Skocz do zawartości

[Zamknięty] Pozostałe ligi europejskie sezon 2016/17


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Hokej, Białoruś - Extraliga
Godzina: 12.00
Spotkanie:
Molodechno - Mogilev

Typ: 1 [hc 0:2,5]
Kurs: 1,97
Bukmacher: Marathonbet
Analiza: Hokejowa Extraliga białoruska niestety nie ma zbyt wielu wielbicieli. Ja postaram się tutaj jednak coś zagrać.

Gospodarze to od zawsze był taki zespół środka tabeli, może raczej miejsc 5-8. Od roku, 2 sezonów jednak zespół jakby gra lepiej, są tam pieniądze, więc od strony finansowej klub na pewno stabilny. Nie ma problemów z utrzymaniem, tym razem są jednak chęci do włączenia się o wyższe cele. Na razie forma niezła. Co prawda w pucharze Białorusi nie poszło za dobrze, ale w lidze 2 wygrane. Najpierw z Zhlobinem 3:1 na wyjeździe, a potem u siebie 4:1 z Brestem. Wyniki niskie, ale co ważne nieźle funkcjonuje defensywa, tylko 2 stracone bramki i nie sądzę, aby Mogilev był w stanie utrzelić w tym spotkaniu więcej niż 1 gola.

Przyjezdni zaczęli sezon od 2 wygranych u siebie. Ale ogranie 6:0 Novopolska oraz 3:1 Vitebsk nikogo na kolana nie powalają. W ostatniej kolejce przyszedł wyjazd na mecz z młodzieżową reprezentacją Białorusi U20 i skońćzyło się na laniu 1:7. Mogilev to na pewno zespół słabszy od Molodechno, poziom Brestu i Vitebska czyli samego dołu ligi białoruskiej. W tym sezonie pewnie Novopolotsk będzie jednak czerwoną latarnią ligi.

Ja tutaj nie widzę problemów z ugraniem 3 pkt. przez gospodarzy. Pytanie jak wysoko wygrają. Uważam, że 3 gole róznicy powinny być. W poprzednim sezonie skończyło się na 10:2 u siebie oraz 4:3 po dogrywce na wyjeździe (do 44 minuty Molodechno prowadziło 3:0). W tym sezonie różnicę poziomów między tymi zespołami oceniam na jeszcze większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Hokej, Czechy - WSM Liga
Godzina: 18.00
Spotkanie:
Slavia Prague - Most

Typ: 1 [hc 0:2,5]
Kurs: 1,94
Bukmacher: ComeOn
Analiza: Spotkanie 8 kolejki czeskiej WSM Ligi, czyli drugiego poziomu rozgrywek hokejowych w Czechach. Spotkanie w Pradze ma tylko jednego faworyta i pytanie jakie przed tym spotkaniem warto sobie zadać to jak wysoko wygra Slavia.

Gospodarze na razie 5 wygranych (w tym jedna po karnych z Benatky na wyjeździe) i 2 porazki. U siebie 4 mecze i 4 wygrane, w tym 5:3 z Ceskimi Budziejovicami, 2:1 z Havirovem, 4:1 z Litomericami i 3:0 z Jihlavą. Porażki to 2:3 w Kladnie (lider ligi) oraz w ostatniej kolejce 2:5 z Trebiciem. Tak więc zespół Slavii na pewno będzie chciał pokazać, że ta przegrana w Trebiciu to tylko wypadek przy pracy. W zespole jest kilka ciekawych nazwisk, Hylak w bramce, ponadto Dragoun (2g/7a) czy Safranek (7g/1a). Myślę, że poziom sportowy zespołu gospodarzy jest ze 2 klasy wyższy niż przyjezdnych.

Most na razie ostatnia pozycja w lidze. Bilans 1-0-1-5, bramki 12-29. Na razie 3 wyjazdy, 1:5 z Prerovem, 0:7 z Ceskimi Budziejovicami i 1:4 z Havirovem. Wygrali u siebie z Benatky 2:1. Zespół gra na 3 piątki, jest niby 4 atak, ale rzadko wypuszczany, nie wiadomo czy nawet ten 4 atak uda się uzbierać na spotkanie w Pradze. Najlepszym graczem jest Stribrny (3g/3a).

W poprzednim sezonie Slavia męczyła się z tym zespołem w meczach wyjazdowych, w obu spotkaniach traciła po 6 goli, ale już w Pradze było kilka goli różnicy, wygrane 6:1 i 4:1 pokazują potencjał obu zespołów. Podobnie jest i w tym sezonie, Slavia po raz kolejny ma walczyć o awans, a Most to jedna z ekip, wymienianych jako pewniak w walce o uniknięcie spadku z ligi. 3 gole różnicy to sporo, ale nie sądzę, aby Slavia miała problem z strzeleniem temu rywalowi przynajmniej 5 goli. Most pewnie stać na bramkę, raczej 2 goli po tym zespole się nie spodziewam, na razie na wyjazdach 2 gole w 3 spotkaniach. Według mnie wypada tutaj wynik 4/5/6-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Hokej – Czechy, Extraliga

Godzina: 15:20

Spotkanie:  Trinec – Sparta Praga

Typ: over 5.5

Kurs: 2.18

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Gospodarze po dwóch porażkach z rzędu i to u siebie stracili przewodnictwo w lidze. Trinec od samego początku jest świetnie dysponowany w ataku tylko Kometa może się pochwalić większą ilością bramek strzelonych, świetni są też w defensywie ale to raczej dotyczy wyjazdów niż gry na własnej tafli gdzie jest więcej ofensywy w 8 spotkaniach 31 bramek strzelonych przy 16 straconych.  Wydaje mi się że te dwa ostatnie spotkania potraktowane trochę na luzie przed dzisiejszym meczem który jest dla nich priorytetem dlatego spodziewam się wysokiego tempa w ich wykonaniu z taką grą to bramek nie powinno zabraknąć przy tym rywalu.  Goście to rzecz jasna znowu faworyt do zgarnięcia tytułu, może ten początek sezonu nie jest imponujący ale co dla mnie najważniejsze grają ten sam hokej oparty na ofensywie i problemów ze zdobywaniem to ta ekipa na pewno nie ma. Sparta to też ekipa która w jedną tercję, parę minut potrafi wykręcić overa, albo pakując rywalom kilka bramek albo sami tracąc, już takie spotkania mieliśmy jak 9:0 z Mlada czy 6:2 z Kometa Brno . Goście też bardzo agresywnie w tym sezonie w ich starciach na brak kar nie narzekamy i stąd też się bierze sporo bramek bo ekipa ze stolicy świetnie gra w przewadze ale beznadziejnie broni w osłabieniu, a na brak kar dziś to się w tak prestiżowym meczu to na pewno nie zanosi. Też ta seria 6 spotkań bez overa mnie przekonuje do tego typu bo na Sparte to bardzo długa seria.  Warto też wspomnieć jeszcze o dwóch czynnikach jak już gdzieś szukać ofensywnej ekipy z Pragi to na pewno na wyjazdach gdzie bilans bramkowy wynosi 25:30 (tylko Zlin stracił więcej to wiele mówi o defensywie tej ekipy). Druga sprawa Sparta ma za chwilę mecz w Lidze Mistrzów a jak popatrzymy na poprzednie spotkania na krajowym podwórku to chyba je odpuszczali bo były bardzo wysokie porażki 6:2 Kometa oraz 5:1 Litvinov. Dziś może będzie większe zaangażowaniem ale by grze na niełapanie kontuzji zawsze cierpi defensywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...