie pojedynczych zawodników) powinna dać im zwycięstwo w konkursie

 

Wynik: 2 miejsce

Edytowane przez Przemo1866
rozliczenie
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...