Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2018


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegóły turnieju
Gospodarz 22px-Flag_of_Croatia.svg.png Chorwacja
Otwarcie 12 stycznia 2018
Zamknięcie (finał) 28 stycznia 2018
Liczba drużyn 16
Liczba hal 4 (w 4 miastach)
Zagrzeb Split
Arena Zagreb Spaladium Arena
Pojemność: 15 200 Pojemność: 11 000
Arena Zagreb 2009.jpg Spaladium Arena 1.JPG
Varaždin Poreč
Varaždin Arena Športska dvorana Žatika
Pojemność: 5 200 Pojemność: 3 700
Sport Hall Varaždin.jpg  

 

Grupa A
Split
22px-Flag_of_Croatia.svg.png Chorwacja
22px-Flag_of_Sweden.svg.png Szwecja
22px-Flag_of_Serbia.svg.png Serbia
22px-Flag_of_Iceland.svg.png Islandia
Grupa B
Poreč
22px-Flag_of_France.svg.png Francja
22px-Flag_of_Belarus.svg.png Białoruś
22px-Flag_of_Norway.svg.png Norwegia
22px-Flag_of_Austria.svg.png Austria
Grupa C
Zagrzeb
22px-Flag_of_Germany.svg.png Niemcy
22px-Flag_of_Macedonia.svg.png Macedonia
22px-Flag_of_Montenegro.svg.png Czarnogóra
22px-Flag_of_Slovenia.svg.png Słowenia
Grupa D
Varaždin
22px-Flag_of_Spain.svg.png Hiszpania
21px-Flag_of_Denmark.svg.png Dania
22px-Flag_of_the_Czech_Republic.svg.png Czechy
22px-Flag_of_Hungary.svg.png Węgry

 

EHF_EURO_17-18.jpg

 

Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz. :))

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzisiaj startują bardzo ciekawe  Mistrzostwa Europy- szkoda ze bez nas w tym czasie będziemy walczyć z takimi potęgami jak Kosovo....

Jak dla mnie 3 ciekawego spotkania będzie dubel z tego Olybet 

 

Sweden - Iceland Total Goals 1.520 Over 52.5 :minus: Szwedzi bardzo mocni fajne warunki fizyczne dobry rzut z 9 metra dobre skrzydła na pewno sa faworytem w tym spotkaniu ale po 1,3 w zależności od firmy chyba nie warto...bo Islandia to  mocny zespól graja bardzo ofensywnie szybko do przodu lubią dużo rzucać.Jak dla mnie linia niska  wynik powinien oscylować w granicach 60 bramek takie 30-27 . Jest Aron Paalmarson to takie serce Islandczyków powinien fajnie prowadzić gre dla wyspiarzy to sport numer 1 napewno więcej będzie mozna powiedzieć po dzisiejszym dniu albo lepiej po kilku spotkaniach.

 

France - Norway Total Goals 1.550 Over 54.5:plus: Francja wiadomo potęga sporo zmian ale potencjał tam jest. Dinart ma do dyspozycji SORHAINDO, KARABATICICA ABALO czy MAHE . Z reguły graja w 1 meczach turniejowych spokojnie nie ma jakiejś zabójczej defensywy. Atuty to kontra skrzydła zespól kompletny niebezpieczny w każdym elemencie gry.Grupa dość łatwa wiec mozna kombinować i rotować składem co powinno sie przekładać na overove spotkania. Norwegowie to w ostatnich latach bardzo mocny zespól czołówka fajny handball graja wszyscy naj do dyspozycji liczę na szybkie otwarte spotkanie duzo rzutów ze skrzydła kontry, myślę ze do gry hendi na Norwegów w granicach +4,5 w zależności od kursów i firmy  w Oly jest +3,5 po 1,6 tego nie biorę ogólnie oferta jest tam dość uboga tylko podstawy. Berge ma bardzo zgrany doświadczony zespól.

 

i wisienka na torcie :p czyli mecz gospodarzy zapowiada sie wielka wojna święta  ale po 1,15-1,2 nie do grania nawet za drobne w tasiemce....tutaj grupa jest bardzo mocna i trzeba grac na poważnie na naj obrotach od początku....Lino Cervar zmontował bardzo ciekawy skład kilku weteranów  graja u siebie będzie gorąco...Serbowie z SESUMEM DJUKICEM czy VUJINEM jestem ciekawy co pokażą....nie tykam oferta uboga w oly 

 

 

szkoda tego meczu Szwedów nie duzo zabrakło...troszkę skuteczności Hrvatska bez komentarza ściana i totalna masakracja a Francja izunia tak miało być spokojny over i hendi tez by wpadło 

Edytowane przez ŻYLETA
+-
By pershing,

35 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja (-6,5) - Serbia 2 1,56 :n:32:22

 

Ja rozumiem, Chorwacja faworyt, u siebie własna hala i kibice... Ale Serbia to jednak solidna drużyna a tutaj takie wielkie handi? No ja pobieram je do dubelka.... Myślę, że Chorwacja powinna wygrać ale nie aż 7 bramkami. Serbia jednak ma solidnych piłkarzy z Vujinem, Zelenovicem, Nenadicem czy Iliciem na czele.... Są to piłkarze ręczni z samych najlepszych drużyn w europie. Moim zdaniem Chorwaci z meczu na mecz będą się rozkręcać tak jak Francuzi, pierwszy mecz może być tym "najcięższym", Serbowie znowu na odwrót często zaczynają turnieje od wysokiego C by potem spadać lekko w dół.

 

Białoruś - Austria 1 1,41 :t:27:26

 

Ja jednak idę w stronę Białorusi. Jest to drużyna bardziej poukładana aniżeli Austriacy, D. Rutenka, M. Babichev czy B. Pukhouski to zawodnicy, którzy mogą zrobić lekka przewagę w tym meczu, jedni w obronie drudzy w ataku. Austriacy zapowiadali się całkiem całkiem ale jednak dalej jest to drużyna tylko albo aż przeciętna. Nie wróżę im jakiś sukcesów na tych Mistrzostwach. Białoruś powinna tutaj zająć 3 miejsce i grać dalej więc bardzo dużo zależy od tego spotkania. Białoruś dla mnie jest drużyną lepszą.

 

Szwecja - Islandia powyżej 52,5 1,55 :n:24:26

 

Obie ekipy bardziej bazują na szybszym ataku niż na szczelnej obronie zwłaszcza Islandia taką grę preferuje bo obrony to Oni raczej nie posiadają solidnej więc nie jako zmusza ich to do takiej gry. Szwecja na pewno nie zwolni tej gry i pójdą na wymianę ciosów i wydaje mi się, że to Oni wygrają. Ja jednak bardziej wole iść w tym meczu w over niż w którąś ze stron.

 

Francja - Norwegia 1 1,43 :t:32:31

 

I hit tego pierwszego dnia będzie dla Francuzów. Oczywiście Norwegia w ostatnich latach poszła niesamowicie do przodu ale nie ma się co oszukiwać, Francja jest po za zasięgiem każdego zespołu jeśli grają na 100% swoich możliwości. We Francji jedni odchodzą ale zaraz są nowe gwiazdy i od razu wchodzą do składu i grają jak Ci najlepsi... Osobiście liczę na piękny spektakl i wyrównany mecz z dużą ilością bramek lecz na końcu Francuzi będą lepsi o tę 1 bramkę.

 

Edytowane przez zibi16
Rozliczenie
By pershing,

60 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy - Czarnogóra 32:19
Czarnogóra (+4,5) 1 połowa 1,62 :n:
Czarnogóra +9,5 1,40 :n:

Tutaj myślę, że handi jest nieco za wysokie. Przed Mistrzostwami Europy Czarnogóra grała towarzysko z Chorwacją co prawda przegrali ale tylko 22:25 i pokazali tam fajną piłkę ręczną. Czarnogóra to przede wszystkim dobra twarda gra w obronie a w ataku nie za szybka. Ogólnie nie za wysokie wyniki są w meczach Czarnogóry. Niemcy nieco zmieniony skład ale wciąż silny i z wielkimi gwiazdami typu U. Genzheimer czy Groetzka...
Niemcy bronią tytułu mistrza europy ale myślę, że zaczną te mistrzostwa spokojnie.

Macedonia - Słowenia 25:24
Macedonia +2,5 1,55 :t:

Tutaj także liczę na walkę, walkę i jeszcze raz walkę. Macedonia to przede wszystkim K. Lazarov ale nie tylko.. Trenerem został Hiszpan R. Gonzalez, który wygrał ligę mistrzów więc na pewno odpowiednio przygotuje Macedończyków na Euro. W mojej opinii Macedonia może być tak zwanym "czarnym koniem" tych Mistrzostw. Słowenia lekko osłabiona brakiem Gabera, Doleneca i od dłuższego czasu bez Zormana, który zrezygnował z gry w kadrze oczywiście jest to dalej zespół bardzo mocny... Czuje podobny scenariusz do meczu wczorajszego Francji z Norwegią, oczywiście nie tyle bramek ale wynik na styku...

Edytowane przez zibi16
By pershing,

30 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macedonia - Słowenia  13.01 2018 19:30 

forbet 
TYP: Słowenia wygra  1-5 golami 24-23

kurs 2.40 :minus:

 

Ode mnie jedna propozycja na dzisiejsze mecze reszta do obserwacji bardzo ciekawe spotkanie to powinna być walka na całego. Słoweńcy osłabieni bardzo (Gabera, Doleneca, Bombac )mocni w ataku  graja szybko technicznie dobre skrzydła duzo młodych chłopaków plus kilku weteranów. Tak jak kolego wyżej pisze o Macedonii to jest to strasznie niewygodny rywal twardy w obronie grający bezkompromisowo plusem zgranie doświadczenie, każdy wie co ma robić .Super gwiazda strzelec wyborowy jakim jest Lazarov plus nowy trener(mogą grac troszkę inaczej w ataku szybciej zobaczymy)  i atut ze mistrzostwa sa w Chorwacji i tutaj wsparcie kibiców będzie widoczne. Oprócz Kirila w ataku swoje powinni robić  Goce Georgievski i Dejan Manaskow. Tutaj wielkiej różnicy zwycięstwa jednej ze stron nie przewiduje + - 3-4 bramki to maks raczej Słoweńcy bo moim skromny zdaniem maja lepszy skład graja ciekawiej więcej podtrawia zaoferować ale wczoraj in plus juz Islandia- dzisiaj jeśli wygra Macedonia to zaskoczenia wielkiego nie będzie może jakiś underek bramkowy wszystko możliwe nawet jakiś remis.

 

Mecz na styk jednym dla Macedończyków ale mogło isc w druga stronę underek lepszym wyborem  

Edytowane przez ŻYLETA
+- wynik
By pershing,

10pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia - Białoruś 33:28

Norwegia powyżej 30,5  1,45 eFortuna :t:

 

Białoruś już wygrała w tej grupie to co miała wygrać czyli arcyważny mecz z Austrią natomiast Norwegia pokazała się ze świetnej strony w meczu z Francją przegrany mimo wszystko 31:32 ależ to był mecz. Norwegia gra bardzo szybki handball co dla Białorusi na pewno będzie problemem powracać szybko do obrony po stracie czy nawet po strzelonym golu  dlatego uważam, że z powodu szybkiej gry Norwegii, słabej obrony Białorusi typ na powyżej 30,5 bramki wydaje się być naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez zibi16
By pershing,

30 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia - Niemcy 25:25
powyżej 51,5 1,73 :n:

Przed nami druga bardzo ważna kolejka, bardzo ważna dla Słowenii, która sobie bardzo skomplikowała sytuację przegrywając nieznacznie z Macedonią 24:25 natomiast Niemcy rozbili Czarnogórę aż 32:19.
Mój typ na ten mecz to powyżej 51,5 bramki, myślę, że zobaczymy dość szybkie spotkanie - obie drużyny potrafią grać bardzo szybki handball.
W meczach towarzyskich obie drużyny to pokazywały rzucając:
Słowenia - 33 i 36 bramek Serbii, 31 Iranowi, 20 i 26 Chorwacji a więc tylko w 1 meczu rzucili bardzo mało bramek.
Niemcy - Islandii 30 i 36 bramek, Hiszpanii 28 i 24 bramek.
W 2017 roku obie ekipy spotkały się ze sobą 2-krotnie i były to 2 całkiem inne spotkania, jeden zakończył się wygraną Niemców aż 32:23 a drugi 25:20 czyli w pierwszym meczu padł over w drugim nie.
Dziś wydaje mi się, że jednak obejrzymy szybkie spotkanie z dużą ilością bramek.

Czarnogóra - Macedonia 28:29
poniżej 54,5 1,63 :n:

Mecz drużyn grających bardzo twardo w obronie i mówię to nawet pomimo tego meczu przegranego przez Czarnogórę z Niemcami gdzie stracili aż 32 bramki. W ataku także nie grają najlepiej, ogólnie Czarnogóra prezentuje bardzo wolny handball i rzucają mało bramek, 19 Niemcom i przed Euro 22 Chorwacji, 23 i 26 Czechom.
Jeśli chodzi o Macedonię to Oni również zdecydowanie grają w obronie, bazują na twardym graniu i wątpię aby pozwolili rzucić rywalom dużo goli. O Macedonii pisałem już wcześniej podczas meczu ze Słowenią, że moim zdaniem mogą być takim czarnym koniem tego turnieju i dalej to podtrzymuję.
Są w tym meczu faworytem i powinni sobie zaklepać awans już po 2-gim meczu.

Czechy - Dania 29:27
powyżej 52,5 1,55 :t:

No tutaj raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości kto wygra, Dania faworyt bez wątpienia...
Hiszpania rzuciła Czechom 32 bramki a Dania w ataku nie jest gorsza i także powinna rzucić swoje. Czechom udało się rzucić zaledwie 15 bramek Hiszpanom ale po 1 Dania ma troszkę słabszą obronę moim zdaniem od Hiszpanii a po 2 Czesi nie powinni mieć 2 tak słabego dnia w ataku. Mimo wszystko 15 bramek jest to bardzo słaby wynik a wręcz marny. Czuję szybki mecz po stronie Danii a Czesi jeśli dorzucą powyżej 20 goli to i wynik jest spokojny.

Edytowane przez zibi16
By Gruby,

+40pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja - Białoruś
powyżej 58,5 1,84 eFortuna

Przed nami trzecia - ostatnia kolejka w grupach, niektóre zespoły mają już pewny awans a teraz walczą o punkty w następnej rundzie, bardzo ważne punkty w perspektywie następnej rundy.
Francuzi wiadomo jak grają, bardzo szybki handball i tak nie jest istotne czy gra pierwsza szóstka czy zmiennicy, tam zmiana jest jeden do jednego czyli żadne osłabienie, nie tak jak w innych ekipach.
Francuzi rzucili do tej pory Norwegom 32 bramki i Austrii 33 bramki, stracili też sporo bramek 31 z Norwegią a z Austrią 26.
Białoruś także potrafi sporo rzucić bramek a ich obrona nie wygląda najlepiej więc Francuzi bardzo łatwo będą wchodzić w ich dziurawą obronę. Austriacy rzucili im 26 bramek a Norwedzy 33...
We Francji nie ma czegoś takiego, że prowadzą 5-6 golami to spowalniają grę, nie.... idą za ciosem dalej i jak jest możliwość rzucają bardzo szybko, na to liczę.

 

Serbia - Islandia
Serbia +4,5 1,41 eFortuna

Myślę, że takie informacje mogą dać tylko przysłowiowego kopniaka...jeśli chodzi o Serbie i te informacje na temat gry i Nendicia. Przed turniejem nie wiele za pewne wskazywało by w tym meczu, że kursy będą wystawione w ten sposób i że takim faworytem będzie Islandia.
Ja jednak idę w stronę Serbii ale dość asekuracyjnie. Wierzę w to, że Serbowi prawdopodobnie ten ostatni mecz w turnieju zagrają najlepiej, na pewno stać ich na wyrównaną walkę a i może jakaś niespodzianka i wygrają? Zobaczymy.

Norwegia - Austria
powyżej 56,5 1,51 eFortuna
Norwegia i powyżej 57,5 1,80 STS

Oczywiście formalnie Norwegia nie ma jeszcze zapewnionego awansu ale tylko kataklizm może im go zabrać, musieli by albo przegrać wysoko z Austrią albo przegrać z Austrią a Białoruś wygrywa z Francją.
Ogólnie Austriacy pokazali się z nie najgorszej strony w meczu z Francją, zagrali dobrze a w drugiej połowie wręcz bardzo dobrze i nie odpuszczali Francuzom. W ostateczności przegrali 26:33 ale drugą połowę tylko 14:16. Dziś także liczę na szybki mecz i nie odpuszczenie ze strony Austrii. Wiadomo, że Norwegia jest dużo lepszym zespołem i zapewne to wygra.
Druga opcja także wydaje się być bardzo dobrą opcją, taki zakład łączony zwycięstwo Norwegia + bramki.

Edytowane przez zibi16
By Gruby,

+60pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja - Norwegia Regulaminowy czas gry Norwegia 2.10 Unibet :minus::k:Stefaciciovi to powinni puchar za życia postawiać to co bronił to...stara dobra chorwacka ściana wróciła...

 

Kurs lekko idzie w gore od wczoraj ale moim zdaniem zacznie spadać i trzeba łapać takie prezenty  i grac już.  Norwegowie graja świetny handball praktycznie bez slaby elementów w grze od początku dobre wyniki minimalna porażka z Francja - co do gospodarzy zaczęli z wysokiego C ale im dalej tym gorzej kto wczoraj oglądał ten wie męczarnie straszne z Białorusią. Słabo w ataku jest ewidentny kryzys w ekipie Lino Cervara porażka z ekipa Szwecji nie była przypadkowa. Wikingowie będą ich męczyć na skrzydłach szybko graja mocny pewny atak pozycyjny dobry rzut z drugiej lini Chorwaci będą łapać kary .Skandynawowie  Maja ludzi od zdobywania bramek BJORNSEN, SAGOSEN   jest, kolo obrona z bramkarzami na czele tez daje rade.Kto sie boi niech szuka hendi. Norwegowie idą tutaj po medal może....młody zgrany świetny zespól sa w topie kazdych statystyk tych mistrzostw. Mamy bardzo ciekawe mistrzostwa i mam nadzieje ze sędziowie plus przepisy nie zmienia tego... 

Edytowane przez ŻYLETA
By pershing,

10 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja - Norwegia

Norwegia lub remis 1,92

 

Ależ nam się dzień szykuje, można powiedzieć, że kto przegra ten pojedynek może pożegnać się z półfinałem... 4 drużyny walczą o 2 pierwsze miejsca.

Chorwacja - gospodarz turnieju na początku lecieli niesamowicie ... wygrana z Serbią 32:22 i z Islandia 29:22 a potem przyszła niespodziewana porażka ze Szwecją 31:35 i wygrana z Białorusią ale też po walce 25:23.

Norwegia zaczęła od piekielnie ciężkiego meczu z Francuzami 31:32 ale pokazali się ze świetnej strony i dużą część meczu prowadzili. Z Białorusią 33:28 wygrali i z Austrią 39:28 a już w kolejnej fazie ograli Serbię 32:27.

Nie ma co mówić, mecz bardzo wyrównany. Oczywiście publika będzie za Chorwacją ale ja cenie jednak nieco wyżej ekipę Norwegii, którzy zbudowali piekielnie mocny skład - młody i moim zdaniem to Oni zdobędą złoto, dlatego nie mogą przegrać tego meczu.

 

Szwecja - Francja

Szwecja powyżej 24,5 1,42

 

Tutaj widzę szybki handball z obu stron, Szwecja po meczu z Chorwacją nabrali wiatru w żagle i mogą dojść daleko na tym turnieju gdzie już ich większość skreślała już po 1 meczu przegranym z Islandią. 25 bramek Szwedzi powinni bardzo łatwo zdobyć po tym co pokazali w meczu z Chorwacją... Trafiali po prostu wszystko i z każdego miejsca.

By pershing,

20 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja - Norwegia
Typ: 2 i powyżej 55,5 3,10 STS

Ostatnia kolejka w drugiej fazie Mistrzostw Europy, jesteśmy już przed półfinałami... Pierwsi półfinaliści już są wyłonieni, jest nim m.in Francja oraz Dania.
W grupie 1 z szansami na półfinał są jeszcze Szwecja, Chorwacja i Norwegia - kolejność nie przypadkowa od najwięcej szans do najmniej i właśnie Norwegia ma najmniejsze szanse ale ma...
Norwegia aby walczyła w półfinałach musi wygrać swój pojedynek minimum 4 golami i liczyć na to, że Chorwacja przegra swój mecz z Francuzami też minimum 4 bramkami. No opcji jest wiele ale najważniejsza jest ta, że muszą wygrać ze Szwecją... Oczywiście Szwecja też walczy ale ja stawiam jednak na Norwegów.
Wydaje mi się, że będzie to szybki handball z obu stron z wieloma rzutami i mam nadzieje, że z dużą ilością bramek. Norwegia to zespół moim zdaniem lepszy od Szwecji.
Szwedzi przegrali z Islandią i Francja natomiast Norwegia przegrała z Francją i Chorwacją.
Mecz bardzo wyrównany jak większość dzisiejszych meczy - dzień bardzo ciekawy...
Stawiam na Norwegów i na wiele bramek.

 

Chorwacja - Francja

Francja lub remis 1,80 eFortuna

 

Hit dzisiejszego dnia bez wątpienia... Francja aby utrzymać 1 miejsce nie może przegrać i właśnie tak stawiam, że Francuzi wygrają bądź zremisują.

Chorwacja przed meczem będzie wiedziała co musi zrobić aby awansować do półfinału więc może też się tak zdarzyć, że nawet porażka niewielka im da awans.

Francuzi to potęga światowego handbala póki co same zwycięstwa, Chorwacja wpadkę już miała ze Szwecją przegrali 31:35 i przez to mogą mieć kłopot z awansem do półfinału. Ja wyżej cenię Francuzów i wydaje mi się, że nie odpuszczą im i będą chcieli zająć 1 miejsce gdzie ominą Duńczyków w półfinale - chyba najmocniejszy zespół grupy 2.

 

Serbia - Białoruś

Serbia lub remis 1,63 eFortuna

 

Mecz o przed ostatnie miejsce w grupie... Póki co obie drużyny mają na koncie same porażki w drugiej fazie. Ja jednak osobiście wyżej cenię ekipę Serbii, mają zawodników, którzy potrafią zagrać na bardzo wysokim poziomie i myślę, że dziś wygrają. Białoruś bez S. Rutenki to póki co Białoruś o 50 % słabsza niż na poprzednich turniejach z S. Rutenką.

 

By Gruby,

+40pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...