Skocz do zawartości

Betfair - jak grać i zarabiać na giełdzie.


qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Postanowiłem sobie założyć temat, w którym chciałbym wszystkim przybliżyć specyfię gry na giełdzie. Na YourBet.pl nie widziałem PP, dlatego to miejsce wydało mi się najodpowiedniejsze do prowadzenia topicu.

Temat w swoim założeniu będzie połączeniem EduBetfair, czyli swego rodzaju nauki gry na giełdzie, prezentowaniu możliwości giełdy, oraz jej wykorzystywaniu :roll:

Pokażę kilka fajnych sposobów gry na giełdzie, które mam nadzieję, zainteresują Was, by w późniejszej fazie przejść do TYPOWANIA na Betfair ! :)

Kilkanaście dni temu pytałem w temacie o 'bukmacherach' czy ktoś z Was gra na giełdzie? Generalnie, nie mam na mysli tylko Betfair ? Jest Betsson, jest Mansion...

Odzew był praktycznie żaden, ale nie wierzę, że obstawiacie tylko w normalnych bukmacherach. Marzy mi się aby na Betfair, bo jednak ta giełda to nr.1 na świecie, handel na polskich sportach odbywał się w podobny sposób, co na najlepszych ligach na świecie, a im więcej Nas tam, tym większa ku temu szansa :)

W razie wątpliwości, zapraszam do zadawania pytań, z chęcią będę udzielał odpowiedzi o ile będę takowe znał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obstaw, że WYGRA , zwane również BACK, to pola niebieskie na Betfair

 

Ta forma zawierania zakładów nie różni się niczym od obstawiania w 'normalnych bukmacherach'. Wybieramy zdarzenie, widzimy kurs, pod którym widnieje kwota za ją maksymalnie możemy zagrać 'bet', wpisujemy swoją stawkę, akceptujemy i....czekamy na rozstrzygnięcie meczu :)

 

W praktyce wygląda to tak: (zakładamy, że typujemy zwycięstwow RoPS)

#1

RoPS - Vifk

Typ : BACK RoPS @1.75

Stawka : 10e (minimalna stawka na zakład w Betfair wynosi 4e)

Zakładana wygrana : 17,50e

Zysk Netto : 7,5e

Prowizja : 5% x 7,5 = 0,375e

 

Ja wszyscy zauważyliśmy Betfair nie narzuca marży, która waha się w większości wypadków 108%-113% u 'normalnych bukmacherów, a jedynie pobieraj prowizję od wygranych netto. Maksymalna prowizja to 5%, ale ulega on zmniejszeniu w zależności od częstotliwości handlu na Betfair, innymi słowy 'im więcej kupujemy/sprzedajemy tym prowizja się zmniejsza'.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstaw, że NIE WYGRA, zwane LAY, to pola różowe na Betfair

 

Ta forma zawierania zakładów sprawia większości osób wiele problemów, a w rzeczywistości, wystarczy poświęcić kilka chwil, by stała się zrozumiała !

 

Najprościej będzie...jeśli po prostu posłużę się przykładem :)

Tym razem spotkanie Major League Soccer :

Chicago - Columbus

post-1038-14150900952484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając na pola czerwone, w rzeczywistości nie obstawiamy, a przyjmujemy zakłady. Najzwyczajniej w świecie stajemy się BUKMACHEREM.

 

Idee czerwonych pól możemy tłumaczyć w sposób następujący (bazujemy na przykładzie w załączniku,czyli na spotkaniu MLS)

 

NIE WYGRA (LAY) Chicago @1.97 (czerwone pole) - gdzieś po drugiej stronie komputera znajduje się osoba, która jest skłonna zagrać Chicago po kursie @1.97 i czeka na osobę, która założy się z nią :)

 

NIE WYGRA (LAY) Remis @4.00 (czerwone pole) - gdzieś po drugiej stronie komputera znajduje się osoba, która jest skłonna zagrać 'Remis' po kursie @4.00 i czeka na osobę, która założy się z nią :)

 

NIE WYGRA (LAY) Columbus @4.30 (czerwone pole) - gdzieś po drugiej stronie komputera znajduje się osoba, która jest skłonna zagrać 'Columbus ' po kursie @4.30 i czeka na osobę, która założy się z nią :)

 

Proste prawda ? :)

 

No więc, ja jestem zainteresowany przyjęciem zakładu LAY Columbus @4.30 (ktoś jest skłonny zagrać to zdarzenie, po takim kursie, ja jestem zdania, że Colmbus nie wygra i przyjmuje zakład tej osobie)

 

#1

Chicago - Columbus

Typ : NIE WYGRA (LAY) Columbus

Kurs : 4.30

Stawka : 10e (pod kursem znajduję się kwota za jaką możemy maksymalnie zagrać zdarzenie)

Ryzyko : 33e

Ewentualna wygrana : 10e (równa się ona zawsze zagranej 'stawce')

 

Widać jak na dłoni, że stałem się bukmacherem w tej sytuacji :)

Ktoś chciał zagrać wygraną Columbus po @4.30, ja zgodziłem się przyjąć ten zakład .

Ile mogę zarobić/stracić w zależności od wyniku ?

Jeśli zwycięży Chicago - zarabiam 10e (zarabiam "STAWKĘ")

Jeśli będzie remis - zarabiam 10e (zarabiam "STAWKĘ")

Jeśli wygra Columbus - przegrywam 33e (tracę 'RYZYKO')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lay to zwykły zakład, ale, że tak powiem, rozpatrywany od strony bukmachera. Przykład:

 

Stawiasz 10 zł załóżmy na Federera po kursie 1,5. Zakład polega na tym, że wygrasz 5 zł albo przegrasz 10 zł. Dla Ciebie stawką jest 10 zł a ew. wygraną 5 zł. Jednak od strony bukmachera wygląda to odwrotnie. Bukmacher bowiem zawiera z Tobą zakład "Federer nie wygra" chcąc wygrać Twoje 10 zł ryzykując swoje 5 zł. Zatem stawką dla bukmachera jest 5 zł a ew. wygraną Twoje 10 zł. Czyli to, co dla Ciebie jest stawką, dla bukmachera jest ewentualną wygraną a to, co dla Ciebie jest ewentualną wygraną, dla bukmachera jest ewentualną stawką, którą on stawia, aby wygrać od Ciebie kasę. Tak jest z kursami lay: stawiasz się w roli bukmachera, a więc wnosisz zakłady ale od "strony" ew. wygranej a nie stawki (ta wyliczana jest z kursu). Czyli jeśli chcesz postawić na Federera po kursie 1,5 to dajesz lay jego przeciwnika po kursie 3,0. Wpisujesz w miejsce stawki to, co chciałbyś wygrać (czyli 5 zł) a z Twojego konta zostanie pobrane 10 zł [5 zł * (3-1) = 5zł * 2 = 10 zł]. Owe 10 zł, które zostania zablokowane na zakład, nazywa się liability (lub po polsku zobowiązaniem) i to jest prawdziwa Twoja stawka, którą stracisz, jeśli Federer wygra (czyli zakład lay będzie przegrany).

 

Dla gracza bardziej opłacalny jest wyższy kurs, ale dla bukmachera bardziej opłacany jest niski kurs (to chyba wszyscy rozumieją). Dlatego tez stawiając zakłady "back" lepiej jest szukać wyższego kursu, a stawiając zakłady "lay" należy szukać niższego kurs (bo to tak jakbyś był bukmacherem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 5 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...