Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Z powodu pandemii koronawirusa rozważano przeniesienie przyszłorocznego Euro do jednego kraju, ale UEFA podjęła oficjalną i ostateczną decyzję, że turniej odbędzie się zgodnie z pierwotnymi założeniami - w 12 miastach w 12 różnych państwach.

?? Bilbao
?? Baku
?? Kopenhaga
??????? Londyn
?? Monachium
?? Budapeszt
?? Dublin
?? Rzym
?? Amsterdam
?? Bukareszt
?? St. Petersburg
??????? Glasgow

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę UEFA zatwierdziła nowy terminarz przyszłorocznego Euro. Kiedy grają Polacy? 16.06.2021 (środa) Polska - zwycięzca barażu B (Dublin, 18.00) 21.06.2021 (poniedziałek) Hiszpania - Polska (Bilbao, 21.00) 25.06.2021 (piątek) Szwecja - Polska (Dublin, 18.00)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Euro 2020 tylko w jednym kraju? To całkiem możliwy scenariusz!

Euro-1024x517.png

Sytuacja epidemiczna na Starym Kontynencie wywołana koronawirusem pokrzyżowała plany w kontekście organizacji Euro 2020. Wielka piłkarska impreza została przełożona na kolejny rok. Choć od wybuchu pandemii minęło już trochę czasu, to nadal w wielu krajach sytuacja z zakażeniami nie uległa zmianie. Co więcej, wiele państw notuje rekordowe liczby pozytywnych testów. W związku z tym, trudno wyobrazić sobie, by mistrzostwa europy zaplanowane na 2021 roku odbyły się we wszystkich 12 krajach. Całkiem możliwy jest scenariusz tylko z jednym gospodarzem.

Euro 2020 nie mogło odbyć się zgodnie z planem. Przełożenie wielkiej imprezy o dwanaście miesięcy pozwala władzom UEFA obmyślić konkretną strategię na organizację prestiżowego turnieju w przyszłym roku. Problem w tym, że sytuacja epidemiczna w Europie nie ulega poprawie. Co gorsza, wiele państw notuje rekordowe liczby zakażeń.

Euro 2020 w jednym kraju?

Trudno zatem wyobrazić sobie, by Euro 2020 odbyło się w 12 krajach, tak jak początkowo planowano. Można przypuszczać, że już sama UEFA nie wierzy w ten scenariusz, dlatego cały czas pojawiają się spekulacje w kontekście zmiany zasad organizacji imprezy. Dość ciekawą informację przekazali dziennikarze „Le Parisien”.

Według wspomnianego źródła, Rosja może zostać jedynym gospodarzem turnieju. Organizator mistrzostw świata z 2018 roku wykazał gotowość do objęcia tej funkcji. Rosja argumentuje swoją kandydaturę dość optymalną liczbą zakażeń w kraju. Oczywiście władze UEFA mają na uwadze spekulacje, iż statystyki mogą odbiegać od rzeczywistości.

Międzynarodowej organizacji zależy jednak na tym, by odebrać Baku rolę jednego z gospodarzy. Jak wiadomo, Azerbejdżan jest w konflikcie zbrojnym z Armenią.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

 

We wczorajszych barażach awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy zapewnili sobie Macedończycy, Słowacy, Węgrzy i Szkoci. Dzięki temu znamy pełen skład drużyn, które za niespełna siedem miesięcy rozpoczną rywalizację o miano najlepszego zespołu na Starym Kontynencie.

 Wczoraj poznaliśmy ostatnich czterech uczestników Euro 2020 (UEFA zdecydowała się pozostawić nazwę rozgrywek mimo zmiany terminu o rok). W barażach awans wywalczyli Macedończycy (1:0 z Gruzją), Węgrzy (2:1 z Islandią), Słowacy (2:1 z Irlandią Płn. po dogrywce) i Szkoci (1:1, wygrana w rzutach karnych z Serbią). Wszyscy dołączyli do dwudziestki ekip, które już wcześniej otrzymały bilet na europejski czempionat.

Turniej docelowo rozpocznie się 11 czerwca 2021 r. o 21:00 w Rzymie. Wówczas na boisko wybiegną reprezentacje Włoch i Turcji grające w grupie A. Oto, jak prezentuje się rozkład wszystkich grup. Jest ich sześć, po cztery drużyny w każdej. Polska zamelduje się w grupie E.

Grupa A: Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria

Grupa B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja

Grupa C: Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna

Grupa D: Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy

Grupa E: Polska, Hiszpania, Szwecja, Słowacja

Grupa F: Portugalia, Francja, Niemcy, Węgry

Węgrzy trafili zatem do typowej "grupy śmierci", z trzema zespołami z najwyższej półki. Najbardziej wyrównana wydaje się być grupa B.

Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra 14 czerwca o 18:00 w Dublinie. Rywalami "Biało-Czerwonych" będą Słowacy. Następnie podopieczni Jerzego Brzęczka podejmą Hiszpanię (19 czerwca, 21:00, Bilbao) oraz Szwecję (23 czerwca, 18:00, Dublin).

Hitem fazy grupowej będzie potyczka Portugalii z Francją. Finaliści poprzedniego Euro zagrają ze sobą 23 czerwca o 21:00 w Budapeszcie. Tego dnia zakończą się rozgrywki grupowe.

Finał zaplanowano na niedzielę, 11 lipca, na 21:00. Areną spotkania o złote medale będzie angielskie Wembley. W grę nadal wchodzi jednak przeniesienie całego turnieju do jednego państwa, by zminimalizować ryzyko związane z pandemią koronawirusa.
 
 

Edytowane przez smika
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE]

 

Władze UEFA odbyły dzisiaj rozmowy z przedstawicielami 12 państw - organizatorów EURO 2020. Zgodnie z opublikowanym komunikatem - turniej odbędzie się w zapowiadanym wcześniej formacie.

Pandemia koronawirusa przesunęła Mistrzostwa Europy z poprzedniego na obecny rok. W ostatnich miesiącach pojawiały się informacje sugerujące, że ulec zmianie może też format imprezy i zostanie ona zorganizowana standardowo przez jeden kraj. UEFA poinformowała jednak, że nie ma takich planów.

„UEFA potwierdziła swoje zobowiązania dotyczące organizacji mistrzostw w 12 miastach zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem. Każda ze stron zdaje sobie sprawę z potrzeby elastyczności w podejmowaniu decyzji odnośnie organizacji turnieju” - czytamy w komunikacie

- EURO to flagowe rozgrywki drużyn narodowych w Europie. Są istotnym źródłem finansowania piłki amatorskiej i rozwoju całej dyscypliny. Jestem optymistą w sprawie tego, że bliżej terminu rozpoczęcia turnieju panująca sytuacja będzie już inna. Ważne, by dać miastom-gospodarzom i rządom jak najwięcej czasu na analizę obrazu tego, co możemy zobaczyć w czerwcu i lipcu. Kibice sprawiają, że piłka nożna jest wyjątkowa. Dotyczy to zarówno EURO, jak i każdego meczu. Musimy zapewnić sobie maksymalną przestrzeń, aby umożliwić im powrót na stadiony - powiedział prezydent UEFA, Aleksander Čeferin.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TELEWIZJA POLSKA PRZEDSTAWIŁA CENNIK REKLAM NA EURO 2020

 
Uefo-Euro-760x506.jpg
Już za nieco ponad pięć miesięcy rozpocznie się wielka piłkarska impreza - Euro 2020. W związku z tym kluczowym sportowym wydarzeniem, Biuro Reklamy TVP przedstawiło cennik reklam oraz ogólną ofertę marketingową na mistrzostwa Europy, które będzie można obejrzeć zarówno w telewizji, jak i internecie.

 

Cennik reklam

 

Reprezentacja Polski trafiła do jednej grupy ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją. W związku z zasadami tej wielkiej imprezy, nasi zawodnicy na pewno rozegrają minimum trzy spotkania na Euro. Biuro Reklamy przedstawiło cennik 30-sekundowych spotów na te mecze. Najwyżej wyceniono mecz Hiszpania-Polska. Zarówno po pierwszej połowie, jak i przed drugą częścią koszt spotu wynosi 400,9 tys. zł.

 

Euro-1024x576.jpg

 

Źródło: brtvp.pl

 

W przypadku rywalizacji Polski ze Słowacją, czyli pierwszego starcia “Biało-Czerwonych” na Euro 2020, koszt spotu w tym samym czasie wynosi 355,3 tys. zł. W kontekście szczytu reklamowego, najniżej został oceniony zatem mecz Polska-Szwecja: 347 tys. zł. po pierwszej połowie i przed startem drugiej części rywalizacji.

 

Biuro Reklamy TVP przedstawiło także cennik na dalsze mecze Polaków w przypadku, gdy nasza reprezentacja wyjdzie z grupy. Jeśli zawodnicy Paulo Sousy zameldują się w 1/8 finału, to spot reklamowy kosztować będzie maksymalnie 434,4 tys. zł. Co ciekawe, przy ćwierćfinałowym starciu ta cena będzie niższa, gdyż wynosi maksymalnie 422,5 tys. zł.

 

Najwyżej wyceniono naturalnie mecze półfinałowe i finałowe przy ewentualnym udziale reprezentacji Polski. W przypadku 1/2 finału to 526,6 tys. zł, natomiast finał to już kwota rzędu 557,1 tys. zł. Obie sumy są podawane jako maksymalne.

 

Co w przypadku nieobecności Polaków?

 

Cennik reklam na mecze fazy pucharowej bez udziału Polaków jest naturalnie niższy. W przypadku 1/8 finału to kwota 123,5 tys. zł, natomiast ćwierćfinał 136,1 tys. zł. Przy półfinale spot reklamowy będzie kosztować 172,2 tys. zł., a sam finał to 260 tys. zł.

 

Telewizja Polska przygotowała także cennik sprzedaży czasu reklamowego w transmisjach online. Stworzone zostały pakiety zatytułowane jako Wembley, Olimpico, Zenit oraz San Mames. Cenna najtańszego (czyt. San Mames) wynosi 80 tys. zł., natomiast najdroższego (czyt. Wembley) wynosi 200 tys. zł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

TIKTOK OFICJALNYM PARTNEREM UEFA EURO 2020

Brozm2-4-760x507.jpg
TikTok, platforma krótkich filmów wideo, została ogłoszona Globalnym Sponsorem UEFA EURO 2020. To pierwszy raz w historii, kiedy platforma dostarczająca rozrywkę online sponsoruje międzynarodowy turniej UEFA. Jest to istotny krok zarówno dla TikToka, jak i UEFA, który wprowadza nowy rodzaj partnera UEFA EURO 2020.

 

Partnerstwo z UEFA pozwoli TikTok wzmocnić postrzeganie platformy, jako idealnego miejsca dla fanów piłki nożnej, w której mogą dzielić się oni swoją pasją do gry. Jako oficjalny partner, TikTok zapewni także przestrzeń, dzięki której fani będą mogli obserwować swoich ulubionych twórców treści piłkarskich, dzielić się najlepszymi materiałami sportowymi oraz tworzyć własne wyjątkowe momenty i reakcje związane z turniejem.

 

TikTok, jako Globalny Sponsor będzie współpracował z UEFA w celu wdrożenia szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym efektów rozszerzonej rzeczywistości (AR), Hashtag Challenges, TikTok LIVEs i Sounds. Inicjatywy te wywołają radość i pozytywnie zaskoczą społeczność fanów piłki nożnej. UEFA umożliwi również TikTok dostęp do szerokiej biblioteki historycznych zasobów, aby opracować angażujące oraz innowacyjne treści.

 

W ramach partnerstwa UEFA EURO 2020 uruchomi przed turniejem oficjalne konto na platformie TikTok, które będzie dostarczać rozrywki oraz inspirować milionów fanów piłki nożnej na całym świecie. Na koncie UEFA dostępne będą ekskluzywne materiały zza kulis oraz aktualne i archiwalne nagrania.

 

Partnerstwo obejmuje również prawa do sponsorowania transmisji, zapewniając marce TikTok ekspozycję wokół programów meczowych UEFA EURO 2020 na żywo we wszystkich europejskich kanałach przekazu.

 

„Cieszymy się, że możemy powitać TikTok jako partnera UEFA EURO. To firma, która w ciągu ostatniego roku stała się jedną z najgłośniejszych platform rozrywki internetowej. Dlatego nie możemy doczekać się naszej ścisłej współpracy w nadchodzących miesiącach. Zapewni ona fanom na całym świecie wyjątkowe i innowacyjne doświadczenia związane z UEFA EURO, które dadzą im możliwość połączenia oraz dzielenia się swoją pasją wokół jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie” – mówi Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA.

 

„TikTok dynamicznie rozwija się jako miejsce, w którym ludzie mogą cieszyć się nowym rodzajem piłkarskich doświadczeń. Coraz więcej drużyn, graczy oraz organizacji związanych z piłką nożną obecnych jest na naszej platformie i nawiązuje bezpośredni kontakt z fanami. Cieszymy się, że możemy współpracować z UEFA EURO 2020, jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie, przybliżając ducha i pasję tego turnieju fanom na TikToku. Nasza społeczność uwielbia celebrować sport w kreatywny sposób. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak angażują się  w niezapomniane treści, których spodziewamy się w związku z UEFA EURO 2020” – mówi Rich Waterworth, General Manager TikTok w Wielkiej Brytanii i Europie.

 

TikTok jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na świecie. Platforma dostępna w ponad 150 krajach i w 75 językach, zaangażowana jest w budowanie radości i pozytywnej energii oraz otwartej społeczności poprzez zachęcanie użytkowników do dzielenia się swoją pasją i kreatywną ekspresją za pomocą krótkich filmów wideo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom

 

UEFA zastanawia się nad pozbawieniem Bilbao, Dublina i Glasgow statusu miast-gospodarzy najbliższych Mistrzostw Europy - poinformowała agencja „Associated Press”.

Wybuch pandemii koronawirusa zmusił władze UEFA do odwołania i przeniesienia turnieju o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie na kolejny rok.

Przedstawiciele europejskiego futbolu wierzyli, że decydując się na wykonanie takiego kroku kupią sobie wystarczająco dużo czasu, aby móc rozegrać Mistrzostwa Europy zgodnie z wcześniej założonym planem.

Niestety sytuacja na świecie nie uległa do tej pory znaczącej poprawie i groźna dla życia infekcja nie pozwala nam wrócić do normalnego życia.

Z tego też powodu pojawiła się w mediach fala spekulacji w minionych miesiącach na temat możliwej zmiany formatu EURO 2020, która miałaby polegać na przeniesieniu imprezy do jednego lub maksymalnie trzech krajów.

UEFA zdecydowała jednak po długich pertraktacjach z dwunastoma miastami-gospodarzami utrzymać w mocy wcześniejsze założenia, o czym poinformowała w oficjalnym komunikacie tuż przed końcem stycznia.

Od tego momentu sytuacja na Starym Kontynencie uległa zmianie poprzez wdrożenie nowych restrykcji zabraniających podróżowania pomiędzy poszczególnymi krajami bez możliwości ominięcia kwarantanny nawet wśród sportowców oraz przedłużającego się momentu dania „zielonego światła” na pojawienie się kibiców na stadionach.

Ten drugi aspekt jest niezwykle ważny dla przedstawicieli europejskiego futbolu, którzy chcieliby zapełnić obiekty przynajmniej w połowie. Na chwilę obecną takiej gwarancji nie dają jej Bilbao, Dublin oraz Glasgow.

Agencja „Associated Press” uważa, że w zaistniałej sytuacji UEFA zaczęła poważnie zastanawiać się nad pozbawieniem tych lokalizacji statusu miast-gospodarzy najbliższych Mistrzostw Europy. Ochotę na przejęcie tej roli miały wyrazić już Londyn, Manchester oraz Liverpool.

Przekazanym doniesieniom musi uważnie przyglądać się Polski Związek Piłki Nożnej, ponieważ „Biało-Czerwoni” mieli rozegrać swoje mecze grupowe przeciwko Hiszpanii, Szwecji oraz Słowacji właśnie w Bilbao oraz Dublinie.

Ostateczna decyzja na temat zmiany ewentualnego formatu turnieju ma zapaść w kwietniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Prezydent UEFA: Każdy gospodarz MUSI zagwarantować wpuszczenie kibicòw na stadion

 
 

EURO 2020 prawdopodobnie odbędzie się w 12 miastach. Prezydent UEFA Aleksander Čeferin zapewnia, że miasta-gospodarze będą musiały wpuścić kibiców na stadion.

 
 

Jeżeli jakiś kraj tego nie zagwarantuje, mecze zostaną przeniesione gdzie indziej. Plan wygląda tak, aby zagrać na 12 stadionach, jednak jak mówi prezydent UEFA, nie jest to jeszcze pewne.

- Mamy kilka scenariuszy. Jedyną gwarancją, jaką możemy dać, jest to, że nie rozmawiamy o rozegraniu jakiegokolwiek spotkania bez kibiców - powiedział Aleksander Čeferin.

- Idealnym scenariuszem jest rozegranie turnieju tak, jak początkowo zakładano, na 12 obiektach. Jeśli nie będzie to możliwe, to odbędzie się w 10 bądź 11 krajach - dodał.

Już teraz premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że jego państwo jest gotowe na zorganizowanie większej liczby meczów.

 

UEFA zaprzeczyła również jakoby miała opóźnić decyzję o ogłoszeniu stadionów, na których zostanie rozegrane EURO 2020. Do 7 kwietnia miasta muszą przedstawić plany dotyczące kibiców, a blisko dwa tygodnie później komitet wykonawczy UEFA omówi możliwe rozwiązania i podejmie decyzje.

- Termin ostateczniej decyzji ustaliliśmy na 20 kwietnia - powiedział prezydent UEFA.

 

Gospodarze EURO 2020:

Amsterdam (Holandia) - Johan Cruyff ArenA,
Baku (Azerbejdżan) - Stadion Olimpijski,
Bilbao (Hiszpania) - San Mamés,
Bukareszt (Rumunia) - Arena Națională,
Budapeszt (Węgry) - Puskás Aréna,
Kopenhaga (Dania) - Parken,
Dublin (Irlandia) - Aviva Stadium,
Glasgow (Szkocja) - Hampden Park,
Londyn (Anglia) - Wembley Stadium,
Monachium (Niemcy) - Allianz Arena,
Rzym (Włochy) - Stadio Olimpico,
Sankt Petersburg (Rosja) - Stadion Kriestowskij.

 

Stadion w Rzymie otworzy turniej 11 czerwca, a półfinały i finał zostanie rozegrane na Wembley w Londynie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

EURO 2020: Jest decyzja o liczbie zmian w trakcie meczu OFICJALNIE

 

UEFA potwierdziła, że selekcjonerzy reprezentacji będą mieli możliwość przeprowadzania pięciu zmian w trakcie nadchodzących Mistrzostw Europy.

Pięciu zmian będzie można dokonywać zarówno na rozpoczynającym się 11 czerwca EURO, jak i w pozostałych meczach Ligi Narodów. Jej turniej finałowy zostanie rozegrany w październiku.

Komitet Wykonawczy UEFA zmienił również decyzję z 1 października 2020 roku, na mocy której zezwalał na powrót kibiców na trybuny w organizowanych przez siebie meczach do 30 procent pojemności stadionów. Z racji tego, że każdy z krajów członkowskich UEFA znajduje się w innej sytuacji, jeśli chodzi o pandemię koronawirusa, postanowiono, iż taki odgórny limit nie jest potrzebny. Decyzja o liczbie kibiców na trybunach będzie zależna wyłącznie od władz danego kraju.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EURO 2020 Z KIBICAMI? WŁOCHY ZGŁASZAJĄ GOTOWOŚĆ!

Roma-760x507.jpg
Wielkimi krokami zbliża się Euro 2020. Mecz otwarcia zaplanowano na piątek 11 czerwca. W ramach grupy A, reprezentacja Turcji zmierzy się w Rzymie z Włochami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na tym spotkaniu pojawią się kibice. Zielone światło w tej sprawie dał włoski rząd. 

 

Rok bez kibiców

 

Ponad dwanaście miesięcy temu futbol, który znaliśmy od zawsze, przeszedł ogromną zmianę. Zniknęli bowiem kibice na trybunach. Co prawda sporadycznie sympatycy pojawiali się na stadionach, jednakże nadal przeważającym obrazkiem są puste obiekty. Wszyscy liczą na to, iż kibice w końcu ponownie zasiądą na krzesełkach.

 

W Rzymie z kibicami?

 

Nadal pod znakiem zapytania stoi obecność sympatyków na trybunach podczas Euro 2020. Jak informuje jednak agencja informacyjna ANSA, włoski rząd zapewnił UEFĘ, że mecze rozgrywane na Stadio Olimpico odbędą się przy udziale kibiców. Stadion w Rzymie jest jednym z gospodarzy tej imprezy, a na wspomnianym obiekcie rozegrane zostaną trzy mecze grupowe (w tym spotkanie otwarcia) oraz ćwierćfinał turnieju.

 

Na ten moment nie wiadomo jednak, ilu kibiców pojawi się na trybunach. Można jedynie przypuszczać, iż pełny stadion raczej nie będzie możliwy, a najbardziej realny scenariusz to 30% pojemności obiektu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczne mistrzostwa Europy miały zostać rozegrane w 12 krajach, jednak coraz więcej wskazuje na to, że pula miast-organizatorów zostanie zmieniona. UEFA podtrzymała chęć organizacji turnieju w tym formacie, jednocześnie wymagając, by na trybunach mogli zasiąść kibice. Okazało się to warunkiem niemożliwym do spełnienia dla Dublinu, któremu grozi odebranie prawa do organizacji turnieju. Teraz do Irlandii dołączyła Hiszpania, która ma poważne zastrzeżenia w kwestii organizacji meczów w Bilbao: - Został przyjęty zestaw wymagań, które rząd baskijski nałożył, aby możliwe było wpuszczenie publiczności na mistrzostwa Europy. Te cele są jednak niemożliwe do osiągnięcia. Decyzja, którą podejmie UEFA, nie będzie zależeć od RFEF, ostrzegaliśmy o tym. - napisano w oświadczeniu. Baskowie wymagają między innymi zaszczepienia do momentu rozpoczęcia turnieju co najmniej 60% populacji mieszkańców Hiszpanii. Zarówno w Dublinie, jak i w Bilbao swoje mecze miała rozegrać reprezentacja Polski, jednak organizacja meczów w obu lokalizacjach stoi obecnie pod poważnym znakiem pytania. Zdaniem mediów irlandzki stadion może zastąpić znajdujący się w Manchesterze Etihad Stadium.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EURO 2020: Cztery niewiadome dotyczące miast-gospodarzy

 

UEFA wciąż nie ma pewności, czy EURO 2020 odbędzie się zgodnie z planem. Cztery miasta-gospodarze nie są bowiem w stanie na ten moment zagwarantować możliwości wpuszczenia na stadion kibiców w liczbie odpowiadającej 25 procentom całkowitej pojemności stadionu - uważa „The Times”.

Europejski czempionat miał zostać zorganizowany w 2020 roku, ale przez pandemię koronawirusa turniej przełożono na następny rok. W planach pozostała gra w 12 miastach.

Mecze mają odbyć się w Londynie, Glasgow, Amsterdamie, Kopenhadze, Dublinie, Sankt Petersburgu, Bilbao, Monachium, Budapeszcie, Baku, Rzymie oraz Bukareszcie.

Na ten moment znak zapytania należy postawić przy czterech gospodarzach. Gwarancji zapełnienia 25 procent całkowitej pojemności stadionu nie mogą dać Irlandia, Hiszpania, Włochy oraz Niemcy.

Według „The Times” najbardziej prawdopodobne jest odebranie możliwości goszczenia Mistrzostw Europy Dublinowi. Przez obostrzenia wprowadzone na tym terenie Irlandczycy nie są w stanie wpuścić na obiekt wymaganej liczby kibiców. W związku z tym cztery mecze, w tym dwa z udziałem reprezentacji Polski, mogą zostać przeniesione do innego państwa. Istnieją spore szanse, że odbędą się one w północnej Anglii.

Żądania lokalnych władz uniemożliwiają grę w Bilbao, ale Hiszpanie mieli zapewnić UEFA, że spróbują zorganizować zawody w innym mieście.

Nadal nie wiadomo, czy w Monachium i Rzymie uda się zapewnić wstęp kibicom w liczbie odpowiadającej 25 procentom całkowitej pojemności stadionów Allianz Arena oraz Stadio Olimpico.

Tymczasem Anglicy celują w 45-tysięczną publikę na dwóch spotkaniach półfinałowych oraz finale, które odbędą się na Wembley.

Wstępnie warunkiem uczestnictwa ma być test na koronawirusa wykonany dzień przed meczem lub dowód szczepienia.

EURO 2020 odbędzie się w dniach 11 czerwca-11 lipca

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EURO 2020: Osiem miast gotowych na organizację mistrzostw z kibicami. UEFA wyjaśnia kwestię biletów OFICJALNIE

 

Unia Europejskich Związków Piłkarskich opublikowała obszerny komunikat na temat obecnej sytuacji związanej z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie zwrócili się do dwunastu miast-gospodarzy przełożonego EURO 2020 o potwierdzenie lub nie w wyznaczonym terminie swojej gotowości do organizacji jednej z największych imprez piłkarskich na świecie z udziałem kibiców.

W pozytywny sposób na apel wystosowany przez UEFA odpowiedziało osiem lokalizacji i większość z nich pokusiła się nawet o przedstawienie bardziej optymistycznego planu, który zakłada wpuszczenie większej liczby fanów na stadiony niż pierwotnie zakładano.

„UEFA ma przyjemność ogłosić, że w trakcie EURO 2020 nastąpi powrót kibiców na trybuny i pragnie wyrazić uznanie dla federacji członkowskich oraz władz krajowych i lokalnych, które ściśle współpracują w celu zapewnienia bezpiecznego powrotu fanów na stadiony.

Obecnie osiem miast-gospodarzy potwierdziło udostępnienie części obiektów na podstawie prognoz dotyczących poprawy sytuacji zdrowotnej w swoich krajach w czerwcu i lipcu z powodu szeregu czynników, w tym wprowadzenia szczepień, planowanych środków mających na celu ponowne otwarcie gospodarki i prognozowanego spowolnienia rozpowszechniania się wirusa z powodu nadchodzącego cieplejszego okresu.

Kilka miast-gospodarzy włączyło już nawet EURO 2020 do swojej krajowej strategii naprawczej. Ponadto, planując turniej finałowy UEFA EURO 2020, ściśle współpracujemy ze Światową Organizacją Zdrowia, aby dostosować narzędzie do oceny ryzyka zakażeń COVID-19 na EURO 2020” - czytamy na stronie.

Wspomnianymi miastami gotowymi na otworzenie swoich stadionów dla kibiców są Sankt Petersburg (50% obiektu z możliwością zwiększenia dostępności), Baku (50% obiektu), Londyn (25% obiektu na mecze grupowe i 1/8 finału z możliwością zwiększenia dostępności na półfinały i finał), Amsterdam, Bukareszt, Kopenhaga (25-33% obiektu z możliwością zwiększenia dostępności), Glasgow (25% obiektu) oraz Budapeszt (minimum 25% obiektu z możliwością otwarcia całego stadionu).

Pozostałe cztery lokalizacje - Monachium, Rzym, Dublin i Bilbao nie spełniają na obecną chwilę oczekiwań UEFA, ale mają jeszcze czas do 19 kwietnia na przedstawienie nowych planów. Jeżeli do tego czasu sytuacja panująca w Niemczech, Włoszech, Irlandii oraz Hiszpanii nie ulegnie zmianie, to ich miasta zostaną najprawdopodobniej pozbawione funkcji gospodarzy.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich podkreśliła jednocześnie, że nie będzie w żaden sposób ingerować w obowiązujące zasady w danych państwach, dlatego kibice wybierający się do Rosji, Azerbejdżanu, Anglii, Holandii, Węgier, Danii, Szkocji i Rumunii muszą dokładnie zapoznać się z warunkami dotyczącymi wjazdu do tych krajów.

„Jedynie trzy miasta-gospodarze planują zwolnienia z ograniczeń i wymogów wjazdowych dla posiadaczy biletów podróżujący do Baku, Budapesztu i Sankt Petersburga, którzy będą mogli skorzystać ze specjalnych procedur, które zwolnią ich z nakazu odbycia kwarantanny.

Posiadacze biletów niebędących rezydentami podróżującymi do Budapesztu będą zobowiązani do przedstawienia dowodu z negatywnym wynikiem dwóch testów na COVID-19 wykonanych w ciągu 5 dni poprzedzających ich przyjazd do Węgier lub zaświadczenia o wcześniejszym zakażeniu ważne w ciągu 6 miesięcy przed wjazdem na teren Węgier.

W przypadku Sankt Petersburga władze rozważają również zwolnienie z ograniczeń w podróżowaniu dla ogółu społeczeństwa i kibiców posiadających ważne bilety, pod warunkiem przedstawienia dowodu na niedawny negatywny wynik testu na COVID-19.

W przypadku Baku zwolnienie ma zastosowanie tylko dla kibiców (obywateli lub rezydentów wspomnianego kraju) posiadających bilety, dzięki którym mogą wjechać do kraju i jeśli przedstawią dowód niedawnego negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Ponadto posiadacze biletów na mecze w Bukareszcie mogą skorzystać ze zwolnienia z kwarantanny, jeśli przedstawią niedawny test na COVID-19 i ograniczą swój pobyt w kraju do mniej niż trzech dni” - czytamy dalej w komunikacie UEFA.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie zapewniają, że wszelkie aktualnie obowiązujące zasady w poszczególnych państwach znajdą się w e-mailu wysłanym do szczęśliwców posiadających bilety, którzy mogą jeszcze do 22 kwietnia zrezygnować z nich i otrzymać zwrot całej kwoty przeznaczonej na ich zakup.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...