Skocz do zawartości

[Zamknięty] Boks i Sporty walki


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Gość Anonymous
Władimir Kliczko i Tony Thompson oraz Grzegorz Proksa z Kerrym Hopem na platformie N

 

Platforma N w sobotę 7 lipca br. równolegle pokazywać będzie na swoich dwóch kanałach dwie gale bokserskie. Odbędą się podczas nich pojedynki Władimira Kliczki z Tonym Thompsonem oraz Grzegorza Proksy z Kerrym Hopem.

 

Władimir Kliczko bronić będzie tytułów federacji IBF, WBA, IBO i WBO w wadze ciężkiej. Naprzeciwko niego stanie Tony Thompson, który w lipcu 2008 roku przegrał z Kliczką w 11 rundzie przez nokaut. Walkę, odbywającą się w szwajcarskim Bernie, komentować będą Albert Sosnowski i Janusz Pindera z „Rzeczpospolitej”. Pokazywać ją będzie na żywo kanał nPremium HD.

 

Równolegle nSport HD transmitować będzie rewanż Grzegorza Proksy z Kerrym Hopem na gali w Sheffield. Polak będzie walczył o odzyskanie mistrzowskiego pasa wagi średniej federacji EBU, który stracił 17 marca. Po zaciętym pojedynku Walijczyk odebrał wtedy Proksie tytuł mistrza Europy. Rewanżową walkę Proksy z Hopem komentować będą Bartosz Gleń i Grzegorz Skrzecz.

 

Sobotni wieczór z boksem rozpocznie się na kanałach nPremium HD i nSport HD o godzinie 20:00 wspólnym studiem, w którym jednym z gości będzie Agnieszka Rylik.

 

Plan transmisji

 

Sobota 7 lipca

20:00 nPremium HD (kanał 50) Władimir Kliczko vs. Tony Thompson

20:00 nSport HD (kanał 110) Kerry Hope vs. Grzegorz Proksa

 

Zapowiada się ciekawa bokserska sobota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dyscyplina: Boks

Data: 09.09.2012 4:30 (godzina u bukmachera)

Spotkanie: Andre Ward - Chad Dawson

Typ: Chad Dawson

Kurs: 4,33

Bukmacher: Bet365

 

Moim zdaniem bukmacherzy za bardzo faworyzują Warda. Ward jest świetnym bokserem, ale pod koniec zeszłego roku męczył się z Frochem, a Froch moim zdaniem jest gorszy od Dawsona. Dawson w tym roku pokonał dość pewnie na punkty starego, jednak będącego w doskonałej formie Hopkinsa. Dawson w tej walce będzie miał sporą przewagę warunków fizycznych. We wzroście niby jest niewielka(2 centymetry) różnica na korzyść Dawsona, jednak przewaga zasięgu jest już bardzo duża, bo według boxrec Dawson ma 194 cm zasięgu, a Ward zaledwie 180 cm. Ward ostatnią walkę stoczył pod koniec zeszłego roku, więc z formą różnie może być. Ward nie miał łatwej walki z mającym dobre warunki fizyczne Frochem, a Dawson ma jeszcze większy zasięg i potrafi z tego korzystać. Uważam, że Dawson ma większe szanse niż wskazują na to kursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSW

Kamil Waluś - Jacek Wiśniewski 2 3,8

 

Walus slabsza wersja pudziana , oddycha rekawami po 2 min walki. Moim zdaniem jest miekki. Ostatnie 2 walki wygral ale walczyl z leszczami. Wisnia tez nalezy do kategori leszczy i leszczykow ale ma jeden atut KONDYCJE i mega charakter. Walus bedzie dążył do szybkiego skonczenia walki. Jak Wisnia wytrzyma pierwsze 2 min to wygra walke. WALUS JEST SLABY!! Ocencie sami co Walus prezentuje:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tnRd7rVPin4

http://www.youtube.com/watch?v=GWwarR9E6io

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSW 20 SYMFONIA

Sobota, 15 Wrzesień

22:00 Mariusz Pudzianowski - Christos Piliafas

| KSW | Mieszane Sztuki Walki

typ: Christos Piliafas

Kurs; 2,65

buk Betsafe

 

Pudzian jak to pudzian, kupa miesni zero kondycji, obija leszczy Sapp, Buterbean etc , dostaje od Thompsona . Glownie opieralem sie na tym , ze Pudzian przebimbal swoje przygotowania do walki, wczesniej wyjezdzal do USA, by tam sie przygotowywac do walk, a teraz zostal w polsce, gdzie sam zarzadzal swoimi przygotowaniem, udajac najmadrzejszego szpeca, od mma na swiecie niesluchajac innych. Licze na to ze jego pycha go zgubi, jego przeciwnik jest solidny , nic wiecej nie powiem na ten temat bo sie nie znam, korzystalem z opini, redaktorow na mmarocks, ktorzy wlasnie, typuja Greka, poniewaz Pudzian zleckawazyl ta walke i przygotowania do niej, mam nadzieje , ze slaby/sredni Pilifas bedzie w stanie pokonac pudziana, chyba ze wlodarze KSW, przygotowali sie na taka ewentualnosc, i zapobiegli za wczasu jako promotorzy by do tego nie doszlo( if u known what i mean :) , to jest polska nie elegancja francja, ale dluzej nie bede stroil teori spiskowych. W kazdym badz razie eskperci z portali branzowych typuja greka , po takim kursie 2,65 mozna srednio stawkowac w ta strone, wiekszosc polakow nie czyta portali branzowych, nie zna newsow z obozu pudziana, a tam byly bardzo nie pokajace wiesci, wiec kursy na pudziana tak czy tak lecialy.

 

http://wideo.przegladsportowy.pl/991,KSW20-Pudzianowski-Piliafas-zapowiedz-,29999,film.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Data: 22.09.12 godz: 22:00

Dyscyplina: Boks

Spotkanie: Krzysztof Włodarczyk - Francisco Palacios

Typ: 2

Kurs: 2,81

Bukmacher: Pinnacle

 

Dzisiaj o 22:00 na gali Wojak Boxing Night w walce wieczoru Krzysiek Diablo Wlodarczyk bedzie bronil kolejny raz mistrzowskiego pasa WBC i bedzie to rewanz z Francisco Palaciosem, z ktorym Diablo juz raz wygral po bardzo zacietej ale nudnej jak flaki z olejem walce. Palacios po pojedynku otwarcie mowil ze czuje sie oszukany dlatego teraz jesli chce zdobyc tytul to dobrze wie ze musi wygrac zdecydowanie, najlepiej znokautowac Polaka bo jak walka bedzie tak samo jak wtedy na styku to wiadomo ze sciany sprzyjac beda gospodarzowi i aktualnemu mistrzowi. Niepisana zasada mowi ze jak chcesz wygrac z mistrzem to musisz go znokautowac bo inaczej przegrasz na punkty. Portorykanczyk jest pewny swego, wie ze go stac na zdobycie tego tytulu i na pokonanie Krzyska tak zeby nie bylo watpliwosci i miejsca do machlojek sedziowskich. Diablo nie czuje sie pewnie przed ta walka, nie pojawil sie na konferencji przed pojedynkiem, unika wywiadow a jego promotor mowi otwarcie ze Krzysiek ma juz chyba dosc boksu. Pamietamy jakie zalamanie przechodzil kilkanascie miesiecy temu Wlodarczyk co skonczylo sie proba samobojcza. Udalo sie uniknac tragedii ale w psychice pewne rzeczy na pewno zostaly. Diablo stracil motywacje do boksu i to przyznaje mimochodem nawet on sam. Mocna psychika w boksie jest jeszcze wazniejsza niz sama sila bo walki w wiekszosci wygrywa sie wlasnie psychika, tym ze sie potrafi przezwyciezyc slabosci, bol i chwile dominacji rywala. Krzysztof niestety juz tego nie ma. Walczy bardzo zachowawczo, jest spiety, boi sie porazki, boi sie ryzyka. Palacios na pewno wyciagnal wnioski z pierwszego pojedynku i ma juz przygotowany odpowiedni plan taktyczny na ta walke. Jesli Krzysiek bedzie walczyl tak samo jak wtedy to nawet sedziowe moga nie pomoc. Obawiam sie ze Polak straci mistrzowski pas. Z jego kondycja psychiczna to chyba nawet lepiej dla niego bo jak sam twierdzi ze nie ma motywacji do sportu juz to i do kolejnych obron trudniej bylo by mu sie przygotowywac. Walczyc wbrew sobie dlugo sie nie da. Dzis Krzysiek moze zrzucic z siebie ten ciezar jakim jest pas WBC i obowiazek jego bronienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niemiecki dziennik "Bild" podał, że Mariusz Wach podczas ostatniej walki z Władimirem Kliczką był na dopingu. Zdaniem niemieckiego dziennika z przeprowadzonego po walce badania wynika iż u Polaka wykryto obecność sterydów anabolicznych. Sam zawodnik wszystkiemu zaprzeczył. W najbliższym czasie zapewne zobaczymy jak to potoczy się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetnie zapowiada się walka, która powinna dojść do skutku 23 lutego na gali w Gdańsku. Chodzi o starcie dwóch niepokonanych nadziei polskiego boksu czyli Zimnocha (13-0-1, 10 KO) ze Szpilką (12-0, 9 KO). Mimo że do gali pozostały przeszło dwa miesiące to obaj pięściarze już teraz nakręcają atmosferę. Jeden cytat ze Szpilki: "Pierwszy raz jestem nakręcony na walkę. Nie, żeby wygrać, a żeby go rozj...ć". Powinno być naprawdę gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten boks zawodowy coraz bardziej przestaje mi się podobać. Kiedyś to byli bokserzy, a teraz praktycznie po za braćmi Kliczko jest posucha. Do tego dochodzi sędziowanie. Coraz więcej walk kończy się niesprawiedliwym werdyktem arbitrów jak choćby w ostatniej walce Adamka. Cunningham był lepszy, ale stało się inaczej. Nie wiem tylko jaki ma sens kolejna ewentualna walka Adamka z Kliczką b powiedzmy sobie szczerze, dla Ukraińca to znowu będzie starcie niczym ze sparingpartnerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cena PPV za galę 23 lutego na ringu w trójmiejskiej Ergo Arenie jest chyba mocno przesadzona. W sumie są dwa wyczekiwane pojedynki, ale to bardziej ze względu na przepychanki pomiędzy zawodnikami niż pod względem poziomu sportowego. Gołota - Saleta w końcu po wielu latach dochodzi do skutku, ale poziom to już raczej będzie kiepski. Ciekawiej może być w pojedynku Szpilki z Zimnochem. Jedno jest pewne w obu walkach zawodnicy nie pałają do siebie miłością :) Nie zmienia to faktu że w Polskich warunkach 40pln za taką galę to na pewno przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na swoim koncie Facebookowym, Artur Szpilka podał iż walka z Zimnochem się nie odbędzie w planowanym terminie. Nie zgadza się na to sztab szkoleniowy Szpilki, który uznał że niedawna walka z Mollo była zbyt wyczerpująca. Planowany jeszcze w lutym pojedynek z Zimnochem odbędzie się na pewno, ale w innym terminie. Szkoda. Ciekawe czy ustalona cena z PPV czyli 40pln zostanie utrzymana bo dla mnie byłą to walka wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina : Boks

Przeciwnicy : Vyacheslav Glazkov (UKR) - Malik Scott (USA)

Wygrana: Vyacheslav Glazkov

Kurs : 1,55

Buchmaker : Bet at home

Data : 23.02-13

Godzina : 20:00

Analiza:

Przebieg walki będzie dość spokojny jak na boks . Buchmakerzy przywidują wygraną na punkty Glazkova. Jest on bokserem bardzo szybkim i precyzyjnym . Ma On 29 lat więc jest zawodnikiem doświadczonym . Dlatego w wszystkich kwestiach warunków fizycznym posiada on przewagę nad rywalem . Malik Scott choć jest z Ameryki to jest bokserem mało doświadczonym i wolnym . Dlatego postawiłem na boksera z Ukrainy . Jestem również zaskoczony tak wysokim kursem na Glazkova

 

 

 

Dyscyplina : Sztuki walki, UFC

Przeciwnicy :Paul Sass (ENG) - Danny Castillo (USA)

Zwycięzca: Paul Sass

Kurs : 1,80

Buchmaker : Bet-at-home

Data 16.02.2013r

Godzina: 20 :00

 

Analiza

Wiele buchmakerów obstawia remis lub niewielkie zwycięstwo na punkty Danny Castillo. Jednak ja postanowiłem postawić na Paul Sassa który świetnie walczy w stójce . Jest szybki , dynamiczny . Posiada wszystkie aspekty które powinien posiadać prawdziwy zawodnik UFc a takim jest Paul. Odkąd pamiętam zawsze stawiałem na niego i rzadko się zawiodłem . W walce pokazuje on serce do walki co strasznie mi inponuje . Nigdy się nie poddaje . Nigdy również nie przegrał przez nokaut . Dlatego jest również zawodnikiem wytrzymałym . Jego przeciwnik posiada małe doświadczenie dlatego Paul powinien to doskonale wykorzystać . Mam nadzieje że wygra ! Ja mam taką pewność

 

 

Dyscyplina: Sporty walki , UFC

Przeciwnicy : Cub Swanson (USA) - Dustin Poirier (USA)

Zwycięzca: Cub Swanson

Kurs : 1,65

Buchmaker : Bet-at-home

Data : 16.02.2013

Godzina: 23:30

 

Analiza:

Postanowiłem na Cub Swansona ponieważ posiada ogromne doświadczenie na temat sztuk walk. Często doświadczenie a nie siła prowadzi do zwycięstwa . Cub Swanson jest bardzo dobrym zawodnikiem w stójce , jest dynamiczny , silny i sprytny . Dustin Poirier posiada również duże doświadczenie na temat walk ale nie ma tak silnego uderzenia i sprytu jak Swanson. Poza tym świadczą o silnym uderzeniu Swansona jego walki ukończone przed czasem. Cub Swanson swego czasu był również uważany za jednego z najlepszych zawodników UFC jednak spadek jego formy doprowadził go do wielu przegranych walk . Jednak z walki na walkę ma coraz lepsze umiejętności . Dlatego postawiłem na Cub Swansona ponieważ jest lepszy w wszystkich aspektach pojedynku

 

 

Dyscyplina : Sporty walki :UFC

Przeciwnicy : Mark Hunt (NZL) - Stefan Struve (NED)

Zwycięzca: Stefan Struve

Kurs : 1,55

Buchmaker : Bet-at-home

Data 03.03.2013r

Godzinna: 03:00

 

Analiza:

Postanowiłem na Stefana Struve ponieważ uważam że jest lepszym bokserem od Marka Hunta. Choć wiele buchmakerów obstawiało remis lub zwycięstwo Marka . Kursy są tak zróżnicowane ponieważ Stefan Struve ostatnio jest w słabej dyspozycji . Było to dawno a Stefan poprawił już swoją formę udowadniając tym wygrane walki . Struve ma 25 lat jest w doskonałym wieku na wygrywanie choć nie stoczył wielu walk to i tak z walki na walkę uczynia wielkie postępy . Jest wysokim zawodnikiem o szybkim i silnym uderzeniu . Dobrze walczy w stójce i w parterze . Jego przeciwnik jest również dość wysoki i bardzo dobrze walczy w stójce to ma duże braki z lekcji walk w parterze na dodatek jest wolny. Jak Struve wykorzysta wszystkie błędy przeciwnika i pokażę serce do walki wygra poprzez nokaut . Myślę że wygra on zdecydowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Boks

Przeciwnicy : Cub Swanson (USA) - Dustin Poirier (USA)

Typ : 1

Kurs : 1,65

Buchmaker : Bet at home

Godzina : 23 :00

 

Dzisiaj wielkie starcie wielkich zawodników UFC Cub Swansona (USA) i Dustina Poiriera ( USA)

Buchmakerzy sprzeczają się kto wygra ten pojedynek . Ja ośmieliłem się postawić bez żadnch skrupułów na 30 letniego Cuba . Wierzę w jego doświadczenie na ringu jak i szybkość. W swojej karierze wygrał on z takimi zawodnikami jak Geogre Roop , Charles Oliviera ,Ross Pearson .Poza tym Cub Swanson w swoich ostatnich walkach zaliczył trzy wygrane z rzędu przez TKO/KO z czego aż dwa razy zdobył bonus za nokaut wieczoru. Świadczy o tym że jest w bardzo dobrej dyspozycji . Ma wyraźną przewagę nad swoim dzisiejszym rywalem Dustinem który jest młody i mało doświadoczony . W ostatnich walkach Dustin nie pokazał niczego nowego . Dlatego postanowiłem postawić na Cuba na doświadczonego zawodnika z Ameryki który w boksie spędził wiele lat . Doświadczenie jest jedną z najważniejszych cech zawodnika UFC .Stoczył on 56walk z czego 47 wygranych , 2 remisy . Takim wynikiem się sugerowałem dlatego postawiłem na zawodnika szybszego i starszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Boks

Przeciwnicy : Andrew Golota (POL) - Przemyslaw Saleta (POL)

Typ : 1

Kurs : 1,35

Buchmaker : Bet-at-home

Data: 23-02-13

Godzinna: 22:00

 

Walka Gołoty z Saletą miała już się odbyć w 2000 i 2005 roku jednak nigdy do niej nie doszło.

W tej chwili obaj bokserzy swoje lata świetności mają za sobą walka jest już tylko prestiżowa.

Ja stawiam na Gołotę jest bardziej doświadczony i kiedyś był zdecydowanie lepszym bokserem,

niż Saleta. Dużo daje tez do myślenia walka Salety z Najmanem w formule MMA w której to Saleta boksersko przegrał

zdecydowanie z 'kelnerem' i gdyby nie umiejętność zrobienia chwytu walka skończyła by się dla niego źle.

Gołota wraca po porażce z Adamkiem ale myślę że wyciągnął konsekwencje i nie zlekceważy przeciwnika do tego

trenuje z najlepszym trenerem boksu w Polsce Andrzejem Gmitrukiem.

Bilans:

Gołota Liczba walk 51

Zwycięstwa 41

Przez nokauty 33

Porażki 8

Remisy 1

Nieodbyte 1

Saleta Liczba walk 50

Zwycięstwa 43

Przez nokauty 21

Porażki 7

Remisy 0

Nieodbyte 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Patologia ta walka koksa i tego cipendejsa :fp: Ani jeden ani drugi nie powinien dostać kapuchy za taką żenadę jaką zaprezentowali. Pograłem for fun za grosze na tego ozdobe i troche wkurwił mnie, że mógł dojechać koksa, to czekał jak c***a :fp: Po walce dalej cyrk "Czekałem na 2 ostatnie minuty, wtedy bym pokazał swoje techniki" :k: Dupą by zaczął wywijać, jak przed tymi starymi rurami? %-) Jeden wielki żal ta walka :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o sensie takich walk wieczoru jak ta ana gali MMM Attack 3 w Spodku pomiędzy Burnelką a Ozdobą? Wiadomo walka to totalna klapa, ale moim zdaniem werdykt nie jest do końca sprawiedliwy. Sędziowie punktowali blisko remisu, a pierwszą rundę ze wskazaniem na Ozdobę. Burnelka wcale nie był znacznie bardziej aktywny, a wiadomo było że ozdoba musi trochę unikać walki i zmęczyć tym przeciwnika bo w wymianie przy różnicy 50kg wiadomo że nie miałby szans. Większość walki i tak wynudziła widzów więc arbiter mógł już pozwolić dograć to do końca. Dziwię się też że publiczność wygwizdała Polaka, a poklaskała Burnelce. Ozdoba walczył po raz pierwszy i to od razu przeciwko takiemu kolosowi, przyjął kilka ciosów, parę razy odważnie odmachnął się rywalowi tak więc gwizdy tylko dla niego były chyba na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że to ustawiane jest, koksu musiał wygrać, bo hajs musi się zgadzać. Druga sprawa, że Ozodba to taki cweluch trochę, to kij mu w oko. Hajs dostał to niech się cieszy. Takie walki, to taki polski wrestling, pompa, głośne nazwiska, celebryci, rozrywka :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Boks, waga ciężka

Spotkanie: Kliczko - Pianeta

Typ: Kliczko wygra w rundach 4-6

Kurs: 3,20

Godz: 04.05.2013 23:00

Bukmacher: Bet365

Analiza: Kolejna walka z cyklu kiedy Kliczko zechce wygrać. Nie ma się co rozwodzić nad tym kto jest faworytem, bo jasne jest, że Kliczko. Pianeta to taki nabijacz, ma na swoim koncie 28 zwycięstw, 0 porażek i 1 remis. Bilans bardzo ładny, ale poziom rywali słabiutki. Ten remis był z Albertem Sosnowskim a nie oszukujmy się- Albert do czołówki światowej nigdy się nie zaliczał. Pytanie jest więc takie kiedy Kliczko to skończy. Rundy 1-3 raczej odpadają, bo jak wiadomo na reklamach warto trochę zarobić. Nawet z Mormeckiem, który był zupełnie wystraszony i nie chciał walczyć Władimir skończył dopiero w czwartej rundzie. Pianeta ma chociaż warunki fizyczne podobne do Władimira. Do rund 9-12 Kliczko zapewne też nie będzie czekać, gdyż w ostatniej walce z Wachem wygrał tylko na punkty co było lekkim obciachem dla mistrza świata i tym razem będzie chciał koniecznie znokautować rywala. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że mistrz świata zakończy walkę albo w 3-6 albo w 7-9 rundzie. Jak już wspomniałem dla mnie Pianeta to zwykły nabijacz rankingu, jest wielu dużo lepszych bokserów niż on. Myślę, że zupełnie się nie postawi Władimirowi i ten zakończy żenującą walkę w rundach 4-6, zresztą według bukmachera również ten przedział jest najbardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już w najbliższy piątek, bardzo emocjonujące wydarzenie dla wszystkich fanów boksu w Polsce. Andrzej Wawrzyk będzie walczył o mistrzowski pas federacji WBA wagi ciężkiej. Jego rywalem będzie Rosjanin Aleksander Powietkin posiadający pas regularnego mistrza federacji WBA, gdyż superczempionem jest Władymir Kliczko a Pas regularny ma jednak Powietkin. Polak oczywiście nie jest faworytem tego starcia, a u bukmacherów wręcz nie ma szans gdyż na wygranej Rosjanina za postawioną złotówkę można zarobić 5 groszy, a na wygranej Polaka można by ją pomnożyć ośmiokrotnie. Pojedynek odbędzie się w Rosji. Powietkin to amatorski mistrz olimpijski i świata, a na ringu zawodowym jeszcze nie doznał porażki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ciągle narzeka się na arbitrów piłkarskich, ale i tak są oni przebijani przez tych bokserskich. Co chwila dochodzi do kontrowersji i to w naprawdę poważnych walkach i do do kontrowersji przez duże "K". Takową mieliśmy w elektryzująco zapowiadającym się pojedynku Brytyjczyka Chisory z Amerykaninem Scottem. Chisora niby był lepszy ale widać było że może fizycznie nie wytrzymać do końca walki, ale jako iż walka była na jego terenie w Londynie to jak to ostatnio często bywa z pomocą przyszedł sędzia ringowy. Po jednej z akcji nie do końca czystych Scott przyklęknął, a arbiter zaczął licznie, Scott na "9" wstał gotowy do walki, ale sędzia stwierdził że już wyliczył do końca i skończył walkę przez nokaut. Trochę to wszystko staje się komiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Boks

Spotkanie: Saul Alvarez - Floyd Mayweather Jr

Typ: Saul Alvarez (dwudrogowo, zakład bez remisu)

Kurs: 3,50

Godz: 15.09.2013 6:15 (godzina u bukmachera)

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Zanosi się na bardzo ciekawą walkę. To będzie pojedynek wielkiego doświadczenia z młodością i ja tutaj widzę value w postaci typu na sporo młodszego Alvareza. Bilans Alvareza jest równie imponujący co jego rywala, gdyż ma 42 zwycięstwa i tylko jeden remis oraz żadnej walki nie przegrał na zawodowych ringach. Alvarez pokonał m.in. Shane Mosleya wygrywając z nim bardzo wysoko na punkty. Ze znanych nazwisk na rozkładzie Alvareza jest też Jose Miguel Cotto, którego Alvarez pokonał przez TKO w 9 rundzie. Jak widać mimo młodego wieku(23 lata) doświadczenia Alvarezowi nie brakuje. Ten zawodnik to już jest ścisła czołówka światowa, a ciągle się rozwija. Floyd Mayweather powoli będzie kończyć swoją karierę, gdyż ma on już 36 lat, co jak na tego typu kategorie wagowe to jest już sporo lat. Przewagą Alvareza na pewno będzie ogromna siła fizyczna, młodość, bardzo mocny cios oraz niesamowita motywacja. Dla Alvareza jest to na pewno najważniejsza walka w jego całej karierze. Moim zdaniem Alvarez tej szansy nie zmarnuje i pokona Mayweathera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: MMA

Spotkanie: Mariusz Pudzianowski - Sean McCorkie

Typ: Mariusz Pudzianowski

Kurs: 2,35

Godz: 28.09.2013 23:00 (godzina u bukmachera)

Bukmacher: Betsafe

Analiza: Moim zdaniem jest to bardzo duże value, gdyż kursy powinny być mniej więcej równe lub nawet z lekkim wskazaniem na Mariusza, przynajmniej ja tak uważam, bo dla mnie to Pudzian jest faworytem tej walki. Pierwszą walkę wygrał Sean McCorkie, jednak od początku walki to Mariusz dominował. Mariusz Pudzianowski był stroną atakującą, miał już rywala na glebie, jednak wypuścił z rąk swoją szansę i jedna dźwignia zadecydowała o tym, że tą walkę przegrał. Sean McCorkie to jest zawodnik, który najlepsze lata ma już za sobą. Przed wygraną z Pudzianem miał on serię trzech porażek z niezbyt znanymi zawodnikami: Satoshi Ishii, Soa Palelei, Brian Heden. Mnie osobiście te nazwiska nic nie mówią, więc trzy przegrane pod rząd z takimi zawodnikami to oznaka, że McCorkie aktualnie dobrym zawodnikiem raczej nie jest. Pudzian mimo swojego wieku jest wciąż rozwijającym się pod względem umiejętności zawodnikiem. Widać z walki na walkę, że coraz więcej potrafi. Mam nadzieję, że od czasu tej porażki z McCorkie popracował nad parterem. Dla Mariusza Pudzianowskiego jest to niezwykle ważna walka, podobnie jak dla całej organizacji KSW. Jak wiadomo Mariusz obok Khalidova jest ikoną tej organizacji, to głównie na niego ludzie przychodzą. Pudzian po prostu zrobi absotutnie wszystko, by za wszelką cenę tą walkę wygrać, gdyż jego porażka w tej walce może oznaczać koniec kariery. Jestem przekonany, że Mariusz na treningach dawał z siebie absolutnie 100% i będzie w wybornej formie. W pierwszej walce to on był stroną dominującą, jednak chwila nieuwagi kosztowała go utratę zwycięstwa. Tym razem Mariusz nie popełni błędu i wygra ze swoim rywalem, czuję to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merdalion, w jakiej on jest wybornej formie?, wazy więcej niz ostatnio -parteru nie ma umiejętności w stójce sa minimalne(zerowe -zero techniki) ambicja i serduch to jedyny plus nigdy sie do tego sportu nie nadawał i nie będzie sie nadawał, szanse ze wygra oczywiście sa bo...wałek możliwy szkoda kasy na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wagę, to większa waga zapewne nie jest efektem lenictwa, a po prostu Pudzian chce więcej ważyć w tej walce. Według mnie to akurat jest na plus, bo przecież spora masa i siła to powinny być główne atuty Pudziana, jakoś musi nadrobić brak większego doświadczenia oraz braki w technice. Pewnie, że Mariusz niczego wielkiego w MMA nie zwojuje, ale z praktycznie "emerytowanym" McCorkie śmiało może wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało się wygrać Mariuszowi :p. Przyznam szczerze, że Pudzian pozytywnie mnie zaskoczył w momencie, gdy nie odklepał gdy już się wydawało, że będzie powtórka z poprzedniej walki... Ładnie Mariusz to rozegrał. Ciekawe kto teraz będzie jego rywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znowu być może dojdzie do rzucania się z motyką na słońce. Chodzi o Tomasza Adamka. Szacun dla tego pięściarza za to co kiedyś osiągał w innej kategorii wagowej. Po przejściu do tej najbardziej prestiżowej wprawdzie jakoś sobie też radzi choć to nie jest już to. Teraz 16 października skrzyżuje rękawice z Wiaczesławem Głazkowem a nagrodą dla zwycięzcy będzie druga lokata w rankingu federacji IBF wagi ciężkiej. Liderem jest Władimir Kliczko. Po ewentualnej wygranej Adamek zapowiada chęć ponownej walki o pas. Niby ambitnie ale wynik I tak jest z góry wiadomy. Pewnie wszyscy pamiętają jak wyglądała poprzednia walka I tą dysproporcję w możliwościach obu bokserów. Teraz nie sądzę by miało to się diametralnie zmienić I posądzam że ewentualny przebieg takiej walki znajdzie odzwierciedlenie w kursach które zapewne na wygraną Kliczki będą oscylować w granicach 1,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Boks

15.12.13 04:00

Broner-Marcos Rene Maidana

typ: 2ML

kurs: 4,45

buk: ComeOn

 

Na gali w San Antionio dojdzie do świetnego widowiska, którego głównymi bohaterami będą Adrien Broner i Marcos Rene Maidana. Broner przystapi do tej walki w glorii niepokonanego na zawodowym ringu. Jego bilans 27-0 (22 KO) robi spore wrażenie. Dziś jednak spotka się z typowym killerem na ringu. Maidana to zawodnik z charakterem i duszą wojownika. Wyposażony jest w potężne dupnięcie czego efektem jest 34w (31 KO)3 porażki. Przegrał co prawda 3 razy ale byli to zawodnicy z topu jak Amir Khan, Devon Rodriguez i Kotelnik.Co istotne każda z tych porażek była stoczona w pełnym wymiarze rundowym i każda jako niejednogłośna decyzja. Broner to taka podróbka Maywathera. Do tej pory obaj zawodnicy nie spotkali się z rywalem o podobnym profilu. Broner to defensor momentami sprawia wrażenie ociężałego na ringu i tutaj dużo będzie zależeć od tego czy Maidana dobrze wykorzystał okres przygotowawczy. Oprócz potęznych ciosów, których z pewnością ujrzymy dzisiaj od groma musi popracować nad swoimi głównym leakiem czyli pracą nóg. Maidana nie jest może mistrzem technicznego boksu, ale myślę że zaskoczy dziś Bronera i wbrew ekspertom skłaniam się ku Argentyńczykowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 grudnia ma dojść do pierwszego pojedynku MMA pomiędzy kobietą i mężczyzną :) Będą to Emerson Falcao i Juliana Velasquez, którzy chcą pokazać że kobiety są w stanie rywalizować na równi z mężczyznami. Nie znam klasy tych zawodników, ale są to jednak mrzonki bo powiedzmy sobie szczerze chyba w każdej dyscyplinie sportu, a przynajmniej takiej gdzie znaczącą rolę odgrywa siła i mięśnie, nawet najlepsza w tej dziedzinie kobieta nie dorówna raczej tylko dobremu mężczyźni. Przypominam sobie niedawny mecz w Polsce gdzie chyba reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej czyli w zasadzie najlepszych zawodniczek w kraju mierzyła się z Wartą Poznać czyli drugoligowcami i to też nie topowymi. Wynik chyba oscylował w okolicach dwu cyfrówki czyli była przepaść. Kobieta to kobieta, a facet to facet nikomu oczywiście niczego nie ujmując i nie powinno się mieszać tych płci w zawodach sportowych, chyba że traktując to jako ciekawostkę bo zapowiedzi o pokazaniu że można tak mierzyć się jak równy z równym są trochę na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...