Skocz do zawartości

[Zamknięty] Liga Mistrzyń 2016/2017


INTELOWIEC

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Siatkówka kobiet - Liga Mistrzyń
Data: 15.12.2016 18:00
Spotkanie: Chemik - Modena
Typ: Powyżej 178,5 pkt 8/10
Kurs: 1,86
Buk: Winmasters

Jako posiadacz karnetu na Chemika przez trzy ostatnie sezony i obserwator na żywo niemalże wszystkich spotkań tego zespołu u siebie, również z uwzględnieniem potyczek w Lidze Mistrzyń, zostałem niemiło zaskoczony niezmiernie przeszacowanym kursem na zawodniczki z Polic grające w Szczecinie (1,30 na zwycięstwo Chemika) i w związku z tym, że rzadko gram przeciwko swoim zespołom, postanowiłem poszukać czegoś, co najbardziej wpasuje się w klimat tego meczu. I znalazłem icon_wink.gif

Zacznijmy może od tego, że Chemik w każdej z poprzednich edycji Ligi Mistrzyń palił się, i to niemiłosiernie. Najpierw był finał w Szczecinie bez historii, a w zeszłym sezonie słabiutka gra i brak awansu z grupy do play off. Z każdym rokiem pompująca w klub ogromne środki, jak na ligę kobiet przystało, Grupa Azoty, oczekuje czegoś więcej niż grupowe rozgrywki i jak na razie Chemik nie jest w stanie tego spełnić, grając nierówno i nie prezentując w Lidze Mistrzyń takiego poziomu, jak w rodzimych rozgrywkach.

W tym roku startujemy z tą samą śpiewką i każdy ma nadzieję, że do trzech razy sztuka i Chemik zagra na miarę własnego potencjału - a o tym, że takowy posiada, wszyscy doskonale wiemy nie trzeba nawet tego pisać. Ja, jako kibic zespołu, również mam na to nadzieję, jak i na dobry start dzisiaj, ale nadmierne faworyzowanie gospodyń w tak wyrównanym meczu, w którym wszystko jest możliwe, to totalne nieporozumienie.

Modena zajmuje co prawda obecnie tylko siódme miejsce w lidze włoskiej i ma stosunek spotkań 4/5, ale należy pamiętać, że przez wielu fachowców była i nadal jest uważana za jednego z faworytów do zdobycia medalu, a nawet końcowego zwycięstwa w lidze!

Zespół tworzą zawodniczki o wysokich umiejętnościach, znane i doceniane na całym świecie, ze znakomitą wielokrotną reprezentantką Serbii Jovaną Brakocević w ataku, Neriman Ozsoy z kadry Turcji na przyjęciu i leworęczną rozgrywającą reprezentacji Włoch Franceską Ferretti na czele.

W zaistniałej sytuacji i podsumowując to, co napisałem powyżej, należy oczekiwać zaciętego spotkania, które na pewno nie zakończy się 3:0 dla żadnej ze stron. Typ na powyżej 178,5 pkt wydaje się być tu idealny, bo do jego wypełnienia wystarczy, że spotkanie zakończy się 3:1 i w każdej partii będziemy mieć minimum 25:20 (w jednej może być nawet 25:19). Nic tylko grać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Siatkówka kobiet - Liga Mistrzyń
Data: 15.12.2016 15:00
Spotkanie: Azerrail Baku  - Dabrowa Gornicza 
Typ: Dabrowa Gornicza 
Kurs: 2.23
Buk: Marathonbet

 

Dziś o 15:00 ruszają zmagania w grupie C kobiet w Lidze Mistrzyń. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza na wyjeździe zmierzy się Azerrail Baku. Rozgrywki ligowe w Azerbejdżanie ruszyły dopiero na początku listopada i zespoły rozegrały dotychczas po 6 kolejek, znacznie więcej rozegranych meczów na koncie z Dąbrowy Górniczej.

Myślę, że w lepszy rytmie meczowym są zawodniczki z Polski. Bukmacherzy jednak za lekkiego faworyta uznają drużynę z Baku, która w lidze radzi sobie średnio 3 wygrane spotkania i 3 porażki. Moim zdanie lepszym składem dysponują zawodniczki z Tauronu. Co mnie martwi to jedynie to, że zawodniczki z Tauronu odbyły długo podróż i może to troszkę wpłynąć na przebieg tego spotkania jeśli będzie one długie. Kurs na zwycięstwo Tauronu jest bardzo atrakcyjny i dlatego też warto zaryzykować i postawić na zwycięstwo zespołu z Polski.

Edytowane przez adi0984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Siatkówka kobiet - Liga Mistrzyń
Data: 25.01.2016 18:00
Spotkanie: Chemik - Imoco Volley Conegliano
Typ: Powyżej 182,5 pkt 7/10
Kurs: 1,83
Buk: Unibet

 

Przed nami kolejne starcie Chemika w Lidze Mistrzyń na własnym parkiecie i przeżywamy swoiste deja vu - ponownie bowiem kurs na gospodynie został ogromnie przeszacowany i mamy do czynienia z sytuacją, gdzie tak naprawdę nie opłaca się grać ani jednej ze stron, stąd moja propozycja typu.

 

Od czasu ostatniej potyczki Chemik poprawił zdecydowanie swoją grę - nie traci już głupich setów, wygrywa wszystko to, co powinien i na dodatek robi to najmniejszym nakładem sił. I wszystko byłoby ładnie i pięknie, gdyby nie fakt, że poziom zespołów polskich, z którymi przychodzi im się mierzyć w lidze w porównaniu do mistrza ligi włoskiej, to jak dwie odrębne galaktyki, czy jak kto woli dwa oddalone od siebie o tysiące kilometrów bieguny Ziemi.

 

Daje się to odczuć również w wypowiedziach przedmeczowych w Chemiku, gdzie tonuje się znacznie nieuzasadniony hurraoptymizm (skąd tyle go się bierze u buków - tego nie wie nikt...). Za przykład niech choćby posłuży wypowiedź Joanny Wołosz na stronie internetowej klubu:

 

"Conegliano to bardzo silny i wyrównany zespół. Musimy spodziewać się, że pokażą dobrą siatkówkę. My też ostatnio prezentujemy równą formę. Mam nadzieję, że zagramy taką petardę, że uda się wygrać."

 

Jeśli tak doświadczona i obyta na arenie międzynarodowej zawodniczka mówi, że Chemik musiałby zagrać "petardę" żeby pokonać utytułowanego rywala, to nie trzeba tu nic więcej dodawać od siebie.

 

Nie sugerujmy się również rozwiązaniem kontraktu przez Berenikę Tomsię, gdyż zawodniczka grała w zespole jedynie epizodycznie i postawiła na rozwój swojej kariery, zmieniając pracodawcę. W spotkaniu bezpośrednim obu włoskich drużyn w Lidze Mistrzyń lepsze okazały się na własnym parkiecie rywalki, wygrywając 3:2, ale to Conegliano prezentowało się lepiej i mogło i powinno ten mecz wygrać.

 

Jakie z tego płyną wnioski? Ano takie, że choć forma Chemika zwyżkuje, to również przyjeżdża do nas rywal z najwyższej europejskiej półki i choć stać Chemika tu nawet na zwycięstwo, to szykuje się niezwykle zacięta potyczka, w której tak naprawdę każde rozstrzygnięcie jest możliwe. W takiej sytuacji granie na powyżej 182,5 punktu, co oznacza minimum 25:23 w jednej partii i 25:20 w pozostałych przy wyniku 3:1 wydaje się być najkorzystniejszym wyborem i typem in plus. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dyscyplina: Siatkówka kobiet - Liga Mistrzyń
Data: 28.02.2017 20:30
Spotkanie: Liu Jo Nordmeccanica Modena - Chemik Police
Typ: Chemik i Chemik (-1,5 seta) 7/10 i 3/10
Kurs: 2,32
Buk: MarathonBet

Nie ma jeszcze kursów na zwycięstwo Chemika za 3 punkty, więc jutro postaram się znaleźć i dodać, jeśli takowe się pojawią. Jeśli nie, to można zagrać tzw. zakłady ważone na DW 3:0 i 3:1, choć współczynnik na samą wygraną Chemika jest również do przyjęcia.

Wielu pewnie zdziwi ten typ, ale muszę przyznać, że mam przeczucie, iż policzanki jutro okażą się wygranymi w tej grupie i zaklepią sobie awans do play off. A jeśli nawet nie, to i tak pokuszą się o wygraną w meczu. Oto dlaczego tak właśnie typuję:

- Po odwołaniu weekendowego spotkania we Wrocławiu zespół miał po raz pierwszy od dłuższego czasu prawie tydzień na odpoczynek, regenerację i dopracowanie wszystkich schematów gry. Piszę prawie, ponieważ pół poniedziałku Chemik spędził w podróży do Włoch.

- Drużyna zaczęła ostatnio prezentować całkiem niezłą siatkówkę, a trener Głuszak może w razie niedyspozycji którejś ze swoich zawodniczek szóstkowych liczyć na zmienniczki, które nie ustępują poziomem pierwszej szóstce

- Duże ciśnienie po stronie włoskiej - jeśli ktoś myślał, że zespoły załatwią awans we własnym gronie w zeszłym tygodniu, to srodze się pomylił. Gospodynie Final Four nie odpuściły i pokazały, że nie układy, a sportowa dyspozycja będzie tu decydującym czynnikiem. Modena licząca na włoską solidarność przeliczyła się i została boleśnie sprowadzone na ziemię - w obliczu sytuacji, kiedy muszą walczyć o awans do samego końca przed swoimi kibicami, mogą zacząć im drżeć dłonie.

- W Policach ciężar w ataku rozkłada się równomiernie, natomiast zespół Modeny gra większość piłek do będącej ostatnio w wyśmienitej formie liderki Jovany Brakocevic, która w ostatnim meczu Ligi Mistrzyń zdobyła 35 punktów, atakując aż 58 razy i kończąc ponad połowę akcji w ofensywie (52%)

- Chemik ma swoje ambicje i dominacja na krajowym parkiecie im nie wystarcza - sukces w Lidze Mistrzyń przekułby się na kontynuację umowy sponsorskiej z grupą Azoty, która może być już zniecierpliwiona ciągłym brakiem sukcesów na arenie międzynarodowej, jak też i na kolejne wpływy z pojedynków fazy play off. Na meczu z Baku pojawiło się 4000 widzów, więc w play off zabrakłoby miejsc w hali w Szczecinie.

Nawet, gdyby powyższa analiza mnie zawiodła i gospodynie wygrają dwie partie, zazwyczaj kończy się to odesłaniem wygranego składu na ławkę, a w zespole przeciwnym chęcią gry do końca, i w takim właśnie przypadku Chemik również może wygrać spotkanie 3:2, stąd gramy za większą stawkę na czystą dwójkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Siatkówka LM Kobiet


Godzinna: 16:00


Spotkanie: Eczacibasi  - Fenerbahce


Typ: Fenerbahce -1.5 seta


Kurs: 3.55


Bukmacher: Unibet


Analiza:


 


Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe dwóch tureckich zespołów. Eczacibasi na własnym parkiecie podejmie dziś Fenerbahce. Lekkim faworytem bukmacherów jest drużyna gospodarzy, ale moim zdaniem to tylko ze względu na fakt, że grają u siebie. W rozgrywkach grupowych Eczacibasi zajęło drugie miejsce w grupie doznając dwóch porażek z drużyną Vakifbanku. Fenerbahce zagrało koncertowo w fazie grupowej oddając rywalką tylko 1 seta. Oba zespoły są wyrównane ich spotkania zazwyczaj są rozgrywane w 4-5 setach. Ostatnie trzy spotkania Fenerbahce wygrało z Eczacibasi na wyjeździe. Jeśli spojrzeć na statystyki to zespół Fenerbahce ma świetną passę 22 spotkań bez porażki i moim zdaniem siatkarki tego zespołu będą chciały ją dziś podtrzymać. Sam kurs na zwycięstwo Fenerbahce jest dość atrakcyjny ponieważ wynosi około 2.20 ja pójdę jednak w stronę zwycięstwa z handi -1.5 seta Fenerbahce po kursie 3.55. Polecam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...