Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

REGULAMIN KONKURSU
http://obstawianie.com/regulamin-i-zasady-vt7376.htm

Wzór podawania typów
Dyscyplina: (przydatne szczególnie w przypadku mniej znanych lig i dyscyplin)
Spotkanie:
Typ: (w postaci 1X2 lub nazwy drużyny czy zawodnika, ewentualnie z oznaczeniem handicapu i jego rodzaju - europejski/azjatycki)
Kurs:
Godz:
Bukmacher: (wybrany z listy podanej w regulaminie)
Analiza:

W przypadku nie podania konkretnego typu, kursu lub bukmachera analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny, brak linka odejmujemy 0.3 z kursu.
Typy wraz z analizami - obowiązuje zakaz rezerwowania typów.
Obowiązkowe jest wpisanie analizy do odpowiedniego działu tematycznego
W postach pod analizą należy wkleić link do analizy w dziale tematycznym.
Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami.
Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, jeśli uzna, że jej zawartość merytoryczna jest słaba.

WAŻNE!
Jeśli zauważyłeś błąd w swojej analizie - napisz o tym w temacie http://obstawianie.com/pytania-i-uwagi-vt120027.htm
Jeśli Twoim błędem jest brak linku do analizy w dziale tematycznym - napisz drugi post z analiza i podanym linkiem a opiekun działu usunie post bez podanego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów
Data: 06.06.2015
Spotkanie: FC Barcelona vs Juventus FC
Typ: Barcelona over 1,5 żółtych kartek
Kurs: 1.83
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Przed nami najważniejszy mecz piłkarski tego sezonu w Europie tzn. finał Ligi Mistrzów gdzie w Berlinie spotka się FC Barcelona z Juventusem.Jak dla mnie faworytem tego spotkania są Katalończycy ale na pewno nie będzie to łatwy mecz jak wielu uważa dlatego zwycięstwa Barcelony wolę nie dotykać lecz jestem za nimi całym sercem.Ja jednak stawiam że będzie to dość nerwowy mecz z dużą ilością kartkoników a co za tym idzie kilka kartek dla Barcelony.Jedno jest pewne, ostrzejszą grę w tym meczu będzie prowadzić drużyna z Turynu która często będzie musiała się uciekać do nieczystych zagrań by zatrzymać niesamowite trio MSN (Messi-Suarez-Neymar).Nie będzie to łatwe zadanie ale na pewno ostra gra może w tym pomóc.Będzie to niosło za sobą spięcia i konflikty co wpłynie na pewno na atmosferę na boisku która będzie gorąca i nie raz może dojść do przepychanek gdzie jak wiadomo łatwo o kartki.Warto zaznaczyć że sędzią tego meczu będzie Turek Cuneyt Cakir który średnio pokazuje 4 kartki na meczi  lubi napominać zawodników żółtymi kartonikami.Skoro pisze tutaj że ostra gra będzie opierać się po stronie Juventusu to dlaczego stawiam na over kartkowy po stronie Katalończyków?Wystarczy tylko prześledzić ostatnie ważne mecze Barcelony.We wszystkich ostatnich spotkaniach gdzie Barcelona nie grała o pietruszkę lub z jakimiś ogórkami łapali te 2-3 kartki co zawsze pokrywało over 1,5 kartki.Nie trudno sobie chyba wyobrazić sobie kłócącego się z sędzią Jordiego Albę czy też Daniego Alvesa.Przerwać czasem grę będzie musiał Pique lub Mascherano więc też będą narażeni na kartki.Co można dodać to fakt że dojdzie do spotkania Luis Suarez vs Giorgio Chiellini&Patrice Evra.Dwójka z Juventusu całkowicie nie przepada za Urugwajczykiem z całkowitą wzajemnością więc niewykluczone że dojdzie do jakichś spięć między tymi zawodnikami i Suarez może załapać jakoś kartkę (dlatego za drobne można spróbować kartka Suareza po kursie 5).Ja jednak myślę że 2 kartki Barcelony to jest tutaj bardzo prawdopodobny wynik i będę mocno zdziwiony gdy Barca wyjdzie z tego meczu bez szwanku kartkowego.Polecam over 1,5 zółtych kartoników ze strony Katalończyków.Powodzenia!!!

http://obstawianie.com/topic/29245-liga-mistrzów-20142015/?p=898631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna / Liga Mistrzów
Spotkanie: Juventus - Barcelona

Typ: Barcelona (-1)
Kurs: 2,60
Godz: 20:45
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Dokładnie 6 czerwca w Berlinie zostanie rozegrany finał tej edycji Ligi Mistrzów. Zmierzą się w nim drużyny Juventusu Turyn i FC Barcelony. Obecność w tym decydującym boju ekipy ze stolicy Piemontu jest niespodzianką.

Zdecydowana większość ekspertów i kibiców widzi faworyta w zespole z Katalonii. Podobne zdanie mają bukmacherzy i to nie dziwi. Juventusu w finale zapewne mało kto się spodziewał, jednak to najlepszy od lat sezon dla tego klubu i znaleźli się tutaj zasłużenie. Jeśli chodzi o drogę przebytą przez oba kluby - wydaje się, że dużo trudniejszą miała Barca - Manchester City, PSG i Bayern to chyba cięższe przeszkody niż BVB, Monaco i Real Madryt.

Spotkanie Barcelony z Juventusem powinno być starciem ofensywy z defensywą i to Katalończycy będą mieli przewagę w posiadaniu piłki i sytuacjach podbramkowych. Marcello Lippi co prawda przestrzega Katalończyków wskazując, że Juventus to niezwykle solidna ekipa groźna wtedy gdy przejmie piłkę jednak niemal wszyscy przewidują, że jeśli Turyńczycy chcą wygrać finałowe spotkanie będą musieli zatrzymać atak Barcelony samemu wykorzystując jedną z nielicznych okazji, którą w tym spotkaniu będą mieli. Po to by wygrać taki mecz piłkarze Starej Damy będą potrzebowali też dużo szczęścia. Siłą Włochów jest oczywiście defensywa ale czy będzie w stanie zatrzymać najlepszy atak świata? Moim zdaniem nie. 

 

http://obstawianie.com/topic/29245-liga-mistrz%C3%B3w-20142015/page-10?do=findComment&comment=898642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, finał LM
Spotkanie: Juventus - Barcelona
Typ: Barcelona zdobędzie bramkę w obydwu połowach? TAK
Kurs: 2,62
Godz: 06.06.2015 20:45
Bukmacher: William Hill
Analiza: Barcelona zdumiewa swoją grą w tym sezonie. Pozyskanie Suareza to było coś co sprawiło, że już i tak bardzo mocny atak Barcelony stał się wręcz nie do powstrzymania. Wielkie trio Messi, Neymar, Suarez strzela gol za golem. Nawet najlepsza defensywa nie upilnuje ich wszystkich, a przecież jeszcze są inni zawodnicy, którzy także mogą strzelać bramki dla Barcelony. Z tą obroną Juventusu wcale nie jest tak dobrze jak może się wydawać. Mówi się, że Juventus to bardzo solidna obrona, ale czy tak jest w rzeczywistości? Z Realem Madryt w obu meczach mieli dużo szczęścia, że skończyło się na tylko po jednej straconej bramce w obydwu meczach. Realowi zabrakło skutecznego wykończenia akcji, bo tych akcji pod bramką Juventusu nie brakowało, szczególnie w meczu rewanżowym. Doskonale wtedy bronił Buffon i gdyby nie jego bardzo dobra dyspozycja, to prawdopodobnie Real by zagrał z Barceloną w finale. W obozie Juventusu pojawił się spory problem. Kontuzjowany jest Chiellini który był jednym z filarów defensywy Juventusu. To jest poważne osłabienie obrony Juventusu i ułatwienie zadania napastnikom Barcelony. Zastąpić go ma Barzagli, ale według mnie nie jest on aż tak solidny jak Chiellini. Bardzo trudno jest powstrzymać napór Barcelony. W obu połowach Barcelona powinna strzelić, Buffon wszystkiego nie wybroni.

 

 

http://obstawianie.com/topic/29245-liga-mistrz%C3%B3w-20142015/page-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna / Brazylia - Serie B
Spotkanie: Vitoria - Atletico GO
Typ: Vitoria + O2.5
Kurs: 2.90
Godz: 00:30
Bukmacher: Gamebookers

Analiza:
Szosta kolejka drugiej ligi brazylijskiej. Vitoria Sport gra z Atletico GO. Gospodarze to spadkowicz z Serie A. Do utrzymania w zeszłym sezonie brakło im 2 punktów, ale na przykładzie jeszcze słabszego Botofago, które lideruje w 2 lidze teraz, widać że jest roznica miedzy ligami. Vitoria spisuje sie troche nieprzewidywalnie. Na 5 meczow 3 wygrane i 2 przegrane. Roznica polega na tym, ze u nich na stadionie pada wiecej bramek (6:4). Ogolnie na 15 ostatnich meczow we wszystkich rozgrywkach Vitoria 7 razy osiągała over 2,5, 6 razy padały równo 2 bramki i tylko 2 razy padło mniej. Stracili bramke min ze slabym Bragantino czy z najgorsza druzyna Serie A Criciumą. Atletico GO w tym sezonie 3 porazki, remis, wygrana. Bilans bramkowy 1:4. Slaby wynik. Kursy tez spadaja na obie strzelą, więc chyba inni tez widzą podobnie. Stad mysle ze jasnym jest ze faworytem beda gospodarze, ale moze tu pasc wiecej bramek.

 

http://obstawianie.com/topic/20441-brazylia-campeonato-brasileirocariocapaulista/?do=findComment&comment=898797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska I Liga
Spotkanie Dolcan-Tychy
Typ: 1x
Kurs 2.10
Buk Bet 365
Godz: 16:00
Analiza: Ostatnia kolejka polskiej pierwszej ligi piłkarskiej w której to Dolcan Ząbki , który obecnie zajmuję 7 pozycję w lidzę podejmował będzie drużynę GKS-U Tychy, który jest na miejscu 15 ( Co w chwili obecnej oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej ) Faworytem dla bukmacherów są goście,ale ja uważam że gospodarze nie powinni mieć większych problemów ze zdobyciem w tej ostatniej kolejce kompletu punktów, raz że grają na swoim stadionie i w obecnym sezonie przegrali tutaj zaledwie 2 spotkania dwa że Tychy w tym sezonie nie wygrały ani jednego wyjazdowego spotkania, a do tego są na przed ostatniej pozycji jeżeli mówimy o spotkaniach rozgrywanych na wyjazdach a 3 że ekipa gospodarzy będzie chciała dobrze zakończyć sezon obecny i zdobyć komplet punktów przed swoją publiką, Goście w meczach wyjazdowych zdobyli zaledwie 9 bramek , Dolcan na swoim boisku zbyt wielu ich nie traci, myślę że dziś też jest zdecydowanym faworytem niezależnie od kursów, stawiam na to że ekipa z Ząbek okaże się zespołem o tą jedną bramkę lepszym i w konsekwencji to ona zagarnie komplet punktów w tej ostatniej kolejce.

 

http://obstawianie.com/topic/23742-polska-i-liga/page-6?do=findComment&comment=896518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Roland Garros

player_230234.jpgwtaLogo.pngplayer_310553.jpg

USA.pngCZE.png
Spotkanie: Serena Williams - Lucie Safarova
Typ: 2
Kurs: 3,50
Data i godzina: 6.06.2015 15:00
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Zapraszam na spotkanie finałowe, wielkoszlemowego Roland Garrosa rozgrywanego na kortach ziemnych, we francuskim Paryżu, pomiędzy Sereną Williams a Lucie Safarovą. Serena Williams (WTA 1) w drodze do finału rozegrała aż cztery trzysetowe mecze, w każdym z nich przegrała I seta. W takich okolicznościach liderka rankingu wyeliminowała Annę-Lenę Friedsam, Wiktorię Azarenkę, Sloane Stephens i Timeę Bacsinszky. Poza tym Amerykanka odprawiła Andreę Hlavackovą i Sarę Errani. Lucie Safarova (WTA 13) w Paryżu osiągnęła rewelacyjną formę. Doskonale funkcjonują jej forhendowy topspin i serwis, a na bekhend także może liczyć. Wygrała pięć tie breaków, nie straciła seta. Czeszka pokonała kolejno Anastazję Pawluczenkową, Kurumi Narę, Sabine Lisicki, Marię Szarapową, Garbine Muguruzę i Anę Ivanović. Teraz czeka ją starcie z osłabioną chorobą Williams. Amerykanka do Paryża przyjechała mając kontuzję łokcia. Jednak wygrała sześć meczów i powalczy o 20. wielkoszlemowy tytuł w singlu, trzeci w Rolandzie Garrosie. Czy będzie w stanie jeszcze z siebie coś wykrzesać? Wydaje się, że grająca niewiarygodny tenis Safarova ma niepowtarzalną okazję na pierwsze w karierze zwycięstwo nad Williams (będzie to ich 11 mecz, a dziewiąty w głównym cyklu) i pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu. Moim zdaniem Czeszka wytrzyma presję i wywalczy swoje największe trofeum, póki co  na tym turnieju mnie nie zwiodła i liczę, że teraz będzie tak samo. Rozpoczęcie meczu planowane jest na godzinę 15:00.

http://obstawianie.com/topic/31575-roland-garros-2015/page-2?do=findComment&comment=898703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Liga Mistrzów
Spotkanie: Juventus - Barcelona
Typ: 2/2 (1 połowa/ cały mecz)
Kurs: 2,4
Godzina: 20:45
Bukmacher: William Hill
Analiza:

 

 

Po dwóch finałach z rzędu, gdzie rywalizowały ze sobą drużyny z tego samego kraju wreszcie jakaś odmiana i to dzięki dobrej postawie Juventusu. Włoska ekipa w półfinale ograła bowiem Real Madryt dzięki zwycięstwu przed własna publicznością 2-1, choć faworytem i to zdecydowanym do awansu byli Królewscy, ale brakowało im w obu meczach półfinałowych dokładności i szczęścia. Barcelona tymczasem w półfinale pokonała Bayern i również dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu na Camp Nou aż 3-0. W Monachium Barca co prawda przegrała 3-2,ale przez cały czas miała wynik pod kontrolą. Obie drużyny w tym sezonie mają na koncie tytuły mistrzowskie w swoich krajach jak i również i zdobyły puchar krajowy. Końcówka sezonu to jednak zdecydowanie lepsza forma Barcelony, która może poszczycić się najlepszym atakiem na świecie. Faworytem są Katalończycy, którzy są bardziej ograni w wielkich imprezach w ostatnich latach niż Juventus. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową to w ekipie Enrique nie ma większych absencji. Juventus z kolei zagra bez Caceresa i Chiellini’ego. Szczególnie brak tego ostatniego jest sporym osłabieniem dla defensywy Starej Damy. Na pewno więcej atutów jest po stronie hiszpańskiej ekipy, która od początku spotkania, czyli w swoim stylu powinna przejąć inicjatywę i już po pierwszej połowie prowadzić.  

Przewidywane składy:

Juventus (4-3-1-2): Buffon – Evra, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner – Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal – Tevez, Morata

Barcelona (4-3-3): ter Stegen – Alba, Macherano, Pique, Alves – Iniesta, Busquets, Rakitić – Neymar, Suarez, Messi

 

http://obstawianie.com/topic/29245-liga-mistrz%C3%B3w-20142015/page-10?do=findComment&comment=898794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Serena Williams - Lucie Safarova
Typ: 2 (+1.5s)
Kurs: 1.86
Data i godzina: 6.06.2015 15:00
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Od wczoraj zastanawiałem się jaką opcje wybrać na ten mecz, bo możemy się tu spodziewać wszystkiego, Lucie w świetnej formie, bez straty seta na turnieju może podtrzyma dobrą passe i dzisiaj nie odda seta najlepszej tenisistce świata... Znowu Serena jakaś niemrawa na korcie, początki spotkań bardzo przeciętne, ale na końcu i tak wychodzi zwycięsko, w czterech spotkaniach na turnieju oddała już set, jak na Williams to jest na prawdę dziwne, tak słabego turnieju dawno u niej nie widziałem. Podglądnąłem wczoraj też Lucie w deblu i tam też zdobyła finał, bardzo podoba mi się jej postawa na korcie, jest pewna i zdecydowana swoich wymian, gra mocny tenis, powinna dzisiaj seta ugryźć Serenie. Rozważałem opcje over 2.5s, jakiś wysoki over gemowy i handicap +1.5s na Lucie, przychylam się ku tej ostatniej opcji, mam nadzieje, że nikogo nie zawiodę typ betem.

 

http://obstawianie.com/topic/31575-roland-garros-2015/?p=898844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: F1 - GP Kanady
Godzina: 19:00
Spotkanie: Pastor Maldonado vs Daniel Ricciardo (kwalifikacje) 
Typ: 2
Kurs: 2,02
Bukmacher: Bwin
Analiza:

Wyniki z kwalifikacji:
2011 r. - Ricciardo - nie startował, Maldonado - 12 
2012 r. - Ricciardo - 14, Maldonado - 17
2013 r. - Ricciardo - 10, Maldonado - 13
2014 r. - Ricciardo - 6, Maldonado - 17

H2H - 3:0 dla Ricciardo

Sezon 2015, kwalifikacje:
-Australia: Ricciardo - 7, Maldonado - 10 (Grosjean - 9)
-Malezja: Ricciardo - 4, Maldonado - 12 (Grosjean - 8)
-Chiny: Ricciardo - 7, Maldonado - 11 (Grosjean - 8)
-Bahrajn: Ricciardo - 7, Maldonado - 16 (Grosjean - 10)
-Hiszpania: Ricciardo - 10, Maldonado - 12 (Grosjean - 11)
-Monako: Ricciardo - 4, Maldonado - 9 (Grosjean - 11)

H2H - 6:0 dla Ricciardo, Ricciardo vs Lotus - 12:0

Maldonado zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji kierowców, ma zero punktów i najgorsze miejsce niepunktowane licząc innych zawodników bez punktów. Ricciardo jest siódmy i ma 35 punktów. Ricciardo jeździ w czwarte sile F1 czyli Red Bullu a Maldonado jeździ w Lotusie który nie jest najgorszym kierowcą ale Wenezuelczyk jest jednym z najgorszych kierowców w stawce który jeździ tylko bo ma sponsorów, tylko dlatego. Australijczyk za to jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w stawce, przecież w swoim pierwszym sezonie w RedBull zmiażdżył niemal 4-krotnego mistrza świata czyli Vettela gdzie miał na koniec sezonu prawie połowę więcej punktów niż Niemiec. To tyle statystyki, kurs na to zdarzenie jest tak kosmiczny tylko z jednego powodu, Lotus miał świetne wyniki w treningach ale... nie do końca to tak wygląda. 

Na pierwszym treningu Maldonado był ósmy a Grosjean trzeci. Ricciardo był dopiero 14 ale przejechał tylko 24 okrążenia a oba Lotusy przejechały ich prawie 80 (Maldonado 41)! Co najważniejsze, trzeci Grosjean miał ponad półtorej straty przewagi do pierwszego Hamiltona i to jest ich realna strata ale nie strata RedBulla. W drugim treningu Maldonado był piąty, Grosjean był siódmy, Ricciardo był dziesiąty. Lotus po prostu z jakiegoś powodu chciał się tutaj pokazać i tyle, inni nie śrubowali okrążeń. Poza tym jest to tor uliczny, bardzo brudny więc pierwszy trening można sobie odpuścić bo wyniki nie oddają rzeczywistych osiągów a drugi trening to nic jak pokazówka Lotusa.

Warto też dodać że to jest tor idealny pod Red Bulla, w ostatnich trzech sezonach wygrywali tutaj kwalifikacje a Ricciardo w swoim debiutanckim sezonie w RBR wygrał tutaj wyścig. Można też sobie sprawdzić że Australijczyk nigdy nie jeździł dobrze w treningach co jest powszechnie wiadomo, Maldonado za to jest bardzo słabym kierowcą i tyle o nim można powiedzieć.

Tak naprawdę tutaj kurs na Ricciardo powinien być na poziomie 1,20 ale związku z tym że Lotus "zaszpanował" w kwalach można zarobić, dla mnie to jest 8/10.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Liga Mistrzów FINAŁ

Spotkanie: Juventus – Barcelona

Typ: over 2.5

Kurs: 1.97

Buk: Pinnacle

Godz. 20:45

Analiza:

Udział mistrza Włoch w finale Ligi Mistrzów jest na pewno dużą niespodzianką ale dla mnie zdecydowanie zasługiwali na ten finał bo naprawdę zagrali bardzo dobry dwumecz z Realem Madryt szczególnie pod względem taktycznym i  tego będą potrzebowali w dzisiejszym starciu. Co mnie skusiło tutaj do pogrania na bramki to na pewno kurs który jest wysoki w sumie nie ma co się temu dziwić bo to finał i do tego ekipa z Włoch. Ja jednak widzę trochę to spotkanie inaczej na pewno to Barcelona będzie prowadziła grę i atakowała kwestią teraz pozostaje jak szybko lub czy w ogóle złamią defensywę Juve – tego drugiego wariantu raczej dla mnie nie będzie z prostej przyczyny Barcelona jest po prostu niesamowita w ofensywie z tą trójką Neymar, Suarez, Messi – każdy z nich szybkością technika biję na głowę defensorów mistrza Włoch.  Osobne zdanie należy poświęci Argentyńczykowi który jest w wyborne formie i nawet z trzema graczami jest sobie wstanie poradzić, jak pójdzie trójka do niego to od razu lukę wyśmienicie wykorzystują jego partnerzy.  Jeśli Barcelona dość szybko trafi to moim zdaniem może być po sprawie bo wówczas włączą luz a w tym sezonie z kontry to Barcelona wreszcie po prostu gra i jest wstanie zamknąć ten mecz w szybki sposób a już na pewno nie będzie trzymała piłki gdy będzie okazja na szybkie wyjście to u nich na pewno się zmieniło.  Co może być broną Juve na pewno nieprzewidywalność oraz to że nie są faworytem pokazali w poprzednich meczach że potrafią taktyczne świetnie przygotować się do meczu. Mimo tak małej ilość bramek straconych dla mnie podopieczni Luisa Enrique wcale tak mocni na tyłach nie są po prostu rywale często boją się podjąć ryzyko a myślę że tego w ekipie Alegriego nie zabraknie bo też ma świetnych i na pewno walecznych napastników.  Pozostałe aspekty które mogą mieć duże znaczenie dla przebiegu tego starcia a tym samym według mnie dla overa to stałe fragmenty gry nie ma co ukrywać po jednej i drugiej stronie świetni specjaliści w tej dziedzinie szczególnie mam tu nam myśli Pirlo moim zdaniem Włosi będą szukać wielu kontaktów by nie tylko dobrze uderzyć bezpośrednio na bramkę ale także dośrodkować dobrą piłkę bo na pewno w tym aspekcie wydają się być lepsi od faworyta tej potyczki. Nie ma co ukrywać jest to finał i wszystko jest możliwe ale czuje że będzie to widowisko stojące na wysokim poziomie z otwartą grą a już na pewno szybko zdobyta bramka zrobi z tego takie spotkanie.

http://obstawianie.com/topic/29245-liga-mistrz%C3%B3w-20142015/page-11?do=findComment&comment=898894

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...