Skocz do zawartości

Czat - sporty motorowe


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

nie no myślę, że kwestia Nicka nie chodzi o jego narodowość, ale o sam fakt jego wypowiedzi gdy byli razem w BMW... po prostu nie trawie typa.

 

Zobaczymy co pokaże w sezonie :))

 

 

 

...co do Alonso - Petrov to niestety, nie poszło po myśli Hiszpana i niestety w najgorszy z możliwych sposobów stracił majstra, ale w tym roku się zrehabilituje :)) oby :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No powiedzmy, te przedłużone nadzieje Alonso to był raczej prezent od RBR - który to po 2/3 sezonu powinien zaklepać sobie oba tytuły, i brak kary za TO - którego niby nie można było stosować a i tak każdy tak postępował - z większym bądź mniejszym wdziękiem niż "Fernando is faster than you".

 

 

wracając do tematu Nicka - czasy BMW minęły, Robert nie kłapał za dużo że mu źle, choć wiedząc że się wycofują z f1 to jakby mu się język lekko rozwiązał. Czy gdyby brodacz też siedział cicho byłby lepiej odbierany w Polsce? Nie wiem. Owszem można mu za złe mieć ówczesne wypowiedzi ale nie można też zapominać że nie ciągnął się jak baran w ogonie stawki [mam na myśli 2008 rok. 2009 to padlina dla Saubera i szkoda to wspominać] tylko zbierał te punkty z Kubicą.

Z Renault stać go na regularne zdobywanie dużych punktów,a nawet na podium. Pierwsze zwycięstwo?... nie, połowie narodu [jak nie całemu] to przez gardło nie przejdzie :D

 

 

 

Trudno być obiektywnym gdy się za kimś nie przepada, wiem mnie również to przychodzi z trudem. Byleby dyskusja była merytoryczna czego Tobie oraz wszystkim udzielającym się w temacie serdecznie życzę.

 

 

EDIT:

@ szandek

Cały weekend miał być rzekomo przesunięty jako ostatnia runda GP, kibice widzieliby by zastępstwo w sierpniu na europejskim torze. Ciekawe co Bernie wymyśli - nie przepuści tej $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynie testy bo przenieść gdzieś w inne miejsce cały wyścig jest piekielnie trudno, zwłaszcza od strony logistycznej.

 

Na pewno rozważano przeniesienie całego wyścigu, przez zamieszki w tamtym regionie. Ale możliwe że to tylko jakaś plotka poszła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

oglądać póki zniknie z YT, dostępny również na oficjalnej stronie f1.com

 

 

a Bernie szaleje - dziadkowi ubzdurały się sztucznie nawadniane wyścigi :fp: i na siłę chce zrobić wyścig w Bahrajnie w tym sezonie, co wg mnie raczej nie nastąpi.

 

 

 

 

dni testowe 8-12 marca - aż pięć a to dlatego że Sauber i Force India nie zgodziły się na dni 9-12 i będą jeździć w pierwotnym terminie.

czy czołówka odkryje już wszystkie karty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz świata Formuły 1 z 2008 roku Brytyjczyk Lewis Hamilton jest zawiedziony bolidem McLaren-Mercedes po ostatnich przed inauguracją sezonu testach na torze Catalunya pod Barceloną.

 

Hamilton miał w środę problemy techniczne - wyciek z systemu hydraulicznego i awarię układu wydechowego. Przejechał tylko 57 okrążeń toru, gdy z każdy pozostałych kierowców ponad sto.

 

- Samochodem, którym aktualnie dysponujemy, nie można będzie walczyć o mistrzostwo świata - przyznał Hamilton. Dodał jednak, że inżynierowie zespołu non-stop pracują nad modernizacją bolidu i jeżeli wszystkie sugestie kierowców zostaną uwzględnione, to być może McLaren będzie lepszy

 

onet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę tylko nie onet :nie:

 

 

McL 2 lata temu też mieli kupę na początku sezonu ale zdołali się podnieść dość szybko, teraz jeśli RB Infitini nie zdominuje początku to mogą się liczyć. Nie twierdzę że na pewno ale to ekipa z bardzo mocnym zapleczem technicznym i finansowym.

 

Ciekawią mnie postępy ToroRosso - w tym sezonie kolejne podium? HRT wreszcie pokazało światu swoją maszynę- cud techniki to to nie jest ale jeździć ma. Odwołany Bahrajn jest im bardzo na rękę.

 

a do Australii jeszcze 2 tygodnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

już w najbliższy weekend pierwszy tegoroczny start :))

 

Pirelli, dostawca opon przedstawił nam "kolory opon"

 

 

Pirelli w końcu poinformowało o sposobie w jaki zaznaczana będzie różnica pomiędzy konkretnymi mieszankami dostępnymi w sezonie 2011. Każdy z typów opon, wliczając ogumienie przeznaczone na mokrą nawierzchnię, oznaczony będzie innym kolorem widniejącym na części bocznej produktu.

 

Opony deszczowe - pomarańczowy

Przejściówki - niebieski

Super-miękkie - czerwony

Miękkie - żółty

Średnie - biały

Twarde - srebrny

 

„Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą powrotu do Formuły 1 po 20 latach. Zamierzamy być aktywnym i barwnym partnerem sportu” - mówił Paul Hembery z Pirelli. „Barwny zestaw logotypów po bokach opony zdaje się więc najlepiej oddawać tę symbolikę”.

 

„Kolory pozwolą widzom zgromadzonym na torze oraz przed telewizorami w mgnieniu oka rozróżnić mieszanki. Wiedza ta będzie istotna, ponieważ opony odegrają w tym roku kluczową rolę w strategii zespołów”.

 

Podczas najbliższych trzech wyścigów, jeśli tor pozostanie suchy, na bolidach Formuły 1 dane nam będzie zobaczyć opony z logotypami w kolorach srebrnym i żółtym.

 

formula1.com

 

 

20110318172154_480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne zamieszanie robią. Przecież na weekend przywożą tylko dwa rodzaje opon, więc nie rozumiem po co tyle kolorów. :fp: Miękka i super-miękka powinny być żółte, a średnia i twarda powinny być białe czy tam srebrne. Najwyraźniej robią to zmyślą o naszych "zajebistych" komentatorach, którzy siedząc w studiu będą mieli niezłą zabawę z rozpoznawaniem kolorów. :fp: Szczerze powiedziawszy to świetnie będzie znowu się pośmiać z "orgazmów" pana Borowczyka, który jak co roku będzie mylił powtórki z aktualnymi wydarzeniami na torze. :leze:

 

No koniec nasi "eksperci".

 

auto_akpa_4160_580x467.jpg

 

:k::k::k::k::k::k::k::k::k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na weekend przywożą tylko dwa rodzaje opon

 

maja też wety i intery na wszelki wypadek,

ekipa dostaje po 8 kompletów każdej z czego po jednym już oddają po piątku do Pirelli + 2 x wet i inter - ręki za to nie dam bo znów kombinują przy ilości kompletów

 

kolorki OK w sumie tylko w Monako używane są "sąsiednie mieszaki" i stąd takie rozróżnienie [czerwony - żółty], bo tam srebrny czy biały to i tak Boro wmawiał nam będzie że to twarda mieszanka.

zresztą starch się bać, przy nowinkach technicznych to do Spa może sobie je wytłumaczą :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na weekend przywożą tylko dwa rodzaje opon

maja też wety i intery na wszelki wypadek,

ekipa dostaje po 8 kompletów...

Skupiłem się na slickach, a nie na deszczówkach. ;) Każdy ma własne upodobania. Dla mnie przesada. Wcześniejsze oznaczenia nie sprawiały mi problemów w rozróżnianiu opon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jesteśmy po kwalach :)

 

niestety już po nich widać że Vettel odstaje od reszty :/

 

 

 

btw.

 

 

FIA nie pozwoliła HRT na start w jutrzejszym wyścigu

 

FIA odmówiła udzielenia przyzwolenia na warunkowe wzięciu udziału w pierwszym wyścigu sezonu kierowcom zespołu HRT.

 

Podczas dzisiejszych kwalifikacji żadnemu z zawodników Hispania Racing nie udało się osiągnąć wymaganego regulaminem czasu stanowiącego 107 procent najszybszego okrążenia w Q1.

 

W przypadku dzisiejszych kwalifikacji, aby dostać się do wyścigu kierowcy musieli uzyskać przynajmniej wynik 1:31,266, podczas gdy najlepszy wynik Liuzziego to 1:32,978, a Karthikeyana 1:34,293.

 

Sędziwie wyścigu zgodnie z regulaminem mają prawo do warunkowego dopuszczenia kierowcy do wyścigu, który nie osiągnął wymaganego czasu w kwalifikacjach, jednak w tym przypadku, zapewne ze względu na przebieg wykonany przez obydwu zawodników we wcześniejszych treningach, nie było można liczyć na pobłażliwość.

 

 

chyba kończą się dni HRT w świecie F1 :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam że obie rzeczy mają w tym swój udział :))

 

Vettel wykorzystuje wszystko co mu jest dane... jestem ciekaw czy jutro w wyścigu od pierwszych okrążeń zacznie uciekać

 

 

 

 

btw. Heidfeld porażka w kwalach, co jak co, ale liczyłem że będzie w Q3, za to Pietrov bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba przyjdzie mi posypać głowę popiołem, HEI słabiutko jak na możliwości samochodu. Brawo PET brawa dla Saubera

 

 

generalnie wyścig ciekawy, było trochę akcji jednak wg mnie regulowane skrzydło nic nie daje - poza minięciem wyraźnie słabszych.

 

RBR użył dziś wogóle KERsu?

 

 

 

edit: żaden z byków nie użył go na starcie, albo na grafice tego nie pokazali. czyli mają system ale go nie używają?

 

 

edit 2: doczytałem Hornaer wkoncu przyznał że kers mają dopiero w planach... ładnie ściemniali od piątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same odczucie mam co do tego skrzydła... spodziewałem się większych różnic przy użyciu jego...

 

RBR użył dziś wogóle KERsu?

 

właśnie przyglądałem się i wygląda na to, że nie użyli. Trochę przyspałem i nie widziałem startu, a niby na starcie mieli tylko jego użyć.

 

 

//własnie doczytałem że Horner wypowiedział się na temat KERS. Okazało się tak jak mówisz, ze nie mieli go nawet zainstalowanego w bolidzie bo mieli jakieś wątpliwości co do jego niezawodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heidfeld jechał przez cały wyścig z poważnie uszkodzonym sidepodem. Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Poczekajmy na Malezję i kilka innych wyścigów. Nick z każdym weekendem powinien być coraz szybszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sauber zdyskwalifikowany

 

Kierowcy zespołu Sauber zostali zdyskwalifikowani po GP Australii, gdyż ich bolidy nie były zgodne z regulaminem technicznym.

 

Debiutujący w F1 Sergio Perez, pojechał świetny wyścig, finiszując na 7 miejscu tuż przed swoim kolegą z teamu- Kamui Kobayashim. Kierowcy w ten sposób zdobyli dla ekipy 10 punktów, które po wyścigu zostały jej odebrane.

 

FIA poinformowała po wyścigu, że kierowcy Saubera zostali zdyskwalifikowani, gdyż ich bolidy łamały punkt 3.10.1 i 3.10.2 regulaminu technicznego FIA. Najwyraźniej więc C30 miały w Australii nieregulaminowe tylne skrzydło.

 

Oznacza to, że po pierwszym wyścigu sezonu punkty otrzymają także kierowcy zespołu Force India- Adrian Sutil i Paul di Resta.

 

forumla1.pl

 

 

szkoda ich, pojechali znakomity wyścig :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Renault niezbyt dobrze dziś w treningach :/

 

W pierwszym treningu więcej byli w boksach niż pojeździli. Drugi w sumie nie był lepszy. Jeżeli nie będzie problemów w kwalach i wyścigu to myślę, że Nick może pokusić się o dobry rezultat :))

 

 

Webber póki co poza zasięgiem. W pierwszym treningu miazga, bo ponad 1.5sek przewagi nad drugim Hamiltonem, w drugim treningu nadal pierwszy z minimalną, ale nadal przewagą nad Buttonem.

 

 

Zapowiadają się ciekawe kwalifikacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renówka miała problem z zawieszeniem - ich to oficjalne info. Nicuś zblokował koło na 1.zakręcie i tak dojechał do garażu - z zablokowaną oponą! a Witalijowi pękła opona na 4 kółeczku - całe szczęście że trafił na zwir a nie w ściane. Mają wrócić do elemetów z Australii - te dzisjesze poprawki okazały się wadliwe. Liczę że obaj zapunktują w wyścigu.

Miękkie oponki na krótkie przejazdy bo strasznie się degradują.

 

Vettel się czai i w kwalu pewnie znów PP. Cieszy dobra forma McL - szybko ogarneli temat i poprawki działają. Ferrari dziś testowało jakieś dodatki jutro powinni pokazać prawdziwe tempo. Choć do PP chyba zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Adam Małysz oficjalnie potwierdził swój start w rajdzie Dakar.

- To realizacja moich marzeń - powiedział.

 

Małysz pojedzie w zespole RMF Caroline Team. Swoją decyzję oficjalnie ogłosił w czwartek rano na antenie radia RMF FM.

 

- To realizacja marzeń, ale ciężko będzie potraktować to jedynie jako przygodę - przyznał

najlepszy polski skoczek narciarski. Powiedział, że nie ma zamiaru rywalizować z najlepszymi,

a jego celem jest dojechanie do mety najsłynniejszego wyścigu rajdowego świata.

 

za: onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Bahrajn dostał zielone światło

 

Światowa Rada Spotów Motorowych, która dzisiaj spotkała się w Barcelonie postanowiła dać zielone światło dla rozegrania jeszcze w tym roku GP Bahrajnu.

 

Zamieszki polityczne w regionie Bliskiego Wschodu sprawiły, że mający zainaugurować tegoroczne mistrzostwa wyścig o GP Bahrajnu został odwołany.

 

Po miesiącach oczekiwania, w dwa dni po zniesieniu stanu wyjątkowego w Królestwie Bahrajnu, FIA postanowiła, że wyścig odbędzie się jeszcze w tym roku. Tym samym kalendarz wyścigów F1 na sezon 2011 nabierze pierwotnego, maksymalnego możliwego, zgodnie z regulaminem, rozmiaru wynoszącego 20 eliminacji mistrzostw świata.

 

GP Bahrajnu ma odbyć się 30 października 2011 roku, czyli w terminie, na który pierwotnie zaplanowano GP Indii. Wyścig na torze Budhha zakończy sezon, jednak FIA nie potwierdziła jeszcze ostatecznej daty jego zakończenia.

 

formula1.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hiszpanka Maria de Villota, może być pierwszą kobietą, po dwudziestoletniej przerwie, która będzie rywalizować z mężczyznami w wyścigach serii Formuły 1. Za takim rozwiązaniem stoi Bernie Ecclestone, właściciel praw do F1.

 

Na początku sierpnia tego roku, na torze imienia Paula Ricarda w bolidzie R29 Lotus-Renault zasiadła Maria de Villota, która przejechała 300 treningowych kilometrów. Celem testów było zapoznanie Marii ze specyfiką prowadzenia bolidu Formuły 1 oraz poznanie systemów pokładowych i ustawień balansu. Córka byłego kierowcy rajdowego Emillio de Villoty była pod ogromnym wrażeniem próby.

 

http://sport.interia.pl/formula-1/formula-1/news/po-20-latach-kobieta-ma-szanse-na-wystepy-w-formule-1,1684184

 

ladna kobitka, ale komentarzem do jej checi jazdy w F1 niech bedzie ostatnie zdanie z tego artykulu:

Aktualnie Hiszpanka ściga się w Superleague Formula. Po sześciu tegorocznych wyścigów zajmuje ostatnie - 17miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...