Skocz do zawartości

składam PC


Brusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Siema forumowicze. Zgłaszam sie do was z prośbą. Ogarnia ktoś komputery? Chce złożyć jakiś do 3k zł maksymalnie, ale tak przeglądam internety i nie mam pojęcia co teraz dobre co złe. i jak to zrobić żeby wszystko grało. Plan jest taki żeby nie zamulał kiedy mam otwarte z 2 aplikacje i z 20 zakładek w przeglądarce. Dodatkowo żeby CS :)) chodził na min 120fps. To tak z grubsza.

 

Jak możecie napiszcie jakie podzespoły wybrać ew z tej strony wybrać dla wglądu. https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego#configurator 

 

Za pomoc dzięki z góry. Stawiam flachę dla tego który pomoże.

By pershing,

za taka cene bedziesz mial +200 fps :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też chciałem właśnie ostatnio złożyć i się zastanawiałem , miałem już nawet wybrane w koszyku ,ale nie kupiłem. Jeśli chodzi o to by szybko chodziło to warto już zainwestować w mniejszy ,ale szybszy dysk SD oraz na pewno jakąś dobrą kartę graficzną no i kolejny podzespoły już tańsze . Myślę,że najwięcej zapłaciłbyś za kartę graficzną , poszukam czegoś ciekawego i zaraz udostępnię.

 

Pierwszy z góry dysk z GooD Ram , Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA 3 (IR-SSDPR-S25A-240) zależy też jaką pojemność chcesz czy 256GB czy 512GB , jeśli chciałbyś kupić sobie później większy to nie ma problemu , stary możesz używać jako dysk przenośny kupując sobie jakąś kieszeń.  / 226zł ( 256 gb)

 

Na temat karty graficznej to się nie wypowiem ,bo za dobrze się nie znam ,a rozbieżności pomiędzy cenami są duże ,a to dlatego pewnie ,że są osoby które kupują takie karty pod kryptowaluty.  ( tak myślę ,że do 800zł już kupisz jakąś bardzo dobrą ) / 800zł

 

Pamięć Ram 

Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15 (IR-2400D464L15S/8GDC) ,

myślę ,że spoko opcja , sam posiadam z tej firmy dysk twardy  SSD i nie narzekam / 328zł

 

Płyta Głowna

Jeśli chcesz mieć procesor z AMD to bierzesz Płyta główna Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING / 629zł

Lub jeśli chcesz Intel to Płyta główna MSI Z370 Tomahawk lub Płyta główna ASRock Z370 EXTREME 4 / Cena  615zł lub 680zł

 

Ti są już płyty stworzone pod granie , posiadają 4 miejsca na kości pamięci

 

Procesor 

Procesor AMD Ryzen 3 2200G, 3.5GHz, 4MB (YD2200C5FBBOX) 469zł 

LUB

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX (BX80677G4560) / 429zł

 

Zasilacz 

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165) / 209zł

 

I obudowa

TO już tam sobie sam możesz wybrać

 

 

 

WYSZŁO za całość jakieś 2500zł , + tam sobie jakieś dodatki jeszcze i się powinieneś zmieścić w 3 tysiące. Mam nadzieję ,że jakoś pomogłem.

Edytowane przez mbmartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @mbmartin na pewno sie zastanowię :5:  dysk to na pewno chcę ssd bo szybszy, dużo miejsca mi nie trzeba bo i tak tylko aplikację i podstawowe programy bym posiadał muza jest w internetach z resztą podzespołów sam nie wiem co lepiej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci sie zgadzam z tym co @mbmartin napisal 

ale 

w zyciu/prawie nigdy nie widzialem aby w "dobrych zestawach" czy wskazowkach od znajomych ceny plyty glownej byly wieksze od procka

jesli kupujesz plyte glowna za 600-700 zl to nie po to aby  kupowac procka za 400-500zico  %-)

Godzinę temu, Brusiak napisał:

Plan jest taki żeby nie zamulał kiedy mam otwarte z 2 aplikacje i z 20 zakładek w przeglądarce.

8gp ramu, dysk SSD i 2-4 rdzenie w procku to jest punkt wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie płyta główna to podstawa ,a można zawsze dokupić karty pamięci jak będzie mało ,ale każdy ma inne zdanie , @GdzieKoza? akurat procesory nie są takie drogie , najdroższa karta graficzna , fakt może kupić lepszy procesor ,ale wtedy nie zmieści się w tych 3 tysiącach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz też spoko płytę główną Płyta główna MSI B360M PRO-VDH / 335zł pod procesory z Intela

 

też ma 4 sloty na pamięć RAM , oraz widzę bardzo jest popularna (sporo osób ją bierze) ,a ocena całkiem dobra , cena też dużo lepsza od tamtych co podawałem . @Brusiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod AMD to Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK , ale tam jest informacja u góry 

 

Płyty główne z chipsetem H110/H110 EXPRESS/B150/H170/Z170 wymagają aktualizacji biosu do działania z procesorami Intel z rodziny Kaby Lake (7 - generacja). Aktualizacja może zostać wykonana przez pracowników naszego sklepu - wystarczy wybrać ją w sekcji "Usługi Serwisowe”. Płyty główne z chipsetami AMD: A320, B350, X370 wymagają aktualizacji biosu do pracy z procesorami z serii Ryzen 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak , że te 300zł warto zaoszczędzić na tej płycie głównej i dokupić sobie klocki pamięci lub też lepszą grafikę czy też procesor ,

 

Jak widać ma możliwość , aż do 64gb ramu do załadowania na płycie ,a częstotliwości pracy są nie wiele niższe , a poza tym też karty pamięci z wyższymi częstotliwościami są zapewne droższe ,a aż tak tego nie odczujesz na graniu , tym bardziej lepiej sobie te 300zł wyłożyć na coś innego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2018?page=0,6 

 

Wywal dysk HDD, zamien na 1 dysk SSD 256 gb, zasilacz wymien rowniez na troche lepszy np Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165) (Zasilacz w c**j wazna rzecz), dokup koniecznie wg mnie dobra listwe zasilajaca (koszty 30-40zico a moze uratowac ci dupsko i zapobiec o wiele wiekszym kosztom), ewentualnie mozesz zamiast 8gb kupic 16gp (ale i tak raczej tego nie wykorzystasz w 95% przypadkow %-) ) wyjdzie ci spoko under 3k

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brusiak odezwij się do tego gościa nawet na fejsie, bardzo pomocny i posiada tematyczną  wiedzę. Stremaer i ma swoją stronkę:

 

https://fanboy.pl/zestawy-komputerowe/zestawy-komputerowe-dla-graczy-wrzesien-2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem pierdol obudowę xD , szkoda kasy 229zł , do tego 1 dysk starczy i to co @adrian154845  jest spoko,ale zamiast tych 4 kości pamięci po 4 gb , to weź pojedyńczą 8gb ,a w razie czego dokupisz sobie @Brusiak

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbmartin napisał:

pierdol obudowę xD szkoda kasy 229zł 

 

nie zgodze sie, dodatkowego chlodzenia Brusiak raczej nie bedzie miec, wiec lepiej kupic obudowe aby wentylacja (odpowiednia temperatura) byla utrzymana. 

Glupota jest zjebac sobie kompa za 3k zydzac 200 zico na obudowe czy 50zico na dobra liste zasilajaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem na szybko i co w drugim poscie pojawia sie Kuchasz (czyli stek_bzdur :kappa: ) 

 

kupil juz tego kompa?

 

te 3k jest na sama pake bez myszki,klawy,sluchawek..monitora? 

 

 

 

edit; tez zes se ku**a moment wybral jak ceny prockow poszly tak w gore , no ale :bz: 

Edytowane przez Kondoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...