Skocz do zawartości

Polska I liga


kepablanca

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka nożna - Polska ( 1 Liga )

Spotkanie: Olimpia Grudziądz - Okocimski Brzesko

Typ: 1

Kurs: 1.80

Data: 09.10.2013

Godzina: 15.45

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam na mecz grany awansem a rozpoczynający dwunastą kolejkę polskiej pierwszej ligi.

W meczu zmierzą się Olimpia Grudziądz oraz Okocimski Brzesko.

Olimpia Grudziądz rozegrała w tym sezonie w lidze jedenaście spotkań w których zdobyła dwadzieścia punktów po sześciu wygranych, dwóch remisach oraz trzech porażkach i obecnie zajmuje drugą pozycję w lidze, bilans bramek 14-14.

Okocimski Brzesko zdobył trzynaście punktów w jedenastu swoich ligowych meczach po trzech zwycięstwach, czterech remisach oraz czterech porażkach co plasuje tą drużynę na trzynastym miejscu w tabeli, bilans bramek 11-15.

Gospodarze grali u siebie w tym sezonie sześć meczy w których zdobyli dziesięć punktów po trzech wygranych, jednym remisie oraz dwóch porażkach, bilans bramek u siebie 10-11.

Goście zdobyli osiem punktów w swoich sześciu wyjazdowych meczach po dwóch wygranych, dwóch remisach oraz dwóch porażkach, bilans bramek na wyjazdach 7-9.

Mój typ w tym meczu to jedynka, Olimpia wygrała dwa ostatnie mecze u siebie między innymi z Flotą Świnoujście a Okocimski przegrał dwa swoje ostatnie wyjazdowe mecze w tym ostatnio z Puszczą Niepołomice tracąc w nim aż cztery bramki.

 

3:1

:t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, I.liga

Spotkanie: PGE GKS Bełchatów - Energetyk ROW Rybnik

Typ: 1

Kurs: 1.67

Godz: 17:30

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Energetyk ROW Rybnik ostatnio przerwał serię meczów bez zwycięstwa w I lidze, wygrywając najpierw u siebie z Górnikiem Łęczną (1-0), a następnie z Arką w Gdyni (2-0), czy dziś piłkarze trenera Ryszarda Wieczorka stać na sprawienie kolejnej niespodzianki tym razem w meczu z GKSem Bełchatów? Co prawda jak na razie zespół z Rybnika na wyjazdach przegrał tylko raz (1 zwycięstwo, 6 remisów i 1 porażka) ale myślę, że obecnie GKS Bełchatów to jednak nieco za wysokie progi i jeżeli podopieczni Kamila Kieresia zagrają na swoim poziomie to powinni ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Bełchatowianom co prawda w tym sezonie zdarzają się potknięcia, również na własnym boisku (wygrali 3 z 6 meczów u siebie) jednak jest to lider rozgrywek i myślę, że patrząc na obie te ekipy zdecydowanie większe szansę należy dawać gospodarzom. W składzie GKSu są przecież zawodnicy, którzy mają doświadczenie na poziomie Ekstraklasy, natomiast ROW Rybnik to beniaminek 1. ligi i mimo, że jest w tej drużynie kilku doświadczonym zawodników to jednak myślę, że w starciu z Bełchatowem będzie im ciężko o jakieś punkty. Tym bardziej, że w ekipie gości zabraknie ostoi defensywy czyli Marcina Grolika, który musi pauzować za żółte kartki i będzie go ciężko zastąpić. W ekipie Bełchatowa nie zagra natomiast Arkadiusz Malarz, natomiast do dyspozycji trenera będzie już Paweł Baranowski.

Podsumowując więc wydaje mi się, że Bełchatów nie powinien mieć kłopotów z osiągnięciem korzystnego rezultatu w tym spotkaniu. Ekipa Kamil Kieresia ma po swojej stronie więcej atutów, z przodu mamy duet braci Mak, którzy wybijają się swoimi możliwościami jeśli chodzi o rozgrywki 1.ligi, w defensywie również gra Bełchatowa wygląda poprawnie bowiem jak do tej pory GKS stracił najmniej bramek (8). Ekipa GKSu, sporo również tych bramek zdobywa i nie tylko jest to zasługa braci Mak ale również m.in. środkowych obrońców, którzy potrafią wykorzystywać niezłe dośrodkowanie ze stałych fragmentów gry i zdobywać z nich bramki. Myślę, więc, że niespodzianki w tym konkretnym przypadku nie należy się spodziewać i Bełchatów powinien zgarnąć tutaj 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 1 2.95, 1X 1.53

 

Świetny mecz na przełamanie dla olsztynian. Myślę, że w takim wypadku rywal nie gra żadnej roli. Kiedy drużynie nie idzie i za wszelką cenę pragnie przełamania czasami najlepiej zrobić to z faworytem, wyżej notowanym przeciwnikiem gdy nie ciąży aż tak wielka presja. Gospodarze na własnym boisku w tym sezonie jeszcze nie wygrali, notując 5 remisów i 2 porażki. Efektem tego było zwolnienie trenera Kaczmarka. Teraz Stomil z nowym szkoleniowcem i nowymi nadziejami będzie chciał za wszelką cenę odczarować własne boisko i wygrać po raz pierwszy od pięciu spotkań. Kursy są naprawdę zachęcające i myślę, że grzechem jest nie spróbować. Nawet z podpórką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie: Dolcan Ząbki - Arka Gdynia

Typ: Powyżej 2.5 goli

Kurs: 2.05

Bukmacher: William Hill

 

Mecz drużyn, którym nie wiedzie się najlepiej w ostatnim czasie, Dolcan był rewelacją początku rozgrywek jednak w ostatnich 3 meczach zdobył zaledwie punkt. Arka Gdynia natomiast przed sezonem była wymieniana w gronie kandydatów do awansu, natomiast rzeczywistość jest zupełnie inna - aktualnie zajmują 13 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Ciężko więc jest wskazać zespół, który w tym meczu może ewentualnie się przełamać dlatego postanowiłem zagrać over 2.5 bramek - mam nadzieje, że akurat goli w spotkaniu Dolcanu z Arką nie zabraknie.

Może o tym świadczyć m.in. historia stać między tymi ekipami, otóż w poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywali w tych starciach gości: Dolcan 4-1, natomiast Arka 2-1. Sezon wcześniej natomiast mieliśmy remis 1-1 i zwycięstwo Arki 3-1. Jak więc widać w poprzednich sezonach bramek w starciach Arki z Dolcanem nie brakowało i mam nadzieje, że dziś będzie podobnie. Dolcan to przecież najskuteczniejsza obecnie ekipa w 1.lidze, mają w swoim składzie bardzo skutecznych zawodników jak chociażby Zjawiński (9 goli już w tym sezonie) czy Piesio (5 goli). Podopieczni Roberta Podolińskiego mimo, że sporo bramek strzelają to jednak również sporo ich tracą - do tej pory 16 i mam nadzieje, że Arka będzie wstanie to wykorzystać.

Zespół z Gdynii co prawda skutecznością nie grzeszy (do tej pory 12 goli strzelonych) co jest nieco dziwne patrząc na zawodników z formacji ofensywnych jakich ma do dyspozycji Paweł Sikora - Aleksander czy Marcus Vinicius to przecież czołówka strzelców poprzedniego sezonu 1. ligi i oni bramki zdobywać potrafią. Mam nadzieje, że dziś na boisku w Ząbkach potwierdzą moje słowa.

Podsumowując więc jest to mecz dwóch ekip, które ostatnio grają nieco słabiej, patrząc jednak na historią spotkań oraz to, że Dolcan sporo bramek strzela, ale również trochę ich traci oraz fakt, że w ofensywie Arki grają naprawdę wartościowi zawodnicy potrafiący strzelać gole postanowiłem zagrać over 2.5 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, 1. Liga

Spotkanie: ROW Rybnik – Doclan Ząbki

Typ: over 3.5

Kurs: 3.75

Buk: William Hill

Godz. 18:00

Analiza:

W 13-stej kolejce polskiej 1 Ligi beniaminek będzie podejmować na własnym stadionie zespół z Ząbek. Drużyna gospodarzy przegrała zaledwie dwa spotkanie w tym sezonie co jest najlepszym wynikiem ale zremisował aż osiem razy przy dwóch zwycięstwach tak więc daje to 12 lokatę z przewagą punktu nad strefą spadkową. Ostatnio zespół jest w dość dobrej dyspozycji wygrana w Gdyni 0:2 u siebie z Łęczną 1:0 i ostatnio remis 2:2 z Bełchatowem. Największy problem zespół ma w grze defensywnej z GKS prowadził 0:2 do przerwy by ten mecz zremisować. Na własnym stadionie są skuteczni w ofensywie i słabi w defensywie remis 2:2 z Płockiem, przegrana z Sandecją 2:3 mimo prowadzenia do 60 minuty 2:0. Ogólnie rok temu w 2 lidze na własnym stadionie radzili sobie świetnie grając przy tym skutecznie. Dolcan jak co roku zaskakuje obecnie zespół jest na trzecim miejscu z stratą trzech punktów do lidera. Wszyscy wiemy że grają tym typowo włoskim stylem z trójką defensorów no i jak na Polskie warunki daje to ofensywne mecze z udziałem tego zespołu, zresztą 23 bramki strzelone jest jak na razie najlepszym bilansem w lidze. Niestety nie ma tak jak we Włoszech dobrych defensorów a w tym systemie jest to dość istotne dlatego tracą też sporo bramek jak na razie 16. Jest to zespół zdecydowanie swojego boiska bo po za inauguracyjnym 0:5 z Olimpią na wyjeździe nie wygrali od pięciu spotkań. Dziś będą chcieli przełamać tą serię i nie stoją na straconej pozycji tym bardziej że w ataku mają w tej chwili lidera strzelców a jak pisałem obrona gospodarze do świetnych nie należy. Krótkie podsumowanie spotkają się zespoły które to defensywie grających nie należą a patrząc na mecze w tym sezonie chyba można zaryzykować na to że dziś cztery bramki zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, 1. Liga

Spotkanie: Okocimski Brzesko – Termalica B-B

Typ: Termalica handicap azjatycki -1

Kurs: 3.10

Buk: Bet365

Godz. 14:00

Analiza:

Pierwszym sobotnim spotykaniem na zapleczu naszej Ekstraklasy będzie stracie w Brzesku gdzie tutejszy Okocimski będzie podejmować Termalicę B-B.

Zespół gospodarzy jest jednym z kandydatów do walki o ligowy byt, zresztą w zeszłym sezonie było podobnie i gdyby nie degradacja Polonii to by ich w tej lidze nie było. Obecnie z 13 punktami na koncie są na 15 miejscu czyli pierwszym spadkowy. Ostatnio forma nie dopisuje po za zwycięstwem z beniaminkiem z Chojnic przegrali cztery mecze z Dolcanem 3:2, Kolejarzem u siebie 1:3, 4:0 z Puszczą i 3:1 z Olimpią. Na własnym stadionie odnieśli tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.

Termalica jak na razie zawodzi zespół nie może znaleźć swojego rytmu bardzo dobre mecze przeplata słabszymi, dlatego w tej chwili zajmują miejsce w samy środku stawki z 16 punktami na koncie, do lider tracą już osiem punktów. Aspiracje kluba ma bardzo wysokie czyli awans dlatego dzisiejszy mecz trzeba wygrać. Na wyjazdach jak do tej pory słabo dwie porażki na początku ale ostatnio było już znacznie lepiej remis 2:2 w Grudziądzu, remis 0:0 w Świnoujściu i wygrana z Tychami 0:3 tak wiec bardzo trudne tereny.

Tak jak wspomniałem gospodarze na pewno będą walczyć o ligowy byt i dziś mimo gry na własnym stadionie o punkty będzie bardzo ciężko – przegrali ostatnio z Kolejarzem 1:3, Dolcanem 3:2 i Olimpią 3:1 o czym pisałem czyli z zespołami z czołówki tabeli i jak dla mnie trochę słabszymi niż Termalica mimo że ta zajmuje niższą pozycję ale dziś goście będą chcieli wrócić na właściwe tory bo wydawało się jeszcze trzy kolejki temu że ten zespół się już rozpędził i niestety przyszły słabsze mecze dziś już powinno być znacznie lepiej. Rok temu dzisiejsi goście wygrali na wyjeździe 1:2 a u siebie 4:0 myślę że stać ich dzisiaj na dwubramkowe zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Katowice-S.Olsztyn TYP 1

kurs: eFortuna 1,65

Jedynka w tym meczu to pewniak, a jeśli tak to kurs na nią jest po prostu świetny. Katowice pewnym krokiem zmierzają w końcu ku powrotowi do Ekstraklasy. Obecnie są na drugim miejscu i jeśli poprawią grę na wyjazdach to będzie bardzo dobrze. Tym razem grają jednak u siebie co czynią najlepiej w lidze. Siedem spotkań to sześć wygranych i jeden remis oraz średnio na jedną traconą bramkę strzelanych aż pięć. Forma też jest świetna gdyż GKS nie przegrał już ośmiu kolejnych spotkań ligowych. Wprawdzie przegrali w Pucharze Polski ale tylko 1-0 i to z niezłą i nieobliczalną Zawiszą, której wyższość całkiem niedawno musiały uznać Wisła i Śląsk. Stomil to zaś jedna ze słabszych drużyn w lidze. Czwarte miejsce od końca przy większości spotkań rozegranych u siebie to nie najlepszy wynik. Na wyjeździe wyniki osiągane przez piłkarzy z Olsztyna również nie budzą zachwytu. Poprzednia wizyta Stomilu w Katowicach to wygrana GKSu 4-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska - I liga, godz. 18:00

Spotkanie: ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice

Typ: ROW Rybnik

Kurs: 1.75

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dziś o godz. 18:00 w I lidze polskiej odbędzie się starcie beniaminków: ROW-u Rybnik, z Puszczą Niepołomice. Gospodarzem tego spotkania będzie ekipa z Rybnika, więc mecz zostanie rozegrany przy ul. Gliwickiej. Niewątpliwie faworytem tego spotkania są gospodarze, zespół ze Śląska to drużyna, która ma na swoim koncie najmniej porażek z całej ligi, zaledwie 2, jednak brakuje zwycięstw, ROW ma na swoim koncie ich zaledwie 2, a najczęściej zespół remisuje, bo aż 10 razy w tym sezonie. Jednak po kolei, drużyna gospodarzy to ROW Rybnik, zespół w tabeli plasuje się na pozycji nr 13, po 14 kolejkach ma na swoim koncie 16 punktów: 2 zwycięstwa, 10 remisów, oraz 2 porażki, osiągnęli przy tym stosunek bramkowy wynoszący 20:19. Ostatnie 5 meczy ROW-u to: 3 remisy, oraz 2 zwycięstwa. Zremisowali w Stróżach z Kolejarzem, 2:2 u siebie z Dolcanem Ząbki, oraz 2:2 w Bełchatowie z GKS-e,m wygrali z kolei w Gdyni z Arką 2:0, oraz w Rybniku z Górnikiem Łęczna 1:0. U siebie bardzo przeciętnie: 4 mecze - 5 pkt, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, przegrali ze Sandecją Nowy Sącz mimo że wygrywali już do przerwy, oprócz wspomnianych wyżej meczy zremisowali również z Wisłą Płock 2:2, teraz czas na 3 zwycięstwo w sezonie, a przeciwnik do tego wymarzony. Goście, to Puszcza Niepołomice, jest to najsłabszy zespół ligi, po 14 kolejkach ma na swoim koncie 10 punktów: 2 zwycięstwa, 4 remisy, 8 porażek, oraz stosunek bramkowy wynoszący 16:24. Ostatnie 5 meczy tego zespołu to: 4 pkt - 1 zwycięstwo, 1 remis, oraz 3 porażki. Wygrali u siebie z Okocimski Brzesko 4:0, zremisowali sensacyjnie w Katowicach z GieKSą 1:1, oraz przegrali 1:4 u siebie z Miedzią, 0:2 w Łęcznej, oraz w ostatnim meczu ligowym u siebie z Arką Gdynia 2:5. Puszcza ma na swoim koncie 3 kolejne porażki. Na wyjeździe zespół ten spisuje się fatalnie, 7 meczy - 3 pkt, 3 remisy, oraz 4 porażki, 5 bramek straconych oraz 11 straconych. Remisy w Katowicach, czy też Olsztynie mogą robić wrażenie, ale ostatnio zespół naprawdę jest bez formy. Po stronie gospodarzy mamy dobre wiadomości do składu wraca: Mariusz Muszalik, oraz Idrissa Cisse. Na pewno zabraknie Daniela Kajzera, który powoli wraca do pełni sił po drobnym urazie. Nadal z trybun mecz będzie oglądać trener gospodarzy, to kara za mecz z Dolcanem Ząbki. W skrócie, ROW nie przegrał żadnego z ostatnich 6 spotka, Puszcza z kolei od 4 meczy jest bez zwycięstwa. Stawiam zdecydowanie na gospodarzy, tym bardziej że wiem że ROW gra dobrze w polu, oglądam bowiem ich mecze w Rybniku. Jeszcze dla ludzi nie lubiących czytać analizy:

 

ROW Rybnik - ostatnie 5 spotkań:

Kolejarz Stróże - ROW Rybnik 1:1

ROW Rybnik - Dolcan Ząbki 2:2

GKS Bełchatów - ROW Rybnik 2:2

Arka Gdynia - ROW Rybnik 0:2

ROW Rybnik - Górnik Łęczna 1:0

 

Puszcza Niepołomice - ostatnie 5 spotkań:

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5

Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 3:0

Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 2:0

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:4

Puszcza Niepołomice - Hutnik Kraków 2:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska I Liga

02.11.2013 17:30

Arka - Chojniczanka

typ: Arka

kurs: 1.73

buk: WilliamHill

 

Derby Arka - Chojniczanka po 30 latach i poraz pierwszy w I lidze mają jednego faworyta a fakt że jest to spotkanie drużyn sąsiadujących w tabeli (7 i 8 pozycje) dobrze świadczy tylko o ekipie z Chojnic. Jeśli jednak logika w futbolu miałaby mieć sporo do powiedzenia to w dzisiejszym meczu 3 pkt musiałby powędrować na konto gospodarzy. Arka Gdynia i Chojniczanka zmierzą się w 15 kolejce I ligi.

 

Arke wymieniano w ścisłej grupie drużyn mających walczyć o ekstraklase. Nierówna forma ostudziła zapędy gdynian, ale niesamowity ścisk w czołówce sprawia że do sporych przetasowań w tabeli może dochodzić po każej kolejce. Chojniczanka natomiast 8 pozycje w tabeli wzięłaby w ciemno przed początkiem rozgrywek.

 

Obydwie drużyny miałem okazję w ostatnich dniach oglądać na żywo - dodatkowo na tle tej samej drużyny. Arka w Łęcznej (1-1) zagrała świetne 45 minut oddając inicjatywę dopiero w drugiej połowie. Chojniczanka na własnym stadionie przeciwko Górnikom (0-0) zaprezentowała wyjątkową sztukę samoobrony i całkowity brak animuszu. W porównaniu lepiej wypadają gdynianie którzy w ostatniej kolejce rozbili przecież na wyjeździe Puszcze 5-2. Chojniczanka smaku zwycięstwa nie zaznała od 28 września. Arka bez Radzewicza, goście bez Pląskowskiego i Mrozika. Na ławce gospodarzy trener Sikora który dopiero co uciszył pogłoski o zwolnieniu, gości poprowadzi trener Bednarek - były piłkarz Arki. Arka niesiona dopingiem stadionu powinna potwierdzić swoją wyższość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska I Liga

03.11.2013 12:30

Górnik - Olimpia

typ: Górnik

kurs: 2.10

buk: WilliamHill

 

W Łęcznej kolejny sprawdzian drużyn które wymienia się w kontekście walki o ekstraklase. Górnicy z dystansem podchodzą do medialnych spekulacji natomiast w Grudziądzu o ambitnych planach mówi się dość otwarcie. Obydwie ekipy zgromadziły po 23 punkty a ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby doskoczyć na 2 oczka do lidera.

 

Na lubelszczyzne Olimpia nie jedzie w najlepszych nastrojach bo po dwóch dotkliwych porażkach: 4-0 w Katowicach i 2-0 u siebie z Miedzią. Legniczanie skarcili nazbyt defensywne nastawienie rywala i brak pomysłu w rozegraniu a Kafarskiemu wypadało po meczu jedynie przeprosić kibiców. Ciągle wysoka pozycja Olimpii w tabeli to fakt ale bilans bramkowy już jakby nie z tej bajki bo...ujemny - 17 strzelonych goli i 21 straconych. A w niedziele o bramki będzie przecież trudno nie tylko ze względu na brak Macieja Kowalczyka (król strzelców poprzedniego sezonu) ale także przez solidną gre Górników w obronie - z calej stawki to łęcznianie stracili najmniej bramek. Ponadto wraca Bielák - jeśli były obrońca Ruzomberoka nie obniży lotów może długo w Łęcznej nie zabawić. Szatałow nie ma więc kłopotów kadrowych i największą zagadką przed tym meczem jest...on sam. Dziwne ruchy kadrowe na mecz z Arką. Efekt? Słaba gra do czasu skorygowania ustawienia i remis 1-1. W Chojnicach natomiast kazał biegac w linii ataku Zawistowskiemu trzymając jednocześnie na ławce Zwolińskiego (młodzieżowca z 5 bramkami) i Sasina. Efekt ? Strata punktów, niewiele sytuacji i remis 0-0. W każdym razie Górnik wydaje się w lepszej dyspozycji od swoich rywali: w ostatnich 12 meczach przegrał tylko raz, sytuacja kadrowa w końcu optymalna - a jest kim straszyć - więc kurs na jedynkę uważam za przyzwoity. Troszkę statystyki: 4 mecze między tymi zespołami w ostatnich dwóch sezonach - łęcznianie z wyjazdów przywozili remisy, u siebie wygrywali. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka Nożna Polska 1 liga

Spotkanie:Olimpia Grudziądz-Arka Gdynia

Typ:2/2 [HT/FT]

Kurs:4,00

Bukmacher:William Hill

Data i godzina:9.11.2013 13:00

 

Pierwsza liga i pojedynek Olimpii Grudziądz z Arką Gdynia czyli jedno z ciekawszych spotkań dzisiejszego dnia.Obie ekipy mimo że zajmują bliskie lokaty to w tej chwili są na dwóch różnych biegunach patrząc na ich postawę.Piłkarze z Grudziądza w ostatnich 5 meczach zdobyli ledwie 3pkt za zwycięstwo z Okocimskim przegrywając z każdą ekipą bijącą się o awans w większości różnicą dwóch bramek lub więcej.Arka natomiast gra ostatnio naprawdę świetnie 4 mecze bez porażki,4pkt straty do GKS-u Katowice zajmującego drugą lokatę oraz świetny mecz w pucharze przeciwko Koronie.Owszem mecz z kielczanami może nie jest aż tak dużym wyznacznikiem ze względu na skład Korony jednak 5-1 po dobrym meczu jest dla mnie bardzo przekonujące.Oglądałem ten mecz od pierwszej do 90 minuty i jedno co muszę odnotować to fakt że praktycznie przez 70 minut to Arka dominowała grę,a pozostałe 20 mecz był wyrównany.Akcje też wyglądały składnie co nie zawsze jest standardem u pierwszoligowców.Uważam że przy obecnej dyspozycji obu ekip to Arka ma tu dużo więcej atutów i jeśli wyjdzie na prowadzenie to go już nie odda a patrząc na statystykę Olimpii uwzględniająca wyniki do przerwy i na koniec meczu to prowadzenie Arki już po 45 minutach jest bardzo możliwe i oczywiście dowiezienie tego rezultatu do końca.Kurs jest dość dobry dyspozycja piłkarzy też więc chyba warto spróbować.Polecam

 

Mecz na żywo w Orange Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna Polska 1 liga

Spotkanie: Termalica B-B. - Górnik Łęczna

Typ: X

Kurs: 3.25

Bukmacher: Bet365

Data i godzina: 10.11.2013 12:15

 

W pierwszym dziś spotkaniu 1 ligi polskiej zmierzą się zespoły z Niecieczy i Łęcznej. Drużyny które w tej chwili mają całkiem inne priorytety, gospodarze chcieli by wreszcie wygrać jakieś spotkanie i spokojnie utrzymać się w lidze, natomiast goście walczą o trzy punkty i możliwość awansu do ekstraklasy. Wygrywając dziś mecz chociaż na kilkanaście minut mogą wspiąć się na fotel lidera (o 12.30 gra GKS Katowice który jest obecnie wyżej w tabeli). Termalica spisuje się bardzo słabo, nawet zmiana trenera nie pozwoliła im osiągać lepszych wyników i czekają na zwycięstwo od 21 września kiedy to pokonali 3:0 GKS Tychy. Później zanotowali dwa remisy i resztę porażek. Te drużyny grały w ostatnich sezonach ze sobą pięciokrotnie i padały cztery remisy, a raz wygrała drużyna Górnika u siebie 20 października tamtego roku. U siebie podejmowali zespół z Łęcznej trzykrotnie i trzykrotnie padał remis (0:0, 0:0, 2:2). Wydaje mi się że tutaj będzie podobnie, gospodarze będą gryźli trawę aby tego meczu nie przegrać, natomiast goście którzy są w formie nie pozwolą sobie na przegranie tego meczu. Stawiam tutaj na zacięty mecz, dużo walki ale na remis 0:0. Warto też dodać, że w zespole z Niecieczy zabraknie Sebastiana Olszara, Damiana Piotrowskiego i Kamila Moskala.

 

Przewidywane składy:

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Kasprzik - Piątek, Kopacz, Pielorz, Jarecki, Sołdecki, Horvath, Kiełb, Rybski, Drozdowicz, Kujawa.

 

Górnik Łęczna: Prusak - Sasin, Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Bonin, Nowak, Tadrowski, Nikitović, Szałachowski - Zawistowski.

 

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska I Liga

10.11.2013 12:15

Nieciecza - Górnik Łęczna

typ: Górnik Łęczna AH 0

kurs: 1.80

buk: Pinnacle

 

 

Przynajmniej na pare godzin Górnik Łęczna może zostać liderem I ligi.

O godzinie 13:00 w Niecieczy mecz 16 kolejki rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.

 

Gospodarze nie przypominają ani trochę czołowego zespołu ligi z poprzednich sezonów. Termalica 21 września zakończyła passe wygranych i wpadła w ewidentny dołek: porażka z Wisłą, remis z Flotą, porażka z Sandecją, w końcu remis w Brzesku po którym nastąpiłą zmiana na stanowisku trenera. Radolsky'ego zastąpił Mirosław Jabłoński ale efekt 'nowej miotły' nie zadziałał - porażka z Gieksą a tydzień temu z Miedzią sprawia że zespół znalazł się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Dwugłos byłych łęcznian - ex trener Górnika "Jabłuszko" mówi o potrzebie zwycięstwa, ex obrońca Pielorz zapowiada twardą walkę. Zweryfikować te zapowiedzi będą chcieli podopieczni Szatałowa. Zielono-czarni na wyjazd jadą w optymalnym zestawieniu (w Niecieczy poza grą są Olszar, Piotrowsk czy Moskal). Górnicy w ostatniej kolejce pokonali Olimpie Grudziądz na własnym boisku. Znowu największym problemem w grze zespołu był brak nominalnego napastinka w wyjściowym składzie - Zwoliński wszedł dopiero po przerwie i dołożył 6 bramkę. Jeśli młody snajper jest w pełni zdrowia zagra od początku co powinno pozytywnie wpłynąć na i tak przyzwoitą dyspozycje drużyny. Górnik w ostatnich 13 meczach przegrał tylko raz, gra obronna wygląda bardzo solidnie (do spółki z Bełchatowem najmniej straconych goli).

Spodziewam się, że w najgorszym razie z Niecieczy zespół gości wywiezie jeden punkt, statystyka jest po 'mojej' stronie - w 6 dotychczasowych konfrontacjach między tymi zespołami Górnik nie przegrał ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arka G.-Nieciecza TYP 1

kurs: eFortuna 1,67

Spory kurs na jedynkę. Arka jest drużyną w najlepszej ostatnio dyspozycji z całej ligi. Zajmuje czwartą lokatę i zgłasza aspiracje do powrotu do Ekstraklasy. Nieciecza natomiast jest w dyspozycji najgorszej. Po dobrych poprzednich sezonach chyba pewien eta w tym klubie został zakończony i teraz znacznie jej bliżej spadku niż awansu. Zresztą już w tej chwili okupuje strefę spadkową. Arka w pięciu ostatnich grach ligowych wywalczyła aż trzynaście punktów a do tego całkiem niedawno rozbiła 5-1 w Pucharze Polski Koronę Kielce. Nieciecza w siedmiu ostatnich seriach zdobyła tylko dwa punkty i strzeliła zaledwie dwie bramki. Zważywszy na skalę pewniaka to kurs jest naprawdę okazały.

 

livewynikipl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna Polska 1 liga ( 2013.11.16 godz. 12:00 )

Spotkanie - Brzesko : Flota Świnoujście

Typ - Flota Świnoujście

Kurs - 2.45

Bet365

 

Spotkanie dwóch drużyn no powiedzmy słabych no bo gdy zajrzymy do tabeli to gospodarze zamykają stawkę 1 ligowców ich bilans to 3-6-7 i br. 12:21 , natomiast goście zajmują dwa miejsca wyżej bo 16 miejsce ich bilans podobny bo 4-5-7 i br. 12:19 , mnie osobiście się wydaje że goście są drużyną lepszą i pomimo że wyniki tego nie pokazują to liczę na ich wygraną dziś w Brzesku , Flota w dwóch ostatnich pojedynkach a zwłaszcza w tym pierwszym kiedy na swoim terenie podejmowali jednego z kandydatów do awansu GKS Bełchatów zdołali urwać punkty Bełchatowianom remisując 1:1 no i w ostatnim swoim występie także u siebie zremisowali 0:0 z Sandecją , kiedy zajrzymy do H2H pomiędzy nimi to w poprzednim sezonie Flota zarobiła grając z Okocimskim 4 pkt wygrywając u siebie 1:0 a w rewanżu remis 2:2 ale dziś myślę ze to goście raczej zdobędą komplet pkt a kurs całkiem dobry na wygraną gości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, I Liga

Spotkanie: Katowice – Wisła Płock

Typ: remis

Kurs: 3.15

Data i godzina: 16.11.13 17:30

Bukmacher: Unibet

 

 

GKS KATOWICE, 3 drużyna z dorobkiem 28 punktów i rewelacyjnej grze u siebie – 7 zwycięstw i tylko jeden remis, podejmuje 6 Wisłę Płock, która do tej pory zgromadziła 26 punktów. Na wyjeździe piłkarze z Płocka grają powiedziałbym w kartkę, ich bilans to: 2 2 3 7-9. Jakby patrzeć na bilans home/away, to drużyna gospodarzy jest zdecydowanym faworytem, natomiast wydaje mi się, że w tym meczy GKS może stracić pierwsze punkty. Ich ostatnie dwa mecze pokazują, że nie są już w takim gazie: u siebie gol na 2-1 ze Stomilem w doliczonym czasie gry, natomiast ostatnio, wysoka porażka z GKS TYCYHY na wyjeździe. Z kolei piłkarze Wisły Płock w czterech ostatnich meczach – 3 zwycięstwa i jeden remis. W sowim ostaniem meczu wyjazdowym powinni sięgnąć po 3 punkty, bo prowadzili z Sandecją 2-0, żeby w końcówce stracić dwa gole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, I LIGA POLSKA

Spotkanie: Energetyk ROW Rybnik – TERMALICA Nieciecza

Typ: 2 DNB

Kurs: 2,62

Data i godzina: 22.11.13 18:00

Bukmacher: Bet 365

 

Na dzisiejszy dzień wybrałem mecz rozgrywany w ramach I Ligi. W piątek rywalem Termaliki Bruk-Betu Nieciecza będzie Eneregtyk ROW Rybnik. Bukmacherzy bardzo mocno faworyzują gospodarzy. ja jestem jednak trochę innego zdania. Miejsca w tabeli nie pokazują wielkiej różnicy w umiejętnościach obydwu drużyn. Energetyk jest beniaminkiem pierwszej ligi. Po siedemnastu meczach zajmuje szesnastą lokatę w tabeli. Termalikę Bruk-Bet wyprzedza lepszym bilansem brakowym. Trenerem zespołu od 12 listopada jest Marek Wleciałowski, który zastąpił Ryszarda Wieczorka po tym jak ten objął stery w Górniku Zabrze. Musi trochę czasu upłynąć zanim nowy trener to poukłada po swojemu. Piątkowy mecz będzie drugim oficjlanym pomiędzy Energetykiem ROW-em a Termaliką Bruk-Betem Nieciecza. Latem w Niecieczy padł remis 2:2. Bramki w tym meczu zdobywali: Dariusz Pawlusiński 57 (k), Emil Drozdowicz 61 - Idrissa Cissé 6, Mariusz Muszalik 67. W obydwu ekipach jest po kilku doświadczonych graczy. Termalica w tym sezonie spisuje się dużo poniżej oczekiwań. W zeszłym biła się o awans a teraz w ogonie. Piłkarze Niecieczy zapowiadają, że chcą w Rybniku wygrać i zgarnąć 3 punkty. Wierzą w swoje umiejętności i zapowiadają walkę. Jako, że Rybnik to mistrz remisów postanowiłem zabezpieczyć się zwrotem w przypadku takiego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Dyscyplina: I Liga Polska Piłka nożna

Spotkanie: GKS Katowice - Brzesko

Typ: 1 (Asian Handicap -1.5 gola)

Kurs: 2.86

Godz: 17.00

Bukmacher: MarathonBet

Analiza:

 

Na Bukowej dojdzie do pierwszego meczu w tej rundzie. Na początek jako gość wystąpi zespół z Brzeska, który jest czerwoną latarnią ligi. Zespół ten znalazł sponsora, więc nie poddaje się w walce o utrzymanie. W bilansie spotkań pomiędzy GieKsą a Okocimskim jest remis. Po jednym spotkaniu wygrali i raz mecz zakończył się podziałem punktów. W poprzednim spotkaniu GKS przegrał po bardzo dobrym meczu z Sandecją. Zdecydowanie trafne było powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, bo przewaga była po stronie Katowic i to zespół z Nowego Sącza wychodził z kontrami. Zespół z Katowic jest w dobrej formie psychicznej i nie przejął się zbytnio tą porażką, a mocno zmobilizował na dzisiejsze spotkanie. Goście z Brzeska również rozegrali dobry mecz przed własną publicznością z Bełchatowem. Zagrali zbyt otwarcie i zostali skarceni, ale przegrali tylko 0-1.

 

Oba zespoły dziś pod ścianą, bo gospodarze spadli na 4 miejsce i walcząc o awans do ekstraklasy muszą wygrywać z takimi zespołami jak Okocimski. Natomiast goście muszą urywać punkty każdemu by jakoś wygrzebać się z ostatniego miejsca. Trener GKS zapowiedział konsekwentną grę a nie na "wariata" w tym meczu, co mogło by sygnalizować, że jakoś na hurra nie wyjdą z atakami od pierwszego gwizdka zawodnicy z Gieksy lecz będą mozolnie wypracowywać sytuacje i ustanawiać przewagę. Okocimski mam wrażenie, że znów będzie starał się nie tylko bronić, lecz także atakować śmielej i odsłoni się przed rywalem, co przyniesie gospodarzom gole i pokonają ostatni zespół ligi wysoko. Potencjał zespołu, forma, status nie zdobytej twierdzy na bukowej, miejsce w tabeli to wszystko na korzyść gospodarzy. Kursy nieco przesadzone mimo wszystko i twierdzę, że Katowice mogą dziś wysoko pokonać Okocimski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna – Polska I liga

Spotkanie: Górnik Łęczna - Flota Świnoujście

Typ:Drużyna gospodarzy wygrywa i utrzymuje czyste konto

Kurs: 2.60

Buk: Betsafe

Data i godzina: 16.02.14 12:30

 

Flota Świnoujście która dopiero zdążyła się wydostać ze strefy spadkowej przy korzystnym rezultacie ma już szanse na awans w środkowe rejony tabeli.

W Łęcznej natomiast od dłuższego czasu patrzą na wszystkich z góry i nie zmieni się to niezależnie od wyniku dzisiejszego meczu. Perspektywa odskoczenia zaliczającym wpadke głównym rywalom w walce o awans z pewnością podziała mobilizująco na podopiecznych Szatałowa.

 

Flota przyjeżdża na lubelszczyzne po udanej inaugarcji - 3 punkty zostały w Świnoujściu chociaż to pokonana Miedź długimi momentami przeważała na boisku. W środę do rozgrywek zgłoszono czeskiego napastnika Petra Hoska. Można więc już mówić o małym transferowym zaciągu obcokrajowców do Świnoujścia.

W Łęcznej ruchy transferowe są mniejszą niewiadomą - tacy zawodnicy jak Mierzejewski, Bożok czy Arek Wożniak to gwarancja pewnego poziomu. Ten ostatni zagra dzisiaj od początku - najlepszy strzelec łęcznian Łukasz Zwoliński pauzje za kartki. Powrót do składu Grześka Bonina to z kolei dobra informacja dla kibiców zielon-czarnych.

W Łęcznej panuje optymizm po zwycięstwie na trudnym ternie w Płocku- finezji nie było zbyt wiele, ale Górnik bardzo groźnie kontrował a pod polem karnym Prusaka nie zagotowało się praktycznie ani razu. Defensywna praca jaką wykonuje cała drużyna Górnika jest jednym z osiągnięć Szatałowa, znajduje to również odzwierciedlenie w statystykach a minut bez straconej bramki uzbierało się już całkiem sporo.

Flota to solidny zespół, ale wszelkie atuty znajdują się niewątpliwie po stronie gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna - Ekstraklasa

Spotkanie: Termalika Bruk Bet Nieciecza - Olimpia Grudziadz

Typ:1

Godzina: 12;15

Bukmacher: bet

Kurs: 2.05

 

W Niedzielne przedpołudnie zmierzą się ze sobą drużyny sąsiadujące w ligowej tabeli.

Termalika - 9 miejsce.

Olimpia - 8 miejsce.

Różnica tych dwóch drużyn to zaledwie jeden punkty, w rundzie jesiennej te dwie drużyny

podzieliły punkty gdyż w spotkaniu padł remis 2;2.

Dlaczego stawiam na Niecieczę. ? Po pierwsze jest gospodarzem ii to kibice z małej wioski

swym dopingiem będą unosić drużynę do walki. Po drugie - w ostatnich pięciu spotkaniach Termalika

nie przegrała ani jednego spotkania , 3 z nich wygrała zaś 2 zremisowała. Olimpia w tej kategorii znacznie

grzesi, wygrywając tylko dwa spotkania a 3 z nich przegrywając. W ostatniej kolejce z GKS Bełchatowem , oglądając

ten mecz można było stwierdzić iż Olimpia nie istnieje.

 

Moim zdaniem spotkanie zakończy się wynikiem 2;0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka Nożna, Polska I Liga

Spotkanie: GKS Bełchatów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Typ: 1

Kurs: 1.83

Godz: 18.00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Spotkanie vicelidera tabeli z szóstą drużyną tejże ligi a więc spotkanie GKS Bełchatów z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą. Moim typem na to spotkanie jest wygrana gospodarzy. Bełchatowianie po spadku z Ekstraklasy chcą od razu po zaledwie jednym sezonie wrócić do niej, narazie sa na dobrej drodze do uczynienia tego. Zajmują premiowaną awansem pozycję, ostatnie dwa mecze wygrali i dziś przystąpią do spotkania z zamiarem dopisania kolejnych trzech punktów. Ich przeciwnicy również wygrali dwa ostatnie spotkania, lecz sądze że w dzisiejszej rywalizacji zostaną pokonani. Są obecnie na bezpiecznej szóstej pozycji, nie mają planów awansu więc motywacja w ich przypadku będzie o wiele mniejsza. W tym sezonie nie są już tak mocną i dobrze grającą ekipą jak sezon czy dwa temu. Bełchatów musi wygrać to spotkanie gdyż za jego plecami czai się ze stratą czterech punktów drużyna Arki Gdynia, która w obecnej kolejce zagra na własnym stadionie z GKS Katowice ( który przed rozpoczęciem rundy wiosennej też myślał o awansie ). Zespół prowadzony przez Kamila Kieresia ma w swoim składzie zawodników, którzy umiejętnościami przewyższają pierwszą ligę np. bracia Mak czy też Maciej Wilusz. Wydaje mi się, że kluczową role w tym spotkaniu odegra ambicja i chęć zwycięstwa a ta większa napewno będzie po stronie gospodarzy którzy walczą o konkretny cel w przeciwieństwie do przyjezdnych, na pewno wzmocni są jeszcze chęć rewanżu za jesienna porażkę 0-1 w Niecieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, I Liga Polska

Spotkanie: Górnik Łęczna - Miedź Legnica

Typ: 1

Kurs: 1.95

Godz: 12.30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Spotkanie między liderem a dziesiątą drużyną tabeli piłkarskiej pierwszej ligi. Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy, zawodnicy z Łęcznej mają wielkie aspiracje aby ponownie zawitać na boiska Ekstraklasy. Obecnie plan wykonują w bardzo dobrym stopniu, są liderami tabeli mają jeden mecz mniej rozegrany od Bełchatowa i Arki lecz punktowo są na równi z tymi pierwszymy a nad drugimi mają zaledwie 2 oczka przewagi. Zmusza to dziś gospodarzy do niesamowitej walki o pełną pule. Drużyna przyjezdna choć ma w swoim składzie ciekawe nazwiska nie prezentuje dobrego poziomu, w poprzedniej kolejce ulegli na własnym stadionie drużynie GKS Bełchatów 0-2. Górnicy natomiast tydzień temu zremisowali 1-1 w Katowicach. Jeśli chodzi o bezpośrednie rywalizacje między tymi ekipami to ostatnie trzy kończyły się 1 wygraną gospodarzy, 1 remisem i 1 porażką. Dziś sądze, że zawodnicy z Łęcznej poprawią te statystyki na swoją korzyść i odniosą zwycięstwo. Goście mimo niskiej pozycji w tabeli dysponują całkiem niezłą siłą ofensywną, mają strzelonych 30 bramek ( Górnik Ł - 31 ) lecz obronę o wiele lepszą mają dzisiejsi gospodarze, którzy stracili do tej pory 16 bramek a Miedź - 23. Wczoraj w spotkaniue Bełchatowa z Niecieczą liczyłem, że gospodarze mają większa ambicje wygrają to spotkanie - zawiodłem się lecz liczę że drugi raz gospodarze nie będą tak gościnni i wygrają to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Łęczna - Miedź Legnica

Typ: 1

Kurs: 2.05

Bukmacher: Unibet

 

Górnik Łęczna dziś powalczy o to by powrócić na fotel lidera rozgrywek I ligi i przedłużyć serię 14 spotkań bez porażki. Dziś podopieczni Jurija Szatałowa zmierzą się z ekipą Miedzi Legnica, drużyną, która również ma(miała) aspiracje by powalczyć o awans do Ekstraklasy, jednak ich sytuacja nie wygląda najlepiej - aktualnie tracą już 14 punktów do miejsc dających awans i wydaje się, że marzenia o grze w Ekstraklasie będą musieli odłożyć o co najmniej rok.

Tym bardziej, że gra (i wyniki) Miedzi na wiosnę nie robią wielkiego wrażenia - 2 zwycięstwa, remis i 2 porażki, dla odmiany Górnik wiosną wygrał 2 razy i 3 razy remisował. Kłopotem piłkarzy Górnika są ostatnio mecze u siebie, których nie wygrają a jedynie remisują, dziś wydaje się, że jest okazja by przełamać się i w końcu zgarnąć komplet punktów przed własną publicznością.

Miedź bowiem do Łęcznej wybierze się bez Wojciecha Łobodzińskiego, bez wątpienia jednego z ważniejszych zawodników w drużynie Adama Fedoruka, nie jest to jednak jedyne zmartwienie w ekipie Miedzi bowiem kontuzja wyklucza również z dzisiejszego spotkania Jakuba Chrzanowskiego, a za czerwoną kartkę pauzować musi podstawowy obrońca Adrian Woźniczka. W ekipie z Łęcznej nie ma natomiast, aż tak wielkich kłopotów, co prawda na tygodniu urazu doznał Łukasz Zwoliński i jego występ w dzisiejszym meczu stoi pod znakiem zapytania, ale jest to jedyny problem w kadrze ekipy prowadzonej przez Jurija Szatałowa.

Dla Miedzi jest to kolejne spotkanie z zespołami z czołówki ligowej tabeli, najpierw pokonali GKS Katowice, by następnie przegrać z GKS-em Bełchatów. Warto jednak pamiętać, że Górnik Łęczna w tym sezonie bardzo rzadko z boiska schodzi pokonany - do tej pory tylko 3 porażki na koncie, Górnik to również drużyna, która posiada najlepszą defensywę w lidze - do tej pory stracone 16 goli. Ciężko więc będzie dziś piłkarzom Miedzie wywieźć dobry wynik z Łęcznej, ja bardziej skłaniam się w tym meczu ku zwycięstwu Górnika, wszak jest to drużyna, która u siebie przyzwyczaiła fanów, że swoje mecze wygrywają - myślę, że dziś powrócą do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: piłka nożna, I LIGA

Spotkanie: Miedź – Arka

Typ: remis

Kurs: 2.875

Data i godzina: 19.04.14 19.30

Bukmacher: Sportingbet

 

Mecz 3 kandydata do awansu Arki Gdynia z zawsze groźną Miedzią Legnica. Drużyna gospodarzy jest typowym średniakiem w lidze, notuje bardzo przeciętne rezultaty. Bilans u siebie wygląda następująco: 3 6 3 14-11, z dorobkiem 30 punktów zajmuje 11 pozycję. Ostatnie dwie porażki Miedzi to, wyniki 2-0 w pretendentami do awansu, czyli u siebie z Bełchatowem i na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. U siebie Miedzianie są naprawdę silni i to jest jeden z argumentów, który przekonuje mnie do tego, że dziś meczu z Arkę nie przegrają, do 13 września przegrali właśnie tylko ostatni mecz u siebie z Bełchatowem notując wcześniej 5 zwycięstw i 5 porażek. Z koeli Arka w ostatnich 11 meczach, włączając w to mecze pucharowe z Zagłębiem przegrali tylko raz, na wyjeździe z Zagłębiem. W lidze na wyjeździe mają bardzo dobry bilans: 6 3 3 w bramkach 16-9. Arka rzadko przegrywa na wyjeździe, w dodatku te ostatnie mecze będą kluczowe jeśli chodzi o bezpośrednią walkę o awans i każda porażka może przekreślić te szanse. Według mnie obie drużyny podzielą się dziś punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Polska ( I Liga )

Spotkanie: Arka Gdynia - Górnik Łęczna

Typ: 1

Kurs: 2.45

Data: 23.04.2014

Godz: 18.30

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam bardzo serdecznie na 26 kolejkę rozgrywek zaplecza naszej rodzimej Ekstraklasy a mianowicie I Ligi.

W Gdyni liczącej prawie dwieście pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców na Stadionie Miejskim mogącym pomieścić ponad piętnaście tysięcy widzów odbędzie się pomiędzy miejscowym Morskim Związkowym Klubem Sportowym Arka Gdynia założonym w 1929 roku o barwach żółto-niebieskich zwanych "śledziami" a w gości z Łęcznej liczącej ponad dwadzieścia tysięcy mieszkańców przyjedzie założony w roku 1979 o barwach zielono-czarnych Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna.

Arka Gdynia rozegrała w tym sezonie ligowym 25 spotkań w których zdobyła 42 punkty po 12 zwycięstwach, 6 remisach oraz 7 porażkach i zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli ligowej z bilansem bramkowym 39-24.

Górnik Łęczna zdobył 47 oczek w swoich 25 meczach ligowych rozegranych w tym sezonie po 13 zwycięstwach, 8 remisach oraz 4 porażkach co daje obecnie pozycje wicelidera zaplecza Ekstraklasy, bilans bramek 33-18.

Gospodarze u siebie zagrali w tym sezonie ligowym 12 razy zdobywając 21 oczek po 6 wygranych, 3 remisach oraz 3 porażkach, bilans na swoim terenie 22-13.

Goście zdobyli 22 punkty w swoich 12 spotkaniach wyjazdowych w lidze w tym sezonie po 6 zwycięstwach, 4 remisach oraz 2 przegranych, bilans bramkowy w delegacjach 12-9.

Mecz ten zapowiada się niezwykle ciekawie i jest to zarazem mecz tej kolejki rozgrywek gdyż spotykają się w nim ze sobą porównywalne drużyny i mające szanse na awans do Ekstraklasy a w ostatnich 5 spotkaniach o ligowe punkty rozegranych w Gdyni pomiędzy tymi zespołami dwa razy wygrywała Arka a trzy razy padł remis, bilans bramkowy w tych meczach 11-5 na korzyść "śledzi".

Mój typ w tym spotkaniu to zwycięstwo gdynian na swoim terenie, Morski Związkowy Klub Sportowy Arka Gdynia w tym sezonie ogólnie gra dobrze, u siebie strzela sporo bramek i jest to dla nich ostatni dzwonek aby zniwelować przewagę zespołu z Łęcznej prawie do minimum które będzie można w kolejnych spotkaniach z innymi odrobić i na pewno "śledzie" zostaną dobrze zmotywowane przed tym meczem przez swojego trenera jak już również na swoim stadionie przez ich zagorzałych kibiców którzy także myślą aby już podróżować za swoimi pupilami do miast typu Kraków, Wrocław lub poznań a nie Ząbki i Nieciecza a Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna owszem gra w tym sezonie bardzo dobry sezon, wrócili do nich kibice po konfliktach z klubem lecz uważam że bardzo zmotywowana Arka wygra to spotkanie na swoim terenie i przez to zaplecze Ekstraklasy będzie ciekawsze do końca rozgrywek i walki o awans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Polska ( I Liga )

Spotkanie: ROW Rybnik - Miedź Legnica

Typ: 2

Kurs: 2.25

Data: 23.04.2014

Godz: 19.00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

 

W Wielką Sobotę Miedź Legnica wygrało bardzo ważne spotkanie przeciwko Arce Gdynii co dało im przedłużenie nadziei na to, że obecny sezon nie jest jeszcze stracony i piłkarze z Legnicy wciąż mogą powalczyć o awans do Ekstraklasy. Dziś jednak podopieczni Adama Fedoruka, muszą zrobić kolejny krok a mianowicie pokonać ROW Rybnik, bo jeżeli ekipa z Legnicy nie zacznie regularnie wygrywać to pościg za czołówką bardzo szybko może skończyć się walką o utrzymanie w lidze (jak na razie bliżej im do tego drugiego scenariusza).

ROW Rybnik to jednak wydaje się idealny zespół do tego by zdobyć komplet punktów. Podopieczni Jana Furlepy na wiosnę zdobyli raptem 5 punktów co sprawia, że coraz bliżej są pożegnania się z I ligą - na ten moment mają już 7 punktów straty do bezpiecznego miejsca. Ciężko jednak spodziewać się poprawy skoro w ostatniej kolejce grając u siebie zostali rozbici przez GKS Katowice (0-4), a przecież po pierwsze to właśnie u siebie w Rybniku ROW ostatnio jakiekolwiek punkty zdobywał, a po drugie Katowice to przecież jedno z większych rozczarowań na wiosnę.

Dziś ROW Rybnik czeka kolejny ciężki mecz, m.in. ze względu problemy kadrowe. Wiadomo, że dziś zabraknie, aż 3 obrońców Szymon Jary, Maxim Potirnich i Marcin Grolik, a widzieliśmy jak bez tego ostatniego w meczu z Katowicami wyglądała gra Rybnika - zupełnie się posypała gra defensywna. Miedź co prawda również ma swoje kłopoty kadrowe, dziś zagrają bez Marcina Garucha, Patryka Kiełpińskiego, Jakuba Chrzanowskiego i Krzysztofa Wołczka. Mimo to uważam, że to jednak Miedź ma zdecydowanie silniejszą kadrę i przede wszystkim są podbudowani wygraną nad Arką Gdynia.

Podsumowując ROW Rybnik jest aktualnie na najlepsze drodze by wrócić do II ligi, natomiast to dziś od Miedzi zależy jak będzie wyglądało to spotkanie. Jeżeli będą wstanie narzucić swój styl gry i być może w miarę szybko strzelić gola to są obecnie lepszym kadrowo zespołem i powinni sobie bez większych kłopotów poradzić z ROW Rybnik. Myślę, że stawianie w tym meczu na zwycięstwo gości jest niezłym rozwiązaniem i mimo wszystko wartym zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Polska ( I Liga )

Spotkanie: Arka Gdynia - Górnik Łęczna

Typ: 1

Kurs: 2.45

Data: 23.04.2014

Godz: 18.30

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam bardzo serdecznie na 26 kolejkę rozgrywek zaplecza naszej rodzimej Ekstraklasy a mianowicie I Ligi.

W Gdyni liczącej prawie dwieście pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców na Stadionie Miejskim mogącym pomieścić ponad piętnaście tysięcy widzów odbędzie się pomiędzy miejscowym Morskim Związkowym Klubem Sportowym Arka Gdynia założonym w 1929 roku o barwach żółto-niebieskich zwanych "śledziami" a w gości z Łęcznej liczącej ponad dwadzieścia tysięcy mieszkańców przyjedzie założony w roku 1979 o barwach zielono-czarnych Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna.

Arka Gdynia rozegrała w tym sezonie ligowym 25 spotkań w których zdobyła 42 punkty po 12 zwycięstwach, 6 remisach oraz 7 porażkach i zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli ligowej z bilansem bramkowym 39-24.

Górnik Łęczna zdobył 47 oczek w swoich 25 meczach ligowych rozegranych w tym sezonie po 13 zwycięstwach, 8 remisach oraz 4 porażkach co daje obecnie pozycje wicelidera zaplecza Ekstraklasy, bilans bramek 33-18.

Gospodarze u siebie zagrali w tym sezonie ligowym 12 razy zdobywając 21 oczek po 6 wygranych, 3 remisach oraz 3 porażkach, bilans na swoim terenie 22-13.

Goście zdobyli 22 punkty w swoich 12 spotkaniach wyjazdowych w lidze w tym sezonie po 6 zwycięstwach, 4 remisach oraz 2 przegranych, bilans bramkowy w delegacjach 12-9.

Mecz ten zapowiada się niezwykle ciekawie i jest to zarazem mecz tej kolejki rozgrywek gdyż spotykają się w nim ze sobą porównywalne drużyny i mające szanse na awans do Ekstraklasy a w ostatnich 5 spotkaniach o ligowe punkty rozegranych w Gdyni pomiędzy tymi zespołami dwa razy wygrywała Arka a trzy razy padł remis, bilans bramkowy w tych meczach 11-5 na korzyść "śledzi".

Mój typ w tym spotkaniu to zwycięstwo gdynian na swoim terenie, Morski Związkowy Klub Sportowy Arka Gdynia w tym sezonie ogólnie gra dobrze, u siebie strzela sporo bramek i jest to dla nich ostatni dzwonek aby zniwelować przewagę zespołu z Łęcznej prawie do minimum które będzie można w kolejnych spotkaniach z innymi odrobić i na pewno "śledzie" zostaną dobrze zmotywowane przed tym meczem przez swojego trenera jak już również na swoim stadionie przez ich zagorzałych kibiców którzy także myślą aby już podróżować za swoimi pupilami do miast typu Kraków, Wrocław lub poznań a nie Ząbki i Nieciecza a Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna owszem gra w tym sezonie bardzo dobry sezon, wrócili do nich kibice po konfliktach z klubem lecz uważam że bardzo zmotywowana Arka wygra to spotkanie na swoim terenie i przez to zaplecze Ekstraklasy będzie ciekawsze do końca rozgrywek i walki o awans.

 

2:1 :plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna - Polska ( I Liga )

Spotkanie: Stomil Olsztyn - Wisła Płock

Typ: 1

Kurs: 2.60

Data: 03.05.2014r

Godz: 14.45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Spotkanie w ramach dwudzietej ósmej kolejki Polskiej pierwszej ligi. Stomil podejmuje na własnym stadionie drużynę Wisły Płock. Mój typ na to spotkanie to wygrana gospodarzy. Olsztynianie obecnie znajdują się na szesnastej pozycji w tabeli do zajmującego bezpieczną czternastą pozycję GKS- Tychy tracą zaledwie jeden punkt. Ich dzisiejsi rywale są na dziewiatym miejscu w tabeli z dorobniem 38 oczek. Typuje wygraną gospodarzy gdyż jest im ona niesamowicie potrzebna do walki o utrzymanie, takie mecze jak dziś czyli u siebie ze średniakiem ligowym MUSZĄ wygrywać jeśli chcą myśleć o pozostaniu w pierwszej lidze. Drużyna przyjezdnych ma obecnie pewną pozycję w środku tabeli i ich ambicja na pewno będzie mniejsza niż u Olsztynian. Drużyna Stomilu w dotychczasowych spotkaniach w roli gospodarza zdobyła 20pkt, natomiast Płoczczanie na wyjazdach ugrali 13pkt.Stadion OSiR-u w ostatnim czasie jest bardzo trudnym terenem dla przyjezdnych, z ostatnich sześciu spotkań gospodarze pięc raz wychodzili zwycięsko, musieli uznać tylko wyższość Chojniczanki.W ostanim spotkaniu rozgrywanym w stolicy Warmii i Mazur miejscowa drużyna pokonała ósmą w tabeli Niecieczę 2-0. Dziś Ci sami zawodnicy będa się dwoić i troić aby trzy punkty zostały dopisany do ich konta.

 

Wynik 1:2 :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...