Skocz do zawartości

Czat - Polska Piłka


b@rto

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak oceniacie dotychczasowe transfery w Polskiej lidze? Przygotowalem zestawienie transferow pierwszej czworki po rundzie jesiennej (wymieniam zawodnikow kluczowych, ktorzy zostana od razu dolaczeni do pierwszej druzyny).

 

Jagiellonia Białystok

Przybyli:

Bartłomiej Grzelak (Sibir Nowosybirsk)

Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - wykupienie z Metalista

Ermin Seratlic (Mladost Podgorica)

Luka Pejovic (FK Mogren Budva)

Odeszli:

Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu)

Igor Lewczuk (Piast Gliwice) - wypożyczenie

Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

 

Wisła Kraków

Przybyli:

Kew Jaliens

Maorem Meliksonem - finalizacja rozmow

Cvetan Genkov - finalizacja rozmow

Boris Peskovic

Michail Siwakow - testy medyczne

Odeszli:

Bracia Brożek

Mariusz Pawełek

Cleber - koniec kariery

 

Legia Warszawa

Przybyli:

Damian Zbozień (kto to jest?)

Odeszli:

Piotr Giza

Maciej Iwański

 

Korona Kielce

Przybyli:

Krzysztof Pilarz

Odeszli:

Radosław Cierzniak

Łukasz Nawotczyński

Krzysztof Gajtkowski

 

Wiecej wypowiedziec moge sie o Jagiellonii. Poczatkowo zle wygladalo odejscie Kamila Grosickiego, ale po przyjsciu 20-latka z Czarnogory - Seratlica jestem spokojny o obsade pozycji skrzydlowych (Makuszewski, Kupisz, Essomba, Seratlic - wszyscy 4 gotowi do gry na najwyzszym poziomie). Wydaje mi sie, ze tylko Jaga i Wisła wzmocniły swoj sklad jakimis znaczacymi zawodnikami. Chodza glosy ze do Jagi jeszcze moze trafic Mate Lacic, co byloby juz naprawde fantastyczna informacja, bo wtedy powiedzialbym ze na kazdej pozycji mamy klasowego zawodnika i zmiennika na jego miejsce. Ci co odeszli poza Grosikiem - Lewczuk - pilkarz spalony psychicznie, nadaje sie jedynie na spotkania z mniej wymagajacymi zespolami, na jego miejsce przyszedl reprezentant Czarnogory, do zdrowia wraca Mido. Gikiewicz - zmiennik, byl na wypozyczeniu - teraz jest mlody Słowik, ktory w ME prezentuje sie naprawde dobrze.

 

Mysle, ze moga jeszcze sie dokonac jakies inne transfery, ale na razie potwierdzonych rzeczy jest tyle, a przynajmniej tyle znalazlem. Jakie Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No trochę szkoda Grosika, ale myślę, że za te pieniądze co dostaliśmy załatamy dziurę i wszystko będzie grało tak jak wcześniej.

 

Tak jak napisałeś już mamy pierwsze dobre ruchy w okienku :))

 

 

jestem bardzo ciekaw co pokaże Grzelak :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisły dobre transfery się wydaje, Siwakov, Jaliens.. dobrze jak na nasza ligę, coś się w końcu u nas rusza.. koleś który grał 10razy w reprezentacji Holandii, nawet jak jest bez formy itd będzie b.dobrym zawodnikiem u nas :))

a odejście Brożków to wzmocnienie :)

 

Lech też ok, czuje że na meczu z Bragą sie nei szkończy w LE :D szkoda że Peszko poszedł, ale ejst Hubert na obrone, Ubiparip na atak.. no i Murawski, chociaż zbytnio za jego talentem nie przepadam, ale na pl ligę wystarczy, byle żeby nie grał w reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze tylko Jaga i Wisła wzmocniły swoj sklad jakimis znaczacymi zawodnikami.

 

Jaga sie znacząco wzmocniła? wtf? %-)

 

Ermin Seratlic ,Luka Pejovic - pewnie znają ich tylko z filmików na youtubie %-)

a Grzelak.. hmm bystrzak to to nie jest, w Legii pokazał na co go stac, może w Widzewie to grał i całkiem całkiem, ale w Legii sie 'uspokoił' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ermin Seratlic ,Luka Pejovic

Pejovic - 16 wystepow w reprezentacji Czarnogory, ktora od dobrych dwoch - trzech lat juz nie jest pionkiem

Seratlic - koles praktycznie w kazdym sparingu ma asysty, wg mnie jest 10 razy bardziej pozyteczny od Grosika, bo on umial tylko biagac a Seratlic ma super przebojowosc i technike.

Grzelak - Jaga grala dzisiaj sparing - gol i asysta

 

Piszac znaczacy nie mialem na mysli zawodnika ze znanym nazwiskiem tylko zawodnika, ktory wniesie cos do gry i bedzie osoba wyrozniajaca sie na swojej pozycji. Jestem w 100% przekonani ze dwaj Czarnogorcy to sa wlasnie tacy zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seratlic - koles praktycznie w kazdym sparingu ma asysty, wg mnie jest 10 razy bardziej pozyteczny od Grosika, bo on umial tylko biagac a Seratlic ma super przebojowosc i technike.

Grzelak - Jaga grala dzisiaj sparing - gol i asysta

 

to że w sparingu grają dobrze nic nie znaczy :bz:

 

według mnie Jaga skończy na 4-5 miejscu w lidze, fajnie że mieli taka zaje.bista część sezonu, ale wystarczy im tego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co oszukiwać %-)

zawsze znajdzie się taki zespół który szaleje do pewnego momentu, tym razem na Jage trafiło :p a to czy się wzmocnił.. już pisałem o tym, dla mnie to nie druzyna na mistrza. Nie mówie że źle grali, ale bez przesady, nie będą wstanie grać tak po przerwie zimowej zapewne :p

 

ogólnie lepiej dla naszej ligi jak mistrzem zostanie Legia, czy Wisła czy Lech.. z oczywistych powodów :p ja tam za Legią nie jestem, ale przynajmniej bardziej prawdopodobne że oni coś więcej zrobia w kierunku tego żeby powalczyć o LM, a taka Jaga jakby została majstrem.. to 1/2 zespołu odejdzie.. kupią jakiś pionków z Czarnogóry i tyle będzie z tego :p

chociaż patrząc na ostatnie lata.. i walke o LM.. hmm %-) najlepiej jakby Lech wygrał, ale cięzko to widzę żeby odrobili te stratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem optymistą i liczę na przynajmniej top3... baaa jakby majstra zdobyli też chciałbym widzieć wszystkich miny, a najbardziej tych "znawców sportu" którzy to w każdy studiu olewają Jagę, żeby gadać w kółko o "polskim trio" Lechu, Wiśle, Legii.

 

 

Chociaż nawet jak będziemy mieli majstra to zepchną to na boczny tor i będą gadali o pechu Wisły, Lecha czy Legii którzy to nieszczęśliwie skończyli sezon na 2 miejscu.

 

 

Ogólnie będzie bardzo ciężko utrzymać się w czołówce, ale mam nadzieję, że damy radę :)) jeszcze może coś w transferach padnie i walczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian Zbozień (kto to jest?)
MLODY chlopak z naszych rezerw dobrze sie prezentowal w mlodej ekstraklasie tak samo jak Szumski kolejny talent bramkarski napewno mlody narybek bedzie gral malo albo w cale to ma byc przyszlosc mnie cieszy to ze w kioncu jest dobre szkolenie mlodzierzy i stawia sie na nich :)) Co do ligi dla mnie zdecydowanie in minus wszystkie trasfery sporo strat kluczowych zawodnikow
Jagiellonia Białystok strata Grosika kluczowa i bezcena, emeryt paralityk Grzelak napewno po niml uki nie zapelni zagra 2 mecze bedzia ala ala 3 miesiace przerwy.Co do Wisly ciekawy trasfer Kew Jaliens to powinno spore wzmocnienie slabej defesywy reszta spora nie wiadoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczna dyskwalifikacja dla Hermesa

 

W dniu dzisiejszym Wydział Dyscypliny PZPN podjął decyzję w sprawie rocznej dyskwalifikacji dla zawodnika naszego zespołu Hermesa. Decyzja nie jest prawomocna bez rygoru natychmiastowej wymagalności.

 

W ciągu miesiąca istnieje prawo do złożenia odwołania w sprawie. Jak powiedział stacji Orange Sport Prezes Cezary Kulesza w tej sprawie będą składane wyjaśnienia. Cała sprawa dotyczy zamieszania naszego zawodnik w proceder korupcyjny jaki miał miejsce w Koronie Kielce. Trzeba dopełnić wszelkich formalności i wykorzystać wszelkie środki odwoławcze aby wyczerpać wszelkie możliwości złagodzenia co tu nie mówić drastycznej kary.

 

 

...czyżby zaczynało się szukanie na zmniejszenie szans na Mistrzostwo? według mnie decyzja z kosmosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyżby zaczynało się szukanie na zmniejszenie szans na Mistrzostwo? według mnie decyzja z kosmosu

Lesne dziady musza pomoc przeciez faworytom... Bo jak to tak, zeby klub z Podlasia walczyl o mistrzostwo Polski i to jeszcze calkiem skutecznie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona Kielce

Przybyli:

Krzysztof Pilarz

Odeszli:

Radosław Cierzniak

Łukasz Nawotczyński

 

Łukasz to mój sąsiad po roku siedzenia na dupie przeszedł do Crakovii, kiedyś bym powiedział do Crakovii? na bank nie będzie tam grał! ale kasa kasa się liczy...

 

link do prezentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,title,Rosna-szanse-na-zatrudnienie-Aliadierea,wid,13119605,wiadomosc.html

 

Ladna bajka. :w:

 

edit 17.02.2011r.

Przymierzany do Legii Warszawa 27-letni napastnik, Jeremie Aliadiere, podpisał kontrakt z klubem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Al-Ain.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_arki_gdynia

 

Arka już zacznie na nowym stadionie rundę wiosenną.. stadion nawet ok, tylko podobno coś tam z tym dachem było nie tak i te filary %-) troche nie dopracowali %-)

takie powinno byc minimum, jeżeli chodzi o stadiony :)) przynajmniej jakoś to lepiej wygląda.. 15k miejsc.. nie jest źle, ale i tez świetnie też nie jest :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalo 8 dni do powrotu "Ekstra"klasy na boiska pilkarskie. Tak bedzie wygladala pierwsza kolejka po przerwie zimowej. Miala ona zostac rozegrana jeszcze przed przerwa, ale silne opady sniegu uniemozliwily to.

 

Fri 25/02/11

Cracovia Kraków 20 : 00 Legia Warszawa

Arka Gdynia 20 : 00 Wisła Kraków

Sat 26/02/11

Polonia Bytom 14 : 45 GKS Bełchatów

Ruch Chorzów 17 : 00 Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok 18 : 15 Śląsk Wrocław

Zagłębie Lubin 19 : 15 Korona Kielce

Sun 27/02/11

Polonia Warszawa 15 : 00 Górnik Zabrze

Lech Poznań 17 : 00 Widzew Lódź

 

Widze 3 peffki, jesli cokolwiek z polskiej ligi mozna nazwac peffka:

Jagiellonia, Korona, Polonia W.

 

Jakie oczekiwania, przewidywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tez wpisac wlasnie Legie, ale Cracoviacy jakos potrafia sie spiac na niektore mecze i grac naprawde dobrze. W Warszawie pamietasz Szandek co bylo? Jak sedzia musial pomoc Legionistom?

Kurs na Legie 2,10, kusi, nie powiem, ale chyba juz lepiej dac 2DNB po 1,5 - wtedy peffka. :p

 

edit

Choooociaz... Albo 2,10 albo wcale. Ja chyba nie tykne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekiwania? pewnie takie same jak Ty barto :) aby Jaga dobrze zaczęła :)) ze Śląskiem musi być zwycięstwo :)

 

 

co do reszty spotkań, to zdecydowanie trzeba próbować Legię po takim kursie

 

druga warszawska ekipa także według mnie izi :)) no ale czekamy :) jeszcze tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk x2 :)) pierwszy mecz i od razu naiwni kibice Jagi dostaną po dupie :))%-) po 3-4 kolejkach będzie już logiczne że nie będą się liczyli w walce o mistrza.. koniec dobrego :bz:

Śląsk nie przegrał w lidze od hoho, Orest z meczu na mecz coraz lepiej poustawiał zespół, a co dopiero po takiej przerwie.

 

Legła i Polonia W. powinny sobie poradzić, na Polonie marny kurs będzie.. ogólnie to chyba należy sobie odpuścić typowanie pierwszej kolejki po tak długiej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 90minut.pl

Dawid Janczyk zagra w Koronie Kielce. Zawodnik ze swoim menedżerem pojawił się w siedzibie klubu, gdzie ma złożyć podpis na umowie.

Janczyk ma 23 lata. Grał w Sandecji Nowy Sącz, Legii Warszawa, CSKA Moskwa, KSC Lokeren Oost-Vlaanderen, KFC Germinal Beerschot Antwerpen.

 

 

chyba jeszcze nie na 100% ale to może być mega transfer :)) Niedzielan - Janczyk atak, całkiem nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona jest chyba najbardziej niedoceniana z z zespołow z miejsc 1-4 po rundzie jesiennej, a tak patrzac na ich poczynania zimowe, transfery, sparingi to mysle ze nawet i o mistrza sie pobija.

 

PS. Mecz Jagiellonia - Śląsk przesunięty z 26. lutego na 8. marca.

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/zapadla-decyzja-w-sprawie-meczu-jagiellonia-slask,1601028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...